Ақтөбе қаласын күзгі-қысқы кезеңге дайындауға Ақтөбе облысының бюджетін несиелендірудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2001 жылғы 29 желтоқсан N 1762
"2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 10 қарашадағы Z010254_ заңын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Ақтөбе қаласын күзгi-қысқы кезеңге дайындауға Ақтөбе облысының бюджетiн несиелендiру ережесi бекiтiлсiн.
2. Ақтөбе облысының әкiмi:
1) 2001 жылға арналған облыстық бюджетте осы қаулының 3-тармағына сәйкес бөлінетiн несие бойынша түсiмдi көздейтiн облыстық мәслихаттың шешiмiн, сондай-ақ көрсетiлген қаражатты пайдалану жөнiндегi жергілiктi бюджеттiң бағдарламасын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне ұсынсын;
2) 2003 жылға арналған облыстық бюджеттiң жобасын қалыптастыру кезінде осы қаулының 3-тармағына сәйкес алынған несиенi өтеуге қаражат көздесiн.
3. Осы қаулының 2-тармағының 1-тармақшасын орындаған жағдайда Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Ақтөбе облысының бюджетiне Ақтөбе қаласын күзгi-қысқы кезеңге дайындауға, осы қаулымен бекiтiлген ережелермен айқындалған шарттарда, 2001 жылға арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражаттан 100000000 (жүз миллион) теңге сомасында несие бөлсiн.
4. Ақтөбе облысының әкiмi осы қаулының 3-тармағына сәйкес алынған
несиенi республикалық бюджетке 2003 жылғы 1 наурызға дейiн өтеудi
қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бөлінген қаражаттың
мақсатты пайдаланылуын бақылауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулы 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1762 қаулысымен
бекiтiлген
Ақтөбе қаласын күзгi-қысқы кезеңге дайындауға Ақтөбе облысының
бюджетiн несиелендiру ережесi
1. Осы ереже "2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Z000131_ Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 10 қарашадағы Z010254_ Заңында көзделген 217 "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі" әкiмшiсiнiң 87 "Ақтөбе қаласын күзгi-қысқы кезеңге дайындауға Ақтөбе облысының бюджетiн несиелендiру" бюджеттiк бағдарламасы бойынша 100000000 (жүз миллион) теңге сомасында несие (бұдан әрi - Несие) беру тәртiбi мен шарттарын айқындайды.

О некоторых вопросах кредитования бюджета Актюбинской области на подготовку к осенне-зимнему периоду города Актюбинска
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1762
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 10 ноября 2001 года Z010254_ "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан Z000131_ "О республиканском бюджете на 2001 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила кредитования бюджета Актюбинской области на подготовку к осенне-зимнему периоду города Актюбинска.
2. Акиму Актюбинской области:
1) представить в Министерство финансов Республики Казахстан решение областного маслихата, предусматривающее в областном бюджете на 2001 год поступление по кредиту, выделяемому согласно пункту 3 настоящего постановления, а также местную бюджетную программу по использованию указанных средств;
2) предусмотреть при формировании проекта областного бюджета на 2003 год средства на погашение кредита, полученного согласно пункту 3 настоящего постановления.
3. При условии выполнения подпункта 1) пункта 2 настоящего постановления Министерству финансов Республики Казахстан выделить бюджету Актюбинской области кредит на подготовку к осенне-зимнему периоду города Актюбинска в сумме 100000000 (сто миллионов) тенге из средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на 2001 год на условиях, определенных правилами, утвержденными настоящим постановлением.
4. Акиму Актюбинской области обеспечить погашение кредита, полученного согласно пункту 3 настоящего постановления, в республиканский бюджет до 1 марта 2003 года.
5. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за целевым использованием выделенных средств.
6. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2001 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2001 года N 1762
Правила кредитования бюджета Актюбинской области на
подготовку к осенне-зимнему периоду города Актюбинска
1. Настоящие Правила определяют порядок и условия предоставления кредита, предусмотренного Законом Республики Казахстан от 10 ноября 2001 года Z010254_ "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан Z000131_ "О республиканском бюджете на 2001 год" по бюджетной программе 87 "Кредитование бюджета Актюбинской области на подготовку к осенне-зимнему периоду города Актюбинска" администратора 217 "Министерство финансов Республики Казахстан" (далее - Кредит) в сумме 100000000 (сто миллионов) тенге.

2. 100000000 (жүз миллион) теңге сомасындағы несие Ақтөбе облысының бюджетiне Ақтөбе қаласын күзгi-қысқы дайындау үшiн 2003 жылғы 1 наурызға дейiн қайтару мерзiмiмен бөлiнедi.
3. Ақтөбе облысының әкiмияты бөлiнген Несиенiң мақсатты пайдаланылуын және оның республикалық бюджетке уақытылы қайтарылуын қамтамасыз етедi.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Ақтөбе облысының әкiмиятымен тиiстi Несие келiсiмiн жасасады.
5. 87 "Ақтөбе қаласын күзгi-қысқы кезеңге дайындауға Ақтөбе облысының бюджетiн несиелендiру" бюджеттiк бағдарламасы бойынша қаражаттың есебiнен Ақтөбе облысының бюджетiне несие бөлудi 601601 "Республикалық бюджеттен несиелер" кодына Ақтөбе облысының облыстық бюджетiнiң кiрiс шотына көрсетiлген қаражатты аудару жолымен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жүзеге асырады.
6. Ақтөбе облысының әкiмияты 2003 жылға арналған облыстық бюджеттi қалыптастырған кезде республикалық бюджетке Несиенi 2003 жылғы 1 наурызға дейiн өтеудi көздейдi.
7. Несие белгiленген мерзiмде қайтарылмаған жағдайда Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi өтелмеген борыштың сомасын есептен шығаруды жүзеге асыру үшiн Ақтөбе облысының облыстық бюджетiнiң ағымдағы шоттары бойынша барлық шығыс операцияларын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi айқындаған тәртiппен тоқтата тұрады.
8. Несиенің мақсатты пайдаланылуын және республикалық бюджетке
уақытылы қайтарылуын бақылауды Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
жүзеге асырады.
9. Несиенің мақсатсыз пайдаланылғаны анықталған жағдайда заңнамада
белгіленген тәртіппен санкциялар қолданылады.
10. Несиені республикалық бюджетке қайтаруды осы ереженің
2-тармағында белгіленген мерзімде Ақтөбе облысының әкімияты жүргізеді.
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

2. Кредит в сумме 100000000 (сто миллионов) тенге выделяется бюджету Актюбинской области со сроком возврата до 1 марта 2003 года для подготовки к осенне-зимнему периоду города Актюбинска.
3. Акимат Актюбинской области обеспечивает целевое использование выделенного Кредита и его своевременный возврат в республиканский бюджет.
4. Министерство финансов Республики Казахстан заключает соответствующее Кредитное соглашение с акиматом Актюбинской области.
5. Выделение Кредита бюджету Актюбинской области за счет средств по бюджетной программе 87 "Кредитование бюджета Актюбинской области на подготовку к осенне-зимнему периоду города Актюбинска" осуществляется Министерством финансов Республики Казахстан путем перечисления указанных средств на доходный счет областного бюджета Актюбинской области на код 601601 "Кредиты из республиканского бюджета".
6. Акимат Актюбинской области при формировании областного бюджета на 2003 год предусматривает погашение Кредита в республиканский бюджет до 1 марта 2003 года.
7. В случае невозврата в установленные сроки Кредита, Министерство финансов Республики Казахстан приостанавливает все расходные операции по текущим счетам областного бюджета Актюбинской области для осуществления списания суммы непогашенного долга в порядке, определяемом Министерством финансов Республики Казахстан.
8. Контроль за целевым использованием и своевременным возвратом в
республиканский бюджет Кредита осуществляется Министерством финансов
Республики Казахстан.
9. В случае обнаружения нецелевого использования Кредита применяются
санкции в установленном законодательством порядке.
10. Возврат Кредита производится акиматом Актюбинской области в
республиканский бюджет в установленный пунктом 2 настоящих правил срок.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)