Қазақстан Республикасына импортталатын тауарлардың кедендiк құнының олардың сапасы мен санына сәйкестiгіне тәуелсiз сараптама жүргiзу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 16 шілде N 782. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.12.19. N 1274 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 20 шiлдедегi Заңына  және "Қазақстан Республикасына импортталатын тауарлардың кедендік құнын тәуелсіз сараптауды жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 6 сәуiрдегi N 453 қаулысына  сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасына импортталатын тауарлардың кедендік құнының олардың сапасы мен санына сәйкестiгiне тәуелсiз сараптама жүргiзу ережесi бекiтiлсiн.
2. Тәуелсіз сарапшы қызметiне ақы төлеу оның қызметінің нәтижесінде бюджетке қосымша түскен, құжаттаманың расталған кеден төлемдерi мен салықтары негiзге алына отырып, заңнамада белгiленген тәртiппен жүргiзiлсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрі З.Х.Кәкiмжановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы жарияланған күнiнен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейiн қолданысқа енгiзiледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2002 жылғы 16 шілдедегі
N 782 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасына импортталатын тауарлардың кедендік құнының олардың сапасы мен санына сәйкестiгiне тәуелсіз сараптама жүргiзу
ЕРЕЖЕСI
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 20 шiлдедегi Заңына  сәйкес әзiрлендi және Қазақстан Республикасына импортталатын тауарлардың кедендiк құнының олардың сапасы мен санына сәйкестiгiне тәуелсiз сараптама жүргiзудiң тәртiбiн анықтайды.
2. Еркін айналыс үшiн тауарларды шығарудың кедендік режимінде декларацияланатын тауарды (бұдан әрi - импортталатын тауар) кедендік ресiмдеудi жүргiзетiн кеден органы (бұдан әрi - кеден органы) декларацияланатын тауардың кедендiк құнын анықтауды бақылауды жүзеге асыру кезiнде осы Ережеде көзделген тәртiппен Қазақстан Республикасына импортталатын тауарлардың кедендiк құнының олардың сапасы мен санына сәйкестiгiне тәуелсiз сараптаманың (бұдан әрi - тәуелсiз сараптама) нәтижелерiн пайдаланады.
3. Тәуелсiз сараптаманы жүзеге асыратын тұлға (бұдан әрi - Тәуелсiз сарапшы) өзiнің қызметiн кеден iсi мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен (бұдан әрi - Уәкiлеттi орган) жасалған шарттың негiзінде жүзеге асырады.

Об утверждении Правил проведения независимой экспертизы соответствия таможенной стоимости товаров, импортируемых в Республику Казахстан, их качеству и количеству
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2002 года N 782. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 19 декабря 2003 г. N 1274
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июля 1995 года Z952368_  "О таможенном деле в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2001 года N 453 P010453_  "О мерах по осуществлению независимой экспертизы таможенной стоимости импортируемых товаров в Республику Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения независимой экспертизы соответствия таможенной стоимости товаров, импортируемых в Республику Казахстан, их качеству и количеству.
2. Оплату услуг независимого эксперта производить в установленном законодательством порядке, исходя из документально подтвержденных, дополнительно поступивших таможенных платежей и налогов в бюджет в результате его деятельности.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министра государственных доходов Республики Казахстан Какимжанова З.Х.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2002 г. N 782
Правила
проведения независимой экспертизы
соответствия таможенной стоимости товаров,
импортируемых в Республику Казахстан,
их качеству и количеству
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 123 Закона Республики Казахстан от 20 июля 1995 года Z952368_  "О таможенном деле в Республике Казахстан" и определяют порядок проведения независимой экспертизы соответствия таможенной стоимости товаров, импортируемых в Республику Казахстан, их качеству и количеству.
2. Таможенный орган, производящий таможенное оформление (далее - таможенный орган) товара, декларируемого в таможенном режиме выпуска товаров для свободного обращения (далее - импортируемый товар), при осуществлении контроля за определением таможенной стоимости декларируемого товара использует результаты независимой экспертизы соответствия таможенной стоимости товаров, импортируемых в Республику Казахстан, их качеству и количеству (далее - независимая экспертиза) в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.
3. Лицо, осуществляющее независимую экспертизу (далее - Независимый эксперт) осуществляет свою деятельность на основании договора, заключенного с уполномоченным государственным органом по вопросам таможенного дела (далее - Уполномоченный орган).

4. Тәуелсiз сараптаманы жүргiзуге байланысты Тәуелсiз сарапшыға берілген ақпарат тек қана кедендік мақсатта пайдаланылуы мүмкiн.
2. Тәуелсiз сараптама жүргiзу тәртібi
5. Жүк кеден декларациясын (ЖКД) тiркегеннен және тiркеу нөмiрiн бергеннен кейiн кеден органы Уәкiлеттi орган анықтайтын тәртiппен дереу Тәуелсiз сарапшыға ЖКД-ның көшiрмесiн және импортталатын тауарларға арналған шот-фактураларды (инвойс) бередi және кеден заңнамасына сәйкес кедендiк ресiмдеудің рәсiмiн жүзеге асырады.
6. Импортталатын тауарларды кедендiк ресімдеу рәсiмін жүргiзу кезеңiнде Тәуелсiз сарапшы алынған құжаттардың негiзінде тәуелсiз сараптамаға жататын тауарларды iрiктеуді жүргiзеді.
7. Тауарларды шығару туралы шешiм қабылдағанға дейiн құжаттық және iс жүзіндегi бақылаудың барлық кезеңi өткізiлгеннен кейiн тауарларды шығару туралы шешiм қабылдауға жауапты кеден органының лауазымды тұлғасы шығаруға дайындалған құжаттардың пакетiн Тәуелсiз сарапшыға бередi. Құжаттарды беру Уәкілеттi орган белгiлеген тәртiппен iлеспе хат негiзiнде арнаулы тiркеу журналына қол қойып жүзеге асырылады.
8. Тәуелсiз сараптама жүргiзу үшiн тауарлардың iрiктелгенiн Тәуелсiз сарапшы ЖКД-ның тысында Уәкiлеттi органмен келiсілген арнайы мөртабандарды қоя отырып куәландырады. Тәуелсiз сараптама үшiн iрiктелмеген тауарлар бойынша Тәуелсiз сарапшы ЖКД-ның тысында "Сарапталмаған" мөртабанын қояды.
Тәуелсiз сарапшы сараптау қызметi үшiн қажеттi көлемде алынған құжаттардың көшiрмелерiн әзiрлеуге құқылы.
9. Көрсетiлген iс-қимылдар жүзеге асырылғаннан кейiн Тәуелсiз сарапшы алынған құжаттардың түпнұсқаларын тауарларды шығаруға жауапты кеден органының лауазымды тұлғасына қайтарады. Құжаттарды беру Уәкілеттi орган белгiлеген тәртiппен iлеспе хат негiзінде арнаулы тiркеу журналына қол қою арқылы жүзеге асырылады.
10. Тауарлардың мәлімделген кедендiк құнының олардың сапасы мен санына сәйкестiгiн белгiлеу мақсатында Тәуелсiз сарапшы iрiктелген тауарлардың физикалық және бағалық сараптамасын жүзеге асырады.
11. Тәуелсiз сарапшы кедендiк ресімдеу үшiн кеден заңнамасында белгiленген мерзiмдерде кеден органы лауазымды тұлғасының және декларанттың қатысуымен iрiктелген тауарлар бойынша физикалық сараптама жүргiзедi.
Қажет болған кезде кеден органы лауазымды тұлғасының рұқсатымен Тәуелсiз сарапшы одан әрi зерттеу үшiн Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында көзделген тәртiппен тауарлардың сынамалары мен үлгiлерiн алуға құқылы.

4. Информация, предоставленная Независимому эксперту в связи с проведением независимой экспертизы, может использоваться исключительно в таможенных целях.
2. Порядок проведения независимой экспертизы
5. После регистрации грузовой таможенной декларации (ГТД) и присвоения регистрационного номера таможенный орган в порядке, определяемом Уполномоченным органом, немедленно передает Независимому эксперту копии ГТД и счета-фактуры (инвойса) на импортируемые товары и осуществляет процедуру таможенного оформления в соответствии с таможенным законодательством.
6. В период проведения процедуры таможенного оформления импортируемых товаров Независимый эксперт на основе полученных документов производит отбор товаров, подлежащих независимой экспертизе.
7. После проведения всех этапов документального и фактического контроля до принятия решения о выпуске товаров должностное лицо таможенного органа, ответственное за принятие решения о выпуске товаров, передает Независимому эксперту пакет подготовленных к выпуску документов. Передача документов осуществляется под роспись в специальном журнале регистрации на основании сопроводительного письма в порядке, установленном Уполномоченным органом.
8. Отбор товаров для проведения независимой экспертизы Независимый эксперт удостоверяет проставлением на обороте ГТД специальных штампов, согласованных с Уполномоченным органом. По товарам, не отобранным для независимой экспертизы, Независимый эксперт на обороте ГТД проставляет штамп "Без экспертизы".
Независимый эксперт вправе изготовить копии полученных документов в необходимом для экспертной деятельности объеме.
9. После осуществления указанных действий Независимый эксперт возвращает подлинники полученных документов должностному лицу таможенного органа, ответственному за выпуск товаров. Передача документов осуществляется под роспись в специальном журнале регистрации на основании сопроводительного письма в порядке, установленном Уполномоченным органом.
10. В целях установления соответствия заявленной таможенной стоимости товаров их качеству и количеству Независимый эксперт осуществляет физическую и ценовую экспертизу отобранных товаров.
11. Независимый эксперт проводит физическую экспертизу по отобранным товарам в присутствии должностного лица таможенного органа и декларанта в установленные таможенным законодательством для таможенного оформления сроки.
При необходимости, с разрешения должностного лица таможенного органа, Независимый эксперт вправе взять пробы и образцы товаров в порядке, предусмотренном таможенным законодательством Республики Казахстан, для дальнейшего исследования.

12. Физикалық сараптаманың мақсаттары үшiн қажеттi тауармен жасалатын операциялар Тәуелсiз сарапшының талап етуi бойынша кеден органы үшін Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
Физикалық сараптама кезінде Тәуелсiз сарапшының iс-қимылы тауардың иесiне құқықтан тыс залал келтiрмеуi тиiс.
13. Тауарлардың физикалық сараптамасы аяқталғаннан кейiн Тәуелсiз сарапшы 1-қосымшада белгiленген нысан бойынша үш данада Физикалық сараптама актiсiн (бұдан әрі - Акт) жасайды. Актiнің бiрiншi данасы кеден органына, екiншi данасы декларантқа жiберiледi, үшiншi данасы Тәуелсiз сарапшыда қалады.
Кеден органының лауазымды тұлғасы және (немесе) декларант Актiге қол қоюдан бас тартқан жағдайда, көрсетiлген тұлғалар өздерiнің іс-қимылдарының уәждерiн жазбаша нысанда баяндайды, оларды Тәуелсіз сарапшы Актiмен қоса бередi.
14. Тәуелсіз сараптама үшін iрiктелген тауарлар бойынша Актінi алғаннан кейiн кеден органы қолданылып жүрген кеден заңнамасына сәйкес тауарлардың шығарылуын жүзеге асырады.
15. Кедендік құнның бағалық сараптамасын Тәуелсiз сарапшы Тариф және сауда туралы бас келiсiмнiң (ГАТТ) кедендік бағалауының жалпы қағидаттарына және Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына негiздейді.
16. Тәуелсіз сарапшы тәуелсiз сараптама үшiн импортталатын тауарды iрiктеген сәттен бастап 30 күн мерзімде кеден органына тәуелсiз сараптаманың нәтижелерi туралы белгiленген нысандағы (3 және 4-қосымшалар) қорытындыны (бұдан әрі - Қорытынды) ұсынады.
17. Кеден органы тәуелсіз сараптаманың барлық Актілерi мен Қорытындыларын қарауға қабылдайды, қажет болған жағдайларда Тәуелсiз сарапшының қатысуымен оларды қарайды және оны Уәкiлеттi орган белгiлеген нысанда қараудың нәтижелерi туралы хабардар етедi.
18. Кеден органы Тәуелсіз сарапшының Қорытындысын қабылдамаған жағдайда, кеден органы үш жұмыс күнi iшінде уәжделген қарсылықты жасайды (2 данада). Қарсылықтың бір данасы Тәуелсіз сарапшыға жiберiледi, екiншiсi тәуелсiз сараптаманың нәтижелерi туралы қорытындымен бiрге Уәкілеттi органға жiберiледi.
