"Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттік кәсiпорнының "Қазкөлiксервис" еншiлес мемлекеттiк кәсіпорны мен "Кеденкөлiксервис" жабық акционерлiк қоғамын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 9 қаңтар N 11. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.03.15. N 310 ~P020310 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының темiржол көлiгiн қайта құрылымдаудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 4 маусымдағы N 756 P010756_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгі және Көлiк және коммуникациялар министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiмен бiрлесiп, заңнамада белгіленген тәртiппен "Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының "Қазкөлiксервис" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорнының және "Кеденкөлiксервис" жабық акционерлiк қоғамының оларды қосу арқылы "Қазкөлiксервис" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) болып қайта ұйымдастырылуын қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) онда негізгі қызмет түрi контейнерлердi тасымалдау және оларды жүк әрi қойма терминалдарында өңдеудi қоса алғанда, темiр жол контейнерлiк тасымалдарын қамтамасыз ету деп белгіленiп, Қоғам жарғысының бекiтiлуiн;
2) Қоғамның мемлекеттiк тiркелуiн;
3) Қоғамның мемлекеттiк акциялар пакетiн иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне берiлуiн;
4) осы қаулыны iске асыру жөнiндегi өзге де шараларды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiс пен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегі N 405 P990405_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Акцияларының мемлекеттік пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Астана қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттік нөмiрi 21-18-жолмен толықтырылсын:
"21-18 "Қазкөлiксервис" ЖАҚ";
"Алматы қаласы" деген бөлiмдегі реттік нөмiрi 123-21-жол алынып тасталсын;

О реорганизации дочернего государственного предприятия "Казтранссервис" Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы" и закрытого акционерного общества "Кедентранссервис"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 января 2002 года N 11. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15 марта 2002 г. N 310.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.03.2002  N 310 .
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2001 года  N 756 "Об утверждении Программы реструктуризации железнодорожного транспорта Республики Казахстан на 2001-2005 годы" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству государственных доходов и Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить реорганизацию дочернего государственного предприятия "Казтранссервис" Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы" и закрытого акционерного общества "Кедентранссервис" путем их слияния в закрытое акционерное общество "Казтранссервис" (далее - Общество).
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) утверждение устава Общества, определив в нем основным видом деятельности обеспечение железнодорожных контейнерных перевозок, включающих транспортировку контейнеров и их обработку на грузовых и складских терминалах;
2) государственную регистрацию Общества;
3) передачу права владения и пользования государственным пакетом акций Общества Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
4) иные меры по реализации настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменение и дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года  N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-18, следующего содержания:
"21-18 "ЗАО "Казтранссервис";
в разделе "г.Алматы" строку, порядковый номер 123-21, исключить;

2) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк
пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегі
құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 27
мамырдағы N 659
P990659_
қаулысына:
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне"
деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттік нөмiрi 160-11-жолмен толықтырылсын:
"160-11    "Қазкөлiксервис" ЖАҚ".
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года  N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в государственной собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 160-11, следующего содержания:
"160-11 ЗАО "Казтранссервис".
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан