Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1998 жылғы 5 қыркүйектегi N 845 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 1 шілде N 711. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 901 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2016 № 901 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледi) қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы K010209_ Кодексiне (Салық кодексi) және "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегi Z010245_ Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Жол шаруашылығын құқықтық қамтамасыз етудi жетiлдiру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1998 жылғы 5 қыркүйектегi N 845 P980845_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1998 ж., N 31, 269-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 1-тармақтың бесiншi абзацының мемлекеттiк тiлдегi мәтiнi мынадай редакцияда жазылсын: "Жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлiгiнде сервис объектiлерi мен сыртқы (көрнекi) жарнаманы орналастыру тәртiбi және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлiгiнде сыртқы (көрнекi) жарнаманы орналастырғаны үшiн төлем ставкалары";
2) көрсетілген қаулымен бекiтiлген Жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлiгiнде сервис объектiлерi мен жарнамаларды орналастырудың және ақы төлеудiң тәртiбiнде:
тақырыбында:
"жарнамаларды орналастырудың және ақы төлеудiң тәртiбi" деген сөздер "сыртқы (көрнекi) жарнаманы орналастыру тәртiбi және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлiгiнде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлем ставкалары" деген сөздермен ауыстырылсын;
3, 4 және 5-тармақтарда "жарнамаларды" деген сөздер "сыртқы (көрнекi) жарнаманы" деген сөздермен ауыстырылсын, 1-тармаққа өзгерiс мемлекеттiк тілдегi мәтiнде келесi абзацтарда қамтылған;
1-тармақта:
бұл абзацтағы өзгерiс мемлекеттiк тiлдегi мәтiнде келесi абзацта қамтылған;
"жарнамаларды (транспаранттар, афишалар, плакаттар, сервис объектiлерiнiң көрсеткiштерi және тағы басқалар) орналастыру шарттарын, келiсу және ақы төлеу тәртiбiн" деген сөздер "плакаттар, стендтер, жарық тақталар, билбордтар, транспаранттар, афишалар түрiндегi сыртқы (көрнекi) жарнама мен жарнаманы тұрақты орналастырудың басқа да объектiлерін орналастыру шарттарын, орналастыруды келiсу тәртiбiн, сондай-ақ республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлiгiнде сыртқы (көрнекi) жарнаманы орналастырғаны үшiн төлем ставкаларын" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта "шарт пен" және "сондай-ақ шарт пен" деген сөздер алынып тасталсын;
4-тармақта "арттыру ескерiле отырып" деген сөздер "төмендетуге жол берiлмейтiн ретте" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 1998 года N 845
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2002 года N 711. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2016 года № 901.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2016 № 901 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Законом Республики Казахстан от 17 июля 2001 года Z010245_ "Об автомобильных дорогах" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 1998 года N 845 P980845_ "О совершенствовании правового обеспечения дорожного хозяйства" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 31, ст. 269) следующие изменения и дополнения:
1) в абзаце пятом пункта 1 слова "рекламы и оплаты" заменить словами "наружной (визуальной) рекламы и ставки платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского значения";
2) в Правилах размещения в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования объектов сервиса и рекламы и оплаты, утвержденных указанным постановлением:
в заголовке:
слова "рекламы и оплаты" заменить словами "наружной (визуальной) рекламы и ставки платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского значения";
в пунктах 1, 3, 4 и 5 слова "и рекламы" заменить словами "и наружной (визуальной) рекламы";
в пункте 1:
слова "и оплаты за размещение" заменить словами "размещения";
слова "(транспарантов, афиш, плакатов, указателей объектов сервиса и т.п.)" заменить словами "в виде плакатов, стендов, световых табло, билбордов, транспарантов, афиш и других объектов стационарного размещения рекламы, а также ставки платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского значения";
в пункте 2 слова "договора и" и ", а также договор" исключить;
в пункте 4 слова "с учетом повышения" заменить словами "при условии недопущения снижения";

5-тармақтың бiрiншi абзацында, 6-тармақта "Автомобиль жолдарының", "автомобиль жолдары", "автомобиль жолына" деген сөздердiң алдынан "жалпы пайдаланымдағы" деген сөздермен толықтырылсын және "Автомобиль" деген сөз кiшi әрiппен, ал оның алдынан келетiн "жалпы" деген сөз бас әрiппен жазылсын;
7-тармақта:
екiншi абзацта "жолдың көлiк-пайдалану сапасын арттыру және дамыту
жоспарына" деген сөздер "автомобиль жолдарын дамыту бағдарламаларына"
деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi абзац алынып тасталсын;
8, 9, 10, 11 және 13-тармақтар алынып тасталсын;
12-тармақтың бiрiншi абзацында "жарнамалық ақпаратты" деген сөздер
"республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ
бөлiгiнде сыртқы (көрнекi) жарнаманы" деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Сыртқы (көрнекi) жарнама объектiлерiнiң иелерiнен алынатын төлем
республикалық бюджетке енгiзiлуi тиiс.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

в абзаце первом пункта 5, в пункте 6 после слов "автомобильных дорог", "автомобильные дороги", "автомобильный дороге" дополнить словами "общего пользования";
в пункте 7:
в абзаце втором слова "плана повышения транспортно-эксплуатационных качеств дороги и ее развития" заменить словами "программ развития автомобильных дорог";
абзац третий исключить;
пункты 8, 9, 10, 11 и 13 исключить;
в абзаце первом пункта 12 слова "рекламной информации" заменить словами "наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского значения";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Взимаемая с владельцев объектов наружной (визуальной) рекламы плата подлежит внесению в республиканский бюджет".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)