19. Уәкiлеттi орган он бес күн iшінде қарсылықтың негіздiлігiн тексередi, қажет болған кезде кеден органы мен Тәуелсiз сарапшыдан қосымша мәлiметтер мен құжаттар талап етедi және түпкiлiктi шешiм қабылдайды, оны жазбаша түрде кеден органы мен Тәуелсіз сарапшының назарына жеткiзедi.
20. Актiлер мен Қорытындылардың негiзiнде кедендік құнды түзету туралы шешiм қабылданғаннан кейiн кеден органы Тәуелсiз сарапшыға түзету жүргiзiлгенін растайтын құжаттарды бередi.
Түзету жүргiзiлгенін растайтын құжаттарды беру Уәкiлеттi орган белгiлеген тәртiппен iлеспе хаттың негiзiнде арнайы тiркеу журналына қол қойылып жүзеге асырылады.

12. Операции с товаром, необходимые для целей физической экспертизы осуществляются по требованию Независимого эксперта в порядке, предусмотренном таможенным законодательством Республики Казахстан для таможенного органа.
Действия Независимого эксперта при физической экспертизе не должны причинять неправомерного ущерба владельцу товара.
13. По окончании физической экспертизы товаров Независимый эксперт составляет Акт физической экспертизы (далее - Акт) по установленной в приложении 1 форме, в трех экземплярах. Первый экземпляр Акта передается в таможенный орган, второй экземпляр декларанту, третий экземпляр остается у Независимого эксперта.
В случае отказа должностного лица таможенного органа и (или) декларанта подписать Акт, указанные лица излагают мотивы своих действий в письменной форме, которые Независимый эксперт прилагает к Акту.
14. После получения Акта по товарам, отобранным для независимой экспертизы, таможенный орган осуществляет выпуск товаров в соответствии с действующим таможенным законодательством.
15. Ценовая экспертиза таможенной стоимости Независимым экспертом основывается на общих принципах таможенной оценки Генерального соглашения о тарифах и торговле (ГАТТ) и таможенном законодательстве Республики Казахстан.
16. Независимый эксперт в 30-дневный срок с момента отбора импортируемого товара для независимой экспертизы представляет в таможенный орган заключение о результатах независимой экспертизы (далее - Заключение) установленных форм (приложения 2 и 3).
17. Таможенный орган принимает к рассмотрению все Акты и Заключения независимой экспертизы, в необходимых случаях рассматривает их с участием Независимого эксперта, и информирует его о результатах рассмотрения в форме, установленной Уполномоченным органом.
18. В случае отклонения таможенным органом Заключения Независимого эксперта таможенный орган в течение трех рабочих дней составляет (в двух экземплярах) мотивированное возражение. Один экземпляр возражения передается Независимому эксперту, второй вместе с заключением о результатах независимой экспертизы направляется в Уполномоченный орган.
19. Уполномоченный орган в течение пятнадцати дней проверяет обоснованность возражений, при необходимости истребует от таможенного органа и Независимого эксперта дополнительные сведения и документы, и принимает окончательное решение, которое доводит в письменном виде до сведения таможенного органа и Независимого эксперта.
20. По принятии решения о корректировке таможенной стоимости на основании Актов и Заключений, таможенный орган передает Независимому эксперту документы, подтверждающие проведение корректировки.
Передача документов, подтверждающих проведение корректировки, осуществляется под роспись в специальном журнале регистрации на основании сопроводительного письма в порядке, установленном Уполномоченным органом.

21. Кеден органы Уәкiлеттi орган белгiлеген тәртiппен тәуелсiз сараптаманың нәтижелерi бойынша есептелген кедендiк төлемдер мен салықтардың есебiн жүргiзедi.
22. Тәуелсiз сараптаманың нәтижелерi негiзінде қабылданған кеден органдарының шешiмдерiне декларанттың шағымдануы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасына
импортталатын тауарлардың
кедендiк құнының Олардың сапасы мен
санына сәйкестiгiне тәуелсiз
сараптама жүргiзу ережесiне
1-қосымша
N _________ акт
Тауарларға физикалық сараптама жүргiзу нәтижелерi туралы
200_ жылғы "__"________               Елді мекен _________
Жүргізілген жері _________
Сараптама __ сағат __ мин. ___ сағат __ мин. дейін жүргізілді.
Осы Актiнi "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы"  Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және Қазақстан Республикасына импортталатын тауарлардың кедендiк құнының олардың сапасы мен санына сәйкестiгiне тәуелсiз сараптама жүргiзу ережесiнiң" негiзiнде декларанттың __________________________
(декларанттың атауы) және кеден
__________________ (кеден органының атауы) қатысуымен Тәуелсiз
органы өкiлiнiң сарапшының
өкілі ____________ (тәуелсiз сарапшының атауы) жасады.
___________________________________________________________________
ЖКД N
Тауарды жөнелту елі
Декларант
Декларанттың тіркеу N
Контейнер N
Пломба N
Вагонның номері
Автомашинаның нөмірі мен маркасы
Кеменің атауы мен нөмірі
-------------------------------------------------------------------
Түсініктеме:
________________________________________________________
________________________________________________________
Тәуелсіз сарапшының өкілі ______________ Қолы __________
аты-жөні             МО
Кеден органының өкілі    ______________ Қолы __________
аты-жөні             МО
Декларант                ______________ Қолы __________
аты-жөні             МО
1-қосымшаға
Акт N _____ Бет N _____
____________________________________________________________________
Р/с!Тауар сипаттамасы! Шыққан ! Бума !Өлшем !   Саны    !Анықталған
N !                 !  елі   ! түрі ! бірл.!-----------! сәйкессіз.
!                 !        !      !      !декла.!анық.!дік
!                 !        !      !      !рациял.!тал.!
!                 !        !      !      !ғаны   !ғаны!
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
Тәуелсіз сарапшының өкілі ______________ Қолы __________
МО
Кеден органының өкілі     ______________ Қолы __________
МО
Декларант                 ______________ Қолы __________
МО
Қазақстан Республикасына
импортталатын тауарлардың
кедендiк құнының Олардың сапасы мен
санына сәйкестiгiне тәуелсiз
сараптама жүргiзу ережесiне
2-қосымша
ТӘУЕЛСІЗ САРАПТАМА НӘТИЖЕЛЕРІ ТУРАЛЫ ҚОРЫТЫНДЫ
___________________________________________________________________
Кедендік     ! Алушы/Сатып алушы
құнын        !
зерттеу N    !
___________________________________________________________________
ЖКД N        ! Декларант/Өкіл                      ! Валюта бағамы
-------------------------------------------------------------------
N ! Тауардың  !СЭҚ ТН!Саны !Өлш. !ЕХW бір!Жиыны !Көліктік!Сақтандыру
!  атауы    ! коды !     !бірл.!бірл.  !ЕХW   !шығыст. !
!           !      !     !     !үшін(USD)!(USD)!(фрахт)!
!           !      !     !     !бағасы !      !        !
-------------------------------------------------------------------
1
2
1
2
1
2
1
2
-------------------------------------------------------------------
Жиыны                             1
2
-------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
---------------------------------------------
Кім толтырды        ! Тәуелсіз күні        !
----------------------!                      !
Толтыру күні        !                      !
---------------------------------------------!
Басқа да!Кедендік !Баждар мен!Алшақтық       !
шығыстар!  құны   !салықтар  !(теңге)        !
!         !(теңге)   !               !
---------------------------------------------!
1
2
1
2
1
2
1
2
1
2
----------------------------------------------
1-Кеден құжаттамасы негізінде анықталғаны
2-Тәуелсіз сараптамада анықталғаны
-------------------------------------------------------------------
__ Инвойста сарапшы көрсеткен түпкі бағалар күмән келтірмейді
__ Инвойста сарапшы көрсеткен түпкі бағалар күмән келтіреді: инвойстық құнының төмендеуі.
__ Инвойста сарапшы көрсеткен түпкі бағалар күмән келтіреді: инвойстық құнының артуы.
__ Корпоративішілік транзакция, баға аудиті мүмкін емес.
__ Экспорттаушының түпкі инвойсында жеткізіліксіз/толық емес ақпарат.
Баға аудиті мүмкін емес.
