Астана қаласында салынып жатқан технологиялық күрделi объектiлер бойынша мемлекеттiк тапсырысты қаржыландыру ережесiн бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 28 желтоқсан N 1745. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816 қаулысымен.
Астана қаласында құрылыс салу жөніндегі ерекше күрделі жоғары технологиялық объектілердің уақытылы орындалуын және пайдалануға енгізілуін қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының  Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Астана қаласында салынып жатқан технологиялық күрделі объектілер бойынша мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2001 жылғы 28 желтоқсандағы
N 745 қаулысымен
бекiтiлген
Астана қаласында салынып жатқан
технологиялық күрделi объектiлер бойынша
мемлекеттiк тапсырысты қаржыландыру ережесi
1. Осы Ереже республикалық бюджеттен алынатын ресми трансферттердi қоса алғанда, жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын, Астана қаласында технологиялық күрделi объектiлердi салуға (бұдан әрi - күрделi объектiлердi салуға арналған мемлекеттiк тапсырыс) арналған импорттық өндiрiс материалдары және (немесе) жабдықтары үшiн алдын ала төлеудiң негiзгi шарттары мен ерекше тәртiбiн реттейдi.
2. Астана қаласының Қаржы департаментi (бұдан әрi - Қаржы департаментi) Астана қаласының Қазынашылық басқармасына (бұдан әрi - Қазынашылық басқармасы) Астана қаласының жаңа орталығын салу барысын бақылау жөнiндегi мемлекеттiк комиссия бекiтетiн импорттық өндiрiс материалдары мен жабдықтарын қолдана отырып, Астана қаласында салынып жатқан технологиялық күрделi объектiлердiң тiзбесiн ұсынады.
3. Күрделi объектiлердi салуға арналған мемлекеттiк тапсырысты орналастыру және iске асыру "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шiлдедегi Заңына  және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 6 қарашадағы N 1675 қаулысымен бекiтiлген Мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде орындалатын республикалық және жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландыру ережесiне (бұдан әрi - Мемлекеттiк тапсырысты қаржыландыру ережесi) сәйкес, оның iшiнде тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарлама бойынша жылдық сметалық тағайындаулардың 30 пайызы шегiнде жұмыстарды авансылау бөлiгiнде де жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттiк тапсырысты қаржыландыру ережесiнде көрсетiлген шарттардан басқа, күрделi объектiлердi салуға мемлекеттiк тапсырысты орындауға арналған шарт мыналарды:
1) импорттық өндiрiс материалдары және (немесе) жабдықтары қолданылатын жұмыстардың түрiн;

Об утверждении Правил финансирования государственного заказа по технологически сложным объектам, строящимся в городе Астане
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1745. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816
В целях обеспечения своевременного выполнения и ввода в эксплуатацию особо сложных высокотехнологических объектов по застройке города Астаны Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила финансирования государственного заказа по технологически сложным объектам, строящимся в городе Астане.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2001 года N 1745
Правила финансирования государственного заказа
по технологически сложным объектам,
строящимся в городе Астане
1. Настоящие Правила регулируют основные условия и особый порядок предоплаты за материалы и (или) оборудование импортного производства на строительство технологически сложных объектов в городе Астане, финансируемое из местного бюджета, включая официальные трансферты из республиканского бюджета (далее - государственный заказ на строительство сложных объектов).
2. Департамент финансов города Астаны (далее - Департамент финансов) представляет в Управление казначейства города Астаны (далее - Управление казначейства) перечень технологически сложных объектов, строящихся в городе Астане с применением материалов и оборудования импортного производства, утверждаемый Государственной комиссией по контролю за ходом строительства нового центра города Астаны.
3. Размещение и реализация государственного заказа на строительство сложных объектов осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 июля 1997 года Z970163_  "О государственных закупках" и P001675_  Правилами финансирования республиканских и местных бюджетных программ, выполняемых в рамках государственного заказа, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2000 года N 1675 (далее - Правила финансирования государственного заказа), в том числе и в части авансирования работ в пределах 30 процентов годовых сметных назначений по соответствующей местной бюджетной программе.
4. Помимо условий, указанных в Правилах финансирования государственного заказа, договор на выполнение государственного заказа на строительство сложных объектов должен содержать следующее:
1) виды работ с применением материалов и (или) оборудования импортного производства;

