Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын түгендеу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 12 мамыр N 516. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.06.01. N 490 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын түгендеу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын түгендеу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 12 мамырдағы N 516
қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын түгендеу
мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.05.26. N  491   қаулысымен.
Тоқаев                    - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
Қасымжомарт Кемелұлы        хатшысы - Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрi, төраға;
Әбусейiтов                - Қазақстан Республикасының Сыртқы
Қайрат Қуатұлы              iстер бiрiншi вице-министрi,
төрағаның орынбасары;
Аманжолова                - Қазақстан Республикасының Сыртқы
Зұлфия Алтайқызы            iстер министрлiгi Халықаралық құқық
департаментiнiң директоры, хатшы;
Айсағалиева               - Қазақстан Республикасының Кедендік
София Серiкбайқызы          бақылау агенттiгi төрағасының
орынбасары;
Айтжанов                  - Қазақстан Республикасының Ауыл
Дулат Нулиұлы               шаруашылығы вице-министрi;
Ахметжанов                - Қазақстан Республикасының
Саян Қылышұлы               Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Заң бөлiмi
меңгерушiсiнiң орынбасары;
Әшитов                    - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Батыржан Зайырханұлы        халықты әлеуметтiк қорғау вице-министрi;
Баялиев                   - Қазақстан Республикасының Индустрия
Рүстем Ахатханұлы           және сауда министрлiгi Дүниежүзiлiк
сауда ұйымына кiру және халықаралық
қатынастар департаментiнiң директоры;
Бұқанов                   - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер
Марат Әбдiхалықұлы          министрлiгiнiң Штаб-департамент
бастығы;
Досполов                  - Қазақстан Республикасының Бас
Сергей Долдович             прокуратурасы Халықаралық
қатынастар басқармасының, бастығы
(келiсiм бойынша);
Дунаев                    - Қазақстан Республикасының Экономика
Арман Ғалиасқарұлы          және бюджеттiк жоспарлау вице-министрi;
Есенғалиев                - Қазақстан Республикасының Қорғаныс
Кенжебай Есенғалиұлы        министрi аппараты Халықаралық
ынтымақтастық департаментiнiң бастығы;
Жәшiбеков                 - Қазақстан Республикасының
Ғабдулхәкiм Балташұлы       Қаржы полициясы агенттiгi төрағасының
орынбасары;
Жолдыбаева                - Қазақстан Республикасы Табиғи
Ғалия Тағыбердiқызы         монополияларды реттеу және
бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi
агенттiгiнiң Заңнама және тұрғын
үй-коммуналдық қатынастарды реттеу
департаментi директорының мiндетiн
атқарушы;
Iзбанов                   - Қазақстан Республикасының
Мұхит Кәрiмұлы              Көшi-қон және демография жөнiндегi
агенттiгi төрағасының орынбасары;
Қанаев                    - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Серiкжан Зиаданұлы          ғылым министрлiгi Әкiмшiлiк
департаментiнiң директоры;
Меңсейiтов                - Қазақстан Республикасының Қаржы
Рафхат Сәрсенұлы            министрлiгi Заң қызметi департаментiнiң
директоры;
Нигай                     - Қазақстан Республикасы Төтенше
Эдуард Михайлович           жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң Астана
қаласындағы жедел топ басшысының
орынбасары;
Никитинский               - Қазақстан Республикасының Туризм және
Евгений Сергеевич           спорт жөнiндегi агенттігі төрағасының
орынбасары;
Нұрмұхамедов              - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Игорь Хабирович             қауiпсiздiк комитетiнiң Департамент
бастығы (келiсiм бойынша);
Пiрiмбетова               - Қазақстан Республикасы Премьер-
Сәуле Марланқызы            Министрiнiң Кеңсесi Сыртқы байланыстар
бөлiмiнiң консультанты;
Рябченко                  - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Олег Григорьевич            ақпарат және қоғамдық келiсiм бiрiншi
вице-министрi;
Сағын Халел               - Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау министрлiгi Емдеу-алдын-алу
жұмысы департаментiнiң директоры;
Сақыпов                   - Қазақстан Республикасының Көлiк және
Камалхан Еркешұлы           коммуникациялар министрлiгi Транзиттiк
саясат және сыртқы байланыстар
департаментiнiң директоры;
Сәрсембаев                - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Қанат Маратұлы              Әкiмшiлiгi Мемлекеттiк-құқықтық
бөлiмiнiң аға сарапшысы
(келiсiм бойынша);
Сұлтанова                 - Қазақстан Республикасының Статистика
Зұлфия Медетқызы            жөнiндегi агенттiгi Үйлестiру және
