Қазақстан Республикасы Ұлттық Ғылым академиясының қызметiн жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу үшiн ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 25 желтоқсан N 1688
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Ұлттық
Ғылым академиясының кейбiр мәселелерi туралы" 2001 жылғы 6 қарашадағы N
247
N010247_
өкiмiн орындау үшiн Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы
етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Ғылым академиясының қызметiн
жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу үшiн мынадай құрамда
ведомствоаралық комиссия құрылсын:
Мұхаметжанов                    - Қазақстан Республикасы
Бауыржан Әлiмұлы                  Премьер-Министрiнiң орынбасары,
төраға
Беркiмбаева                     - Қазақстан Республикасының
Шәмша Көпбайқызы                  Бiлiм және ғылым министрi,
төрағаның орынбасары
Есенбаев                        - Қазақстан Республикасының
Мәжит Төлеубекұлы                 Экономика және сауда министрi
Мусин                           - Қазақстан Республикасы
Ерiк Мазанұлы                     Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Әлеуметтiк-мәдени даму
бөлiмiнiң меңгерушiсi
Құл-Мұхаммед                    - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Мұхтар Абрарұлы                   ақпарат және қоғамдық келiсiм министрi
Әдекенов                        - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Серғазы Мыңжасарұлы               ғылым министрлiгi Биотехнология
жөнiндегi Ұлттық орталығының
директоры
Айтхожина                       - Қазақстан Республикасы Ұлттық Ғылым
Нағима Әбенқызы                   академиясының президентi
Әлiмжанов                       - Қазақстан Республикасының Көлiк және
Айбар Мұратбекұлы                 коммуникациялар министрлiгi Қазақ
көлiк және коммуникациялар
академиясының кафедра меңгерушiсi
Байкүншеков                     - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Жұмадiл Жаңабайұлы                ғылым министрлігі Механика және
машинатану институтының директоры
Берсiмбаев                      - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Рахметқажы Ескендiрұлы            ғылым министрлiгi Әл Фараби атындағы
Қазақ ұлттық университетi биология
факультетiнiң деканы
Жәрменов                        - Қазақстан Республикасының Энергетика
Әбдiрасұл Алдашұлы                және минералдық ресурстар министрлiгi
Минералдық шикiзатты кешендi қайта
өңдеу жөнiндегi ұлттық орталығының бас
директоры
Жеңсiкбаев                      - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Александр Әлiпханұлы              ғылым министрлiгі Математика
институтының директоры
Жұбанов                         - Әл Фараби атындағы Қазақ Ұлттық
Қайыр Ахметұлы                    университетiнiң Жаңа химиялық
технологиялар мен материалдар ғылыми-
зерттеу институтының директоры,
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Ғылым академиясы Химия-
технологиялық ғылымдар бөлiмшесiнің
академик-хатшысы
Жұмағұлов Бақытжан              - Қазақстан Республикасы
Тұрсынұлы                         Президентiнiң Әкiмшiлiгi Iшкi саясат
бөлiмiнiң меңгерушiсi (келiсiм
бойынша)
Iзбасаров                       - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Дүйсебай Сайлаубекұлы             ғылым министрлiгi Қазақ жемiс және
жүзiм шаруашылығы ғылыми-зерттеу
институтының директоры
Қадыржанов                      - Қазақстан Республикасының Энергетика
Қайрат Қамалұлы                   және минералдық ресурстар министрлiгі
Ұлттық ядролық орталығы Ядролық
физика институтының директоры
Қадырова                        - Қазақстан Республикасының Парламентi
Зәуре Жүсiпқызы                   Мәжiлiсi комитетiнiң төрайымы (келiсiм
бойынша)
Қалимолдаев                     - физика-математика ғылымдарының
Мақсат Нұрәдiлұлы                 докторы, профессор, Қазақстан
Республикасы Бiлiм және ғылым
министрлiгi Ғылым департаментi iргелi
зерттеулер басқармасының бастығы
Қожамқұлов                      - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Төлеген Әбдiсағиұлы               ғылым министрлiгi Әл Фараби атындағы
Қазақ ұлттық университетiнiң ректоры
Коржова                         - Қазақстан Республикасының Қаржы
Наталья Артемовна                 вице-министрi
Мамыраев                        - Қазақстан Республикасы Президентiнің
Бейбiт Баймағамбетұлы             Әкiмшiлiгi Қоғамдық-саяси бөлiмiнiң бас
