Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылға 18 сәуiрдегі N 596 қаулысына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Реcпубликасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 2 тамыздағы N 861. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.06.02. N 452 (2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.06.02. N  452  (2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Бiлiм беру қызметiн лицензиялаудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 18 сәуiрдегi N 596  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 20, 219-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Бiлiм беру қызметiн лицензиялаудың ережесiнде:
23-тармақта:
1), 2), 3) тармақшалар мынадай мазмұндағы жетiншi және сегiзiншi абзацтармен толықтырылсын:
"бiлiм алушылар контингентiн және оқу құнын негiзге ала отырып анықталатын, бiрақ мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы бойынша анықталатын мөлшерден кем емес, бiлiм алу үшiн жағдайларды қамтамасыз ететiн меншiктi, шаруашылық жүргiзу немесе жедел басқару құқығында тиесiлi материалдық-қаржылық активтерiнiң болуы;
студенттiң бiр жылғы оқуына жоспарлы ең аз шығыстар Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң тиiстi оқу жылына кәсiптiк жоғары бiлiмдi мамандар даярлауға арналған мемлекеттiк тапсырысты бекіту жөнiндегi қаулысымен көзделген шығыстар деңгейiне сәйкес болуы тиiс;";
1) тармақшаның сегiзiншi абзацында "өз меншiгiндегi немесе 1 оқу жылынан кем емес мерзiмге жалға алған" деген сөздер "меншiктi, шаруашылық жүргiзу немесе жедел басқару құқығында тиесiлi" деген сөздермен ауыстырылсын;
24-тармақта:
1) тармақшаның үшiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"даярланатын тиiсті ғылыми мамандықтар бойынша мамандандырылған ғылыми-техникалық, ғылыми-әдістемелік, клиникалық, тәжірибелік және материалдық-техникалық базаның болуы";
2) тармақшаның үшiншi абзацы "ғылыми-тәжiрибелiк" деген сөздерден кейiн ", ғылыми-зерттеу және материалдық-техникалық" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2000 года N 596
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2002 года N 861. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2007 года N 452 (вводится в действие с 9 августа 2007 года)
Сноска. Постановление Правительства РК от 2 августа 2002 года N 861 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2007 года N  452  (вводится в действие с 9 августа 2007 года).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2000 года N 596  P000596_  "Об утверждении Правил лицензирования образовательной деятельности" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 20, ст. 219) следующие дополнения и изменения:
в Правилах лицензирования образовательной деятельности, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 23:
подпункты 1), 2), 3) дополнить абзацами седьмым и восьмым следующего содержания:
"наличие собственных, принадлежащих на праве хозяйственного ведения или оперативного управления материально-финансовых активов, обеспечивающих условия для получения образования, определяемых исходя из контингента обучающихся и стоимости обучения, но не менее размера, определяемого по государственному образовательному заказу;
плановые минимальные расходы на один год обучения студента должны соответствовать уровню расходов, предусмотренных постановлением Правительства Республики Казахстан по утверждению государственного заказа на подготовку специалистов с высшим профессиональным образованием на соответствующий учебный год";
в абзаце восьмом подпункта 1) слова "собственный или арендованной на срок не менее 1 года" заменить словами "принадлежащие на праве собственности, хозяйственного ведения или оперативного управления";
в пункте 24:
абзац третий подпункта 1) изложить в следующей редакции:
наличие специализированной научно-технической, научно-методической, клинической, экспериментальной и материально-технической базы по соответствующим научным специальностям подготовки";
абзац третий подпункта 2) после слов "научно-экспериментальной" дополнить словами ", научно-исследовательской и материально-технической.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан