Ақпараттық-маркетингтiк жүйенiң инфрақұрылымын құру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 25 желтоқсан N 1689
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 14 наурыздағы N 359 U000359_ Жарлығымен бекiтiлген Ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 3.3-тармағын орындау үшiн және ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдар, өзге де орталық мемлекеттiк органдар (келiсiм бойынша):
1) бiр айлық мерзiмде ақпаратты өңдеудiң қорғалған құралдары мен техникалық қорғау құралдарын сатып алу мен пайдалану жөнiндегi ақпараттық-маркетингтiк жүйенiң инфрақұрылымын дамытуға жауап беретiн, штат санының бекiтiлген лимитi шегiндегi өзiнiң бөлiмшелiк құрамын белгiлесiн;
2) 2002 жылғы бiрiншi тоқсанда мемлекеттiк құпияларды құрайтын мәлiметтердi пайдаланатын мемлекеттiк органдар мен ұйымдарда қолда бар ақпаратты қорғау құралдарының дерекқорларын қалыптастырсын. Отандық өндiрiстегi ақпаратты өңдеудiң қорғалған құралдары мен техникалық қорғау құралдарын пайдалануға кезең-кезеңiмен көшу жоспарын әзiрлесiн және бекiтсiн;
3) Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк құпияларды қорғау жөнiндегi агенттiгi бекiткен нысанға сәйкес пайдаланылатын ақпаратты өңдеудiң қорғалған құралдары мен техникалық қорғау құралдары туралы ақпаратты Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк құпияларды қорғау жөнiндегi агенттiгiне тоқсан сайын ұсынып отыратын болсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк құпияларды қорғау жөніндегі агенттігі оның ұсталуына көзделген қаражаттың шегiнде:
1) ақпаратты қорғау мен өңдеудiң отандық және шетелдiк техникалық әрi бағдарламалық құралдары, оның ішiнде мемлекеттiк құпияларды құрайтын мәлiметтер туралы дерекқор құрсын;
2) мемлекеттiк құпияларды құрайтын мәлiметтердi пайдаланатын мемлекеттік органдар мен ұйымдарды ақпараттық қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтермен жұмыс істеуге рұқсат етiлген (ұсынылған) отандық әрi шетелдiк өндiрiстегi ақпаратты қорғаудың немесе өңдеудiң техникалық және бағдарламалық құралдарының жаңа түрлерiнiң мерзiмдiк ақпараттық бюллетенiн шығаруды ұйымдастырсын.
3. Ақпараттық-маркетингтiк жүйенiң инфрақұрылымын құру және дамыту
жөнiндегi жұмыстарды жалпы үйлестiру Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
құпияларды қорғау жөніндегі агенттігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

О мерах по созданию инфраструктуры информационно-маркетинговой системы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2001 года N 1689.
Во исполнение пункта 3.3 Плана мероприятий по реализации U000359_ Государственной программы обеспечения информационной безопасности на 2000-2003 годы, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года N 359, и в целях обеспечения информационной безопасности Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Центральным и местным исполнительным органам, иным центральным государственным органам (по согласованию):
1) определить в месячный срок в своем составе подразделения, отвечающие за развитие инфраструктуры информационно-маркетинговой системы по приобретению и использованию защищенных средств обработки и технических средств защиты информации в пределах утвержденного лимита штатной численности;
2) сформировать в первом квартале 2002 года в государственных органах и организациях, использующих сведения, составляющие государственные секреты, базы данных имеющихся средств защиты информации. Разработать и утвердить план поэтапного перехода на использование защищенных средств обработки и технических средств защиты информации отечественного производства;
3) предоставлять ежеквартально в Агентство Республики Казахстан по защите государственных секретов в соответствии с установленной Агентством Республики Казахстан по защите государственных секретов формой информацию об использующихся защищенных средствах обработки и технических средствах защиты информации.
2. Агентству Республики Казахстан по защите государственных секретов в пределах средств, предусмотренных на его содержание:
1) сформировать базу данных об отечественных и зарубежных технических и программных средствах защиты и обработки информации, в том числе сведений, составляющих государственные секреты;
2) организовать выпуск периодического информационного бюллетеня новых видов технических и программных средств защиты или обработки информации отечественного и зарубежного производства, допущенных (рекомендованных) к работе со сведениями, составляющими государственные секреты с целью информационного обеспечения государственных органов и организаций, использующих сведения, составляющие государственные секреты.
3. Общую координацию работ по созданию и развитию инфраструктуры информационно-маркетинговой системы возложить на Агентство Республики Казахстан по защите государственных секретов.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)