Екібастұз МАЭС-2 базасында қазақстан-ресей кәсіпорнын құрудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 24 желтоқсан N 1675
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы Президенттерiнiң уағдаластықтарын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Қ.К.Тоқаевтың Ресей Федерациясы Үкiметi Төрағасының бiрiншi орынбасары М.М.Касьяновпен болған 2000 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы қарыздарды қайта құрылымдауды және Екiбастұз МАЭС-2 базасында қазақстан-ресей бiрлескен кәсiпорнын құруды көздейтiн келiссөздер хаттамасын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiне 2001 жылға арналған республикалық бюджетте табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және өзге де күтпеген шығыстарға көзделген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен "Екiбастұз энергия орталығы" жабық акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - Қоғам) жарғылық капиталын арттыру үшiн 2001 жылғы 31 желтоқсанға дейiн 22 (жиырма екi) миллион теңге сомасында қаражат бөлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамамен белгiленген тәртiппен Қоғамның жарғылық капиталына Солтүстiк жүк тиеу-көлiк басқармасының мүлiктiк кешенiн берсiн.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi заңнамамен белгiленген тәртiппен:
1) 2001 жылғы 31 желтоқсанға дейiн Қазақстан Республикасының Үкiметiне "Екiбастұзөнеркәсiпсервис" ашық акционерлiк қоғамының "Ударная" және "Трудовая" темiр жол станцияларының конкурстық массасын сатудың айрықша шарттары мен тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулысының жобасын енгiзсiн;
2) осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген қаражаттың Қоғамның жарғылық капиталына енгiзiлуiн қамтамасыз етсiн;
3) Қоғамның жарғылық капиталын бөлiнген қаражат пен Солтүстiк жүк тиеу-көлiк басқармасының мүлкi құнының сомасына арттыруды қамтамасыз етсiн;
4) 2002 жылғы 15 ақпанға дейiнгi мерзiмде Қоғам мүлкiн қайта бағалауды қамтамасыз етсiн;
5) 2002 жылғы 1 сәуiрге дейiнгi мерзiмде "Екiбастұз МАЭС-2 станциясы" ашық акционерлiк қоғамы акцияларының 50 (елу) пайызын Қоғамның "Ресей БЭТ" ресейлiк акционерлiк қоғамның меншiгiне сатуын қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi заңнамамен
белгiленген тәртiппен 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап Қоғам үшiн салық төлеу
жөнiндегi мерзiмдi кейiнге қалдырсын.

О некоторых вопросах создания казахстанско-российского предприятия на базе Экибастузской ГРЭС-2
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года N 1675
В целях реализации договоренности Президентов Республики Казахстан и Российской Федерации, а также Протокола переговоров Премьер-Министра Республики Казахстан Токаева К.К. с Первым заместителем Председателя Правительства Российской Федерации Касьяновым М.М. от 19 января 2000 года, предусматривающего реструктуризацию задолженностей между Республикой Казахстан и Российской Федерацией и создание совместного казахстанско-российского предприятия на базе Экибастузской ГРЭС-2, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан до 31 декабря 2001 года выделить Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2001 год на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иные непредвиденные расходы, средства в сумме 22 (двадцать два) миллиона тенге на увеличение уставного капитала закрытого акционерного общества "Экибастузский энергоцентр" (далее - Общество).
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке передать в уставный капитал Общества имущественный комплекс Северного погрузочно-транспортного управления.
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) до 31 декабря 2001 года внести в Правительство Республики Казахстан проект постановления Правительства Республики Казахстан "Об особых условиях и порядке реализации конкурсной массы железнодорожных станций "Ударная" и "Трудовая" открытого акционерного общества "Экибастузпромсервис";
2) обеспечить внесение средств, указанных в пункте 1 настоящего постановления, в уставный капитал Общества;
3) обеспечить увеличение уставного капитала Общества на сумму выделенных средств и стоимости имущества Северного погрузочно- транспортного управления;
4) в срок до 15 февраля 2002 года обеспечить проведение переоценки имущества Общества;
5) в срок до 1 апреля 2002 года обеспечить продажу Обществом 50 (пятьдесят) процентов акций открытого акционерного общества "Станция Экибастузская ГРЭС-2" в собственность российского акционерного общества "ЕЭС России".
4. Министерству государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке предоставить с 1 января 2002 года для Общества отсрочку по уплате налогов.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары - Қазақстан Республикасының Энергетика және
минералдық ресурстар министрi В.С. Школьникке жүктелсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра энергетики и минеральных ресурсов Школьника В.С.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Пучкова О.Я.)