"Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Тәжiкстан Республикасының Үкiметi арасындағы Қазақстан Республикасының Yкiметi Тәжiкстан Республикасының Үкiметiне берген мемлекеттiк несиенi қайта құрылымдау туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 19 тамыз N 919
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Тәжiкстан Республикасының
Үкiметi арасындағы Қазақстан Республикасының Үкiметi Тәжiкстан
Республикасының Үкiметіне берген мемлекеттiк несиенi қайта құрылымдау
туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Тәжiкстан Республикасының
Үкiметi арасындағы Қазақстан Республикасының Үкiметi Тәжiкстан
Республикасының Үкiметiне берген мемлекеттiк несиенi қайта
құрылымдау туралы келiсімді бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Заңы
Алматы қаласында 2002 жылғы 8 сәуiрде жасалған Қазақстан
Республикасының Yкіметi мен Тәжiкстан Республикасының Үкiметi арасындағы
Қазақстан Республикасының Үкiметi Тәжiкстан Республикасының Үкiметiне
берген мемлекеттiк несиенi қайта құрылымдау туралы келiсiм бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Тәжiкстан Республикасының
Үкiметi арасындағы Қазақстан Республикасының Үкiметi
Тәжiкстан Республикасының Yкiметiне берген
мемлекеттiк несиенi қайта құрылымдау туралы
КЕЛIСIМ
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкiметi мен
Тәжiкстан Республикасының Үкiметi,
- Қазақстан Республикасының Үкiметi, Халықаралық Валюта Қоры, Дүниежүзілік Банк және тұтас алғанда әлемдiк қоғамдастық қолдаған Экономикалық реформалардың бағдарламасын жүзеге асыру жөнiндегi Тәжiкстан Республикасы халқының күш-жiгерiн бөлiсе отырып;
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Тәжiкстан Республикасының Үкiметi арасындағы 1992 жылдың және 1993 жылдың қаңтар-тамызының қорытындыларына қатысты техникалық несиелер бойынша берешектi Тәжiкстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттiк несиесiне қайта ресiмдеу туралы 1993 жылғы 26 тамыздағы келiсiмге (бұдан әрi - 1993 жылғы 26 тамыздағы келiсiм) және Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Тәжiкстан Республикасының Үкiметi арасындағы Тәжiкстан Республикасының Қазақстан Республикасының алдындағы борыштық мiндеттемелерiн қайта ұйымдастыру шарттары туралы 1995 жылғы 22 қарашадағы келiсiмге (бұдан әрi - 1995 жылғы 22 қарашадағы келiсiм) сәйкес қазақстан Тарапы оған берген мемлекеттiк несие бойынша тәжiк Тарапының берешек проблемаларын жеделдетiп реттеу қажеттiгiн тани отырып,
төмендегiлер туралы келiстi:

О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан о реструктуризации государственного кредита, предоставленного Правительству Республики Таджикистан Правительством Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2002 года N 919
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан
проект Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения между
Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики
Таджикистан о реструктуризации государственного кредита, предоставленного
Правительству Республики Таджикистан Правительством Республики Казахстан".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О ратификации Соглашения между Правительством
Республики Казахстан и Правительством Республики
Таджикистан о реструктуризации государственного
кредита, предоставленного Правительству
Республики Таджикистан Правительством Республики
Казахстан
Ратифицировать Соглашение между Правительством Республики Казахстан и
Правительством Республики Таджикистан о реструктуризации государственного
кредита, предоставленного Правительству Республики Таджикистан
Правительством Республики Казахстан, совершенное в городе Алматы 8 апреля
2002 года.
Президент
Республики Казахстан
Соглашение
между Правительством Республики Казахстан
и Правительством Республики Таджикистан
о реструктуризации государственного кредита,
предоставленного Правительству Республики
Таджикистан Правительством Республики Казахстан
Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики
Таджикистан, далее именуемые Сторонами,
- разделяя усилия народа Республики Таджикистан по осуществлению Программы экономических реформ, поддержанной Правительством Республики Казахстан, Международным Валютным Фондом, Всемирным Банком и мировым сообществом в целом;
- признавая необходимость скорейшего урегулирования проблемы задолженности таджикской Стороной по государственному кредиту, предоставленному ей казахстанской Стороной в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан о переоформлении задолженности по техническим кредитам по итогам 1992 года и январь-август 1993 года в государственный кредит Правительству Республики Таджикистан от 26 августа 1993 года (далее - Соглашение от 26 августа 1993 года) и Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан об условиях реорганизации долговых обязательств Республики Таджикистан перед Республикой Казахстан от 22 ноября 1995 года (далее - Соглашение от 22 ноября 1995 года),
согласились о нижеследующем:

1-БАП
Тараптар Қазақстан Республикасының Тәжiкстан Республикасының алдындағы берешектерiн ескере отырып, 1993 жылғы 26 тамыздағы келiсiмге сәйкес, сондай-ақ 1995 жылғы 22 қарашадағы келiсiмге сәйкес 1997 жылы 3 желтоқсанда корреспонденттік шоттар ашылғанға дейiн Қазақстан Республикасы мен Тәжiкстан Республикасы банктерiнiң арасындағы 1992 жыл үшiн өзара есеп айырысуларды түпкiлiктi мұқият тексеру кесiмiне сәйкес тәжік Тарапына берiлген мемлекеттiк несиенi қайта құрылымдауды жүзеге асыруға келiстi.
2-БАП
2.1. Тараптар Қазақстан Республикасының Үкiметi Тәжiкстан Республикасының Yкiметiне берген қайта құрылымданған несие сомасы 12 136 645-80 (он екі миллион жүз отыз алты мың алты жүз қырық бес - 80) АҚШ долларын құрайды деп келiстi.
Осы сома 1995 жылғы 22 қарашадағы келiсiмнiң 2-бабына сәйкес 18 286 092-00 (он сегiз миллион екі жүз сексен алты мың тоқсан екi) АҚШ доллары сомасынан 1993 жылғы 26 тамыздағы келiсiмнiң 7-бабына сәйкес безбенделген орташа бағам бойынша 2 751 434-60 (екi миллион жетi жүз елу бiр мың төрт жүз отыз төрт - 60) АҚШ долларына баламалы 728,8 миллион рубль (жетi жүз жиырма сегiз миллион сегiз мың рубль) мөлшерiндегi соманы, сондай-ақ 1997 жылғы 3 желтоқсанда корреспонденттiк шоттар ашылғанға дейiн Қазақстан Республикасы мен Тәжiкстан Республикасы банктерiнiң арасындағы 1992 жыл үшiн өзара есеп айырысуларды түпкілiктi мұқият тексеру кесiмiне сәйкес 3 398 011-60 (үш миллион үш жүз тоқсан сегiз мың он бір - 60) АҚШ долларына баламалы 900 065 319-00 рубль 78 тиын (тоғыз жүз миллион алпыс бес мың үш жүз он тоғыз рубль жетпiс сегiз тиын) мөлшерiндегі соманы алып тастау жолымен анықталды.
Тәжікстан Республикасына Халықаралық Валюта Қоры ұсынатын барлық несие берушi елдер үшiн ортақ шарттармен қайта құрылымдалатын Тәжiкстан Республикасына берген мемлекеттiк несиенiң шарттарына сәйкес тәжiк Тарапы 2002 жылғы 30 маусымға дейiн қазақстан Тарапына 1997 жылдан бастап 2000 жыл кезеңiнде 29 817-59 АҚШ доллары сомасында пайыздық төлемдердiң артық төленген сомасын шегере отырып, 2001 жыл үшін 344 545-89 (үш жүз қырық төрт мың бес жүз қырық бес - 89) АҚШ доллары мөлшерiндегi есептелген пайыздық төлемдердiң сомасын жылдық 2,8 (екі бүтiн оннан сегiз) пайыздық ставка бойынша төлеуге мiндеттенедi және тәжiк Тарапы 314 728-30 АҚШ доллары мөлшерiндегi соманы төлеуге тиiс.
2.2. Қазақстандық Тараптың 12 136 645-80 (он екі миллион жүз отыз алты мың алты жүз қырық бес - 80) АҚШ доллары мөлшерiндегi қайта құрылымдалған несиесi тәжiк Тарапына 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап 15 (он бес) жыл мерзiмге берiлдi деп есептеледі, олардың iшiнде алғашқы 5 (бес) жылы тәжiк Тарапы қайта құрылымдалған несие бойынша есептелген пайыз сомасын өтейтiн төлемдi төлеу жүргiзiлетiн жеңсiк кезеңiн құрайды.

Статья 1
Стороны согласны осуществить реструктуризацию государственного кредита, предоставленного таджикской Стороне в соответствии с Соглашением от 26 августа 1993 года, а также в соответствии с Соглашением от 22 ноября 1995 года, с учетом задолженности Республики Казахстан перед Республикой Таджикистан, согласно Акту окончательной выверки взаиморасчетов между банками Республики Казахстан и Республики Таджикистан за 1992 год до открытия корреспондентских счетов от 3 декабря 1997 года.
Статья 2
2.1. Стороны согласились, что сумма реструктурированного кредита, предоставленного Правительством Республики Казахстан Правительству Республики Таджикистан составляет 12 136 645-80 (двенадцать миллионов сто тридцать шесть тысяч шестьсот сорок пять - 80) долларов США.
Данная сумма определена путем исключения из суммы 18 286 092-00 (восемнадцать миллионов двести восемьдесят шесть тысяч девяносто два) долларов США согласно статье 2 Соглашения от 22 ноября 1995 года, суммы в размере 728,8 миллионов рублей (семьсот двадцать восемь миллионов восемьсот тысяч рублей), эквивалентной по средневзвешенному курсу 2 751 434-60 (двум миллионам семистам пятидесяти одной тысяче четыремстам тридцати четырем - 60) долларам США согласно статье 7 Соглашения от 26 августа 1993 года, а также суммы в размере 900 065 319 рублей 78 копеек (девятьсот миллионов шестьдесят пять тысяч триста девятнадцать рублей семьдесят восемь копеек) эквивалентной 3 398 011-60 (трем миллионам тремстам девяноста восьми тысячам одиннадцати - 60) долларам США, согласно Акту окончательной выверки взаиморасчетов между банками Республики Казахстан и Республики Таджикистан за 1992 год до открытия корреспондентских счетов от 3 декабря 1997 года.
Согласно условиям предоставленного Республике Таджикистан государственного кредита, реструктуризируемого на общих для всех стран-кредиторов условиях, предлагаемых Международным Валютным Фондом Республике Таджикистан, таджикская Сторона обязуется до 30 июня 2002 года оплатить по ставке 2,8 (две целых восемь десятых) процентов годовых казахстанской Стороне сумму начисленных процентных платежей за 2001 год в размере 344 545-89 (триста сорок четыре тысячи пятьсот сорок пять - 89) долларов США за вычетом переплаченных сумм процентных платежей с 1997 по 2000 год в сумме 29 817-59 долларов США и подлежит к оплате таджикской Стороной сумма в размере 314 728-30 долларов США.
2.2. Реструктурированный кредит казахстанской Стороны в размере 12 136 645-80 (двенадцать миллионов сто тридцать шесть тысяч шестьсот сорок пять - 80) долларов США считается предоставленным таджикской Стороне с 1 января 2001 года сроком на 15 (пятнадцать) лет, из них первые 5 (пять) лет образуют льготный период, в течение которого таджикская Сторона производит платежи, погашающие сумму процентов, начисленных по реструктурированному кредиту.

3-БАП
3.1. Тәжік Тарапы қайта құрылымдалған несие бойынша 12 136 645-80 (он екі миллион жүз отыз алты мың алты жүз қырық бес-80) АҚШ доллары мөлшерiндегi негiзгi борыш сомасын 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап 2015 жылғы 31 желтоқсан кезеңiнде өтеуге мiндеттенедi.
3.2. Негiзгi борыш сомасын өтеуге арналған төлемдер қайта құрылымдалған несие сомасының қырықтан бiр бөлiгi мөлшерiндегi тең үлестермен тоқсан сайын осы Келiсiмнiң, қосымшасына сәйкес жүргiзiледi.
3.3. Негiзгi борыш сомасын өтеуге төлем жүргiзу күнi әр тоқсанның соңғы айының 30-шы (отызыншы) күнi болып белгiленедi.
3.4. Осы баптың 3.3-тармағында көрсетiлген мерзiмде жүргiзiлмеген төлем негiзгi борыш сомасын өтеудiң мерзiмi өткен төлемi болып саналады.
Тәжiк Тарапы негiзгi борыш сомасын өтеудiң алғашқы төлемiн 2006 жылғы 30 наурызда жүргiзедi.
3.5. Тәжiк Тарапы қазақстан Тарапының келiсiмiмен негiзгi борыштың сомасын мерзiмiнен бұрын өтей алады.
4-БАП
4.1. Тәжiк Тарапы қайта құрылымданған несиенi пайдаланғаны үшiн пайыздық есептелген сомасын төлеудi 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап 2015 жылғы 31 желтоқсан кезеңiнде жүргiзедi.
Пайыздық төлем сомасын есептеу жылына 360 күн есебiнен есептелген тоқсандағы iс жүзiндегі күндердiң саны бойынша өтелмеген негiзгi борыштың сомасына арналған жылдық 2,8 (екi бүтiн оннан сегіз) пайыздық ставка бойынша осы Келiсiмнiң қосымшасына сәйкес жүргiзіледi.
Төлемнiң орындалған күнi қазақстан Тарапының уәкілетті банкiнiң шотына сома түскен күн болып есептеледi.
Есептелген пайыздарды өтеуге арналған төлемдер тоқсан сайын жүргiзіледi.
Есептелген пайыздардың сомасын өтеуге арналған төлем жүргiзу күнi әрбiр тоқсанның соңғы айының 30-шы (отызыншы) күнi болып белгiленедi.
4.2. Осы баптың 4.1-тармағында көрсетiлген мерзiмде жүргiзiлмеген төлем қайта құрылымдалған несиенi пайдалану үшін есептелген пайыздарды өтеудiң мерзiмi өткен төлемi болып саналады.
5-БАП
Негiзгi борышты өтеуге және/немесе есептелген пайыздардың сомасын өтеуге арналған мерзiмi өткен төлемдердiң сомасына жылына 360 күн есебiнен АҚШ долларындағы алты айлық депозиттер үшiн LIВОR+4 (ЛИБОР қосу төрт) жылдық пайыздық ставкасы бойынша төлемдердiң әрбiр мерзiмi өткен күнi үшiн айыппұл пайызы есептеледi.
Айыппұл пайыздарын есептеу бойынша жалпы мерзiмдi санау негiзгi
борыштың және/немесе есептелген пайыздардың төлемiн жүргiзген күннен
кейiнгi күннен басталады және берешектi iс жүзiнде өтеу күнiмен (ic
жүзiндегi өтеу күнiн қоса алғанда) аяқталады.
Тәжiк Тарапы мерзiмi өткен төлем сомасына есептелген айыппұл
пайыздарын төлеудi қазақстан Тарапының жазбаша хабарламасынсыз-ақ
жүргiзедi.

Статья 3
3.1. Таджикская Сторона обязуется погасить сумму основного долга по реструктурированному кредиту в размере 12 136 645-80 (двенадцать миллионов сто тридцать шесть тысяч шестьсот сорок пять - 80) долларов США в период с 1 января 2006 года до 31 декабря 2015 года.
3.2. Платежи в погашение суммы основного долга производятся ежеквартально равными долями в размере одной сороковой части суммы реструктурированного кредита, в соответствии с приложением к настоящему Соглашению.
3.3. Датой проведения платежей в погашение суммы основного долга определяется 30 (тридцатое) число последнего месяца каждого квартала.
3.4. Платеж, не произведенный в срок, указанный в пункте 3.3 настоящей статьи считается просроченным платежом в погашение суммы основного долга.
Таджикская Сторона произведет первый платеж в погашение суммы основного долга 30 марта 2006 года.
3.5. Таджикская Сторона может досрочно погасить сумму основного долга по согласованию с казахстанской Стороной.
Статья 4
4.1. Таджикская Сторона производит оплату начисленных сумм процентов за пользование реструктурированным кредитом в период с 1 января 2001 года до 31 декабря 2015 года.
Начисление суммы процентного платежа производится по ставке 2,8 (две целых восемь десятых) процента годовых на сумму непогашенного основного долга по фактическому количеству дней в исчисляемом квартале из расчета 360 дней в году, в соответствии с приложением к настоящему Соглашению.