__ Ұқсас тауарларға арналған баға туралы ақпарат жоқ. Баға аудиті мүмкін емес.
-------------------------------------------------------------------
Тәуелсіз сарапшының өкілі                     Күні: _______________
Лауазымы  __ _____________________            Офисі _______________
Аты-жөні _________________                    Қолы ________________
Кеден органының өкілі                         Күні: _______________
Лауазымы _________________                    Кеден органы ________
Аты-жөні: ____ _______________                Қолы ________________
Мөр орны
Қазақстан Республикасына
импортталатын тауарлардың
кедендiк құнының Олардың сапасы мен
санына сәйкестiгiне тәуелсiз
сараптама жүргiзу ережесiне
3-қосымша
КЕДЕНДІК ҚҰНЫН ТҮЗЕТУ ТУРАЛЫ ҚОРЫТЫНДЫ
Қорытындының нөмірі:___________
Күні: 200__ жылғы "___"___________
Алушы: ___________________________________________________________
СТН: _____________________________________________________________
Декларант: _______________________________________________________
СТН: _____________________________________________________________
ЖКД номері: ______________________________________________________
Валюта бағамы ___________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
! Сараптамаға   ! Сараптамада   !Анықталған
! дейін кеден   ! анықталған    ! алшақтық
!   органы      !    құны       !
!  анықтаған    !               !
!     құны      !               !
------------------------------------------------------------------
Мәміле бағасы (сатып алушы іс
жүзінде төлеген)
Басқа шығыстарды, фрахт пен
сақтандыруды есептемегенде,
мәміле бағасы
Фрахт
Сақтандыру
Қосымша шығыстар
Кедендік құны
------------------------------------------------------------------
Түзету түрі: ________________арттыру  __________________ азайту
Тәуелсіз сарапшы _______ тауардың атаулары бойынша сәйкессіздікті анықтады.
Түзету сомасы жазумен _______________________________________
Тәуелсіз сарапшының өкілі __________________________________
м.о.
------------------------------------------------------------------
Кеден органының өкілі толтырады
------------------------------------------------------------------
ЖКД бойынша кедендік құнын түзету N ___________
тауардың _________ (саны) атаулары бойынша жүргізілді
Кедендік құны _________________________________________________
Кедендік құны жазумен _________________________________________
Кеден органының өкілі (аты-жөні): _____________________________
Кеден органының атауы және коды _______________________________
Қолы _____________________ М.О.
___________________________________________________________________

21. Таможенный орган в порядке, установленном Уполномоченным органом, ведет учет начисленных по результатам независимой экспертизы таможенных платежей и налогов.
22. Обжалование декларантом решений таможенных органов, принятых на основании результатов независимой экспертизы, осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам проведения независимой
экспертизы соответствия таможенной
стоимости товаров, импортируемых
в Республику Казахстан, их
качеству и количеству
Акт N ____
о результатах проведения физической экспертизы товаров
"___"________200_ г                          Населенный пункт _________
Место проведения _________
Экспертиза проводилась с __ часов__мин., до __часов __ мин.
Настоящий Акт составлен представителем Независимого эксперта ________
(наименование независимого эксперта)
в присутствии декларанта_______________________  и представителя
(наименование декларанта)
таможенного органа ___________________________________ в соответствии
(наименование таможенного органа)
с Законом Республики Казахстан  Z952368_   "О таможенном деле в Республике
Казахстан" и на основании Правил проведения независимой экспертизы
соответствия таможенной стоимости товаров, импортируемых в Республику
Казахстан, их качеству и количеству.
__________________________________________________________________________
ГТД N
Страна отправления товара
Декларант
Регистрационный N декларанта
Контейнер N
Пломба N
Номер вагона
Номер и марка автомашины
Название и номер судна
---------------------------------------------------------------------------
Комментарии:_________________________________________________________
Представитель Независимого эксперта ______________ Подпись __________
Ф.И.О.                МП
Представитель таможенного органа    ______________ Подпись __________
Ф.И.О.                МП
Декларант                           ______________ Подпись __________
Ф.И.О.                МП
К приложению 1
Акт N _____ Стр. N _____
___________________________________________________________________________
N ! Описание товара  ! Страна  ! Тип    ! Ед.  !  Количество  !Выявленное
п/п!                  !происхож-!упаковки!измер.!--------------!несоответ-
!                  !дения    !        !      !декла-!обнару-!ствие
!                  !         !        !      !риро- !жено   !
