"Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Египет Араб Республикасының Yкiметi арасындағы "Нұр-Мүбарак" ислам мәдениетінің Египет университетi туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 25 қаңтар N 104
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Египет Араб Республикасының
Yкiметi арасындағы "Нұр-Мүбарак" ислам мәдениетінiң Египет университетi
туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгізiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Египет Араб
Республикасының Yкiметi арасындағы "Нұр-Мүбарак" ислам
мәдениетінің Египет университетi туралы келiсiмдi бекiту туралы
Алматы қаласында 2001 жылғы 18 маусымда жасалған Қазақстан
Республикасының Үкіметі мен Египет Араб Республикасының Үкіметі арасындағы
"Нұр-Мүбарак" ислам мәдениетінің Египет университеті туралы келісім
бекітілсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Египет Араб Республикасының
Үкiметi арасындағы
"Нұр-Мүбарак" ислам мәдениетiнің
Египет университетi туралы келісім
Бұдан әрi "Тараптар" деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкiметi
мен Египет Араб Республикасының Үкiметi,
екi ел халықтарының арасындағы тарихи және мәдени байланыстарға
сүйене отырып,
екi ел арасындағы достық қарым-қатынастарды нығайту мен дамытуға
тiлек бiлдiре отырып,
екi халықтың рухани және мәдени мұраларын зерттеуге қолайлы жағдай
туғызуға ұмтыла отырып,
төмендегілер туралы келiстi:
1-бап
Египет тарабы өз қаражаты есебiнен Алматы қаласында (Қазақстан Республикасы), бұдан әрi "Университет" деп аталатын "Нұр-Мүбарак" ислам мәдениетінің Египет университетiнің құрылысын жүзеге асырады.
Университет мүлiктік кешен ретiнде осы Келiсiмге тiркелген тiзбеге сәйкес, ғимараттардан, құрылыстардан, жабдықтар мен Университеттің жұмыс iстеуiне қажет басқа да мүлiктерден тұрады.
Университет құрылысы аяқталғаннан кейiн және оны Египет тарапы жабдықтаған соң, ол осы Келiсiм ережелерiне және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасына сый ретiнде беріледi.
2-бап
Университет заңды тұлға мәртебесi бар мемлекеттік емес оқу орны болып табылады және өз қызметiн осы Келiсiм ережелерiне, Университет Жарғысына және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.
Тараптар Университеттің мүлiктiк кешенi мен барлық материалдық және интеллектуалдық меншiктерi оның жеке меншiгi болып табылатындығына және Университет Жарғысында көзделмеген мақсаттарға пайдаланылмайтындығына келiстi.

О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Арабской Республики Египет о Египетском университете исламской культуры "Нур-Мубарак"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2002 года N 104
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан
проект Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения между
Правительством Республики Казахстан и Правительством Арабской Республики
Египет о Египетском университете исламской культуры "Нур-Мубарак".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О ратификации Соглашения между Правительством
Республики Казахстан и Правительством Арабской
Республики Египет о Египетском университете исламской
культуры "Нур-Мубарак"
Ратифицировать Соглашение между Правительством Республики Казахстан и
Правительством Арабской Республики Египет о Египетском университете
исламской культуры "Нур-Мубарак", совершенное в городе Алматы 18 июня 2001
года.
Президент
Республики Казахстан
Соглашение
между Правительством Республики Казахстан
и Правительством Арабской Республики Египет
о Египетском университете исламской культуры
"Нур-Мубарак"
Правительство Республики Казахстан и Правительство Арабской Республики Египет, именуемые в дальнейшем "Сторонами",
основываясь на исторических и культурных связях между народами двух стран,
выражая желание укреплять и развивать дружеские отношения между двумя странами,
стремясь создать благоприятные условия для изучения духовного и культурного наследия двух народов,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Египетская сторона осуществляет за счет собственных средств строительство Египетского университета исламской культуры "Нур-Мубарак", именуемого в дальнейшем "Университет", в городе Алматы (Республика Казахстан).
Университет, как имущественный комплекс, включает в себя здания, сооружения, оборудование и иное имущество, необходимое для функционирования Университета, согласно перечню, приложенному к настоящему Соглашению.
После завершения строительства Университета и его оснащения египетской стороной он будет предоставлен в качестве дара Республике Казахстан в соответствии с положениями настоящего Соглашения и законодательством Республики Казахстан.
Статья 2
Университет является негосударственным учебным заведением, обладающим статусом юридического лица и осуществляет свою деятельность в соответствии с положениями настоящего Соглашения, уставом Университета и законодательством Республики Казахстан.
