Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ақпарат" республикалық мемлекеттiк кәсіпорнын және оның еншілес мемлекеттiк кәсіпорындарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 10 желтоқсан N 1602
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Ақпарат" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны жарғылық капиталына мемлекеттiң жүз пайыз қатысуымен "Ақпарат" ашық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) етiп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын. <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.10.20. N 1062   қаулысымен .
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Қоғамның жарғыcын бекiту кезiнде қызметiнiң негiзгi мәні бұқаралық ақпарат құралдары саласында өндiрiстiк-шаруашылық қызметiн; баспа, полиграфия, жөндеу-құрылыс жұмыстарын жүзеге асыру; жұмыс жағдайын материалдық-техникалық және өзге де қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнiң және прокуратура органдарының ғимараттарын, құрылыстарын, жабдықтарын, инженерлiк желiлерiн, көлiк құралдарын, әлеуметтiк-тұрмыстық мақсаттағы объектiлерiн және өзге мүлiктерiн пайдалану деп белгiлесiн; <*>
2) Қоғамның мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн; <*>
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
Ескерту. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.10.20. N 1062   қаулысымен
3. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2001 жылғы 10 желтоқсандағы
N 1602 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешімдерiне
енгiзiлетін өзгерiстер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. <*>
3. <*>
Ескерту. 2,3-тармақтар алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2003.10.20. N 1062   қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2001 жылғы 10 желтоқсандағы
N 1602 қаулысына
қосымша
р/с!Шаруашылық жүргізу құқығындағы       !Құрылатын ашық акционерлік
N !"Ақпарат" республикалық мемлекеттік  !қоғамдар атаулары және
!кәсіпорнының қайта құрылатын еншілес !олардың орналасқан жерлері
!мемлекеттік кәсіпорындарының атаулары!
!және олардың орналасқан жерлері      !
1   "Ақпарат-Көкшетау"                    "Ақпарат-Көкшетау" ашық
Көкшетау қаласы    акционерлік қоғамы
Көкшетау қаласы
2   "Ақпарат-Жетісу"                      "Ақпарат-Жетісу" ашық
Алматы қаласы      акционерлік қоғамы
Талдықорған қаласы
3   "Ақпарат-Алматы"                   "Ақпарат-Информ" редакциялық-
Алматы қаласы    баспа орталығы" ашық
акционерлік қоғамы
Алматы қаласы
4   "Ақпарат-Атырау"                      "Ақпарат-Атырау" ашық
Атырау қаласы      акционерлік қоғамы
Атырау қаласы
5   "Ақпарат-Шығыс"                       "Ақпарат-Шығыс" ашық
Өскемен қаласы      акционерлік қоғамы
Өскемен қаласы
6   "Ақпарат-Тараз"                       "Ақпарат-Тараз" ашық
Тараз қаласы        акционерлік қоғамы
Тараз қаласы
7   "Ақпарат-Батыс"                       "Ақпарат-Батыс" ашық
Орал қаласы         акционерлік қоғамы
Орал қаласы
8   "Ақпарат-Ақтөбе"                      "Ақпарат-Ақтөбе" ашық
Ақтөбе қаласы       акционерлік қоғамы
Ақтөбе қаласы
9   "Ақпарат-Ақтөбе жолы"                "Ақпарат-Ақтөбе жолы" ашық
Ақтөбе қаласы       акционерлік қоғамы
Ақтөбе қаласы
10  "Ақпарат-Астана жолы"                "Ақпарат-Астана жолы" ашық
Астана қаласы       акционерлік қоғамы
Астана қаласы
11  "Ақпарат-Қарағанды"                   "Ақпарат-Қарағанды" ашық
Қарағанды қаласы       акционерлік қоғамы
Қарағанды қаласы
12  "Ақпарат-Қостанай"                    "Ақпарат-Қостанай" ашық
Қостанай қаласы        акционерлік қоғамы                                                          Қостанай қаласы
13  "Ақпарат-Қызылорда"                   "Ақпарат-Қызылорда" ашық
Қызылорда қаласы       акционерлік қоғамы
Қызылорда қаласы
14  "Ақпарат-Маңғыстау"                   "Ақпарат-Маңғыстау" ашық
Маңғыстау қаласы       акционерлік қоғамы
Маңғыстау қаласы
15  "Ақпарат-Павлодар"                    "Ақпарат-Павлодар" ашық
Павлодар қаласы        акционерлік қоғамы
Павлодар қаласы
16  "Ақпарат-Солтүстік"                   "Ақпарат-Солтүстік" ашық
Петропавл қаласы       акционерлік қоғамы
Петропавл қаласы
17  "Ақпарат-Оңтүстік"                    "Ақпарат-Оңтүстік" ашық
Шымкент қаласы         акционерлік қоғамы
Шымкент қаласы
18  "Ақпарат-Орталық"                     "Ақпарат-Орталық" ашық
Алматы қаласы          акционерлік қоғамы
Алматы қаласы
--------------------------------------------------------------------

О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Акпарат" Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его дочерних государственных предприятий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2001 года N 1602
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Акпарат" Генеральной прокуратуры Республики Казахстан путем преобразования в открытое акционерное общество "Акпарат" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 октября 2003 г. N 1062 .
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) при утверждении устава Общества определить основным предметом деятельности осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области средств массовой информации; издательских, полиграфических, ремонтно-строительных работ; материально-техническое и иное обеспечение условий работы, эксплуатация зданий, сооружений, оборудования, инженерных сетей, транспортных средств, объектов социально-бытового назначения и иного имущества Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и органов прокуратуры;
2) обеспечить государственную регистрацию Общества;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 октября 2003 г. N 1062 .
3. Утвердить изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2001 года N 1602
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2.-3. Исключены постановлением Правительства РК от 20 октября 2003 г. N 1062.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2001 года N 1602
N  ! Наименование реорганизуемого ! Наименование создаваемых открытых
п/п ! дочернего государственного   !     акционерных обществ и их
! предприятия Республиканского !         местонахождение
! государственного предприятия !
! на праве хозяйственного      !
! ведения "Акпарат" и их       !
! местонахождение              !
_________________________________________________________________________
1    "Акпарат-Кокшетау"             открытое акционерное общество
город Кокшетау        "Акпарат-Кокшетау"    город Кокшетау
2    "Акпарат-Жетысу"               открытое акционерное общество
город Алматы          "Акпарат-Жетысу"   город Талдыкорган
3    "Акпарат-Алматы"               открытое акционерное общество
город Алматы          "Редакционно-издательский центр
"Акпарат-Информ"       город Алматы
4    "Акпарат-Атырау"               открытое акционерное общество
город Атырау          "Акпарат-Атырау"        город Атырау
5    "Акпарат-Шыгыс"                открытое акционерное общество
город Усть-Каменогорск    "Акпарат-Шыгыс" город Усть-Каменогорск
6    "Акпарат-Тараз"                открытое акционерное общество
город Тараз       "Акпарат-Тараз"          город Тараз
7    "Акпарат-Батыс"                открытое акционерное общество
город Уральск     "Акпарат-Батыс"        город Уральск
8    "Акпарат-Актобе"               открытое акционерное общество
город Актобе      "Акпарат-Актобе"       город Актобе
9    "Акпарат-Актобе жолы"          открытое акционерное общество
город Актобе      "Акпарат-Актобе жолы"  город Актобе
10    "Акпарат-Астана жолы"          открытое акционерное общество
город Астана      "Акпарат-Астана жолы"  город Астана
11    "Акпарат-Караганда"            открытое акционерное общество
город Караганда   "Акпарат-Караганды" город Караганда
12    "Акпарат-Костанай"             открытое акционерное общество
город Костанай    "Акпарат-Костанай"   город Костанай
13    "Акпарат-Кызылорда"            открытое акционерное общество
город Кызылорда   "Акпарат-Кызылорда" город Кызылорда
14    "Акпарат-Мангистау"            открытое акционерное общество
город Мангистау   "Акпарат-Мангыстау" город Мангистау
15    "Акпарат-Павлодар"             открытое акционерное общество
город Павлодар    "Акпарат-Павлодар"  город Павлодар
16    "Акпарат-Солтустік"            открытое акционерное общество
город Петропавловск   "Акпарат-Солтустік"
город Петропавловск
17    "Акпарат-Онтустік"             открытое акционерное общество
город Шымкент         "Акпарат-Онтустік"    город Шымкент
18    "Акпарат-Орталык"              открытое акционерное общество
город Алматы          "Акпарат-Орталык"     город Алматы
___________________________________________________________________________