Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N 1346 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 15 сәуірдегі N 428 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 389 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.03.30 № 389 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N 1346 P991346_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 46, 418-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесі:
мынадай мазмұндағы 10, 11, 12, 13-тармақтармен толықтырылсын:
"10. Деректердің республикалық банкі ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар туралы ақпаратты жинау, өңдеу, жинақтау және сақтау үшін қалыптастырылады.
11. Балалар туралы деректердің республикалық банкін қалыптастыруға және пайдалануға қойылатын міндетті талаптар:
ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар (бұдан әрі - балалар) туралы мәліметтерді жинау;
балалар туралы ақпаратты тек қана олар туралы деректердің республикалық банкін қалыптастыру және пайдалану мақсаттары үшін пайдалану;
балалар туралы ақпараттың толықтығы мен шынайылығы;
ақпаратты жария болудан, ұрлатудан, жоғалтудан, жасанды көшірмеден және бұрмалаудан қорғау болып табылады.
12. Қорғаншылық және қамқоршылық органдар балалар туралы аймақтық және республикалық банктерді пайдалануды қызметтік ақпарат алмасу арқылы жүзеге асырады, балалар туралы құпия ақпараттың кездейсоқ өзгеруін, жойылуын немесе жоғалуын болдырмау үшін қорғауды қамтамасыз етеді.
13. Білім саласындағы орталық атқарушы орган жазбаша сұрау салынған кезде деректердің республикалық банкінде бала туралы мәліметтердің есепте тұру фактісі туралы сотқа, прокуратура немесе тергеу органдарына ақпарат беруге міндетті".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2002 года № 428. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 389
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.03.2012 № 389 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 P991346_ "Об утверждении положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 46, ст. 418) следующие дополнения:
Правила организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей, утвержденные указанным постановлением:
дополнить пунктами 10, 11, 12, 13 следующего содержания:
"10. Республиканский банк данных формируется для сбора, обработки, накопления и хранения информации о детях, оставшихся без попечения родителей.
11. Обязательными требованиями к формированию и использованию республиканского банка данных о детях являются:
сбор сведений о детях, оставшихся без попечения родителей, (далее - дети);
использование информации о детях исключительно для целей формирования и использования республиканского банка данных о них;
полнота и достоверность информации о детях;
защита информации от утечки, хищения, утраты, подделки и искажения.
12. Органы опеки и попечительства осуществляют пользование региональным и республиканским банками о детях посредством обмена служебной информацией, обеспечивают защиту конфиденциальной информации о детях во избежание случайного изменения, уничтожения или утраты.
13. Центральный исполнительный орган в области образования при
письменном запросе обязан предоставлять информацию о факте нахождения
сведений о ребенке в республиканском банке данных в суд, органы
прокуратуры или следствия".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Абрамова Т.М.,
Умбетова А.М.)