"Рио+10" тұрақты даму жөніндегі Біріккен Ұлттар Ұйымының Дүниежүзілік Саммитіне дайындық және 21-ғасырға арналған Қазақстандық Күн Тәртібін әзірлеу жөніндегі ведомствоаралық комиссияны құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 15 сәуірдегі N 430 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.03.19. N 345 қаулысымен.
2002 жылғы 26 тамыз - 4 қыркүйекте Йоханнесбург қаласында (Оңтүстік Африка Республикасы) өткізілетін "Рио+10" тұрақты даму жөніндегі Біріккен Ұлттар Ұйымының Дүниежүзілік Саммитіне тиімді дайындалу және 21-ғасырға арналған Қазақстандық Күн Тәртібін әзірлеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Рио+10" тұрақты даму жөніндегі Біріккен Ұлттар Ұйымының Дүниежүзілік Саммитіне дайындық және 21-ғасырға арналған Қазақстандық Күн Тәртібін әзірлеу жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Комиссияның құрамы;
2) Комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 15 сәуірдегі
N 430 қаулысымен
бекітілген
ЕСКЕРТУ. Құрам өзгерді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 12 қыркүйектегі N 922 қаулысымен.
"Рио+10" тұрақты даму жөніндегі Біріккен Ұлттар Ұйымының Дүниежүзілік Саммитіне дайындық және 21-ғасырға
арналған Қазақстандық Күн Тәртібін әзірлеу жөніндегі
ведомствоаралық комиссияның құрамы
Toқаев                    - Қазақстан Республикасының Сыртқы
Қасымжомарт Кемелұлы        iстер министрi, төраға;
Самақова                  - Қазақстан Республикасының
Айткүл Байғазықызы          Қоршаған ортаны қорғау министрi,
орынбасар;
Исекешов                  - Қазақстан Республикасының
Әсет Өрентайұлы             Индустрия және сауда вице-министрi;
Асанов                    - Қазақстан Республикасының Әдiлет
Жақып Қажманұлы             вице-министрi;
Жалғасбаев                - Қазақстан Республикасының Сыртқы
Нұрлан Аделұлы              iстер министрлiгi Көпжақты
ынтымақтастық департаментiнiң
директоры;
Төлебаев                  - Қазақстан Республикасының
Алмас Қажкенұлы             Энергетика және минералдық ресурстар
министрлiгi Халықаралық
ынтымақтастық және мемлекеттiк
ғылыми-техникалық бағдарламалар
департаментiнiң директоры;
Брагин                    - Қазақстан Республикасының
Александр Геннадьевич       Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Құқықтық қамтамасыз ету
және халықаралық ынтымақтастық
департаментiнiң директоры, хатшы;
Ермекова                  - Қазақстан Республикасының
Несiпбала Әбсағитқызы       Экономика және бюджеттiк жоспарлау
министрлiгiнiң Салалық органдар
шығыстарын жоспарлау департаментi
директорының орынбасары.
Төлебаев Алмас Қажыкенұлы - Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
Халықаралық ынтымақтастық және
мемлекеттік ғылыми-техникалық
бағдарламалар департаментінің
директоры;
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 15 сәуірдегі
N 430 қаулысымен
бекітілген
Рио+10 тұрақты даму жөнiндегi Біріккен Ұлттар Ұйымының
Дүниежүзiлiк Саммитіне дайындық және 21-ғасырға арналған
Қазақстандық Күн Тәртiбiн әзірлеу
жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы
ЕРЕЖЕ

Об образовании Межведомственной комиссии по подготовке к Всемирному Саммиту Организации Объединенных Наций по устойчивому развитию "Рио+10" и разработке Казахстанской Повестки Дня на 21 век
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2002 года N 430. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 19 марта 2004 г. N 345 (P040345)
С целью эффективной подготовки к Всемирному Саммиту Организации Объединенных Наций по устойчивому развитию "Рио+10", который состоится 26 августа-4 сентября 2002 года в городе Йоханнесбурге (Южно-Африканская Республика) и разработки Казахстанской Повестки Дня на 21 век Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Межведомственную комиссию по подготовке к Всемирному Саммиту Организации Объединенных Наций по устойчивому развитию "Рио+10" и разработке Казахстанской Повестки Дня на 21 век (далее - Комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) состав Комиссии;
2) Положение о Комиссии.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2002 года N 430
Состав
Межведомственной комиссии по подготовке
к Всемирному Саммиту Организации Объединенных Наций
по устойчивому развитию "Рио+10" и разработке
Казахстанской Повестки Дня на 21 век <*>
Сноска. Состав с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 922 .
Токаев                  - Министр иностранных дел Республики
Касымжомарт Кемелевич     Казахстан, председатель;
Самакова                - Министр охраны окружающей среды
Айткуль Байгазиевна       Республики Казахстан, заместитель;
Брагин                  - директор Департамента правового
Александр Геннадьевич     обеспечения и международного
сотрудничества Министерства охраны
окружающей среды Республики Казахстан,
секретарь;
Исекешев                - вице-министр индустрии и торговли
Асет Орентаевич           Республики Казахстан;
Асанов                  - вице-министр юстиции Республики
Жакип Кажманович          Казахстан;
Жалгасбаев              - директор Департамента
Нурлан Адельевич          многостороннего сотрудничества
Министерства иностранных дел Республики
Казахстан;
Тулебаев                - директор Департамента международного
Алмаз Кажкенович          сотрудничества и государственных
научно-технических программ Министерства
энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан;
Ермекова                - заместитель директора Департамента
Несипбала Абсагитовна     планирования расходов отраслевых
органов Министерства экономики и
бюджетного планирования Республики
Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2002 года N 430
Положение
о Межведомственной комиссии по подготовке
к Всемирному Саммиту Организации Объединенных Наций
по устойчивому развитию "Рио+10" и разработке
Казахстанской Повестки Дня на 21 век

1. Жалпы ереже
1. Рио+10 тұрақты даму жөнiндегi Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Дүниежүзiлiк Саммитiне дайындық және 21-ғасырға арналған Қазақстандық Күн Тәртiбiн әзiрлеу жөнiндегi ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң жанындағы консультативтiк-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiн, Қазақстан Республикасы Президентiнiң кесiмдерiн және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң нормативтiк құқықтық кесiмдерiн, Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық келiсiмдердi және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның мiндеттерi
3. Комиссияның негiзгi мiндеттерi:
1) Қазақстан Республикасының Үкiметiне Рио+10 тұрақты даму жөнiндегi Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Дүниежүзiлiк Саммитiне (бұдан әрi - Рио+10 Дүниежүзiлiк Саммитi) тиiмдi дайындық және 21-ғасырға арналған Қазақстандық Күн Тәртiбiн әзiрлеу жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу және енгiзу;
2) Рио+10 Дүниежүзiлiк Саммитiне дайындыққа және 21-ғасырға арналған Қазақстандық Күн Тәртiбiн әзiрлеуге байланысты іс-шараларды әзiрлеуге және жүзеге асыруға қатысу болып табылады.
3. Комиссияның құқықтары мен өкiлеттiктері
4. Комиссия белгiленген тәртiппен:
1) Қазақстан Республикасының Yкiметiне 21-ғасырға арналған Қазақстандық Күн Тәртiбiн әзiрлеу және оның пилоттық бағдарламалары мен жобаларын iске асыру жөнiнде ұсыныстар енгiзуге;
2) Рио+10 Дүниежүзiлiк Саммитiне Комиссияның құзыретiне жататын қажеттi материалдарды тиiмдi дайындау жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу және енгiзу үшiн жекелеген мәселелер бойынша жұмыс топтарын құруға;
3) Комиссияның қарауына жататын мәселелердi шешу үшiн мемлекеттiк органдардың өкiлдерiн және комиссияның құрамына енбеген мүдделі ұйымдарды тартуға;
4) Комиссияның құзыретiне жататын мәселелердi шешу үшiн қажеттi ақпараттар мен материалдарды мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан сұратуға және алуға құқығы бар.
4. Комиссияның ұйымдастырушылық қызметi
5. Комиссияның жұмыс органының функциялары Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiне жүктеледi.
Комиссияны төраға басқарады. <*>
Жұмысты ұйымдастыруды, тиiстi материалдарды, ұсынымдарды дайындауды Комиссияның хатшысы жүзеге асырады.
Комиссия отырыстары қажетiне қарай, бiрақ кемiнде жылына бiр рет өткiзiледi.
Комиссияның шешiмдерi оның мүшелерiнiң көпшiлiк дауысымен
қабылданады, хаттамамен ресiмделедi және ұсынымдық сипатқа ие.
Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешiм қабылданған болып саналады.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ өзгерді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 12 қыркүйектегі N 922 қаулысымен.

1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по подготовке к Всемирному Саммиту Организации Объединенных Наций по устойчивому развитию "Рио+10" и разработке Казахстанской Повестки Дня на 21 век (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией K951000_ Республики Казахстан, законодательными актами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и нормативными правовыми актами Правительства Республики Казахстан, международными соглашениями, ратифицированными Республикой Казахстан, и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Задачи Комиссии
3. Основными задачами Комиссии являются:
1) выработка и внесение предложений в Правительство Республики Казахстан по эффективной подготовке к Всемирному Саммиту Организации Объединенных Наций по устойчивому развитию "Рио+10" (далее - Всемирный Саммит Рио+10) и разработке Казахстанской Повестки Дня на 21 век;
2) участие в разработке и осуществление мероприятий, связанных с подготовкой к Всемирному Саммиту Рио+10 и разработкой Казахстанской Повестки Дня на 21 век.
3. Права и полномочия Комиссии
4. Комиссия имеет право в установленном порядке:
1) вносить предложения в Правительство Республики Казахстан по разработке Казахстанской Повестки Дня на 21 век и реализации ее пилотных программ и проектов;
2) создавать по отдельным вопросам рабочие группы для разработки и внесения предложений по эффективной подготовке к Всемирному Саммиту Рио+10 необходимых материалов, относящихся к компетенции Комиссии;
3) привлекать представителей государственных органов и заинтересованные организации, не вошедшие в состав комиссии, для решения вопросов, относящихся к ведению Комиссии;
4) запрашивать и получать от государственных органов и иных организаций необходимую информацию и материалы для решения вопросов, относящихся к компетенции Комиссии.
4. Организационная деятельность Комиссии
5. Функции рабочего органа Комиссии возлагаются на Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан.
Комиссию возглавляет председатель.
Организацию работы, подготовку соответствующих материалов, рекомендаций осуществляет секретарь Комиссии.
Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в год.
Решения Комиссии принимаются большинством голосов ее членов, оформляются протоколом и носят рекомендательный характер.
В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель. <*>
Сноска. Пункт 5 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 922 .

5. Комиссия қызметiнiң тоқтатылуы
6. Комиссия қызметiнiң тоқтатылуына:
1) Комиссия қызметi мерзiмiнiң өтуi;
2) Комиссияға жүктелген мiндеттердiң орындалуы;
3) Комиссияға бұрын жүктелген мiндеттердi жүзеге асыратын мемлекеттiк органдардың немесе өзге де комиссияның құрылуы;
4) Комиссия мiндетiнiң орындалуын мүмкiн емес ететiн немесе қажетсiз ететiн өзге де жағдайлар негiз болып табылады.
7. 6-тармақта көрсетiлген мән-жайлар туындаған жағдайда, комиссияның төрағасы болып табылатын лауазымды тұлға не төрағаның шешімі бойынша Комиссияның жұмыс органы Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентінде белгіленген тәртіппен Үкіметтің тиісті шешімінің жобасын Үкіметке енгізеді.
Осы тармақта көрсетілген тәртіп Комиссияның құрамына немесе функцияларына өзгерістер енгізу қажеттігі жағдайында да қолданылады.

5. Прекращение деятельности Комиссии
6. Основанием прекращения деятельности Комиссии служат:
1) истечение срока деятельности Комиссии;
2) выполнение задач, возложенных на Комиссию;
3) создание государственных органов или иной комиссии, осуществляющей задачи, которые ранее были возложены на Комиссию;
4) иные обстоятельства, которые делают задачу Комиссии невыполнимой либо их исполнение нецелесообразным.
7. В случаях наступления обстоятельств, указанных в пункте 6, должностное лицо, которое является председателем Комиссии, либо рабочий орган Комиссии по решению председателя, в установленном Регламентом Правительства Республики Казахстан порядке вносит в Правительство соответствующий проект решения Правительства.
Указанный в настоящем пункте порядок применяется и в случае необходимости внесения изменений в состав или функции Комиссии.