Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 3 тамыздағы N 1030 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 27 желтоқсан N 1713
Қазақстан Республикасы Yкiметi қаулы етеді:
1. "Атырау облысының аймақтық инвестициялық бағдарламасы және жергiлiктi атқарушы органының қарыз алуы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2001 жылғы 3 тамыздағы N 1030 P011030_ қаулысына мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) Қазақстан Республикасы Атырау қаласының аумағына жерасты суы жайылуынан инженерлiк қорғау - 903000000 (тоғыз жүз үш миллион) теңге";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Атырау облысы әкiмiнің заңнамада белгiленген тәртiппен, "2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен бекiтiлген борышы лимитiнiң шегiнде аймақтық инвестициялық бағдарламаны iске асыруға 2751409576 (екi миллиард жетi жүз елу бiр миллион төрт жүз тоғыз мың бес жүз жетпiс алты) теңге мөлшерінде әрi мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздар шығару арқылы заем туралы келiсiм жасасу жолымен 903000000 (тоғыз жүз үш миллион) теңге көлемiнде заемдар тарту туралы ұсынысы қабылдансын";
мынадай мазмұндағы 2-1, 2-2, 2-3-тармақтармен толықтырылсын:
"2-1. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Атырау облысы жергiлiктi атқарушы органының заем туралы шартын ресiмделетiн құжаттар мен мәмiленiң Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестiгiне құқықтық сараптама жүргiзсiн және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне тиiстi қорытындыны ұсынсын.
2-2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1) тартылатын заемның қаржылық сараптамасын жүзеге асырсын;
2) мемлекеттiк борышты басқару шегiнде заемның тiркелуiн, жергiлiктi атқарушы органның қарызды өтеуге қызмет көрсетуiн әрi өтеуiнің мониторингi мен бақылауды қамтамасыз етсiн".
2-3. Атырау облысының әкiмi:
1) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Қазақстан
Республикасының Әдiлет министрлiгiне осы қаулының 2-1 және
2-2-тармақтарына сәйкес тартылатын заемға құқықтық және қаржылық сараптама
жүргiзу үшiн қажеттi құжаттарды ұсынсын;
2) заңнамада белгiленген тәртiппен заемның тартылуын қамтамасыз етсiн;
3) заем қаражатының мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз етсiн;
4) жергiлiктi бюджет қаражатынан заемға қызмет көрсетiлуi мен өтелуiн
қамтамасыз етсiн;
5) заем қаражаттарын игеру оған қызмет көрсету мен өтеу жөнiндегi
мәлiметтің Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне тұрақты ұсынылуын
қамтамасыз етсiн.".
2. Осы қаулы оған қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2001 года N 1030
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1713
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2001 года N 1030 P011030_ "О региональной инвестиционной программе и заимствовании местным исполнительным органом Атырауской области на 2001 год" следующие дополнения:
пункт 1 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) инженерная защита от подтопления грунтовыми водами территории города Атырау Республики Казахстан - 903000000 (девятьсот три миллиона) тенге.";
в пункте 2 после слов "2751409576 (два миллиарда семьсот пятьдесят один миллион четыреста девять тысяч пятьсот семьдесят шесть) тенге" дополнить словами "посредством эмиссии государственных эмиссионных ценных бумаг и в объеме 903000000 (девятьсот три миллиона) тенге посредством заключения договора о займе";
дополнить пунктами 2-1, 2-2, 2-3 следующего содержания:
"2-1. Министерству юстиции Республики Казахстан провести правовую экспертизу договора о займе местного исполнительного органа Атырауской области на соответствие оформляемых документов и сделки законодательству Республики Казахстан и представить соответствующее заключение в Министерство финансов Республики Казахстан.
2-2. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) осуществить финансовую экспертизу условий привлекаемого займа;
2) в рамках управления государственным долгом обеспечить регистрацию займа, мониторинг и контроль обслуживания и погашения займа местным исполнительным органом.
2-3. Рекомендовать акиму Атырауской области:
1) представить в Министерство финансов Республики Казахстан и Министерство юстиции Республики Казахстан необходимые документы для проведения правовой и финансовой экспертизы привлекаемого займа согласно пунктам 2-1 и 2-2 настоящего постановления;
2) обеспечить привлечение займа в установленном законодательством порядке;
3) обеспечить целевое использование средств займа;
4) обеспечить обслуживание и погашение займа из средств местного бюджета;
5) обеспечить регулярное представление информации в Министерство финансов Республики Казахстан по освоению средств займа, его обслуживанию и погашению.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)