Хорватия Республикасының Президенті Стьепан Месичтің Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 16 сәуір N 436
Қазақстан Республикасы мен Хорватия Республикасы арасындағы екі жақты ынтымақтастықты нығайту және Хорватия Республикасының Президенті Стьепан Месичтің Қазақстан Республикасына 2002 жылғы 18-21 сәуірдегі ресми сапарын дайындау және өткізу жөнінде Астана мен Алматы қалаларында протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Хорватия Республикасының Президенті Стьепан Месичтің Қазақстан Республикасына 2002 жылғы 18-21 сәуірдегі ресми сапарын (бұдан әрі - сапар) дайындау және өткізу жөнінде Астана мен Алматы қалаларында ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы (келісім бойынша) Хорватия Республикасы ресми делегациясының мүшелерін орналастыру, тамақтандыру және көліктік қызмет көрсету жөнінде қосымшаға сәйкес қажетті шаралар қабылдасын;
2002 жылға арналған республикалық бюджетте "Ресми делегацияларға қызмет көрсету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражаттың есебінен сапарды өткізуге арналған шығыстарды қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша) Хорватия Республикасының ресми делегациясы мүшелерінің әуежайларда, тұратын және болатын орындардағы қауіпсіздігін, сондай-ақ жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі белгіленген тәртіппен:
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, Хорватия Республикасы Президентінің арнайы ұшағының Қазақстан Республикасының аумағы үстінен ұшып өтуін, Астана және Алматы қалаларының әуежайларында қонуын және ұшып шығуын;
Астана және Алматы әуежайларының арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетуді, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.
5. Астана қаласының әкімі Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Инвестициялар жөніндегі комитетімен бірлесіп, Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдары, іскер топтары өкілдерінің және Хорватия Республикасының делегациясы құрамында келген іскер топтары өкілдерінің қатысуымен "дөңгелек үстел" ұйымдастырсын.
6. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілуін қамтамасыз етсін.

О подготовке и проведении официального визита Президента Республики Хорватия Стьепана Месича в Республику Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2002 года N 436
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Республикой Хорватия и обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению официального визита Президента Республики Хорватия Стьепана Месича в Республику Казахстан 18-21 апреля 2002 года в городах Астане и Алматы Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить организационные мероприятия по подготовке и проведению официального визита Президента Республики Хорватия Стьепана Месича в Республику Казахстан 18-21 апреля 2002 года в городах Астане и Алматы (далее - визит).
2. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) принять необходимые меры по размещению, питанию и транспортному обслуживанию членов официальной делегации Республики Хорватия согласно приложению;
обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2002 год по программе "Обслуживание официальных делегаций".
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность членов официальной делегации Республики Хорватия в аэропортах, местах проживания и посещения, а также сопровождение по маршрутам следования.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Республики Хорватия над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропортах городов Астаны и Алматы;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропортах городов Астаны и Алматы.
5. Акиму города Астаны совместно с Комитетом по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан организовать "круглый стол" с участием представителей заинтересованных государственных органов, деловых кругов Республики Казахстан и прибывающих в составе делегации представителей деловых кругов Республики Хорватия.
6. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.

7. Астана және Алматы қалаларының әкімдері Хорватия Республикасының
ресми делегациясын күтіп алу және шығарып салу, Астана және Алматы
қалаларының әуежайлары мен көшелерін безендіру жөніндегі ұйымдастыру
іс-шараларының орындалуын қамтамасыз етсін.
8. Осы қаулының іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
9. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 16 сәуірдегі
N 436 қаулысына
қосымша
Хорватия Республикасының ресми делегация мүшелерін орналастыру
және оларға қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Хорватия Республикасы ресми делегациясының мүшелерін (1+1+10) және бірге жүретін адамдарды Астана қаласында "Окан Интерконтиненталь - Астана" қонақ үйіне, Алматы қаласында "Regent Almaty the Ankara" қонақ үйіне орналастыру, тамақтандыру және оларға көліктік қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі қызметкерлерін "Окан Интерконтиненталь - Астана" қонақ үйіне орналастыру.
3. 2002 жылғы 18-21 сәуірде сапарды өткізуге жұмылдырылған адамдар үшін ұтқыр байланыс құралдарын (5 дана) жалға алу.
4. Баспа өнімдерін (бейдждер, автомобильдерге арналған арнайы рұқсаттамалар) дайындау.
5. Кәдесыйлар және делегация басшысы үшін сыйлық сатып алу.
6. Хорватия Республикасының ресми делегациясын Астана және Алматы қалаларының әуежайларында күтіп алу және шығарып салу кезінде шай дастарханын ұйымдастыру.
7. Хорватия Республикасының ресми делегациясын Астана және Алматы қалаларының әуежайларында күтіп алу және шығарып салу рәсімдерін техникалық безендіру (VIР-зал, сусындар, шай, жалаулар, Астана қаласының әуежайы мен делегацияның жол жүретін бағыттары бойынша қазақ және хорват тілдеріндегі құттықтау транспаранттары).
8. Хорватия Республикасы Президентінің Қазақстан Республикасы мен
Хорватия Республикасының іскер топтары өкілдерімен кездесуін ұйымдастыру
және Астана қаласында "дөңгелек үстелді" өткізу.
9. Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаев пен зайыбы
атынан Хорватия Республикасының Президенті С. Месичтің құрметіне Астана
қаласында ресми қонақасы ұйымдастыру.
10. Астана қаласы әкімінің атынан түскі қонақасы ұйымдастыру.
11. Хорватия ресми делегацияның мүшелері үшін Қазақстан
Республикасының Сыртқы істер министрлігі атынан кешкі асты ұйымдастыру.
12. Ресми делегацияның мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға
медициналық қызмет көрсету.
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

7. Акимам городов Астаны и Алматы обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам официальной делегации Республики Хорватия, оформлению аэропортов и улиц городов Астаны и Алматы.
8. Контроль за реализацией настоящего постановления возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
9. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 апреля 2002 года N 436
Организационные меры по размещению и обслуживанию членов
официальной делегации Республики Хорватия
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальной делегации Республики Хорватия (1+1+10) и сопровождающих лиц в городе Астане в гостинице "Окан Интерконтиненталь-Астана", в городе Алматы в гостинице "Regent Almaty the Аnкаrа".
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостинице "Окан Интерконтиненталь-Астана".
3. Аренда мобильных средств связи (5 штук) для лиц, задействованных в проведении визита с 18 по 21 апреля 2002 года.
4. Изготовление печатной продукции (бейджи, спецпропуска на автомобили).
5. Приобретение сувениров и подарка для главы делегации.
6. Организация чайного стола в аэропортах городов Астаны и Алматы при встрече и проводах официальной делегации Республики Хорватия.
7. Техническое оформление церемонии встречи и проводов официальной делегации Республики Хорватия в аэропортах городов Астаны и Алматы (VIР-зал, напитки, чай, флаги, приветственные транспаранты на казахском и хорватском языках в аэропорту города Астаны и по маршрутам следования делегации).
8. Организация встречи Президента Республики Хорватия с
представителями деловых кругов Республики Казахстан и Республики Хорватия
и проведение "круглого стола" в городе Астане.
9. Организация официального обеда от имени Президента Республики
Казахстан Н.А.Назарбаева с супругой в честь Президента Республики Хорватия
С.Месича в городе Астане.
10. Организация обеда от имени акима города Астаны.
11. Организация ужина для членов официальной делегации Хорватии от
имени Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
12. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и
сопровождающих лиц.
(Специалисты: Абрамова Т.М.,
Умбетова А.М.)