ҒҒ"ҚазАвиаЛизинг" жабық акционерлік қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 31 мамыр N 601
Лизинг негізінде осы заманғы авиациялық техника мен технологиялық жабдыққа авиаоператорлардың қол жетімділігін қамтамасыз ету жолымен авиациялық қызметтер көрсету рыногын дамытуды қолдау, жаңа авиациялық техниканы пайдалану есебінен авиация көлігінің қауіпсіздігін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Жарғылық капиталына мемлекеттің 100 пайыз қатысуымен "ҚазАвиаЛизинг" жабық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Қоғам) құрылсын.
2.
Ескерту. 2-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2002.09.13. N 1004
қаулысымен. P021004_
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) қоғамның жарғылық капиталын қалыптастырсын;
2) қызметінің негізгі мәні авиациялық мүлікті сатып алу және лизингке беру деп белгілей отырып, Қоғамның мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
3) Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігіне Қоғам акцияларының мемлекеттік пакетіне иелік ету және оны пайдалану құқықтарын берсін;
4) Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігімен бірлесіп, осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405 P990405_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-28-жолмен толықтырылсын:
"21-28. "ҚазАвиаЛизинг" ЖАҚ";
2) "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 P990659_ қаулысына:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігіне"
деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 160-13-жолмен толықтырылсын:
"160-13. "ҚазАвиаЛизинг" ЖАҚ".
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары К.Қ. Мәсімовке жүктелсін.

О создании закрытого акционерного общества "КазАвиаЛизинг"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2002 года N 601
В целях поддержки развития рынка авиационных услуг путем обеспечения доступности авиаоператоров к современной авиационной технике и технологическому оборудованию на лизинговой основе, повышения безопасности авиационного транспорта за счет использования новой авиационной техники Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать закрытое акционерное общество "КазАвиаЛизинг" (далее - Общество) со 100-процентным участием государства в уставном капитале.
2. (Пункт 2 исключен - постановлением Правительства РК от 13 сентября 2002 г. N 1004 P021004_ )
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) сформировать уставный капитал Общества;
2) обеспечить государственную регистрацию Общества, определив основным предметом деятельности приобретение и передачу в лизинг авиационного имущества;
3) передать Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций Общества;
4) совместно с Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-28, следующего содержания:
"21-28. ЗАО "КазАвиаЛизинг";
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в государственной собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 160-13, следующего содержания:
"160-13. ЗАО "КазАвиаЛизинг".
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Масимова К.К.

6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)