"Мал өнiмдерi корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамын несиелендiрудiң кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 27 желтоқсан N 1720
Мал шаруашылығы саласын қолдау мақсатында және "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң және Қазақстан Республикасы жергiлiктi атқарушы органдарының несие беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 22 қыркүйектегi N 1440 P001440_ қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң және Қазақстан Республикасы жергілiктi атқарушы органдарының несиелер беру ережесiне сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 10 212 88 00 "Мал шаруашылығы өнiмiн сатып алуды ұйымдастыру" бағдарламасы бойынша көзделген 100000000 (жүз миллион) теңге сомасында кейiннен 2001 жылға арналған республикалық бюджеттiң ақшасы есебiнен "Мал өнiмдерi корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамын мал шаруашылығы өнiмiн сатып алуға несиелендiру үшiн "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлiк қоғамына (бұдан әрi - Заемшы) орта мерзiмдi несие берiлсiн.
2. Несие Заемшыға қарыз алудың орташа өлшенген ставкасы бойынша 2003 жылға дейiн бөлiнедi.
Республикалық бюджетке несиенi қайтаруды қамтамасыз ету Заемшы мен "Мал өнiмдерi корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамы арасындағы несиелiк шарт бойынша борыштық талап ету құқығының кепiл шарты және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кез келген басқа да қамтамасыз ету болып табылады.
3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң атынан Заемшымен республикалық бюджеттен несие бөлудi қамтамасыз ету тәртiбiн, Заемшының республикалық бюджетке несиенi қайтаруын қамтамасыз етуiн, тәртiбi мен мерзiмдерiн регламенттейтiн тиiстi несиелiк келiсiм жасассын.
4. Несиенiң игерiлуiн бақылауды Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлiгi жүзеге асырады.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары К.Қ. Мәсiмовке жүктелсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

О некоторых вопросах кредитования закрытого акционерного общества "Мал онiмдерi корпорациясы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1720
В целях поддержки отрасли животноводства и в соответствии с Правилами предоставления кредитов Правительством Республики Казахстан и местными исполнительными органами, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Правил предоставления кредитов Правительством Республики Казахстан и местными исполнительными органами Республики Казахстан" от 22 сентября 2000 года N 1440, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. За счет денег республиканского бюджета на 2001 год, предусмотренных по программе 10 212 88 00 "Организация закупа животноводческой продукции" в сумме 100000000 (сто миллионов) тенге, предоставить среднесрочный кредит закрытому акционерному обществу "КазАгроФинанс" (далее - Заемщик) для последующего кредитования закрытого акционерного общества "Мал онiмдерi корпорациясы" на закуп животноводческой продукции.
2. Кредит выделяется Заемщику сроком до 2003 года по средневзвешенной ставке заимствования.
Обеспечением возврата кредита в республиканский бюджет является договор залога права долгового требования по кредитному договору между Заемщиком и закрытым акционерным обществом "Мал онiмдерi корпорациясы" и любое другое обеспечение в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, Министерству финансов Республики Казахстан от имени Правительства Республики Казахстан заключить с Заемщиком соответствующее кредитное соглашение, регламентирующее порядок выделения кредита из республиканского бюджета, обеспечение, порядок и сроки возврата Заемщиком кредита в республиканский бюджет.
4. Контроль за освоением кредита осуществляется Министерством финансов Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Масимова К.К.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)