Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 1384 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 26 желтоқсан N 1697. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 553 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.06.2007 N 553 қаулысымен.
Мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды үйлестіруді жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен мемлекеттік мекемелерді ақпараттандыру процестерін үйлестіру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 1384  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 50, 473-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды, ақпараттандыру процестерін қалыптастыру мен дамыту және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды үйлестіру туралы";
кіріспеде:
"Бірыңғай ақпараттық кеңістікті" деген сөздер "Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды" деген сөздермен ауыстырылсын;
"енгізу" деген сөзден кейін "ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету" деген сөздермен толықтырылсын;
1) 1-тармақта:
"Бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен мемлекеттік мекемелерді ақпараттандыру процестерін" деген сөздер "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамыту жөніндегі жұмыстарды және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің негізгі бағыттары бойынша қызметті" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрі, төрағаның орынбасары" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Жақыпов Мірболат Хабиұлы - Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Жалпы бөлімінің меңгерушісі, төрағасының орынбасары" деген жолдағы "төрағаның орынбасары" деген сөздер алынып тасталсын;
"Қанешев Біржан Бисекенұлы" деген сөздер "Есенғараев Асқар Батылханұлы" деген сөздермен ауыстырылсын;
Комиссия құрамына мыналар енгізілсін:
Смағұлов Қайрат Молдырахманұлы - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Басшысының бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары,
Мырзахметов Абылай Исабекұлы - Көлік және коммуникациялар министрі, төрағаның орынбасары,
Могильный Валерий Валентинович - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Ғылым департаментінің директоры,
Арнутовский Сергей Васильевич - Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі департаменті бастығының орынбасары,
Әкежанов Айдар Әбиұлы - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің департаменті бастығының орынбасары (келісім бойынша),
Асанов Қадыржан Нәжентайұлы - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Үкіметтік байланыспен қамтамасыз ету орталығы бастығының қызметін уақытша атқарушы (келісім бойынша),
Оқасов Сейітқаже Қажекенұлы - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының орынбасары;
комиссия құрамынан мыналар шығарылсын:
Алтай Абылайханұлы Тілеубердин,
Амангелді Сұлтанұлы Жанайдаров,
Меліс Құдысұлы Әбсәметов,
Әділбек Қатаямұлы Бектасов,
Шахмардан Сейітқанұлы Қаратаев,
Салтан Талғатұлы Ахунов,
Ажар Қилымбекқызы Құзытбаева;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1384
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2001 года N 1697. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 553
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2001 года N 1697 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года  N 553 .
В целях улучшения координации работ по обеспечению информационной безопасности государственных органов и организаций Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внесли в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1384  P981384_ "О координации работы по формированию единого информационного пространства и процессов информатизации государственных учреждений" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 50, ст. 473) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"О координации работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры, процессов информатизации и обеспечению информационной безопасности";
в преамбуле:
слова "единого информационного пространства" заменить словами "национальной информационной инфраструктуры";
после слов "и государственного управления" дополнить словами "обеспечения информационной безопасности";
1) в пункте 1:
слова "работы по формированию единого информационного пространства и процессов информатизации государственных учреждений" заменить словами "работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры и деятельности по основным направлениям обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан";
слова "Министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, заместитель" заменить словами "Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель";
в строке "Жакыпов Мирболат Хабиулы - заведующий Общим отделом Администрации Президента Республики Казахстан, заместитель председателя" исключить слова "заместитель председателя";
слова "Канешев Биржан Бисекенович" заменить словами "Есенгараев Аскар Батылханович";
ввести в состав Комиссии:
Смагулова Кайрата Молдрахмановича - первого заместителя Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, заместителем председателя,
Мырзахметова Аблая Исабековича - Министра транспорта и коммуникаций, заместителем председателя,
Могильного Валерия Валентиновича - директора Департамента науки Министерства образования и науки Республики Казахстан,
Арнутовского Сергея Васильевича - заместителя начальника департамента Службы охраны Президента Республики Казахстан,
Акижанова Айдара Абиевича - заместителя начальника департамента Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию),
Асанова Кадыржана Нажентаевича - временно исполняющего должность начальника Центра обеспечения правительственной связи Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию),
Окасова Сейткаже Кажекеновича - заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по защите государственных секретов;
вывести из состава Комиссии:
Тлеубердина Алтая Аблаевича,
Жанайдарова Амангельды Султановича,
Абсаметова Малиса Кудысовича,
Бектасова Адильбека Катаямовича,
Каратаева Шахмардана Сейткановича,
Ахунова Салтана Талгатовича,
Кузутбаеву Ажар Килмбековну;