Стороны согласились, что имущественный комплекс и вся материальная и интеллектуальная собственность Университета являются его собственностью и не могут быть использованы в целях, не предусмотренных уставом Университета.

3-бап
Университеттің қызметiн қаржыландыруды оның Құрылтайшылары жүзеге асырады, оларды Тараптар төмендегiдей жолмен белгiлейдi:
Египет тарабы өзi тағайындайтын оқытушылар құрамына және басқа да қызметкерлерге еңбекақы төлеудi қамтамасыз етедi.
Қазақстан тарабы инженерлiк коммуникацияларды (электр-жылу-сумен жабдықтау канализация) пайдалануға және ғимараттарды күтiп ұстауға байланысты шығыстарды өтеудi де қамтамасыз етедi.
4-бап
Университет Қазақстан Республикасында қабылданған бiлiм стандарттарына, сондай-ақ осы Келiсiм ережелерiне сәйкес оқу жоспарларын, оқыту бағдарламалары мен әдiстемелерiн әзiрлейдi.
5-бап
Жалпы басшылық ету мен университет қызметiн үйлестiрудi қамтамасыз ету мақсатында Тараптар Қамқоршылық кеңесiн құрады. Қамқоршылық кеңесiнiң құзыретiне Университеттiң қаржы, мәдени және бiлiм беру саясатын қалыптастыру мәселелерi енедi. Қамқоршылық кеңесi қызметке тағайындау және қызмет мерзiмiнiң аяқталуының жағдайлары мен ережелерiн, университеттiң оқытушы және техникалық персоналы мүшелерiне екi елде қабылданған заңдар мен ережелерге сәйкес еңбекақы көлемiн анықтайтын университеттiң Жарғысын әзiрлейдi. Қамқоршылық кеңесi оқыту әдiстемесiн, Университеттiң iшкi күн
тәртiбiн, дипломдар берудiң және ғылыми дәрежелер мен атақтарды
тағайындаудың, оларды Қазақстан Республикасының стандарттарына сәйкес
келтiрудiң ережелерiн, Университет қызметi үшiн қажет қаржыландыру жолдары
мен қаржы бөлу нысандарын анықтайды және бекiтедi, сондай-ақ Университет
бюджетiн дайындау стратегиясын әзiрлейдi және оны бекiтедi.
6-бап
Қамқоршылық кеңесi төмендегiдей жолмен құралады:
Қазақстан Республикасы тарабынан:
1. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм
министрi - тең төраға;
2. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрi - мүше;
3. Қазақстанның Мұсылмандар дiни басқармасының Бас Мүфтиi - мүше;
4. Алматы қаласының Әкiмi - мүше;
5. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер Вице-Министрi - мүше;
6. Қазақстан Республикасының Египет Араб Республикасындағы Төтенше
және Өкiлеттi Елшiсi - мүше;
7. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң жанындағы Дiни бiрлестiктермен
байланыстар жөнiндегi кеңес Секретариятының басшысы - мүше;
8. Әл-Фараби атындағы Қазақ Мемлекеттiк Ұлттық университетiнiң
ректоры - мүше;
9. Абылайхан атындағы Қазақ Мемлекеттiк әлем тiлдерi және халықаралық
қатынастар университетiнiң ректоры - мүше.
Египет Араб Республикасы тарабынан:

Статья 3
Финансирование деятельности Университета будет осуществляться его Учредителями, которых определят Стороны следующим образом:
Египетская сторона обеспечивает выплату заработной платы членам преподавательского состава и другим работникам, назначаемым ею.
Казахстанская сторона обеспечивает выплату заработной платы работникам, назначаемым ею.
Казахстанская сторона также обеспечивает покрытие расходов, связанных с эксплуатацией инженерных коммуникаций (электро-тепло-водоснабжение, канализация) и содержанием зданий.
Статья 4
Университет разрабатывает учебные планы, программы и методику обучения в соответствии с образовательными стандартами, принятыми в Республике Казахстан, а также положениями настоящего Соглашения.
Статья 5
В целях обеспечения общего руководства и координации деятельности Университета Стороны создадут Попечительский Совет. В компетенцию Попечительского Совета входят вопросы формирования финансовой, культурной и образовательной политики Университета. Попечительский Совет разрабатывает устав Университета, определяющий условия и правила назначения и завершения сроков службы, размер заработной платы членам преподавательского и технического персонала Университета в соответствии с законами и правилами, принятыми в обеих странах. Попечительский Совет также определяет и утверждает методику преподавания, внутренний распорядок Университета, правила выдачи дипломов и присвоения ученых степеней и званий, приведения их в соответствие со стандартами Республики Казахстан, пути финансирования и формы ассигнований, необходимых для деятельности Университета, а также разрабатывает стратегию подготовки бюджета Университета и утверждает его.
Статья 6
Попечительский Совет формируется следующим образом:
Со стороны Республики Казахстан:
1. Министр культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан - сопредседатель;
2. Министр образования и науки Республики Казахстан - член;
3. Главный Муфтий Духовного управления мусульман Казахстана - член;
4. Аким города Алматы - член;
5. Вице-Министр иностранных дел Республики Казахстан - член;
6. Руководитель Секретариата Совета по связям с религиозными
объединениями при Правительстве Республики Казахстан - член;
7. Ректор Казахского государственного национального университета
имени Аль-Фараби - член;
8. Ректор Казахского Государственного университета мировых языков и
международных отношений имени Абылай хана - член;
9. Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Казахстан в Арабской
Республике Египет - член.
Со стороны Арабской Республики Египет:

1. Египет Араб Республикасының Уақуфтар министрi - тең төраға;
2. Египет Араб Республикасының Мүфтиi - мүше;
3. "Әл-Азхар" университетiнiң ректоры - мүше;
4. Әл-Азхардың өкiлi - мүше;
5. Каир университетiнiң ректоры - мүше;
6. Египет Араб Республикасының Қазақстан Республикасындағы Төтенше
және Өкiлеттi Елшiсi - мүше;
7-8-9. Египет Араб Республикасы Уақуфтар министрiнiң қарауына орай үш
көрнектi қоғам қайраткерлерi - мүшелер.
7-бап
Университет ректорын және проректорын Университет Жарғысымен
белгiленетiн мерзiмге Қамқоршылық кеңесi тағайындайды.
Университет ректоры болып Египет Араб Республикасының азаматы,
проректоры болып - Қазақстан Республикасының азаматы тағайындалады.
8-бап
Қазақстан тарабы Университеттiң египеттiк оқытушылары мен техникалық персоналын, сондай-ақ олардың отбасы мүшелерiн Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құқықтық қорғауды қамтамасыз етедi.
9-бап
Университеттiң египеттiк оқытушылары және техникалық персоналы, сондай-ақ олардың отбасы мүшелерi келiп-кету визалық алымдарынан, тұрмыстық жабдықтар мен жеке қолданыстағы басқа да заттарды әкелу/әкетуге кеден баждары мен салықтарды төлеуден Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес босатылады.
Египет Араб Республикасы азаматтарының қатарынан египет тарапы тағайындайтын университеттiң оқытушы және техникалық персоналының еңбекақысы және университеттiң жарғылық қызметiне грант қаражаты есебiнен жүргiзілетiн басқа да ақшалай төлемдер Қазақстан Республикасында төлем көздерiнен ұсталатын жеке тұлғалардың табыс салығынан босатылады.
10-бап
Египеттік оқытушы және техникалық персонал мүшелерi, сондай-ақ олардың отбасы мүшелерi Қазақстан Республикасының заңдарын сақтауға мiндеттенедi.
11-бап
Қазақстан тарабы египеттік оқытушы және техникалық персоналға және
олардың отбасы мүшелерiне Египет тарабы есебiнен Қазақстан Республикасында
тұрғын үй таңдауға және жалға алуға көмек көрсетедi, сондай-ақ египеттiк
персоналға Қазақстан Республикасының осындай санаттағы азаматтарына
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көзделген шарттармен
медициналық көмек көрсетудi қамтамасыз етедi.
12-бап
Тараптар өкiлеттік мерзiмi үш жыл және Университет Жарғысына сәйкес
оны жаңарту мүмкiндiгi қарастырылған Университет кеңесiн құруға келiстi.
13-бап
Осы Келiсiм ережелерiн қолдануда немесе түсiндiруде келiспеушілiктер туындаған жағдайда, Тараптар оларды келiссөздер, достық түсiнiстiк немесе өздерi уағдаласқан басқа да тәсiлдермен шешетiн болады.

1. Министр вакуфов Арабской Республики Египет - сопредседатель;
2. Муфтий Арабской Республики Египет - член;
3. Ректор университета "Аль-Азхар" - член;
4. Уакиль Аль-Азхара - член;
5. Ректор Каирского университета - член;
6. Чрезвычайный и Полномочный Посол Арабской Республики Египет в
Республике Казахстан - член;
7-8-9. Три видных общественных деятеля по усмотрению Министра вакуфов
Арабской Республики Египет - члены.
Статья 7
Ректор и проректор Университета назначаются Попечительским Советом на срок, определяемый уставом Университета.
Ректором Университета назначается гражданин Арабской Республики Египет, проректором - гражданин Республики Казахстан.
Статья 8
Казахстанская сторона обеспечивает правовую защиту египетских преподавателей и технического персонала Университета, а также членов их семей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Статья 9
Египетский преподавательский и технический персонал Университета, а также члены их семей освобождаются от уплаты въездных и выездных визовых сборов, таможенных пошлин и налогов на ввоз/вывоз бытового оборудования и других предметов личного пользования в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Заработная плата и другие денежные выплаты, осуществляемые за счет средств гранта на уставную деятельность Университета, преподавательскому и техническому персоналу Университета, назначаемому египетской стороной из числа граждан Арабской Республики Египет, освобождаются в Республике Казахстан от уплаты подоходного налога с физических лиц, удерживаемого из источников выплаты.
Статья 10
Члены египетского преподавательского и технического персонала, а также члены их семей обязуются соблюдать законы Республики Казахстан.
Статья 11
Казахстанская сторона будет оказывать содействие египетскому преподавательскому и техническому персоналу и членам их семей в подборе и аренде жилья в Республике Казахстан за счет египетской стороны, а также будет обеспечивать египетскому персоналу оказание медицинской помощи на тех же условиях, которые предусмотрены для аналогичных категорий граждан Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Статья 12
Стороны согласились создать Совет Университета с трехгодичным сроком полномочий и возможностью его обновления в соответствии с уставом Университета.
Статья 13
В случае возникновения каких-либо разногласий при применении или толковании положений настоящего Соглашения, Стороны будут решать их путем переговоров, дружественных жестов или другими способами, о которых они договорятся.

14-бап
Осы Келiсiм оның күшiне енуi үшiн қажеттi Тараптардың мемлекетiшiлiк рәсiмдердi орындағандығы туралы соңғы жазбаша хабарламалары алынған күннен бастап күшiне енедi.
Келiсiм шектеусiз мерзiмге жасалады және оған осы Келiсiмге жасалғандай мемлекетішілік рәсiмдер жүргiзiлетiн әрi оның ажырамас бөлiктерi болып табылатын өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлуi мүмкiн.
15-бап
Келiсiм бойынша қажеттi мемлекетішілік рәсiмдердi жүргiзуге және оның заңды күшiне енуiне дейiн, оқу процесiн 2001-2002 оқу жылында бастау үшін, Тараптардың әрқайсысы Келісімге қол қойылған сәттен бастап, осы Келісімнің 1 және 3-баптарында көзделген міндеттемелерін орындауға келісті.
Алматы қаласында 2001 жылғы 18 маусымда әрқайсысы қазақ, араб және
ағылшын тілдерінде екі түпнұсқа дана болып жасалды және де барлық
мәтіндердің күші бірдей. Осы Келісімнің ережелерін түсіндіруде
келіспеушіліктер туындаған жағдайда, Тараптар ағылшын тіліндегі мәтінді
басшылыққа алатын болады.
Қазақстан Республикасының          Египет Араб Республикасының
Үкіметі үшін                       Үкіметі үшін
Келiсiмге қосымша
Нұр-Мүбарак Египет Ислам мәдениетi университетiнiң
мүлiктерiнiң тiзiмi
1. Университет ғимараты:
Факультеттiң 2 қабаты
1. Гардероб, киiм iлгiш - 4 компл;
Үстелдер - 1 дана.
2. Лингафон сыныбы:
Парта - 17 дана;
Үстел - 34 дана;
Шкаф - 4 дана;
Оқытушылар үстелi - 1 дана;
Оқытушылар орындығы - 1 дана;
Үстел - дана;
Тақта - 1 дана;
Шырақ (комплектiлi) - 1 дана.
3. Сынып (8 бөлме):
Парта - 8 дана;
Орындық - 16 дана;
Оқытушылар үстелi - 1 дана;
Оқытушылар орындығы - 1 дана;
Үстел - 1 дана;
Шкаф - 2 дана;
Тақта - 1 дана:
(комплектiлi шырақ).
4. Дәмхана:
Үстел - 1 дана;
Шкаф - 1 дана;
Қолжуғыш - 1 дана
(комплектiлi шырақ).
5. Гардероб:
Киiм iлгiш - 4 комплектiлi;
Үстел - 1 дана;
(комплектiлi шырақ)
6. Қыздар әжетханасы:
3 адамға арналған комплектiлi (қақпақсыз);
1 беделi унитаз және қолжуғышымен;
Қолжуғыш - 2 дана.
7. 2 адамға арналған ерлер әжетханасы (қақпақсыз):
Писуар - 2 дана;
Қақпақсыз қолжуғышты унитаз - 1 дана;
Қолжуғыш - 2 дана;
(комплектiлi шырақ)
Шаруашылыққа арналған жабдықталған орын
Қол жуғыш - арнаулы жуғыш.
Бiрiншi қабат
1 қабаттағыдай гардероб:
а/қыздар туалетi:
Унитаз - 4 дана (қақпақсыз);
Қолжуғыш - 2 дана;
б/ерлер әжетханасы:
Унитаз - 2 дана (қақпақсыз);
Писуар - 2 дана;
Қол жуғыш - 2 дана;
2 қабаттағыдай шаруашылыққа арналған бөлме.
б/Оқытушылар бөлмесi:
Оқытушылар үстелi - 6 дана (әкiмшiлiк);
Оқытушылар орындығы - 8 дана (әкiмшiлiк);
Қонаққа арналған үстел - 1 дана;
Кiтапқа арналған шкаф - 3 дана (арқалы);
Комплектiлi шырақ.
Декан кабинетi:
Кiтаптарға арналған шкаф - 2 дана (арқалы);

Статья 14
Настоящее Соглашение вступает в силу со дня получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для вступления его в силу.
Соглашение заключается на неопределенный период и в него могут вноситься изменения и дополнения, по которым проводятся такие же внутригосударственные процедуры, как по настоящему Соглашению, и которые являются его неотъемлемыми частями.
Статья 15
До проведения необходимых внутригосударственных процедур по Соглашению и вступления его в законную силу Стороны согласились, что каждая из них с момента подписания Соглашения будет выполнять свои обязательства, предусмотренные статьями 1 и 3 настоящего Соглашения, с тем, чтобы начать учебный процесс в 2001-2002 учебном году.
Совершено в г. Алматы "18" июня 2001 года в двух подлинных
экземплярах, каждый на казахском, арабском и английском языках, причем все
тексты имеют одинаковую силу. В случае возникновения разногласий при
толковании положений настоящего Соглашения, Стороны будут
руководствоваться текстом на английском языке.
За Правительство                             За Правительство
Республики Казахстан                       Арабской Республики Египет
Неофициальный перевод
Приложение к Соглашению
Список имущества Египетского университета Исламской культуры
1. Здание университета
2-ой этаж факультета:
1. Гардероб, вешалка - 4 комплекта.
2. Стол - 1 шт.
2. Лингафонный кабинет:
Парты - 17 шт.
Столы - 34 шт.
Шкафы - 4 шт.
Стол учителя - 1 шт.
Стул учителя - 1 шт.
Стол - 1 шт.
Доска - 1 шт.
Люстра (в комплекте) - 1 шт.
3. Класс (8 комнат):
Парты - 8 шт.
Стулья - 16 шт.
Стол учителя - 1 шт.
Стул учителя - 1 шт.
Стол - 1 шт.
Шкафы - 2 шт.
Доска - 1 шт.
(люстра в комплекте).
4. Столовая:
Стол - 1 шт.
Шкаф - 1 шт.
Рукомойник - 1 шт.
(люстра в комплекте).
5. Гардероб:
Вешалка - 4 комплекта.
Стол - 1 шт.
Люстра в комплекте.
6. Женский туалет:
Комплект для 3-х человек (без крышки);
1 унитаз с биде и рукомойником;
Рукомойник - 2 шт.
7. Мужской туалет для 2-х человек (без крышки):
Писсуар - 2 шт.
Унитаз без крышки с рукомойником - 1 шт.
Рукомойники - 2 шт.
Люстра в комплекте.
Оборудованное помещение для хозяйственных нужд;
Рукомойник - специальная мойка.
Первый этаж:
Гардероб (как на 2-ом этаже):
а) Женский туалет
Унитаз - 4 шт. (без крышек).
Рукомойник - 2 шт.
б) Мужской туалет
Унитаз - 2 шт. (без крышек).
Писсуар - 2 шт.
Рукомойник - 2 шт.
Оборудованное помещение для хозяйственных нужд (как на 2-этаже).
Учительская:
Стол для преподавателей - 6 шт. (администрация).
Стулья для преподавателей - 8 шт. (администрация).
Стол для гостей - 1 шт.
Книжный шкаф - 3 шт. (навесные).
Люстра в комплекте.
Кабинет декана:
Книжный шкаф - 2 шт. (навесные).

Әкiмшiлiк орындығы - 3 дана + 2 дана
Әкiмшiлiк үстелi - 1 дана - 2 дана (үлкен);
Жазу машинкасына арналған үстел - 1 дана;
4 есiктi әйнектi шкаф - 1 дана + 1 дана;
2 орынды диван - 2 дана;
Кресло - 4 дана;
Қонаққа арналған үстел - 2 дана (үлкен);
2 есiктi әйнектi шкаф - 1 дана;
Терiмен қапталған кресло - 1 дана;
Кiшкене үстел.
