Тараз қаласының 2000 жылдық мерейтойына дайындық және оны өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 15 наурыз N 307.
"Тараз қаласының 2000 жылдығын мерекелеуге әзiрлiк туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 27 шiлдедегi N 1141 P001141_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Тараз қаласының 2000 жылдық мерейтойына дайындық және оны өткiзу жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Жоспардың 1-12-тармақтарын iске асыру үшiн Жамбыл облысының әкiмiне 2002 жылға арналған республикалық бюджетте 467 "Тараз қаласының 2000 жылдығын мерекелеуге дайындыққа арнап Жамбыл облыстық бюджетiне берiлетiн мақсаттық инвестициялық трансферттер" бағдарламасы бойынша көзделген мақсатты трансферттер бөлсiн.
3. Жоспардың 13-14-тармақтарында айқындалған iс-шараларды қаржыландыру Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiне 2002 жылға арналған республикалық бюджетте 058 "Тарихи-мәдени құндылықтарды жөндеу-қайта жаңарту жұмыстарын жүргiзу" бағдарламасы бойынша көзделген қаражаттың есебiнен және шегiнде жүзеге асырылады деп анықталсын.
4. "Тараз қаласының 2000 жылдығын мерекелеуге әзiрлiк туралы"
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 27 шілдедегi N 1141
P001141_
қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 31, 388-құжат)
мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
Тараз қаласының 2000 жылдығына дайындық және оны өткiзу жөнiндегi
республикалық комиссияның құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Мұхамеджанов                - Қазақстан Республикасы
Бауыржан Әлiмұлы              Премьер-Министрiнiң орынбасары,
төраға
Құл-Мұхаммед                - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Абрарұлы               Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрi, төрағаның
орынбасары
Шнейдмюллер                 - Қазақстан Республикасының
Владимир Викторович           Көлiк және коммуникациялар
бiрiншi вице-министрi
Алдажұманов                 - Қазақстан Республикасы
Қайдар Сейсенбайұлы           Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң
Ш. Уәлиханов атындағы Тарих және
этнология институты директорының
мiндетiн атқарушы (келiсiм бойынша)
Беркiмбаева                 - Қазақстан Республикасының
Шәмшә Көпбайқызы              Бiлiм және ғылым министрi
Тiлеухан                    - Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
Бекболат Қанайұлы             келiсiм министрлiгi Мәдениет
комитетiнiң төрағасы, хатшы
Баймағамбетов               - Қазақстан Республикасы
Сейiл Зейнелұлы               Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Аймақтық даму бөлiмiнiң бас
инспекторы
Есдәулет                    - Қазақстан Республикасы
Ұлықбек Оразбайұлы            Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Әлеуметтiк-мәдени даму бөлiмiнiң
сектор меңгерушiсi;
Қасейiнов                   - Қазақстан Республикасы
Дүйсен Қорабайұлы             Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi Мәдениет
комитетiнiң төрағасы, хатшы
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
Қасейiнов                   - Қазақстан Республикасының
Дүйсен Қорабайұлы             Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм вице-министрi;
көрсетiлген құрамнан: Тоқаев Қасымжомарт Кемелұлы, Сәрсенбаев Алтынбек Сәрсенбайұлы, Кәрiбжанов Қайрат Сәлiмұлы, Қозыбаев Манаш Қабашұлы, Көшербаев Қырымбек Елеуұлы, Соппекова Сәуле Байболқызы шығарылсын.

О подготовке и проведении 2000-летнего юбилея города Тараза
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2002 года N 307
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2000 года N 1141 P001141_ "О подготовке празднования 2000-летнего юбилея города Тараза" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению 2000-летнего юбилея города Тараза (далее - План).
2. Министерству финансов Республики Казахстан выделить акиму Жамбылской области для реализации пунктов 1-12 Плана целевые трансферты, предусмотренные в республиканском бюджете на 2002 год по программе 467 "Целевые инвестиционные трансферты бюджету Жамбылской области на подготовку к празднованию 2000-летия г.Тараза".
3. Определить, что финансирование мероприятий, определенных в пунктах 13-14 Плана, осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2002 год Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан по программе 058 "Проведение ремонтно-реставрационных работ историко-культурных ценностей".
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27
июля 2000 года N 1141
P001141_
"О подготовке празднования 2000-летнего
юбилея города Тараза" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 31, ст. 388)
следующие изменения:
ввести в состав Республиканской комиссии по подготовке и проведению
2000-летнего юбилея города Тараза:
Мухамеджанова              - Заместителя Премьер-Министра
Бауржана Алимовича           Республики Казахстан, председателем
Кул-Мухаммеда              - Министра культуры, информации и
Мухтара Абрарулы             общественного согласия Республики Казахстан,
заместителем председателя
Шнейдмюллера               - первого вице-Министра транспорта и
Владимира Викторовича        коммуникаций Республики Казахстан
Алдажуманова               - исполняющего обязанности директора
Кайдара Сейсенбаевича        Института истории и этнологии имени
Ч. Валиханова Министерства образования и
науки Республики Казахстан по (согласованию)
Беркимбаеву                - Министра образования и науки Республики
Шамшу Копбаевну              Казахстан
Тлеухана                   - Председателя Комитета культуры Министерства
Бекболата Канайулы           культуры, информации и общественного согласия,
секретарем
Баймагамбетова             - главного инспектора Отдела регионального
Сеила Зейнеловича            развития Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Есдаулета                  - заведующего сектором Отдела социально-
Улыкбека Оразбаевича         культурного развития Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
строку:
Касеинов                   - Председатель Комитета культуры Министерства
Дюсен Курабаевич             культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан, секретарь
изложить в следующей редакции:
Касеинов                   - вице-Министр культуры, информации и
Дюсен Курабаевич             общественного согласия Республики Казахстан
вывести из указанного состава: Токаева Касымжомарта Кемелевича, Сарсенбаева Алтынбека Сарсенбаевича, Карибжанова Хайрата Салимовича, Козыбаева Манаша Кабашевича, Кушербаева Крымбека Елеуовича, Соппекову Сауле Байболовну.

5. "Тараз қаласының 2000 жылдық мерейтойына әзiрлiк және өткiзу
жөнiндегi iс-шаралардың жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2000 жылғы 30 қазандағы N 1628
P001628_
қаулысының (Қазақстан
Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 44-45, 533-құжат) күші жойылды деп
танылсын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 15 наурыздағы
N 307 қаулысымен
бекітілген
Тараз қаласының 2000 жылдық мерейтойына дайындық және
оны өткiзу жөнiндегі iс-шаралар
ЖОСПАРЫ
Ескерту. Жоспар өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.09.05. N 976
қаулысымен.
P020976_
-------------------------------------------------------------------------
N !    Іс-шаралар      !Орындалуына жауаптылар! Құны ! Орындалу мерзімі
!                    !                      !(млн. !
!                    !                      !теңге)!
---------------------------------------------------------------------------
1 !          2         !           3          !   4  !          5
---------------------------------------------------------------------------
1.  "Орталық стадионды"  Жамбыл облысының әкімі  175,6   2002 жылғы
қайта жаңарту                                        10 қыркүйекке
2.  Велоспорт және су    Жамбыл облысының әкiмi  115,0   2002 жылғы
спорты түрлерi                                       15 қыркүйекке
бойынша олимпиадалық
резервтiң облыстық
балалар-жасөспiрiмдер
мамандандырылған
мектебiнiң "Дельфин"
жүзу бассейнiн қайта
жаңарту
3.  Абай атындағы облыстық Жамбыл облысының әкiмi  78,5  2002 жылғы
театрдың ғимаратын                                   1 қыркүйекке
және сахналық
жабдықтарын күрделi
жөндеу
4.  "Баласағұн" облыстық   Жамбыл облысының әкiмi  180,0 2002 жылғы
мәдениет орталығының                                 10 қыркүйекке
ғимаратын күрделi
жөндеу, сахнасын,
кiшi залын және 1-2
-қабаттарын қайта
жаңарту
5.  Жамбыл облыстық        Жамбыл облысының әкiмi   90,0 2002 жылғы
тарихи-өлкетану                                      10 қыркүйекке
мұражайын көркемдiк
-безендiру және
жөндеу-қалпына келтiру
жұмыстары
6.  Тараз қаласының         Жамбыл облысының әкiмi  159,0 2002 жылғы
мерейтойына пайдалануға                               15 қыркүйекке
беруге (халықтың
тұрмысы нашар топтары
соғыс және еңбек
ардагерлерi, бiлiм беру,
денсаулық сақтау,
мәдениет және басқа да
бюджеттiк салалардың
қызметкерлерi үшiн)
жалпы алаңы 12,0 мың
ш.м. 200 пәтерлiк
көп қабатты тұрғын
үйлер салу
7.  Қаланың суағарларын,    Жамбыл облысының әкiмi  67,7  2002 жылғы
су жинауыштарын,                                      5 қыркүйекке
сорғы станцияларын,
ұңғымаларын және
суатқыларын күрделi
жөндеу, кәрiз желiлерiн
және кәрiздiк сорғы
станцияларын жөндеу

5. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1628 P001628_ "Об утверждении Плана мероприятий по подготовке и проведению 2000-летнего юбилея города Тараза" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 44-45, ст.533).
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
15 марта 2002 года N 307
План
мероприятий по подготовке и проведению 2000-летнего
юбилея города Тараза
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 5
сентября 2002 г. N 976
P020976_
.
___________________________________________________________________________
N  !   Мероприятия             !Ответственные   !Стоимость!Срок исполнения
п/ !                           !за исполнение   !(млн.    !
п  !                           !                ! тенге)  !
___________________________________________________________________________
1  !        2                  !      3         !     4   !        5
___________________________________________________________________________
1.  Реконструкция "Центрального аким Жамбылской    175,6     к 10 сентября
стадиона"                   области                          2002 года
2.  Реконструкция плавательного аким Жамбылской    115,0     к 15 сентября
бассейна "Дельфин" Област-  области                          2002 года
ной детско-юношеской специ-
ализированной школы олим-
пийского резерва по велос-
порту и водным видам спорта
3.  Капитальный ремонт здания   аким Жамбылской    78,5       к 1 сентября
и сценического оборудования области                          2002 года
областного театра им. Абая
4.  Капитальный ремонт здания,  аким Жамбылской    180,0     к 10 сентября
реконструкция сцены, мало-  области                          2002 года
го зала и 1-2 этажей об-
ластного центра культуры
"Баласагун"
5.  Художественно-оформитель-   аким Жамбылской    90,0      к 10 сентября
ские и ремонтно-реставра-   области                          2002 года
ционные работы Жамбылского
областного историко-крае-
ведческого музея
6.  Строительство многоэтажных  аким Жамбылской    159,0     к 15 сентября
жилых домов на 200 квартир  области                          2002 года
общей площадью 12,0 тыс.
кв.м со сдачей их в
эксплуатацию к юбилею
г.Тараза (для малоимущих
слоев населения, ветеранов
войны и труда, работников
образования, здравоохра-
нения, культуры и других
бюджетных сфер)
7.  Капитальный ремонт водово-  аким Жамбылской    67,7       к 5 сентября
дов, водозаборов, насосных  области                          2002 года
станций, скважин и фонта-
нов города, ремонт канали-
зационных сетей и канали-
зационных насосных станций

8.  Шоқан Уәлиханов         Жамбыл облысының әкiмi  7,8  2002 жылғы
атындағы облыстық                                     1 қыркүйекке
кiтапхананы күрделi
жөндеу
9.  Тараз қаласындағы N     Жамбыл облысының әкiмi  145,7 2002 жылғы
18, 50 жалпы бiлiм                                    25 тамызға
беретiн мектептердiң
ғимараттарын қайта
жаңарту
10. Жастар сарайы           Жамбыл облысының әкiмi  348,0 2002 жылғы
ғимаратын салу                                        10 қыркүйекке
11. Балалар сүйек            Жамбыл облысының әкiмi 48,7  2002 жылғы
туберкулезi санаториiнiң                              1 қыркүйекке
ғимаратын күрделi жөндеу
12. Мәдени-бұқаралық,       Жамбыл облысының әкiмi,
спорттық, баспа іс-           МҚКМ, БҒМ
шаралары:
1) Қазақстан            Жамбыл облысының әкiмi,  5,0  2002 жылғы
ғалымдарының және             МҚКМ, БҒМ               қазан
шетел мемлекеттерiнiң
қатысуымен Тараз
қаласындағы халықаралық
ғылыми-практикалық
конференция
2) "Тараз-2000"               МҚКМ, БҒМ,        10,0  2002 жылғы
тақырыбы бойынша        Жамбыл облысының әкімі        1 қыркүйекке
әдеби-көркем тарихи
шығармаларды шығару
3) Тараз туралы         Жамбыл облысының әкімі  2,2  2002 жылғы
ақпараттық                                            1 қыркүйекке
анықтамалықтар,
фотоальбомдар шығару
4) Жамбыл облысының      Жамбыл облысының әкімі 9,2  2002 жылғы
"Тараз" энциклопедиясын                               15 тамызға
басып шығару
5) Қазақстанның өнер
шеберлерiнiң концертi,
театрландырылған қойылым,
конкурстар, фестивальдар,
айтыстар                      МҚКМ, СІМ, БҒМ,    54,6  2002 жылғы
6) халықаралық "дөңгелек  Жамбыл облысының әкімі       қазан
үстел", ЮНЕСКО-ның
Штаб-пәтерiнде (Париж)
"Тараз-2000" көрмесi
7) Тараз қаласында        Жамбыл облысының әкімі,  3,0 2002 жылғы
спорттық iс-шараларды   Қазақстан Республикасының      қыркүйек
ұйымдастыру            Туризм және спорт жөніндегі
агенттігі
13. Айша-Бибi мұражайын              МҚКМ             29,0 2002 жылғы
қалпына келтiруге                                      қараша
дайындық жөнiндегi
жұмыстарды жүргізу
14. Қарахан, Бабаджа-Хатун,          МҚКМ             17,0 2002 жылғы
Шамансұр (Дәуiтбек)                                    қазан
мұражайларын, Қали-Жүнiс
шығыс моншасын қалпына
келтiру жөнiндегi
жұмыстарды аяқтау
ЖИЫНЫ                                           1546,0
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

8.  Капитальный ремонт област-  аким Жамбылской    7,8       к 1 сентября
ной библиотеки им. Шокана   области                          2002 года
Уалиханова
9.  Реконструкция зданий обще-  аким Жамбылской    145,7      к 25 августа
образовательных школ        области                          2002 года
N 18, 50 г.Тараза
10. Строительство здания        аким Жамбылской    348,0     к 10 сентября
Дворца молодежи             области                          2002 года
11. Капитальный ремонт зданий   аким Жамбылской    48,7       к 1 сентября
Детского костно-туберку-    области                          2002 года
лезного санатория
12. Культурно-массовые, спор-   аким Жамбылской
тивные, издательские        области, МКИОС,
мероприятия:                МОН
1) международная научно-    аким Жамбылской    5,0        октябрь 2002
практическая конференция с  области, МКИОС,                       года
участием ученых Казахстана  МОН
и иностранных государств
в г. Таразе
2) выпуск литературно-ху-   МКИОС, МОН, аким   10,0
дожественных, исторических  Жамбылской
произведений по теме:       области
"Тараз-2000"                                              к 1 сентября
3) выпуск информационных    аким Жамбылской     2,2          2002 года
справочников, фотоальбо-    области
мов о Таразе
4) издание энциклопедии     аким Жамбылской     9,2       к 15 августа
Жамбылской области          области                          2002 года
"Тараз"
5) концерт мастеров искусств
Казахстана, театрали-
зованное представление,
конкурсы, фестивали,        МКИОС, МИД, МО,     54,6      октябрь 2002
айтысы                      аким Жамбылской                  года
6) международный "круглый   области
стол", выставка "Тараз-
2000" в Штаб-квартире
ЮНЕСКО (Париж)
7) организация спортивных   аким Жамбылской    3,0       сентябрь 2002
мероприятий в г.Таразе      области,                         года
Агентство по
туризму и спорту
Республики
Казахстан
13. Проведение работ по под-    МКИОС              29,0      ноябрь 2002
готовке мавзолея Айша-                                       года
Биби к реставрации
14. Завершение работ по         МКИОС              17,0      октябрь 2002
реставрации мавзолеев                                        года
Карахана, Бабаджа-Хатун,
Шамансур (Даутбека),
восточной бани
Кали-Жунуса
Итого                                      1546,0
(Специалисты: Склярова И.В.,
Пучкова О.Я.)