статистикалық инструментарий
департаментiнiң директоры;
Тәджияқов                 - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Бисенғали Шамғалиұлы        банкi Төрағасының орынбасары
(келiсiм бойынша);
Төлебаев                  - Қазақстан Республикасының Энергетика
Алмас Қашкенұлы             және минералдық pecуpcтap министрлiгi
Импорт алмастыру және сыртқы
байланыстар департаментiнiң директоры;
Шамсутдинов               - Қазақстан Республикасының
Ринат Шарафутдинович        Әдiлет вице-министрi;
Шәмен                     - Қазақстан Республикасының Қоршаған
Атамұрат Мұралыұлы          ортаны қорғау министрлiгi Экологиялық
саясат департаментiнiң директоры
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 12 мамырдағы
N 516 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын түгендеу
мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже

О создании Межведомственной комиссии по вопросам инвентаризации международных договоров Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2002 года N 516. Утратило силу постановлением Правительства РК от 1 июня 2006 года N 490
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2002 года N 516 утратило силу постановлением Правительства РК от 1 июня 2006 года  N 490
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Межведомственную комиссию по вопросам инвентаризации международных договоров Республики Казахстан в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Межведомственной комиссии по вопросам инвентаризации международных договоров Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 мая 2002 года N 516
Состав
Межведомственной комиссии по вопросам инвентаризации
международных договоров Республики Казахстан  <*>
Сноска. Состав комиссии - в редакции постановления Правительства РК от 26 мая 2003 г.  N 491  .
Токаев                      - Государственный секретарь Республики
Касымжомарт Кемелевич         Казахстан - Министр иностранных дел
Республики Казахстан, председатель;
Абусеитов                   - первый вице-министр иностранных дел
Кайрат Хуатович               Республики Казахстан, заместитель
председателя;
Аманжолова                  - директор Международно-правового
Зульфия Алтаевна              департамента Министерства иностранных
дел Республики Казахстан, секретарь;
Айсагалиева                 - заместитель Председателя Агентства
София Серикбаевна             таможенного контроля Республики
Казахстан;
Айтжанов                    - вице-министр сельского хозяйства
Дулат Нулиевич                Республики Казахстан;
Ахметжанов                  - заместитель заведующего Юридическим
Саян Кылышевич                отделом Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан;
Ашитов                      - вице-министр труда и социальной
Батыржан Заирканович          защиты населения Республики
Казахстан;
Баялиев                     - директор Департамента по вступлению
Рустам Ахатханович            во Всемирную торговую организацию и
международного сотрудничества
Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан;
Буканов                     - начальник Штаба - департамента
Марат Абдыкалыкович           Министерства внутренних дел
Республики Казахстан;
Джолдыбаева                 - исполняющий обязанности директора
Галия Тагибердиевна           Департамента законодательства и
регулирования жилищно-коммунальных
отношений Агентства Республики
Казахстан по регулированию
естественных монополий и защите
конкуренции;
Досполов                    - начальник Управления международных
Сергей Долдович               отношений Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
(по согласованию);
Дунаев                      - вице-министр экономики и бюджетного
Арман Галиаскарович           планирования Республики Казахстан;
Есенгалиев                  - начальник Департамента международного
Кенжебай Есенгалиевич         сотрудничества Аппарата Министра
обороны Республики Казахстан;
Жашибеков                   - заместитель Председателя Агентства
Габдулхаким Балташевич        финансовой полиции Республики
Казахстан;
Избанов                     - заместитель Председателя Агентства
Мухит Каримович               Республики Казахстан по миграции и
демографии;
Канаев                      - директор Административного
Серикжан Зиаданович           Департамента Министерства образования
и науки Республики Казахстан;
Менсеитов                   - директор Департамента юридической
Рафхат Сарсенович             службы Министерства финансов
Республики Казахстан;
Нигай                       - заместитель руководителя оперативной
Эдуард Михайлович             группы Агентства Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям в городе
Астана;
Никитинский                 - заместитель Председателя Агентства
Евгений Сергеевич             Республики Казахстан по туризму и
спорту;
Нурмухамедов                - начальник департамента Комитета
Игорь Хабирович               национальной безопасности Республики
Казахстан (по согласованию);
Примбетова                  - консультант Отдела внешних связей
Сауле Марлановна              Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан;
Рябченко                    - первый вице-министр культуры,
Олег Григорьевич              информации и общественного согласия
Республики Казахстан;
Сагын Халел                 - директор Департамента лечебно-
профилактической работы Министерства
здравоохранения Республики Казахстан;
Сакипов                     - директор Департамента транзитной
Камалхан Еркешевич            политики и внешних связей
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан;
Сарсембаев                  - старший эксперт Государственно-
Канат Маратович               правового отдела Администрации
Президента Республики Казахстан
(по согласованию);
Султанова                   - директор Департамента координации и
Зульфия Медетовна             статистического инструментария
Агентства Республики Казахстан по
статистике;
Таджияков                   - заместитель Председателя
Бисенгали Шамгалиевич         Национального Банка Республики
Казахстан (по согласованию);
Тулебаев                    - директор Департамента
Алмас Кашкенович              импортозамещения и внешних связей
Министерства энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан;
Шамен                       - директор Департамента экологической
Атамурат Муралиулы            политики Министерства охраны
окружающей среды Республики
Казахстан;
Шамсутдинов                 - вице-министр юстиции Республики
Ринат Шарафутдинович          Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 мая 2002 года N 516
Положение
о Межведомственной комиссии по вопросам инвентаризации
международных договоров Республики Казахстан

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын түгендеу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия өзінің қызметінде Қазақстан Республикасының   Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің кесімдерін, Қазақстан Республикасы бекіткен халықаралық шарттарды, өзге де нормативтік құқықтық кесімдерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Комиссия Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға кіруіне, мүше болуына және олардан шығуына, сондай-ақ көп жақты халықаралық шарттарға қосылуына қатысты мәселелерді қарамайды.
2. Комиссияның негізгі міндеттері
4. Комиссияның негізгі міндеттері Қазақстан Республикасының Үкіметі үшін тиісті ұсыныстар әзірлеу және:
1) олардың ұлттық заңнамаға және жүргізіліп жатқан реформаларға сәйкестігі мәнінде Қазақстан Республикасының қазіргі халықаралық шарттарын түгендеу;
2) <*>
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.05.26. N  491   қаулысымен.
3. Комиссияның негізгі функциялары
5. Комиссия өзіне жүктелген міндеттерге сәйкес:
1) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын іске асыруға байланысты проблемалық мәселелер бойынша ұсыныстар әзірлейді;
2) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарға қатысуының орындылығы және қажет болған жағдайда, оларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу не халықаралық шарттардың күшін жою туралы мәселелер бойынша ұсыныстар әзірлейді;
3) Қазақстан Республикасының қазіргі халықаралық шарттарына олардың ұлттық мүдделерге, қолданыстағы заңнамаға және республикада жүргізіліп жатқан реформаларға сәйкестігі бөлігінде түгендеу жүргізеді;
4) <*>
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.05.26. N  491   қаулысымен.
4. Комиссияның құқықтары
6. Оған жүктелген міндеттерді іске асыру және өз функцияларын жүзеге асыру үшін Комиссия заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын түгендеу нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізуге; <*>
2) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарға қатысуының орындылығы және қажет болған жағдайда, оларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу не халықаралық шарттардың күшін жою туралы мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізуге;
3) қажет болған жағдайда, Қазақстан Республикасы мүдделі мемлекеттік органдарының мамандарын Комиссияның қызметіне қатысуға тартуға;

1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по вопросам инвентаризации международных договоров Республики Казахстан (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется  K951000_  Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комиссия не рассматривает вопросы, относящиеся к вступлению Республики Казахстан в международные организации, членству и выходу из них, а также присоединению к многосторонним международным договорам.
2. Основные задачи Комиссии
4. Основными задачами Комиссии являются выработка соответствующих предложений для Правительства Республики Казахстан и проведение:
1) инвентаризации существующих международных договоров Республики Казахстан на предмет их соответствия национальному законодательству и проводимым реформам;
2) (исключен)  <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 мая 2003 г.  N 491  .
3. Основные функции Комиссии
5. Комиссия в соответствии с возложенными на нее задачами:
1) вырабатывает предложения по проблемным вопросам, связанным с реализацией международных договоров Республики Казахстан;
2) вырабатывает предложения по вопросам целесообразности участия Республики Казахстан в международных договорах и при необходимости предложения о внесении изменений и (или) дополнений в них либо о денонсации международных договоров;
3) проводит инвентаризацию существующих международных договоров Республики Казахстан на предмет их соответствия национальным интересам, действующему законодательству и проводимым реформам;
4) (исключен)  <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 мая 2003 г.  N 491  .
4. Права Комиссии
6. Комиссия для реализации возложенных на нее задач и осуществления своих функций имеет право в установленном законодательством порядке:
1) вносить в Правительство Республики Казахстан предложения по итогам инвентаризации существующих международных договоров Республики Казахстан;
2) вносить в Правительство Республики Казахстан предложения по вопросам целесообразности участия Республики Казахстан в международных договорах и, при необходимости, предложения о внесении изменений и (или) дополнений в них либо о денонсации международных договоров;
3) привлекать при необходимости для участия в деятельности Комиссии специалистов заинтересованных государственных органов Республики Казахстан;

4) халықаралық шарттардың мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының және ұйымдардың өкілдерін Комиссияның мәжілісіне шақыруға және оларды тыңдауға;
5) мемлекеттік органдардан және ұйымдардан Комиссияның құзыретіне қатысты мәселелер бойынша қажетті ақпаратты сұратуға құқылы.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.05.26. N  491   қаулысымен.
5. Комиссия жұмысын ұйымдастыру
7. Комиссия мәжілістері қажеттігіне қарай, бірақ оның мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі болған жағдайда, тоқсан сайын кемінде бір рет өткізіледі.
8. Мәжілістің күн тәртібінің әрбір мәселесі бойынша шешім ашық дауыспен қабылданады және егер ол үшін Комиссия мүшелері жалпы санының көпшілік дауысы берілсе, қабылданды деп саналады. Дауыс саны бірдей болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп саналады. Қабылданған шешіммен келіспеген Комиссия мүшесі хаттамаға қоса берілетін ерекше пікірін жазба түрде білдіре алады.
9. Комиссия шешімдері ұсынымдық сипатқа ие.
10. Өткізілген Комиссия мәжілістерінің нәтижелері бойынша хаттамалары ресімделіп, оларға Комиссия мүшелері қол қояды және олардың құзыретіне орай барлық мүдделі мемлекеттік органдарға жіберіледі.
11. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
12. Комиссияның хатшысы Комиссия мәжілісінің күн тәртібі жөнінде ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындайды және мәжілістердің хаттамаларын ресімдейді.

4) приглашать на заседания Комиссии и заслушивать представителей государственных органов и организаций Республики Казахстан по вопросам международных договоров;
5) запрашивать от государственных органов и организаций необходимую информацию по вопросам, относящимся к компетенции Комиссии.  <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 мая 2003 г.  N 491  .
5. Организация работы Комиссии
7. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал при наличии не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
8. Решения по каждому вопросу повестки дня заседания принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель. Член Комиссии, не согласный с решением, может изложить в письменном виде свое особое мнение, которое прилагается к протоколу.
9. Решения Комиссии носят рекомендательный характер.
10. По результатам проведения заседаний Комиссии оформляются протоколы, которые подписываются членами Комиссии и рассылаются во все заинтересованные, в силу их компетенции, государственные органы.
11. Рабочим органом Комиссии является Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
12. Секретарь Комиссии подготавливает предложения по повестке дня заседания Комиссии, необходимые документы, материалы и оформляет протоколы заседаний.