Мәжiлiс бөлмесi:
Үлкен үстел - 1 дана;
Әкiмшiлiк үстелi - 13 дана.
Дәлiз:
Тексерушiге арналған үстел - 2 дана;
Әкiмшiлiк орындығы - 2 дана;
4 есiктi шкаф - 2 дана (әйнектi);
3 есiктi шкаф - 1 дана (әйнектi);
2 орынды диван - 2 дана;
Кресло - 4 дана;
Қонақ үстелi - 2 дана (үлкен).
Әкiмшiлiк кабинетi:
Әкiмшiлiк үстелi - 2 дана;
Әкiмшiлiк орындығы - 4 дана;
Кiтап шкафы - 3 дана (арқалы);
Қонақ үстелi - 1 дана.
Кiтапхана:
Парта - 9 дана;
Студенттерге арналған үстелдер - 18 дана;
Кiтап шкафы - 4 дана (арқасыз);
Құжаттарға арналған 2 есiктi әйнектi шкаф - 9 дана;
Комплектiлi шырақ.
Архив 1:
Парта - 2 дана;
Әкiмшiлiк орындық - 2 дана;
2 есiктi әйнектi шкаф - 2 дана.
Архив 2:
Парталар - 2 дана;
Әкiмшiлiк орындықтар - 2 дана;
2 есiктi әйнектi шкаф - 4 дана;
Кiтап шкафы - 1 дана (арқасыз);
Әкiмшiлiк кабинет:
2 есiктi шкаф - 6 дана (ағаш);
Парта - 6 дана;
Әкiмшiлiк орындық - 8 дана;
Қонаққа арналған орындық - 1 дана;
Комплектiлi шырақ.
Лингафон кабинетi:
2 этаждағыдай құрылған.
Байланыс бөлмесi:
Жұмыс үстелi - 1 дана;
Әкiмшiлiк орындығы - 1 дана;
Өртке байланысты белгi беру құралы - 1 комплект;
Байланыс жәшiгi - 1 дана.
Асхана:
2 есiктi ағаш шкаф - 1 дана;
Ас үстелi - 2 дана;
Қонаққа арналған үстел - 2 дана;
Орындық - 5 дана.
2. Имамдар үйі
1 қабат:
Сан. жүйе комплектісі;
Унитаз - 1 дана (қақпақты);
Қолжуғыш - 1 дана (комплектілі);
Ванна - 1 дана (комплектілі).
Асхана:
Үстел - 1 дана;
2 есікті шкаф - 1 дана (ағаш);№
Қолжуғыш - 1 дана (жуғыш).
Хатшы бөлмесі:
Әкімшілік үстелі - 1 дана;
Әкімшілік орындығы - 1 дана;
2 есікті шкаф - 1 дана (ағаш).
Қабылдау бөлмесі:
Әкімшілік орындығы - 4 дана;
Қонақ үстелі - 1 дана (үлкен).
Кеңсе 1:
Әкімшілік үстелі - 1 дана;
Әкімшілік орындығы - 3 дана;
Қонақ үстелі - 1 дана;
2 есікті шкаф - 1 дана (әйнек);
Кітап шкафы - 1 дана (арқасыз).
Кеңсе 2:
Әкімшілік үстелі - 1 дана;
Кітап шкафы - 1 дана (арқасыз);
Әкімшілік орындығы - 3 дана;
Қонақ үстелі - 1 дана;
2 есікті шкаф - 1 дана (әйнек);
Факс үшін үстел - 1 дана;
2 орынды диван - 1 дана;
Кресло - 2 дана.
Сан.жүйе (2) үлкен:
Унитаз - 1 дана (комплект);
Ванна - 1 дана (комплект);
Қолжуғыш - 1 дана (комплект).
Кеңсе 3:
Әкімшілік үстелі - 1 дана;
Әкімшілік орындығы - 3 дана;
Қонаққа арналған үстел - 1 дана (үлкен);
Кітап шкафы - 1 дана (арқасыз);
2 есікті шкаф - 1 дана (әйнекті);
2 қабат:
Сан.жүйе 1 қабаттағыдай;
Асхана:
Тамақ үстелі - 1 дана;
Орындық - 8 дана;
Ыдыс-аяқтарға арналған қабырға (стенка) - 1 дана.
Қонақ бөлме:
2 орынды диван - 1 дана (ағаш);
Кресло;
Қонаққа арналған үстел - 1 дана (үлкен);
Телевизор үшін үстел - 1 дана.
Асхана:
2 есікті шкаф - 1 дана (ағаш);
2 бөлімді асхана қабырғасы (стенка), төменгі бөлігі ағаш, жоғары

Стулья для администрации - 3 + 2 шт.
Стол для администрации - 1 шт. - 2 шт. (большие).
Стол для пишущей машинки - 1 шт.
4-х дверный стеклянный шкаф - 1 шт. + 1 шт.
Диван двухместный - 2 шт.
Кресло - 4 шт.
Стол для гостей - 2 шт. (большие).
2-х дверный стеклянный шкаф - 1 шт.
Кожаное кресло - 1 шт.
Маленький стол.
Комната заседаний:
Большой стол - 1 шт.
Стол для администрации - 13 шт.
Приемная:
Стол для проверяющих - 2 шт.
Стулья для администрации 2 шт.
4-х дверный шкаф - 2 шт. (стеклянный).
3-х дверный шкаф - 1 шт. (стеклянный).
2-х местный диван - 2 шт.
Кресло - 4 шт.
Стол для гостей - 2 шт. (большие).
Кабинет для администрации:
Стол для администрации - 2 шт.
Стул для администрации - 4 шт.
Книжный шкаф - 3 шт. (навесные).
Стол для гостей - 1 шт.
Библиотека:
Парты - 9 шт.
Стол для студентов - 18 шт.
Книжный шкаф - 4 шт. (без спинки).
2-х дверный стеклянный шкаф для документов - 9 шт.
Люстра в комплекте.
Архив 1:
Парты - 2 шт.
Стулья для администрации - 2 шт.
2-х дверный стеклянный шкаф - 2 шт.
Архив 2:
Парты - 2 шт.
Стулья для администрации - 2 шт.
2-х дверный стеклянный шкаф - 4 шт.
Книжный шкаф - 1 шт. (без спинки).
Кабинет для администрации:
2-х дверный шкаф - 6 шт. (дерево).
Парты - 6 шт.
Стулья для администрации - 8 шт.
Стул для гостя - 1 шт.
Люстра в комплекте.
Лингафонный кабинет:
Укомплектован как на 2 - этаже.
Комната связи:
Рабочий стол - 1 шт.
Стул для администрации - 1 шт.
Противопожарная сигнализация - 1 комплект.
Ящик для связи - 1 шт.
Столовая:
2-х дверный деревянный шкаф - 1 шт.
Столовый стол - 2 шт.
Стол для гостей - 2 шт.
Стулья - 5 шт.
2-х дверный шкаф - 1 шт.
2. Дом имамов
1-этаж:
Комплект санузла.
Унитаз - 1 шт. (с крышкой).
Раковина - 1 шт. (в комплекте).
Ванна - 1 шт. (в комплекте).
Столовая:
Стол - 1 шт.
2-х дверный шкаф - 1 шт. (дерево).
Раковина - 1 шт. (мойка).
Комната секретаря:
Стол для администрации - 1 шт.
Стул для администрации - 1 шт.
2-х дверный шкаф - 1 шт. (дерево).
Приемная:
Стул для администрации - 4 шт.
Стол для гостей - 1 шт. (большой).
Канцелярия 1.
Стол для администрации - 1 шт.
Стул для администрации - 3 шт.
Стол для гостей - 1 шт.
2-х дверный шкаф - 1 шт. (стеклянный).
Книжный шкаф - 1 шт. (без спинки).
Канцелярия 2.
Стол для администрации - 1 шт.
Книжный шкаф - 1 шт. (без спинки).
Стул для администрации - 3 шт.
Стол для гостей - 1 шт.
2-х дверный шкаф - 1 шт. (стеклянный).
Стол для факса - 1 шт.
2-х местный диван - 1 шт.
Кресло - 2 шт.
Санузел (2) большой:
Унитаз - 1 шт. (комплект).
Ванна - 1 шт. (комплект).
Раковина - 1 шт. (комплект).
Канцелярия 3.
Стол для администрации - 1 шт.
Стул для администрации - 3 шт.
Стол для гостей - 1 шт. (большой).
Книжный шкаф - 1 шт. (без спинки).
2-х дверный шкаф - 1 шт. (стеклянный).
2 этаж:
Санузел как на 1 этаже.
Столовая:
Обеденный стол - 1 шт.
Стулья - 8 шт.
Стенка для посуды - 1 шт.
Гостиная:
2-х местный диван - 1 шт. (дерево).
Кресло.
Стол для гостей - 1 шт. (большой).
Стол для телевизора - 1 шт.
Столовая:
2-х дверный шкаф - 1 шт. (дерево).
2-х уровневая столовая стенка, нижняя часть деревянная, верхняя

бөлігі 3 есікті әйнекті - 1 комплект;
Жуғыш - 1 дана;
Төсек - 1, 2, 3;
4 есікті шкаф - 1 дана (ағаш);
Керует 140 см - 1 дана (ағаш);
Тумбочка - 2 дана;
Үстелше - 1 дана;
Айна - 1 дана;
Сан.жүйе 2-1 қабаттағыдай.
3. Мешіт
Кірер ауыз:
Аяқ киімге арналған сөре - 8 дана;
2 орынды үстел - 1 дана;
Люстра орташа - 3 дана (комплект, жез);
Үлкен шырақ (фонарь) - 2 дана (үстелге қоюға, жез).
Үлкен зал:
Минбар - 1 дана;
Молдаға арналған үстел - 1 дана;
Аяқты микрофон - 2 дана;
Колонка - 5 дана;
Люстра орташа - 5 дана (комплект, жез);
Люстра үлкен - 1 дана (комплект, жез);
Шамшырақ (кондиль) - 14 дана;
Шырақ (фонарь) үлкен - 4 дана;
(қабыр.жез)
Шырақ (фонарь) кішк. - 2 дана;
(қабыр.жез)
Шам - 2 дана.
Имам бөлмесі 1:
Үстел - 1 дана;
2 есікті шкаф - 1 дана (әйнек);
2 бөлімді аккустик құрал-комплектілі.
Имам бөлмесі 2:
2 орынды шкаф - 1 дана (әйнек);
Үстел - 1 дана;
Әкімшілік орындығы - 2 дана;
Аяқ киімге арналған сөре;
9 адамдық сан.жүйе
18 кран комплектілі.
Әйелдер залы:
Колонка - 2 дана;
Люстра - 4 дана.
3 адамдық сан.жүйе комплектілі:
Қолжуғыш - 2 дана комплектілі.
Мәжіліс залы:
Колонка - 1 дана;
Люстра - 6 дана комплектілі.
2 адамға арналған сан.жүйе комплектілі.
Қолжуғыш - 2 дана;
Унитаз - 1 дана комплектілі;
Қолжуғыш - 1 дана комплектілі.
Подвал:
Құрал-жабдықтар (жарық, жылу, желдеткіш) комплектілі;
4. Жылу, суды есептегіш құрал - 1 дана.
5. Сорғыш (насос)
Ауаның қысымын реттейтін құрал.
Шырақтар саны сыртта - 61.
Айналаны, ғимараттың ішін жарық қылар прожекторлар комплектісі.
Ғимаратпен, территорияда өртке байланысты белгі берер комплектісі.
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

часть 3-х дверная стеклянная - 1 комплект.
Мойка - 1 шт.
4-х дверный шкаф - 1 шт. (дерево).
Кровать 140 см. - 1 шт. (дерево).
Тумбочка - 2 шт.
Столик - 1 шт.
Зеркало - 1 шт.
Санузел как на 2-1 этажах.
3. Мечеть
Проходная:
Полка для обуви - 8 шт.
2-х местный стол - 2 шт.
Люстра средняя - 3 шт. (комплект, латунь).
Большая свеча (фонарь) - 2 шт. (настольный, латунь).
Большой зал:
Минбар - 1 шт.
Стол для муллы - 1 шт.
Ножной микрофон - 2 шт.
Колонка - 5 шт.
Люстра средняя - 5 шт. (комплект, латунь).
Люстра большая - 1 шт. (комплект, латунь).
Лампа (кондиль) - 14 шт.
Свечка (фонарь) большая - 4 шт. (настенная, латунь).
Свечка (фонарь) маленькая - 2 шт. (настенная, латунь).
Лампа - 2 шт.
Комната имама 1:
Стол - 1 шт.
2-х дверный шкаф - 1 шт. (стекло).
Акустический инструмент в 2-х частях - комплект.
Комната имама 2:
2-х местный шкаф - 1 шт. (стеклянный).
Стол - 1 шт.
Стул для администрации - 2 шт.
Полка для обуви.
Санузел для 9 человек.
18 кранов в комплекте.
Женский зал:
Колонка - 2 шт.
Люстра - 4 шт.
Санузел для 3 человек, в комплекте.
Раковина - 2 шт. (в комплекте).
Зал заседаний:
Колонка - 1 шт.
Люстра - 6 шт. (в комплекте).
Санузел для 2-х человек, в комплекте:
Раковина - 2 шт.
Унитаз - 1 шт. в комплекте.
Раковина - 1 шт. в комплекте.
Подвал:
Инструменты (свет, тепло, вентиляция) в комплекте.
4. Счетчик тепла, воды - 1 шт.
5. Насос.
Регулятор давления воздуха.
Количество наружных свеч - 61.
Комплект прожекторов для освещения прилегающей территории и
внутри здания.
Комплект противопожарной сигнализации в здании и на территории.
________________________________________
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Петрова Г.В.)