2) 2-тармақта "Мемлекеттік мекемелерді ақпараттандыру процестерін" деген сөздер "Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды қалыптастыру мен дамыту жөніндегі жұмыстарды және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің негізгі бағыттары бойынша қызметті" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) көрсетілген қаулымен бекітілген Бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен мемлекеттік мекемелерді ақпараттандыру процестерін үйлестіру жөніндегі комиссия туралы ережеде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамыту жөніндегі жұмыстарды және ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз етудің негізгі бағыттары бойынша қызметті үйлестіру жөніндегі комиссия туралы ереже";
1-тармақта:
"Бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен мемлекеттік мекемелерді ақпараттандыру процестерін" деген сөздер "Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды қалыптастыру мен дамыту жөніндегі жұмыстарды және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің негізгі бағыттары бойынша қызметті" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бірыңғай ақпараттық кеңістікті" деген сөздер "Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды" деген сөздермен ауыстырылсын;
"мемлекеттік мекемелерде" деген сөздер "ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
"Бірыңғай ақпараттық кеңістікті" деген сөздер "Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацта "Қазақстан Республикасының Бірыңғай ақпараттық кеңістікті құру мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының жобасын," деген сөздер алынып тасталсын;
екінші, тоғызыншы абзацтар "ақпараттандыру" деген сөзден кейін ", ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету" деген сөздермен толықтырылсын, үшінші, оныншы абзацтар "ақпараттандырудың" деген сөзден кейін ", ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің" деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы абзац "процестерін" деген сөз ", ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі процестерді" деген сөздермен ауыстырылсын;
он екінші абзац "ақпараттандыру" деген сөзден кейін "және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету" деген сөздермен толықтырылсын;
"Комиссияның құқықтары" деген бөлімшеде:
бесінші абзацта:
"Бірыңғай ақпараттық кеңістікті" деген сөздер "Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды" деген сөздермен ауыстырылсын;
"үшін" деген сөзден кейін ", ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақ мынандай редакцияда жазылсын:
"12. Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды қалыптастыру мәселелері жөніндегі комиссияның жұмыс органының функциялары Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитетіне жүктелсін.
Мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі комиссияның жұмыс орнының функциялары Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі агенттігіне жүктелсін.".

2) в пункте 2 слова "процессов информатизации государственных учреждений" заменить словами "работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры и деятельности по основным направлениям обеспечения информационной безопасности";
3) в Положении о Комиссии по координации работы по формированию единого информационного пространства и процессов информатизации государственных учреждений, утвержденном указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Положение о Комиссии по координации работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры и деятельности по основным направлениям обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан";
в пункте 1:
слова "работы по формированию единого информационного пространства и процессов информатизации государственных учреждений" заменить словами "работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры и деятельности по основным направлениям обеспечения информационной безопасности";
слова "единого информационного пространства" заменить словами "национальной информационной инфраструктуры";
после слов "систем информатизации" дополнить словами "по обеспечению информационной безопасности", исключить слова "в государственных учреждениях";
в пункте 4:
слова "единого информационного пространства" заменить словами "национальной информационной инфраструктуры";
в абзаце третьем исключить слова "проекта Государственной программы формирования и развития единого информационного пространства в Республике Казахстан";
абзацы второй, третий, девятый, десятый после слов "государственных учреждений" дополнить словами "обеспечения информационной безопасности";
абзац шестой после слов "государственных учреждений" дополнить словами "по обеспечению информационной безопасности";
в абзаце двенадцатом слова "и информатизации" заменить словами ", информатизации и обеспечения информационной безопасности";
в подразделе "Права Комиссии":
в абзаце пятом:
слова "единого информационного пространства" заменить словами "национальной информационной инфраструктуры";
после слов "государственных учреждений" дополнить словами "по обеспечению информационной безопасности";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Функции рабочего органа Комиссии по вопросам формирования национальной информационной инфраструктуры возложить на Комитет по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Функции рабочего органа Комиссии по вопросам обеспечения информационной безопасности государственных органов и организаций возложить на Агентство Республики Казахстан по защите государственных секретов.".

2. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі мен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі агенттігі Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитет туралы және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі агенттігі туралы ережелерге белгіленген тәртіппен өзгерістер енгізілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и Агентству Республики Казахстан по защите государственных секретов в установленном порядке внести изменения в Положения о Комитете по связи и информатизации и об Агентстве Республики Казахстан по защите государственных секретов.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан