Ғани Мұратбаевтың 100 жылдық мерейтойына дайындық және оны өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 11 наурыз N 292.
Қазақстанның көрнектi қоғам қайраткерi, жастар қозғалысының
белсендiсi Ғани Мұратбаевтың есiмiн мәңгi есте қалдыру мақсатында
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "2001-2002 жылдарда республикалық деңгейде өткiзiлетiн
мерейтойлар мен атаулы күндердiң тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 157
P010157_
қаулысына (Қазақстан
Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 4-5, 48-құжат) мынадай толықтыру
енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген 2001-2002 жылдар кезеңiнде
республикалық деңгейде өткiзiлетiн мерейтойлар мен атаулы күндердiң
тiзбесi мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 6-жолмен толықтырылсын:
"6   Ғани Мұратбаевтың    Үкiмет     МАКМ,          2002
100 жылдығы          қаулысы    Қызылорда      жылғы
облысының      маусым"
әкiмi
2. Қосымшаға сәйкес құрамда Ғани Мұратбаевтың 100 жылдық мерейтойына
дайындық және оны өткiзу жөнiндегi республикалық комиссия құрылсын.
3. Қоса беріліп отырған Ғани Мұратбаевтың 100 жылдық мерейтойына
дайындық және оны өткiзу жөнiндегi iс-шаралар жоспары бекiтiлсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2002 жылғы 11 наурыздағы
N 292 қаулысына
қосымша
Ғани Мұратбаевтың 100 жылдық мерейтойына дайындық
және оны өткiзу жөнiндегi республикалық
комиссияның құрамы
Құл-Мұхаммед                  - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Абрарұлы                 Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келiсiм министрi,
төраға
Беркiмбаева                   - Қазақстан Республикасының
Шәмша Көпбайқызы                Бiлiм және ғылым министрi,
төрағаның орынбасары
Қалетаев                      - Мәдениет, ақпарат және
Дархан Аманұлы                  қоғамдық келiсiм министрлігі
Жастар саясаты департаментiнің
директоры, хатшы
Алтынбаев                     - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Қапашұлы                 Қорғаныс министрi
Ыдырысов                      - Қазақстан Республикасының
Ерлан Әбілфайызұлы              Сыртқы iстер бiрiншi вице-министрi
Нұрғисаев                     - Қызылорда облысының әкiмi
Серiкбай Өрікбайұлы
Тiлеухан                      - Қазақстан Республикасының
Бекболат Қанайұлы               Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
Мәдениет комитетінің төрағасы
Сариева                       - Қазақстан Республикасының
Рысты Халесқызы                 Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келiсiм министрлігі
Мұрағаттарды және құжаттарды
басқару жөнiндегi комитетінің
төрайымы
Жүсіп                         - "Жас Алаш" газетінің
Нұртөре Байтілесұлы             бас редакторы
(келiсiм бойынша)
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2002 жылғы 11 наурыздағы
N 292 қаулысымен
бекітілген
Ғани Мұратбаевтың 100 жылдық мерейтойына дайындық
және оны өткiзу жөнiндегi iс-шаралар жоспары
---------------------------------------------------------------------------
р/с!           Iс-шара            ! Орындалу !     Жауапты атқарушылар
N !                              ! мерзiмi  !
---------------------------------------------------------------------------
1 !               2              !     3    !             4
---------------------------------------------------------------------------
1.  Ғани Мұратбаевтың 100 жылдық   2002 жылғы  Мәдениет, ақпарат және
мерейтойына арналған             маусым    қоғамдық келiсiм
республикалық конференция                  министрлігі, Қызылорда
өткiзу                                     облысының әкiмi
2.  Қазақстан Республикасының      2002 жылғы  Мәдениет, ақпарат және
бұқаралық ақпарат құралдары      маусым    қоғамдық келiсiм
редакторларының қатысуымен                 министрлігі, Қызылорда
республикалық конференция                  облысының әкiмi
шеңберiнде "дөңгелек үстел"
өткiзу
3.  Мерейтойлық тарихи-өмiрбаяндық  2002 жыл   Мәдениет, ақпарат және
жинақ дайындау және басып                  қоғамдық келiсiм министрлігі
шығару
4.  Мәскеу қаласында (Ресей        2002 жылғы  Мәдениет, ақпарат және
Федерациясы) Ғани Мұратбаевты    маусым    қоғамдық келiсiм
еске алуға арналған iс-шаралар             министрлiгi, Сыртқы iстер
өткiзу                                     министрлігі, Қызылорда
облысының әкiмi
5.  Тақырыптық кiтап көрмелерiн     2002 жыл   Мәдениет, ақпарат және
ұйымдастыру                                қоғамдық келiсiм министрлігі
6.  Ғани Мұратбаевтың өмiрi мен     2002 жыл   Мәдениет, ақпарат және
қызметiн бұқаралық ақпарат                 қоғамдық келiсiм министрлiгi
құралдарында көрсетудi
қамтамасыз ету
7.  Қазақстан Республикасы          2002 жыл   Қорғаныс министрлiгi
Қарулы Күштерiнде Ғани
Мұратбаевты еске алуға
арналған отансүйгіштiк
бағытта iс-шаралар өткiзу
8.  Білім беру ұйымдарында          2002 жыл   Бiлiм және ғылым министрлiгi
Ғани Мұратбаевты еске алуға
арналған сынып сағаттарын,
"ержүректiк сабақтарын",
тақырыптық кештер өткiзу
9.  Қызылорда облысы Қазалы         2002 жыл    Қызылорда облысының әкімі
ауданындағы Ғани Мұратбаевтың
тарихи-мемориалдық мұражайын
жөндеу-жаңғыртудан өткiзіп,
қорын толықтыру
10. Ғани Мұратбаевтың 100 жылдық    2002 жылғы  Облыстардың, Астана және
мерейтойына арналған              маусым    Алматы қалаларының әкiмдерi
iс-шараларды ұйымдастыру
11. Қызылорда облысында Ғани        2002 жылғы  Қызылорда облысының
Мұратбаевтың 100 жылдық           маусым    әкiмi
мерейтойына арналған
мерейтойлық салтанаттар
өткiзу
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

О подготовке и проведении 100-летнего юбилея Гани Муратбаева
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2002 года N 292
В целях увековечения памяти видного общественного деятеля, активиста
молодежного движения Казахстана Гани Муратбаева Правительство Республики
Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31
января 2001 года N 157
P010157_
"О перечне юбилеев и памятных дат,
проводимых на республиканском уровне в 2001-2002 годах" (САПП Республики
Казахстан, 2001 г., N 4-5, ст. 48) следующее дополнение:
Перечень юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне
в период с 2001 по 2002 годы, утвержденный указанным постановлением,
дополнить строкой, порядковый номер 6, следующего содержания:
___________________________________________________________________________
"6 !  100-летие   !  Постановление  !  МКИОС, аким     !  Июнь
!  Муратбаева  !  Правительства  !  Кызылординской  !  2002 г.
!  Гани        !                 !  области         !         "
___________________________________________________________________________
2. Образовать Республиканскую комиссию по подготовке и проведению
100-летнего юбилея Гани Муратбаева в составе согласно приложению.
3. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению
100-летнего юбилея Гани Муратбаева.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2002 года N 292
Состав
Республиканской комиссии по подготовке и проведению
100-летнего юбилея Гани Муратбаева
Кул-Мухаммед                       - Министр культуры, информации и
Мухтар Абрарулы                      общественного согласия Республики
Казахстан, председатель
Беркимбаева                        - Министр образования и науки
Шамша Копбаевна                      Республики Казахстан, заместитель
председателя
Калетаев                           - директор Департамента молодежной
Дархан Аманович                      политики Министерства культуры,
информации и общественного согласия
Республики Казахстан, секретарь
Алтынбаев                          - Министр обороны Республики Казахстан
Мухтар Капашевич
Идрисов                            - первый вице-Министр иностранных
Ерлан Абильфаизович                  дел Республики Казахстан
Нургисаев                          - аким Кызылординской области
Серикбай Урикбаевич
Тлеухан                            - Председатель Комитета культуры
Бекболат Канайулы                    Министерства культуры, информации
и общественного согласия
Республики Казахстан
Сариева Рысты Халесовна            - Председатель Комитета по управлению
архивами и документацией Министерства
культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
Жусуп                              - главный редактор газеты "Жас Алаш"
Нурторе Байтлесович                  (по согласованию)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2002 года N 292
План мероприятий
по подготовке и проведению 100-летнего
юбилея Гани Муратбаева
___________________________________________________________________________
N  !                                !   Срок    !    Ответственные
п/п !         Мероприятие            !исполнения !     исполнители
___________________________________________________________________________
1   Проведение республиканской          Июнь      МКИОС, аким
конференции, посвященной 100-       2002 г.   Кызылординской области
летию со дня рождения
Гани Муратбаева
2   Проведение в рамках республикан-    Июнь      МКИОС, аким
ской конференции "круглого стола"   2002 г.   Кызылординской области
с участием редакторов средств
массовой информации Республики
Казахстан
3   Подготовка и издание юбилейного     2002 г.   МКИОС
историко-биографического сборника
4   Проведение мероприятий, посвящен-   Июнь      МКИОС, МИД, аким
ных памяти Г.Муратбаева,            2002 г.   Кызылординской области
в городе Москве (Российская
Федерация)
5   Организация тематических книжных    2002 г.   МКИОС
выставок
6   Обеспечение освещения жизни и       2002 г.   МКИОС
деятельности Г.Муратбаева
в средствах массовой информации
7   Проведение мероприятий патриоти-    2002 г.   МО
ческой направленности, посвящен-
ных памяти Г. Муратбаева,
в Вооруженных Силах Республики
Казахстан
8   Проведение в организациях           2002 г.   МОН
образования классных часов,
"уроков мужества", тематических
вечеров, посвященных памяти
Г.Муратбаева
9   Проведение ремонтно-реставрацион-   2002 г.   Аким Кызылординской
ных работ, пополнение фонда исто-             области
рико-мемориального музея
Г.Муратбаева в Казалинском районе
Кызылординской области
10   Организация мероприятий, посвящен-  Июнь      Акимы областей,
ных 100-летнему юбилею              2002 г.   городов Астаны и Алматы
Г.Муратбаева
11   Проведение юбилейных торжеств,      Июнь      Аким Кызылординской
посвященных 100-летнему юбилею      2002 г.   области
Г.Муратбаева, в Кызылординской
области
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)