2) алдын ала төлеу сомасына банктiк кепiлдiк түрiнде импорттық өндiрiс материалдары және (немесе) жабдықтары үшiн банк кепiлдiгімен мiндеттi түрде беру туралы тармақтың болуын;
3) импорттық өндiрiс материалдары және (немесе) жабдықтары үшiн алдын ала төлеу шарттарын;
4) Қазынашылық басқармасына белгiленген мерзiмдерде импорттық өндiрiс материалдары және (немесе) жабдықтары алынғанын растайтын құжаттарды (қабылдау комиссиясының актiсiн, жүкқұжаттарды, Орындаушы мен шетелдiк берушiлер арасындағы импорттық өндiрiс материалдарын және (немесе) жабдықтарын беру шарттарын (бұдан әрi - Орындаушы мен берушiлер арасындағы беру шартын) ұсыну қағидасын қамтуы тиiс.
5. Қазынашылық басқармасы күрделi объектiлердi салуға арналған шарттарды (келiсiм-шарттарды) тiркеу кезiнде негiзгi шарттардың, сондай-ақ осы Ереженiң 4-тармағында көрсетiлген шарттардың болуын тексередi.
6. Күрделi объектiлердi салу жөнiндегi мемлекеттiк тапсырысты орындауға арналған шартта (келiсiм-шартта) көрсетiлген, ұсынылатын құжаттардың шынайылығы үшiн Тапсырыс берушi мен Орындаушы жауап бередi.
7. Қаржы департаментiнiң жауапты орындаушысы импорттық өндiрiсi материалдары және (немесе) жабдықтары үшiн алдын ала төлеу бойынша жеке есеп жүргiзедi.
8. Қазынашылық басқармасына Тапсырыс берушiнiң бюджеттiк шотынан күрделi объектiлердi салуға арналған мемлекеттiк тапсырысты Орындаушының есеп айырысу шотына алдын ала төлеудi аудару үшiн банктiк кепiлдiктiң, Орындаушы мен берушiлер арасындағы беру шарттарының, сондай-ақ шот-фактураның болуы қосымша негiз болып табылады.
Бұл ретте алдын ала төлеу мөлшерi тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарлама бойынша жергiлiктi бюджетте көзделген жылдық соманың шегiнде Орындаушы мен берушiлер арасындағы беру шарттарына сәйкес анықталады.
9. Қазынашылық басқармаларына банктiк кепiлдiктi, Орындаушы мен шетелдiк берушiлер арасындағы беру шарттарын және шот-фактураны Тапсырыс берушi ұсынады.
10. Орындаушы мен берушiлер арасындағы беру шартында көрсетiлген, импорттық өндiрiс материалдарының және (немесе) жабдықтарының түсу мерзiмi басталғанға дейiн орындалған жұмыстардың актiлерiне ақы төлеу кезiнде берiлген алдын ала төлеу сомасын ұстау жүргiзiлмейдi.
11. Орындаушы мен берушiлер арасындағы беру шартында көрсетiлген импорттық өндiрiс материалдарын және (немесе) жабдықтарын беру мерзiмi басталған кезде төлеу үшiн ұсынылатын орындалған жұмыстардың актiлерiнде Мемлекеттiк тапсырысты қаржыландыру ережесiнде көзделген шарттармен қатар, оларды сатып алу үшiн Орындаушыға бұрын бөлiнген алдын ала төлеу сомасы көрсетiледi.
Бұл ретте, орындалған жұмыстардың актiсiне импорттық өндiрiсi материалдары және (немесе) жабдықтары алынғанын растайтын құжаттар (қабылдау комиссиясының актiсi, жүкқұжаттар) қоса берiледi.

2) наличие пункта об обязательном предоставлении Исполнителем банковской гарантии на сумму предоплаты за материалы и (или) оборудование импортного производства;
3) условия предоплаты за материалы и (или) оборудование импортного производства;
4) условие предоставления Управлению казначейства документов (акта приемочной комиссии, накладных, договоров поставки материалов и (или) оборудования импортного производства между Исполнителем и иностранными поставщиками (далее - договора поставки между Исполнителем и поставщиками), подтверждающих получение материалов и (или) оборудования импортного производства в установленные сроки.
5. Управление казначейства при регистрации договоров (контрактов) на строительство сложных объектов проверяет наличие основных условий, а также условий, указанных в пункте 4 настоящих Правил.
6. За достоверность представляемых документов, указанных в договоре (контракте) на выполнение государственного заказа по строительству сложных объектов, ответственность несет Заказчик и Исполнитель.
7. Ответственный исполнитель Департамента финансов ведет отдельный учет по предоплате за материалы и (или) оборудование импортного производства.
8. Управлению казначейства дополнительным основанием для перечисления предоплаты с бюджетного счета Заказчика на расчетный счет Исполнителя государственного заказа на строительство сложных объектов является наличие банковской гарантии, договоров поставки между Исполнителем и поставщиками, а также счета-фактуры.
При этом размер предоплаты определяется в соответствии с договорами поставки между Исполнителем и поставщиками в пределах годовой суммы, предусмотренной в местном бюджете по соответствующей местной бюджетной программе.
9. Банковская гарантия, договоры поставки между Исполнителем и поставщиками и счета-фактуры в Управление казначейства представляются Заказчиком.
10. До наступления срока поступления материалов и (или) оборудования импортного производства, указанного в договоре поставки между Исполнителем и поставщиками, удержание суммы выданной предоплаты при оплате актов выполненных работ не производится.
11. При наступлении срока поставки материалов и (или) оборудования импортного производства, указанного в договоре поставки между Исполнителем и поставщиками, в предоставляемых для оплаты актах выполненных работ наряду с условиями, предусмотренными в Правилах финансирования государственного заказа, указывается сумма предоплаты, выделенная ранее Исполнителю для их приобретения.
При этом, к акту выполненных работ прилагаются документы (акт приемочной комиссии, накладные), подтверждающие получение материалов и (или) оборудования импортного производства.

12. Егер он банктiк күн iшiнде осы құжаттар тапсырылмаса, Қазынашылық басқармасы банктiк кепiлдiк бойынша банк мiндеттемелердi орындағанға дейiн төлемдер жүргiзудi тоқтатады. Банктiк кепiлдiк бойынша мiндеттемелердi орындаудан алынған ақша Астана қаласының жергiлiктi бюджетiне түседi.
13. Тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарлама бойынша мемлекеттiк тапсырыс туралы ереже жұмыстардың, материалдардың, жабдықтардың түрлерiн қамтуы тиiс.

12. В случае, если в течение десяти банковских дней эти документы не представлены, Управление казначейства прекращает проведение платежей до выполнения банком обязательств по банковской гарантии. Деньги от выполнения обязательств по банковской гарантии поступают в местный бюджет города Астаны.
13. Правила о государственном заказе по соответствующей местной бюджетной программе должны содержать виды работ, материалов, оборудования.