сарапшысы (келiсiм бойынша)
Мамытбеков                      - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Едiл Құламқадырұлы                Әкiмшiлiгi Әлеуметтiк-экономикалық
талдау бөлiмi меңгерушiсiнiң орынбасары
(келiсiм бойынша)
Мырзахметов                     - Қазақстан Республикасының Ауыл
Асқар Исабекұлы                   шаруашылығы вице-министрi
Мұтанов                         - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Ғалым Мұтанұлы                    ғылым бірінші вице-министрi
Нұрахметов                      - Алматы технологиялық институтының
Бауыржан Құмарғалиұлы             кафедра меңгерушiсi, Жас ғалымдар
кеңесiнiң төрағасы
Нұрышев                         - Қазақстан Республикасының Білім және
Ғалымжан Жұмабайұлы               ғылым министрлiгi Л.Гумилев атындағы
Еуразия ұлттық университетiнiң ғылым
жөнiндегi проректоры
Рамазанов                       - Қазақстан Республикасының Білім және
Тiлекқабыл Сәбитұлы               ғылым министрлігі
Әл Фараби атындағы Қазақ Ұлттық
университетi Эксперименттiк және
теориялық физика ғылыми-зерттеу
институтының директоры
Сұлтанғазин                     - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Өмiрзақ Махмұтұлы                 ғылым министрлiгi Ғарыштық зерттеулер
институтының директоры
Сұлтанов                        - Қазақстан Республикасының Парламентi
Қуаныш Сұлтанұлы                  Сенаты комитетiнің төрағасы (келiсiм
бойынша)
Сатыбалдин                      - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Әзiмхан Әбiлқайырұлы              ғылым министрлігі Ұлттық академиялық
аграрлық зерттеулер орталығының бас
директоры
Бектұрғанов                     - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Нұралы Сұлтанұлы                  және ғылым вице-министрi
Ескерту. Құрам өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.03.06. N 276 қаулысымен.
P020276_
Ескерту. Құрам өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.03. N 397 қаулысымен.
P020397_

О создании Межведомственной комиссии для выработки предложений по совершенствованию деятельности Национальной академии наук Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2001 года N 1688
Во исполнение распоряжения Президента Республики Казахстан от 6
ноября 2001 года N 247
N010247_
"О некоторых вопросах Национальной
академии наук Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан
постановляет:
1. Образовать Межведомственную комиссию для выработки предложений по
совершенствованию деятельности Национальной академии наук Республики
Казахстан в следующем составе:
Мухамеджанов                 - Заместитель Премьер-Министра
Бауржан Алимович               Республики Казахстан, председатель
Беркимбаева                  - Министр образования и науки
Шамша Копбаевна                Республики Казахстан, заместитель
председателя
Есенбаев                     - Министр экономики и торговли
Мажит Тулеубекович             Республики Казахстан
Мусин                        - заведующий Отделом социально-
Ерик Мазанович                 культурного развития Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
Кул-Мухаммед                 - Министр культуры, информации и
Мухтар Абрарулы                общественного согласия Республики
Казахстан
Адекенов                     - директор Национального центра по
Сергазы Мынжасарович           биотехнологии Министерства образования
и науки Республики Казахстан
Айтхожина                    - президент Национальной академии наук
Нагима Абеновна                Республики Казахстан
Алимжанов                    - заведующий кафедрой Казахской академии
Айвар Муратбекович             транспорта и коммуникаций Министерства
транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан
Байгунчеков                  - директор Института механики и
Жумадил Жанабаевич             машиноведения Министерства образования
и науки Республики Казахстан
Берсимбаев                   - декан биологического факультета
Рахметкажи Искендирович        Казахского государственного
национального университета
им. Аль-Фараби Министерства
образования и науки Республики
Казахстан
Жарменов                     - генеральный директор Национального
Абдурасул Алдашевич            центра по комплексной переработке
минерального сырья Министерства
энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Женсыкбаев                   - директор Института математики
Александр Алипханович          Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Жубанов                      - директор Научно-исследовательского
Каир Ахметович                 института новых химических технологий
и материалов Казахского национального
университета им. Аль-Фараби, академик-
секретарь отделения химико-
технологических наук Национальной
академии наук Республики Казахстан
Жумагулов                    - заведующий Отделом внутренней
Бакытжан Турсынович            политики Администрации Президента
Республики Казахстан (по согласованию)
Избасаров                    - директор Казахского научно-
Дуйсебай Сайлаубекович         исследовательского института
плодоводства и виноградарства
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Кадыржанов                   - директор Института ядерной физики
Кайрат Камалович               Национального ядерного центра
Министерства энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Кадырова                     - председатель комитета Мажилиса
Зауре Жусуповна                Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)
Калимолдаев                  - доктор физико-математических наук,
Максат Нурадилович             профессор, начальник управления
фундаментальных исследований
Департамента науки Министерства
образования и науки Республики
Казахстан
Кожамкулов                   - ректор Казахского национального
Толеген Абдисагиевич           университета им. Аль-Фараби
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Коржова                      - вице-Министр финансов Республики
Наталья Артемовна              Казахстан
Мамраев                      - главный эксперт Общественно-
Бейбит Баймагамбетович         политического отдела Администрации
Президента Республики Казахстан
(по согласованию)
Мамытбеков                   - заместитель заведующего Отделом
Едил Куламкадырович            социально-экономического анализа
Администрации Президента Республики
Казахстан (по согласованию)
Мырзахметов                  - вице-Министр сельского хозяйства
Аскар Исабекович               Республики Казахстан
Мутанов                      - первый вице-министр образования
Галым Мутанович                и науки Республики Казахстан
Нурахметов                   - заведующий кафедрой Алматинского
Бауржан Курмангалиевич         технологического института,
председатель совета молодых ученых
Нурышев                      - проректор по науке Евразийского
Галимжан Жумабаевич            национального университета
им. Л.Гумилева Министерства
образования и науки Республики
Казахстан
Рамазанов                    - директор Научно-исследовательского
Тлеккабул Сабитович            института экспериментальной и
теоретической физики Казахского
национального университета
им. Аль-Фараби Министерства
образования и науки Республики
Казахстан
Султангазин                  - директор Института космических
Умирзак Махмутович             исследований Министерства образования
и науки Республики Казахстан
Султанов                     - председатель комитета Сената
Куаныш Султанович              Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)
Сатыбалдин                   - генеральный директор Национального
Азимхан Абилкаирович           академического центра аграрных
исследований Министерства образования
и науки Республики Казахстан
Бектурганов                  - вице-Министр образования и науки
Нуралы Султанович              Республики Казахстан
Сноска. Состав комиссии изменен - постановлениями Правительства РК от 6 марта 2002 г. N 276 P020276_ ; от 3 апреля 2002 г. N 397 Р020397_ .

2. Ведомствоаралық комиссия 2002 жылғы 20 қаңтарға дейiн Қазақстан
Республикасының Yкiметiне елдiң әлеуметтiк-экономикалық әрi
ғылыми-техникалық дамуындағы Ұлттық Ғылым академиясының құрылымын
жетiлдiру, қызметiнiң тиiмдiлiгiн арттыру, Қазақстан Республикасы Ұлттық
Ғылым академиясының функцияларын дәлдеу және нақтылау жөнiндегi
ұсыныстарын енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

2. Межведомственной комиссии до 20 января 2002 года представить в Правительство Республики Казахстан предложения по совершенствованию структуры, повышению эффективности деятельности Национальной академии наук в социально-экономическом и научно-техническом развитии страны, уточнению и конкретизации функций Национальной академии наук Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)