Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 24 маусымдағы N 774 қаулысына өзгерiс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 12 маусым N 637. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1545 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1545 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасындағы халықтың дене тәрбиесi даярлығының Президенттiк сынамалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 24 маусымдағы N 774 P960774_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 29, 253-құжат) мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы халықтың дене тәрбиесi даярлығының Президенттiк сынамалары туралы ережеде:
Ережеге қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 12 маусымдағы N 637
қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасындағы халықтың
дене тәрбиесі даярлығының Президенттік
сынамалары туралы ережеге қосымша
Жалпы білім беретін мектептердің 5, 9, 11-сыныптарының
оқушылары мен 18-23 жастағы жастарға арналған сынақтар
мен нормативтердің түрлері
---------------------------------------------------------------------------
Сынақтардың түрлері  ! Өлшем !            Нормативтер
!бірлігі!--------------------------------------------
!       !Президенттік деңгей!Ұлттық дайындық деңгейі
!       !-------------------!------------------------
!       !  ұлдар  !  қыздар !   ұлдар  !   қыздар
---------------------------------------------------------------------------
1           !   2   !    3    !    4    !     5    !      6
---------------------------------------------------------------------------
5-сынып оқушылары
___________________________________________________________________________
60 метрге жүгіру         сек      9.4       9.6        9.8        10.0
___________________________________________________________________________
1000 метрге жүгіру     мин.сек.             4.10                  4.30
___________________________________________________________________________
2000 метрге жүгіру     мин.сек.   7.40                 8.20
___________________________________________________________________________
Тұрған орыннан           см.      200       180        180        170
ұзындыққа секіру
___________________________________________________________________________

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1996 года N 774
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2002 года N 637. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1545
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1545 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1996 года N 774 P960774_ "О Президентских тестах физической подготовленности населения Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 29, ст. 253) следующее изменение:
в Положении о Президентских тестах физической подготовленности населения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
приложение к Положению изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 июня 2002 года N 637
Приложение
к Положению о Президентских
тестах физической
подготовленности населения
Республики Казахстан
Виды испытаний и нормативы для учащихся
5, 9, 11 классов общеобразовательных школ и молодежи
в возрасте 18-23 лет
___________________________________________________________________________
Виды испытаний  ! Единица  !            Нормативы
!измерений !--------------------------------------------
!          !Президентский уровень!Уровень национальной
!          !                     !      готовности
!          !---------------------!----------------------
!          ! мальчики ! девочки  ! мальчики ! девочки
___________________________________________________________________________
1          !    2     !     3    !    4     !     5    !     6
___________________________________________________________________________
Учащиеся 5 классов
Бег 60 м               сек        9.4        9.6        9.8       10.0
Бег 1000 м.          мин.сек.               4.10                  4.30
Бег 2000 м.          мин.сек.    7.40                  8.20
Прыжки в длину
с места                см.        200        180        180        170

Тартылу                 мәрте      10        8
саны
___________________________________________________________________________
Шалқалай жатып          мин.
денені көтеру           мәрте                40                    35
___________________________________________________________________________
6 минут ішінде          мин.      14.00     16.00     16.00       18.00
3 км-ге шаңғымен        м.        1600      1200      1530        1140
жүгіру немесе
жүру-жүгіру
___________________________________________________________________________
50 метрге жүзу          сек.       50        60       1:10.0     1:20.0
___________________________________________________________________________
Доп лақтыру (150 гр)     м.        40        30         35         25
___________________________________________________________________________
9-сынып оқушылары
___________________________________________________________________________
100 метрге жүгіру        сек      13.2      15.2       13.6       15.5
___________________________________________________________________________
1000 метрге жүгіру     мин.сек.             4.10                  4.30
___________________________________________________________________________
2000 метрге жүгіру     мин.сек.   7.30                 8.00
___________________________________________________________________________
Тұрған орыннан           см.      240       210        220        190
ұзындыққа секіру
___________________________________________________________________________
Тартылу                 мәрте      16                  12
саны
___________________________________________________________________________
Шалқалай жатып          мин.
денені көтеру           мәрте                45                    40
___________________________________________________________________________
6 минут ішінде          мин.      13.30     15.00     14.00       16.00
3 км-ге шаңғымен        м.        1700      1350      1530        1240
жүгіру немесе
жүру-жүгіру
___________________________________________________________________________
50 метрге жүзу          сек.       45        50       55.0       1:00.0
___________________________________________________________________________
Доп лақтыру (150 гр)     м.        60        35        50          30
___________________________________________________________________________
11-сынып оқушылары
___________________________________________________________________________
100 метрге жүгіру        сек      12.6      15.0       13.0       15.5
___________________________________________________________________________
1000 метрге жүгіру     мин.сек.             4.00                  4.30
___________________________________________________________________________
3000 метрге жүгіру     мин.сек.   11:00.0             12:00.0
___________________________________________________________________________
Тұрған орыннан           см.      265       210        235        200
ұзындыққа секіру
___________________________________________________________________________
Тартылу                 мәрте      18                  15
саны
___________________________________________________________________________
Шалқалай жатып          мин.
денені көтеру           мәрте                50                    45
___________________________________________________________________________
5 км-ге шаңғымен        мин.      22.30     15.30     23.30       16.30
жүгіру 6 минут ішінде   м.        1700      1350      1550        1240
3 км-ге шаңғымен
жүгіру немесе
жүру-жүгіру
___________________________________________________________________________
50 метрге жүзу          сек.       40        50       50.0       1:00.0
___________________________________________________________________________
Кіші оқпанды            ұпайлар    42        40        38          36
(пневматикалық)
винтовкадан 5 рет ату
___________________________________________________________________________
18-23 жастағы жастар
___________________________________________________________________________
100 метрге жүгіру        сек      12.8      15.5       13.3       16.2
___________________________________________________________________________
1000 метрге жүгіру     мин.сек.             4.20                  4.35
___________________________________________________________________________
3000 метрге жүгіру     мин.сек.   12:00.0             12:30.0
___________________________________________________________________________
Тұрған орыннан           см.      260       200        245        190
ұзындыққа секіру
___________________________________________________________________________
Тартылу                 мәрте      18                  15
саны
___________________________________________________________________________
Шалқалай жатып          мин.
денені көтеру           мәрте                50                    44
___________________________________________________________________________
5 км-ге шаңғымен        мин.      22.00     25.40     25.00     уақытты
жүгіру                            2800      15.00             есептемегенде
3 км-ге шаңғымен        м.      және одан   2650    2500-2700     18.30
жүгіру                             көп    және одан
көп
12 минуттық жүгіріс                                             2160-2640
(Купер тесті)
___________________________________________________________________________

Подтягивание         кол-во раз    10                    8
Подъем туловища
из положения
лежа на спине        раз в мин.               40                    35
Бег на лыжах
3 км.                  мин.     14.00      16.00       16.00     18.00
или бег-ходьба
в течение 6 минут       м.       1600       1200        1530      1140
Плавание 50 м.         сек.       50         60       1:10.0    1:20.0
Метание мяча
(150 гр)                м.        40         30          35        25
---------------------------------------------------------------------------
Учащиеся 9 классов
---------------------------------------------------------------------------
Бег 100 м.             сек.      13.2       15.2        13.6      15.5
Бег 1000 м.          мин.сек.               4.10                  4.30
Бег 2000 м.          мин.сек.    7.30                   8.00
Прыжки в длину
с места                см.        240        210         220       190
Подтягивание         кол-во раз    16                     12
Подъем туловища
из положения
лежа на спине        раз в мин.               45                    40
Бег на лыжах 3 км.    мин.      13.30      15.00       14.00     16.00
или бег-ходьба         м.        1700       1350        1530      1240
в течение 6 минут
Плавание 50 м.        сек.        45         50         55.0    1:00.0
Метание мяча
(150 гр)               м.         60         35           50        30
---------------------------------------------------------------------------
Учащиеся 11 классов
---------------------------------------------------------------------------
Бег 100 м.            сек.      12.6       15.0         13.0      15.5
Бег 1000 м.          мин.сек.              4.00                   4.30
Бег 3000 м.          мин.сек.  11:00.0               12:00.0
Прыжки в длину
с места               см.        265        210          235       200
Подтягивание        кол-во раз    18                      15
Подъем туловища
из положения лежа
на спине            раз в мин.               50                     45
Бег на лыжах
5 км.                 мин.      22.30                  23.30
Бег на лыжах 3 км.                        15.30                  16.30
или бег-ходьба в
течение 6 минут        м.        1700      1350         1550      1240
Плавание 50 м.        сек.        40        50          50.0    1:00.0
Стрельба из
малокалиберной
(пневматической)
винтовки 5
выстрелов             очки        42        40            38        36
--------------------------------------------------------------------------
Молодежь в возрасте 18-23 лет
---------------------------------------------------------------------------
Бег 100 м.            сек.      12.8      15.5          13.3      16.2
Бег 1000 м.         мин.сек.              4.20                    4.35
Бег 3000 м.         мин.сек.   12:00.0                12:30.0
Прыжки в длину
с места               см.        260       200           245       190
Подтягивание        кол-во раз    18                      15
Подъем туловища
из положения лежа
на спине            раз в мин.              50                      44
Бег на лыжах 5 км.    мин.       22.00    25.40        25.00     без учета
времени
Бег на лыжах 3 км.                        15.00                    18.30
12-ти минутный
бег (тест Купера)      м.         2800     2650      2500-2700   2160-2640
и больше  и больше

50 метрге жүзу          сек.       40        50    уақытты      уақытты
есептемегенде есептемегенде
___________________________________________________________________________
Кіші оқпанды            ұпайлар    42        40        36          33
(пневматикалық)
винтовкадан 5 рет ату
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

Плавание 50 м.        сек.         40       50       Без учета   Без учета
времени     времени
Стрельба из
малокалиберной
(пневматической)
винтовки
5 выстрелов          Очки          42       40           36          33
---------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)