Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі Құрылыс істері жөніндегі комитетінің "Сәулет-қала құрылысы қызметін лицензиялайтын мемлекеттік орталық (Мемқұрылыслицензия)" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 26 қаңтар N 127
Ескерту. Тақырыбына және мәтініне өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.10.06. N 1029 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі Құрылыс істері жөніндегі комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Сәулет-қала құрылысы қызметін лицензиялайтын мемлекеттік орталық (Мемқұрылыслицензия)" республикалық мемлекеттік кәсіпорны және оның еншілес кәсіпорындары жарғылық капиталына мемлекеттің жүз пайыз қатысуымен "Құрылысконсалтинг" ұлттық орталығы" жабық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Қоғам) етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қоғамның жарғысын бекітсін;
2) Қоғамның әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
3) оның жарғылық капиталының 51 пайызы мөлшерiндегi Қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетiнiң бiр бөлiгiн сатуды жүзеге асыру;
4) осы қаулыны іске асыру жөнінде өзге де шараларды қабылдасын.
Ескерту. 3)-тармақша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.10.06. N 1029 қаулысымен.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 127 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405   қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
"Астана қаласы" бөлімі:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-26-жолмен толықтырылсын:
"21-26. "Құрылысконсалтинг" ұлттық орталық" ЖАҚ".
3. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысына
көрсетілген қаулыға Иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге және өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесі:
мынадай мазмұндағы бөліммен және реттік нөмірі 264-жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Экономика және сауда министрлігінің Құрылыс істері жөніндегі комитетіне";

О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Государственный центр лицензирования архитектурно-градостроительной деятельности (Госстройлицензия)" Комитета по делам строительства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2002 года N 127
Сноска. В заголовке и тексте слово "экономики" заменено словом "индустрии" - постановлением Правительства РК от 6 октября 2004 г.  N 1029  .
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственный центр лицензирования архитектурно-градостроительной деятельности (Госстройлицензия)" Комитета по делам строительства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан и его дочерние предприятия путем преобразования в закрытое акционерное общество "Национальный центр "Курылысконсалтинг" (далее - Общество) со стопроцентным государственным участием в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) утвердить устав Общества;
2) обеспечить государственную регистрацию Общества в органах юстиции;
3) осуществить продажу части государственного пакета акций Общества в размере 51 процента от его уставного капитала;
4) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 6 октября 2004 г.  N 1029  .
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 127
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В  постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в приложении 2 к указанному постановлению:
раздел "г. Астана":
дополнить строкой, порядковый номер 21-26, следующего содержания:
"21-26. ЗАО "Национальный центр "Курылысконсалтинг".
3. В  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
Перечень государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, к указанному постановлению:
дополнить разделом и строкой, порядковый номер 264, следующего содержания:
"Комитету по делам строительства Министерства экономики и торговли Республики Казахстан";

"264. "Құрылысконсалтинг" ұлттық орталығы" ЖАҚ".
4. <*>
Ескерту. 4-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің   2006.06.16. N 557 қаулысымен.

"264. ЗАО "Национальный центр "Курылысконсалтинг".
4.  (Пункт 4 утратил силу постановлением Правительства РК от 16 июня 2006 года N  557 ).