Халықаралық шартқа сәйкес оларға қатысты тауарлар экспорты мен импортына салық салудың өзгеше тәртібі қолданылатын, Қазақстан Республикасына импортталатын тауарларды берушілерге төленуге тиісті қосылған құн салығын есепке жатқызу тәртібі туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 22 мамыр N 556. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.05.26. N 516 қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  K010209_  Кодексінің (Салық кодексі) 235-бабына, Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Өзара саудада жанама салықтарды өндіріп алу қағидаттары туралы" 2000 жылғы 9 қазандағы  келісімге  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Ресей Федерациясынан Қазақстан Республикасына импортталатын табиғи газ конденсатын қоса алғанда, табиғи газды, мұнайды берушілерге төленуге тиісті қосылған құн салығын қосылған құн салығын төлеушілер есепке жатқызады деп белгіленсін. Есеп осы тармақта көрсетілген тауарларды берушінің Ресей Федерациясынан жөнелтуі сәтінде Ресей Федерациясының аумағында қолданылып жүрген салық ставкасы мөлшерінде онда қосылған құн салығы бөліп көрсетілген сомасымен Ресей Федерациясынан беруші ұсынған шот-фактура негізінде жүргізіледі.
Қосылған құн салығын төлеушіде салық салынатын және салық салынбайтын, оның ішінде қосылған құн салығынан босатылған айналымдар болған жағдайда Ресей Федерациясынан берушілерге төленуге тиісті қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Кодексінің  (Салық кодексі) 239-бабында көзделген тәртіппен есепке жатқызылады.
2. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О порядке отнесения в зачет налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате поставщикам товаров, импортируемых в Республику Казахстан, в отношении которых в соответствии с международным договором применяется иной порядок налогообложения экспорта и импорта товаров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2002 года N 556. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 26 мая 2005 г. N 516 (P050516)
В соответствии со статьей 235 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года K010209_  "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Z010199_  Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации от 9 октября 2000 года "О принципах взимания косвенных налогов во взаимной торговле" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что налог на добавленную стоимость, подлежащий уплате поставщикам природного газа, нефти, включая природный газовый конденсат, импортируемых в Республику Казахстан из Российской Федерации, относится в зачет плательщиками налога на добавленную стоимость. Зачет производится на основании счета-фактуры, выставленного поставщиком из Российской Федерации с выделенной в нем суммой налога на добавленную стоимость, в размере ставки налога, действующей на территории Российской Федерации на момент отгрузки поставщиком из Российской Федерации, указанных в настоящем пункте товаров.
В случае наличия у плательщика налога на добавленную стоимость облагаемых и необлагаемых оборотов, в том числе освобожденных от налога на добавленную стоимость, налог на добавленную стоимость, подлежащий уплате поставщикам из Российской Федерации, относится в зачет в порядке, предусмотренном статьей 239 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года K010209_  "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан