Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 28 желтоқсандағы N 1750 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N 1120 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 30 қарашадағы  Заңын  іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің мынадай шешімдеріне толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 11 наурыздағы N 223  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 8, 63-құжат);
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі туралы ережеде:
11-тармақта:
сегізінші абзацта "жылжитын мүлік кепілдігін және" деген сөздерден кейін "қаржы лизингі шарттарын," деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"өз құзыреті шегінде бағалау қызметі саласында бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру;";
12-тармақта:
4) тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"қаржы лизингінің шарттарын тіркеу;";
мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) өз құзыреті шегінде бағалау қызметі саласында:
әдістемелік, нормативтік құқықтық қамтамасыз ету;
бағалау қызметі субъектілерінің бағалау қызметінің белгіленген әдістемелерін, нормаларын, ережелерін және заңнаманы сақтауын бақылау.";
2) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі комитетінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 15 маусымдағы N 771  P990771_  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 27, 260-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі комитеті туралы ережеде:
10-тармақта:
1) тармақша "жылжымалы мүліктің кепілін" деген сөздерден кейін "және қаржы лизингінің шарттарын" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) өз құзыреті шегінде бағалау қызметі саласында бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру.";
11-тармақ мынадай мазмұндағы 7-1), 7-2), 7-3), 7-4) тармақшалармен толықтырылсын:
"7-1) өз құзыреті шегінде бағалау қызметі саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, бекіту;
7-2) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен бағалау қызметі мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасау;
7-3) бағалаушылардың кәсіби даярлауды жүзеге асыратын білім беру мекемелеріне қойылатын талаптардың тізбесін келісу;

О внесении дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1750. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1120 (P041120)
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2000 года Z000109_  "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести дополнения в следующие решения Правительства Республики Казахстан:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1999 года N 223 P990223_  "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 8, ст. 63):
в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 11:
абзац восьмой после слов "залога движимого имущества и" дополнить словами "договоров финансового лизинга,";
дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"осуществление контрольных и надзорных функций в области оценочной деятельности, в пределах своей компетенции;";
в пункте 12:
подпункт 4) дополнить абзацем следующего содержания:
"регистрация договоров финансового лизинга;";
дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) в сфере оценочной деятельности, в пределах своей компетенции:
методическое, нормативное правовое обеспечение;
контроль за соблюдением субъектами оценочной деятельности установленных методик, норм, правил оценочной деятельности и законодательства.";
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 1999 года N 771 P990771_  "Вопросы Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 27, ст. 260):
в Положении о Комитете регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 10:
подпункт 1) после слов "регистрации залога движимого имущества" дополнить словами "и договоров финансового лизинга";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществление контрольных и надзорных функций в области оценочной деятельности, в пределах своей компетенции.";
пункт 11 дополнить подпунктами 7-1), 7-2), 7-3), 7-4) следующего содержания:
"7-1) разработка, утверждение нормативных правовых актов в области оценочной деятельности, в пределах своей компетенции;
7-2) взаимодействие с государственными органами по вопросам оценочной деятельности, в пределах своей компетенции;
7-3) согласование перечня требований, предъявляемых к образовательным учреждениям, осуществляющим профессиональную подготовку оценщиков;

7-4) өз құзыреті шегінде бағалау қызметі саласында халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

7-4) осуществление международного сотрудничества в области оценочной деятельности, в пределах своей компетенции;".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан