Қазақстан Республикасының меншігіне Түркіменстанда жылжымайтын мүлік сатып алу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 17 мамыр N 530
Мемлекеттік қаражатты ұтымды пайдалану және шет елдегі Қазақстан Республикасының меншігіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің тізбесін кеңейту жөніндегі белгіленген жобаларды одан әрі іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Қазақстан Республикасының Түркіменстандағы Төтенше және Өкілетті Елшісінің резиденциясын орналастыру үшін Ашгабат қаласы, Гарашсызлык даңғылы, 15 мекен-жайы бойынша орналасқан ғимаратты (бұдан әрі - Ғимарат) Қазақстан Республикасының меншігіне сатып алу туралы ұсынысы қабыл алынсын.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне 2002 жылға арналған республикалық бюджетте "Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдіктерін орналастыру үшін шет елдерде жылжымайтын мүлік сатып алу" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен Ғимаратты сатып алуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі ақы төленетін күнге белгілеген
бағам бойынша 220000 (екі жүз жиырма мың) АҚШ долларына баламалы сомада
қаражат бөлінсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі бөлінген қаражаттың
мақсатты пайдаланылуын бақылауды заңнамада белгіленген тәртіппен жүзеге
асырсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

О приобретении в собственнность Республики Казахстан недвижимости в Туркменистане
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2002 года N 530
В целях рационального использования государственных средств и дальнейшей реализации намеченных проектов по расширению перечня объектов недвижимости за рубежом, находящихся в собственности Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства иностранных дел Республики Казахстан о приобретении в собственность Республики Казахстан здания, расположенного по адресу: город Ашгабат, проспект Гарашсызлык, 15 (далее- Здание), для размещения резиденции Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Казахстан в Туркменистане.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан выделить средства, на приобретение Здания в сумме, эквивалентной 220000 (двести двадцать тысяч) долларам США по курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на день оплаты, за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2002 год по программе "Приобретение недвижимости за рубежом для размещения дипломатических представительств Республики Казахстан".
3. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке осуществлять контроль за целевым использованием выделенных средств.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)