Қазақстан Республикасы Тәуелсiздігінің 10 жылдығын мерекелеуге арналған 2001 жылғы 16 желтоқсандағы салтанатты сөзiнде Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаев алға қойған мiндеттердi iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 7 қаңтар N 5 Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.04.24. N 470 ~P020470 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Тәуелсiздiгiнiң 10 жылдығын мерекелеуге арналған 2001 жылғы 16 желтоқсандағы салтанатты сөзiнде Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаев алға қойған мiндеттердi iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiмен келiсiлген, қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Тәуелсiздiгiнiң 10 жылдығын мерекелеуге арналған 2001 жылғы 16 желтоқсандағы салтанатты сөзiнде Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаев алға қойған мiндеттердi iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Iс-шаралар жоспары) бекiтiлсiн.
2. Министрлiктер, агенттiктер және өзге де мемлекеттiк органдар, облыстар мен Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi Iс-шаралар жоспарының мүлтiксiз әрi сапалы орындалуын қамтамасыз етсiн.
3. Iс-шаралар жоспарының орындалуы үшiн жауапты орталық және
жергiлiктi атқарушы органдардың басшылары оның iске асырылу барысы туралы
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрiне - ай сайын, ал оның
орынбасарларына - айына 2 рет ақпарат ұсынсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрінің Кеңсесiне жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 7 қаңтардағы
N 5 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Тәуелсiздігінің 10 жылдығын
мерекелеуге арналған 2001 жылғы 16 желтоқсандағы салтанатты
сөзiнде Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаев алға
қойған мiндеттердi iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/с!           Іс-шара       !Аяқтау нысаны !  Орындалуына  !  Орындалу
N !                         !              !   жауаптылар  !  мерзімі
___________________________________________________________________________
1 !           2             !      3       !       4       !      5
___________________________________________________________________________
Мемлекеттік құрылыс (Қ.К.Тоқаев)
1  Мемлекеттік басқару         Қазақстан     Е.К.Бейсембетов    2002 ж.
жүйесін одан әрі жетілдіру  Республикасы  (келісім бойынша), 10 сәуір
жөнінде ұсыныстар           Президентіне  Ж.Ә. Құлекеев,
әзірлеу және енгізу         баяндама      И.И.Рогов,
облыстардың және
Астана мен Алматы
қалаларының
әкімдері
2  Сот жүйесін одан әрі        Қазақстан     Қ.Ә.Мәми (келісім  2002 ж.
жетілдіру жөнінде           Республикасы  бойынша),          10 сәуір
ұсыныстар енгізу            Президентіне  И.И.Рогов
баяндама
3  Қазақстан Республикасында   Үкіметтің     З.Қ.Тұрысбеков     2002 ж.
мемлекеттік қызметті одан   қаулысы       (келісім бойынша), 1-тоқсан
әрі жетілдірудің                          И.И.Рогов
бағдарламасын әзірлеу.
Қазақстан Республикасы      Қазақстан
Президентінің "Қазақстан    Республикасы.
Республикасы мемлекеттік    ның
қызметшілерінің қызметтік   Президенті
этикасы ережесін бекіту     Жарлығының
туралы" Жарлығына өзгеріс.  жобасы
тер мен толықтырулар
енгізу жөнінде ұсыныстар
енгізу
Интеграциялық мәселелер (Қ.К.Тоқаев)
4  Әлемдегі және Орталық Азия  Қазақстан     Е.Ә.Ыдырысов,      2002 ж.
аймағындағы геосаяси әрі    Республикасы  Ж.Ә.Құлекеев       наурыз
экономикалық ахуалдың       Қауіпсіздік
өзгерістерін ескере отырып, Кеңесінің
сыртқы саяси іс-шаралардың  отырысындағы
жоспарын әзірлеу            баяндама,
Қазақстан
Республикасы.
ның
Президенті
Жарлығының
жобасы

Об утверждении Плана мероприятий по реализации задач, поставленных Президентом Республики Казахстан Назарбаевым Н.А. в торжественной речи 16 декабря 2001 года, посвященной празднованию 10-й годовщины независимости Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 января 2002 года N 5. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24 апреля 2002 г. N 470 ~P020470
В целях реализации задач, поставленных Президентом Республики Казахстан Назарбаевым Н.А. в торжественной речи 16 декабря 2001 года, посвященной празднованию 10-й годовщины независимости Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить согласованный с Администрацией Президента Республики Казахстан прилагаемый План мероприятий по реализации задач, поставленных Президентом Республики Казахстан Назарбаевым Н.А. в торжественной речи 16 декабря 2001 года, посвященной празднованию 10-й годовщины независимости Республики Казахстан (далее - План мероприятий).
2. Министерствам, агентствам и иным государственным органам, акимам областей и городов Астаны и Алматы обеспечить неукоснительное и качественное выполнение Плана мероприятий.
3. Руководителям центральных и местных исполнительных органов, ответственных за выполнение Плана мероприятий, предоставлять информацию о ходе его реализации Премьер-Министру Республики Казахстан ежемесячно, а его заместителям - 2 раза в месяц.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 января 2002 г. N 5
План мероприятий
по реализации задач, поставленных Президентом
Республики Казахстан Назарбаевым Н.А.
в торжественной речи 16 декабря 2001 года, посвященной
празднованию 10-й годовщины независимости Республики Казахстан
___________________________________________________________________________
N !       Мероприятие       !    Форма     ! Ответственные !  Срок
п/п!                         ! завершения   ! за исполнение ! исполнения
___________________________________________________________________________
1 !           2             !      3       !       4       !      5
___________________________________________________________________________
Государственное строительство (Токаев К.К.)
1  Разработать и внести       Доклад        Бейсембетов И.К.   10 апреля
предложения по дальней-    Президенту    (по согласованию),   2002 г.
шему совершенствованию     Республики    Кулекеев Ж.А.,
системы государственного   Казахстан     Рогов И.И.,
управления                               акимы областей и
г.г. Астаны
и Алматы
2  Внести предложения по      Доклад        Мами К.А.          10 апреля
дальнейшему совершенство-  Президенту    (по согласованию),   2002 г.
ванию судебной системы     Республики    Рогов И.И.
Казахстан
3  Разработать Программу      Постановление Турисбеков З.К.    I квартал
дальнейшего совершенство-  Правительства (по согласованию),   2002 г.
вания государственной                    Рогов И.И.
службы в РК.
Внести предложения по      Проект Указа
внесению изменений и       Президента
дополнений в Указ          Республики
Президента Республики      Казахстан
Казахстан "Об утверждении
Правил служебной этики
государственных служащих
Республики Казахстан"
Интеграционные вопросы (Токаев К.К.)
4  Разработать план внешне-   Доклад на      Идрисов Е.А.,     Март
политических мероприятий   заседании      Кулекеев Ж.А.     2002 г.
с учетом изменений         Совета
геополитической и экономи- Безопасности
ческой ситуации в мире и   Республики
Центральноазиатском        Казахстан,
регионе                    проект Указа
Президента
Республики
Казахстан

5  ЕурАзЭҚ-қа және ОАҚ-қа      Қазақстан     И.И.Рогов,         2002 ж.
мүше елдердің ұлттық        Республикасы  Е.Ә.Ыдырысов,      мамыр
заңнамасын үйлестіру        Президентіне  Ж.Ә.Құлекеев
жөнінде ұсыныстар енгізу    баяндама
6  ЕурАзЭҚ және ОАҚ шеңберін.  Қазақстан     Е.Ә.Ыдырысов,      2002 ж.
дегі одан әрі интеграция    Республикасы  Ж.Ә.Құлекеев       мамыр
жөніндегі ұсыныстарды       Президентіне
дайындау                    баяндама
Нақты сектор (К.Қ.Мәсімов)
7  ИСО 9000 стандарттарына     Қазақстан     Ж.Ә.Құлекеев       Жартыжыл.
сәйкес сапа жүйелерін       Республикасы  облыстардың,       дықтың
енгізу жөніндегі жұмысты    Президенті.   Астана және        қорытындысы
жалғастыру                  нің           Алматы қала.       бойынша,
Әкімшілігіне  ларының            келесі
ақпарат       әкімдері           айдың
25-күні
8  Агроөнеркәсіп секторын      Үкіметтің     А.С.Есімов         2002 ж.
дамыту, ауыл шаруашылық     қаулысы                          шілде
өнімін қайта өңдеу, ауыл
шаруашылығы тауар
өндірушілерін қолдау
мәселелері бойынша 2003-
2005 жылдарға арналған
бағдарламаны әзірлеу
9  "Каспий теңізі қайраңының   Үкіметтің     В.С.Школьник       2002 ж.
қазақстандық бөлігін игеру  қаулысы                          1-тоқсан
бағдарламасын - І кезең
(2002-2005 жж.)" бекіту
10 Павлодар облысында дайын    Қазақстан     В.С.Школьник,      2002 ж.
алюминий алу жөніндегі      Республикасы  Д.К.Ахметов        желтоқсан
электролиз зауытын және     Президентіне
ілеспе өндірістерді         баяндама
жобалауға әрі құрылысын
салуға кірісу
11 "Испат-Кармет" ААҚ-да       Қазақстан     В.С.Школьник,      2002 ж.
болатты үздіксіз құю әрі    Республикасы  К.Е.Мұхамеджанов   желтоқсан
N 3 домна пеші учаскесін    Президентіне
салуды жалғастыру және      баяндама
2005 жылы жұмыс істеуге
беруді қамтамасыз ету
12 Қарағанды облысындағы       Қазақстан     В.С.Школьник,      Желтоқсан
"Жәйрем ТБК" ААҚ-да         Республикасы  К.Е.Мұхамеджанов   жыл сайын
ферромарганец өндірісін     Президентіне
ұйымдастыру жөніндегі       баяндама
жұмысты жалғастыру
13 Мұнай мен ілеспе газды      Қазақстан     В.С.Школьник,      2002 ж.
терең өңдеу бойынша         Республикасы  Ж.Ә.Құлекеев       4-тоқсан
объектілерді салу жөнінде.  Президентіне
гі ТЭН дайындау мәселесін   баяндама
пысықтау
14 Мұнай-газ өнеркәсібіне      Қазақстан     Ж.Ә.Құлекеев,     2002 ж.
арналған құбыр өндірісі     Республикасы  Е.Ә.Ыдырысов,     4-тоқсан
жөніндегі зауытты           Президентіне  Л.Қ.Қиынов,
жобалау, құрылысын салу     баяндама      К.Е.Мұхамеджанов
үшін инвесторды айқындау
15 Геологиялық барлау          Қазақстан     В.С.Школьник      2002 ж.
жұмыстарын жетілдіру        Республикасы                    сәуір
жөнінде шаралар қабылдау    Президентіне
баяндама
16 Отандық локомотив-вагон     Үкіметтің     А.И.Мырзахметов    2002 ж.
жасау және зауыттың жөндеу  қаулысы                          маусым
базасын құрудың басымдық.
тарын ескере отырып,
көліктік машина жасауды
дамыту бағдарламасын
әзірлеу
Инфрақұрылым (К.Қ.Мәсімов)
17 Мыналарды:                  Қазақстан     В.С.Школьник,      2002 жыл
- Ресей Федерациясының      Республикасы  А.И.Мырзахметов,   бойы
аумағы бойынша бірізденді.  Президентіне  Е.А.Досаев
рілген тарифке қол жеткі.   баяндама
зуді қамтамасыз етуді;
- экспортқа арналған
баламалы толассыз көлік
дәліздерін (Ақтау порты,
"Достық" шекара өткелі)
пысықтауды ескере отырып,
минералдық-шикізат
экспортына көліктік-
коммуникациялық қызмет
көрсету, көліктің барлық
түрлері бойынша қызметтер
көрсетудің экспортын
арттыру жөнінде нақты
шараларды жүзеге асыру
18 Дәстүрлі транзиттік жүк     Үкіметке      А.И.Мырзахметов    2002 жыл
тасқынын (Ресей             есеп                             бойы
Федерациясы, Өзбекстан,
Тәжікстан, Қырғызстан)
қалпына келтіруді әрі
ұлғайтуды қамтамасыз ету
және шектес аймақтардағы
(Ресей Федерациясындағы Орал
және Сібір, Қытайдың батысы)
перспективалы транзиттік
жүк тасқындарын тарту
жөніндегі жұмысты күшейту.
Осыған байланысты:
- автомобиль жолдарын
салу, қайта жаңарту,
күрделі және орташа
жөндеуге арналып бөлінген
бюджет қаражаттары мен
заемдарының тиімді
игерілуін қамтамасыз ету;
- инвестициялар тарту және
Алтынсарин-Хромтау жаңа
темір жол учаскесін салуды
жалғастыру;
- Достық станциясы
шекаралық өткелі мен Ақтау
портының қайта өңдеу
қуаттарын дамыту;
- "Қазтеңізкөлікфлот" ААҚ-
ның өз флотын құру үшін
инвестициялар тарту;
- Транзиттік дәліздерді
дамыту бағдарламасын
әзірлеуді аяқтау және
заңдарды жетілдіру жөнінде
ұсыныстар енгізу
Әлеуметтік сала (И.Н.Тасмағамбетов)
19 Халықты әлеуметтік қорғау   Қазақстан     Г.Ж.Қарағұсова     2002 ж.
жүйесін жетілдіру           Республикасы                     ақпан
жөніндегі жұмысты           Президентіне
жалғастыру                  баяндама
20 Елді мекендерді көгалдан.   Қазақстан     А.М.Шоқпытов,      2002 ж.
дыру және ормандарды        Республикасы  облыстардың,       1-тоқсан
молайту жөнінде шаралар     Президентіне  қалалар мен
қабылдау                    баяндама      аудандардың
әкімдері
21 Демографиялық және көші-    Үкіметтің     А.Қ.Жағанова       2003 ж.
қон саясатының 2003-2010    қаулысы                          1-тоқсан
жылдарға арналған
бағдарламасын әзірлеу
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

5  Внести предложения по      Доклад         Рогов И.И.,       Май 2002г.
гармонизации национальных  Президенту     Идрисов Е.А.,
законодательств стран-     Республики     Кулекеев Ж.А.
членов ЕврАзЭС и ЦАС       Казахстан
6  Подготовить предложения    Доклад         Идрисов Е.А.,     Май 2002 г.
по дальнейшей интеграции   Президенту     Кулекеев Ж.А.
в рамках ЕврАзЭС и ЦАС     Республики
Казахстан
Реальный сектор (Масимов К.К.)
7  Продолжить работу по       Информация в   Кулекеев Ж.А.,    по итогам
внедрению систем качества, Администрацию  акимы областей,   полугодия,
соответствующих стандартам Президента     г.г.Астана        25 число
ИСО 9000                   Республики     и Алматы          последую-
Казахстан                        щего месяца
8  Разработать программу      Постановление  Есимов А.С.       Июль 2002г.
на 2003-2005 годы по       Правительства
вопросам развития агро-
промышленного сектора,
переработки сельско-
хозяйственной продукции,
поддержки сельских товаро-
производителей
9  Утвердить "Программу       Постановление  Школьник В.С.     1 квартал
освоения казахстанской     Правительства                      2002 г.
части шельфа Каспийского
моря - 1 этап (2002-
2005 гг.)"
10  Приступить к проекти-      Доклад         Школьник В.С.,    Декабрь
рованию и строительству    Президенту     Ахметов Д.К.      2002 г.
электролизного завода по   Республики
получению готового         Казахстан
алюминия и сопутствующих
производств в Павлодарской
области
11  Продолжить строительство   Доклад         Школьник В.С.,    Декабрь
и обеспечить в 2005 году   Президенту     Мухамеджанов К.Е. 2002 г.
запуск в работу участка    Республики
непрерывной разливки стали Казахстан
и доменной печи N 3 в ОАО
"Испат-Кармет"
12  Продолжить работы по       Доклад         Школьник В.С.,    Декабрь,
организации ферро-         Президенту     Мухамеджанов К.Е. ежегодно
марганцевого               Республики
производства на ОАО        Казахстан
"Жайремский ГОК" в
Карагандинской области
13  Проработать вопрос к       Доклад         Школьник В.С.,    4 квартал
подготовке ТЭО по строите- Президенту     Кулекеев Ж.А.      2002 г.
льству объектов по         Республики
глубокой переработке       Казахстан
нефти и попутного газа
14  Определить инвестора для   Доклад         Кулекеев Ж.А.,    4 квартал
проектирования, строите-   Президенту     Идрисов Е.А.,       2002 г.
льства завода по           Республики     Киинов Л.К.,
производству труб          Казахстан      Мухамеджанов К.Е.
для нефтегазовой
промышленности
15  Предпринять меры по        Доклад         Школьник В.С.      Апрель
совершенствованию геолого- Президенту                        2002 г.
разведочных работ          Республики
Казахстан
16  Разработать программу      Постановление  Мырзахметов А.И.   Июнь
развития транспортного     Правительства                     2002 г.
машиностроения с учетом
приоритетов создания
отечественного локомотивно-
и вагоностроения и
заводской базы ремонта
Инфраструктура (Масимов К.К.)
17  Осуществить конкретные     Доклад         Школьник В.С.,     В течение
меры по транспортно-       Президенту     Мырзахметов А.И.,    2002 г.
коммуникационному          Республики     Досаев Е.А.
обслуживанию минерально-   Казахстан
сырьевого экспорта,
увеличению экспорта услуг
по всем видам транспорта,
имея в виду:
- обеспечение доступа к
унифицированному тарифу
по территории Российской
Федерации;
- проработку сквозных
альтернативных транспортных
коридоров для экспорта
(порт Актау, погранпереход
"Дружба")
18  Обеспечить восстановление   Отчет в        Мырзахметов А.И.  В течение
и увеличение традиционного  Правительство                      2002 г.
транзитного грузопотока
(Российская Федерация,
Узбекистан, Таджикистан,
Киргизия) и усилить работу
по привлечению перспективных
транзитных грузопотоков в
прилегающих регионах
(Урал и Сибирь Российской
Федерации, Запад Китая)
В связи с чем:
- обеспечить эффективное
освоение выделенных
бюджетных средств и займов
для строительства,
реконструкции, капитального
и среднего ремонта автомо-
бильных дорог;
- привлечь инвестиции и
продолжить строительство
нового железнодорожного
участка Алтынсарино-Хромтау;
- развивать перерабатывающие
мощности погранперехода
ст. Дружба и порта Актау;
- привлечь инвестиции для
создания собственного флота
ОАО "Казмортрансфлот";
- завершить разработку
Программы развития
транзитных коридоров
и внести предложения по
совершенствованию
законодательств
Социальная сфера (Тасмагамбетов И.Н.)
19  Продолжить работу по        Доклад         Карагусова Г.Д.   Февраль
совершенствованию системы   Президенту                       2002 г.
социальной защиты населения
20  Предпринять меры по         Доклад         Шукпутов А.М.,    1 квартал
озеленению населенных       Президенту     акимы областей,     2002 г.
пунктов и воспроизводству   Республики     городов и
лесов                       Казахстан      районов
21  Разработать программу       Постановление  Джаганова А.К.    1 квартал
демографической и           Правительства                      2003 г.
миграционной политики
на 2003-2010 годы
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)