!                  !         !        !      !вано  !       !
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Представитель Независимого эксперта ______________ Подпись __________
МП
Представитель таможенного органа    ______________ Подпись __________
МП
Декларант                           ______________ Подпись __________
МП
Приложение 2
к Правилам проведения независимой
экспертизы соответствия таможенной
стоимости товаров, импортируемых
в Республику Казахстан, их
качеству и количеству
Заключение о результатах независимой экспертизы
___________________________________________________________________________
Исследование ! Получатель/Покупатель
таможенной   !
стоимости N  !
_________________________________________________________________________
ГТД N        ! Декларант/Представитель          ! Курс валюты
---------------------------------------------------------------------------
N ! Наименование !Код ТН!Кол-во!Ед. !ЕХW   !Итого ! Тр.     ! Страховка
!    товара    !  ВЭД !      !изм.!Цена  !ЕХW   !расходы  !
!              !      !      !    !за ед.!(USD) !(фрахт)  !
!              !      !      !    !(USD) !      !         !
---------------------------------------------------------------------------
1
2
1
2
1
2
1
2
---------------------------------------------------------------------------
Итого                             1
2
---------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
---------------------------------------------
Кем заполнен        !  Независимый эксперт !
----------------------!                      !
Дата заполнения     !                      !
---------------------------------------------!
Другие  !Тамож.   !Пошлины !Расхождение      !
расходы !стоимость!и налоги! (тенге)         !
!         !(тенге) !                 !
---------------------------------------------!
----------------------------------------------
1 - Установлено на основании таможенной документации
2 - Установлено независимой экспертизой
--------------------------------------------------------------------------
!_! Окончательные цены, указанные экспертом в инвойсе, не вызывают
сомнения.
!_! Окончательные цены, указанные экспертом в инвойсе, ставятся под
сомнение: занижение инвойсной стоимости.
!_! Окончательные цены, указанные экспертом в инвойсе, ставятся под
сомнение: завышение инвойсной стоимости.
!_! Внутрикорпоративная транзакция, аудит цены невозможен.
!_! Недостаточная/неполная информация в окончательном инвойсе
экспортера. Аудит цены невозможен.
!_! Нет информации о цене на аналогичные товары. Аудит цены
невозможен.
---------------------------------------------------------------------------
Представитель независимого эксперта            Дата: ___________________
Должность: ________________________            Офис: ___________________
Ф.И.О. _________________                       Подпись:_________________
Представитель таможенного органа               Дата:____________________
Должность:_________________                    Таможенный орган:________
Ф.И.О.:____________________                    Подпись:_________________
Место печати
Приложение 3
к Правилам проведения независимой
экспертизы соответствия таможенной
стоимости товаров, импортируемых
в Республику Казахстан, их
качеству и количеству
Заключение о корректировке таможенной стоимости
Номер заключения:___________
Дата: "___"___________200__г.
Получатель:_____________________________________________________________
РНН:____________________________________________________________________
Декларант:______________________________________________________________
РНН:____________________________________________________________________
N ГТД:__________________________________________________________________
Курс валюты ___________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
!  Стоимость,   !  Стоимость,   !  Установленное
! определенная  !  определенная !   расхождение
! таможенным    !  экспертизой  !
! органом до    !               !
! экспертизы    !               !
------------------------------------------------------------------------
Цена сделки (фактически
уплаченная покупателем)
Цена сделки без учета
других расходов,
фрахта и страховки
Фрахт
Страховка
Дополнительные расходы
Таможенная стоимость
-------------------------------------------------------------------------
Вид коррекции: увеличить ________________ уменьшить __________________
Независимым экспертом обнаружено несоответствие по _______ наименованиям
товара.
Сумма коррекции прописью______________________________________________
Представитель Независимого эксперта __________________________________
М.П.
-------------------------------------------------------------------------
Заполняется представителем таможенного органа
-------------------------------------------------------------------------
Корректировка таможенной стоимости по ГТД N ___________
произведена по _________ (количество) наименованиям товара
Таможенная стоимость:__________________________________________________
Таможенная стоимость прописью _________________________________________
Представитель таможенного органа (Ф.И.О.):_____________________________
Наименование и код таможенного органа _________________________________
Подпись _____________________ М.П.
_________________________________________________________________________