Датой выполнения платежа считается дата поступления суммы на счет уполномоченного банка казахстанской Стороны.
Платежи в погашение начисленных процентов производятся ежеквартально.
Датой проведения платежей в погашение суммы начисленных процентов определяется 30 (тридцатое) число последнего месяца каждого квартала.
4.2. Платеж, не произведенный в срок, указанный в пункте 4.1 настоящей статьи считается просроченным платежом в погашение процентов, начисленных за пользование реструктурированным кредитом.
Статья 5
На сумму просроченных платежей в погашение основного долга и/или в погашение суммы начисленных процентов, начисляются штрафные проценты за каждый день просрочки платежей по ставке LIВОR+4 (ЛИБОР плюс четыре) процента годовых для шестимесячных депозитов в долларах США из расчета 360 дней в году.
Отсчет общего срока по начислению штрафных процентов начинается с даты, следующей за датой проведения платежей основного долга и/или начисленных процентов и заканчивается датой фактического погашения задолженности (включая дату фактического погашения).
Таджикская Сторона производит оплату штрафных процентов, начисленных на сумму просроченных платежей без уведомления с казахстанской Стороны.

6-БАП
Негізгi борышты, пайыздық және айыппұл борыштарын өтеу төлемдерiн
тәжiк Тарапы АҚШ долларында жүргiзедi.
7-БАП
7.1. Егер осы Келiсiм бойынша белгiлi бiр төлем мерзiмдерi бойынша Тараптар мемлекеттерiнiң аумағында банктiк жұмыс күнi болып табылмайтын күнмен сәйкес келсе, мұндай төлем келесi жұмыс күнi жүргізiледi.
7.2. Қосымша Келiсiмге сәйкес анықталатын Тараптардың уәкілеттi банктерi:
- осы Келiсiмнiң шарттарынан туындайтын есеп айырысуларды жүзеге асырудың және шоттарды жүргiзудiң техникалық тәртiбiн бiр айлық мерзiмде бiрлесiп әзiрлеуге және оны банкаралық келiсiм түрiнде ресiмдеуге,
- жоғарыда көрсетiлген есеп айырысуларды жүзеге асырудың және
шоттарды жүргiзудiң техникалық тәртiбiн өз мемлекеттерiнiң Қаржы
министрлiктерiмен келiсуге,
- есептi тоқсан аяқталған күннен бастап 10 (он) күннiң iшiнде есептi
тоқсан аяқталған күнгi Тараптар шоттарының жай-күйi туралы өз Тарапының
Қаржы министрлiгiне ресми түрде есеп берудi ұсынуға мiндеттенедi.
8-БАП
Осы Келiсiм бойынша Тараптардың мiндеттемелерi сөзсiз болып табылады
және ол бойынша барлық төлемдер Тараптар мемлекеттерiнiң аумақтарында
алынатын барлық салықтардан, комиссиялардан және алымдардан босатылады.
9-БАП
Осы Келiсiмнiң ережелерi олар қатысушылары болып табылатын басқа да
халықаралық шарттардан туындайтын Тараптардың құқықтары мен
мiндеттемелерiн қозғамайды.
10-БАП
Осы Келiсiмнiң ережелерiн түсiндiруде немесе қолдануда даулар мен
келiспеушiлiктер туындаған жағдайда, Тараптар оларды консультациялар мен
келiссөздер арқылы шешетiн болады.
11-БАП
Тараптардың өзара келiсiмi бойынша осы Келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлуi мүмкiн, ол осы Келiсiмнiң ажырамас бөлiктерi болып табылатын жеке хаттамалармен ресiмделедi.
12-БАП
Осы Келiсiм оның күшiне енуi үшiн қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдердi Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны алған күннен бастап күшiне енедi.
Осы Келiсiм өзiнiң қолданылуын Тараптар осы Келiсiм бойынша өз мiндеттемелерiн толық орындаған күннен бастап тоқтатады.
13-БАП
Осы Келiсiм күшiне енген күннен бастап барлық үкiметаралық келiсiмдер және осы Келiсiмнiң 1-бабында көрсетiлген 1997 жылғы 3 желтоқсандағы корреспонденттiк шоттар ашылғанға дейiн Тараптар мемлекеттерiнiң банктерi арасындағы 1992 жыл үшiн өзара есеп айырысуларды түпкiлiктi мұқият тексеру кесiмi және сол сияқты осы келiсiмдер мен кесім бойынша Тараптардың құқықтары мен мiндеттемелерi күшiн жояды және Тараптардың бiр-бiрiне қаржылық немесе өзге де талап қоюы үшiн негiз қызметiн атқара алмайды.

Статья 6
Платежи в погашение основного долга, процентного и штрафного долгов производятся таджикской Стороной в долларах США.
Статья 7
7.1. В случае, если тот или иной платеж по данному Соглашению по срокам совпадает с днем, который не является рабочим днем банка на территориях государств Сторон, такой платеж производится в последующий рабочий день.
7.2. Уполномоченные банки Сторон, которые будут определены в соответствии с дополнительным Соглашением, обязаны:
- в месячный срок совместно разработать технический порядок осуществления расчетов и ведения счетов, вытекающий из условий настоящего Соглашения и оформить его в виде межбанковского соглашения,
- согласовать с Министерствами финансов своих государств вышеуказанный технический порядок осуществления расчетов и ведения счетов,
- в течение 10 (десяти) дней со дня окончания отчетного квартала официально представлять Министерству финансов своей Стороны отчетность о состоянии счетов Стороны на дату окончания отчетного квартала.
Статья 8
Обязательства Сторон по настоящему Соглашению являются безусловными и все платежи по нему будут освобождены от всех налогов, комиссий и сборов, взимаемых на территориях государств Сторон.
Статья 9
Положения настоящего Соглашения не затрагивают прав и обязательств Сторон, вытекающих из других международных договоров, участниками которых они являются.
Статья 10
В случае возникновения споров и разногласий при толковании или применении положений настоящего Соглашения, Стороны будут разрешать их путем консультаций и переговоров.
Статья 11
По взаимному согласию Сторон в настоящее Соглашение могут вноситься изменения и дополнения, которые оформляются отдельными протоколами, являющимися неотъемлемыми частями настоящего Соглашения.
Статья 12
Настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для вступления его в силу.
Настоящее Соглашение прекращает свое действие с даты полного выполнения Сторонами своих обязательств по настоящему Соглашению.
Статья 13
Со дня вступления в силу настоящего Соглашения все межправительственные соглашения и акт окончательной выверки взаиморасчетов между банками государств Сторон за 1992 год до открытия корреспондентских счетов от 3 декабря 1997 года, указанные в статье 1 настоящего Соглашения, равно как и права и обязанности Сторон по этим соглашениям и акту, утрачивают силу и не могут служить основанием для предъявления Сторонами друг другу финансовых или иных претензий.

Алматы қаласында 2002 жылғы 8 сәуiрде әрқайсысы қазақ, тәжiк және орыс тілдерінде екi түпнұсқа данада жасалды және де барлық мәтiндердiң күшi бiрдей.
Осы Келiсiмнiң ережелерiн Тараптардың түсiндiруi кезiнде келiспеушiлiктер болған жағдайда, Тараптар орыс тiлiндегi мәтiнге жүгiнетiн болады.
Қазақстан Республикасының         Тәжікстан Республикасының
Үкіметі үшін                       Үкіметі үшін
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен
Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы
Қазақстан Республикасының Үкіметі
Тәжікстан Республикасының Үкіметіне берген
мемлекеттік несиені қайта құрылымдау туралы
келісімге
қосымша
Қайта құрылымданған несиенің сомасы              12 136 645,80
Пайыздарды өтеудің басталуы               2001 жылғы 31 наурыз
Пайыздарды өтеудің соңғы күні          2015 жылғы 31 желтоқсан
Негізгі соманы өтеудің басталуы           2006 жылғы 31 наурыз
Негізгі соманы өтеудің соңғы күні      2015 жылғы 31 желтоқсан
Пайыздық ставка                                            2,8
Жеңілдікті кезең                                             5
Борышты өтеу (жеңілдікті кезеңді қоса алғанда)              15
Жылына төлемдер саны                                         4
АҚШ долларымен
_________________________________________________________________________
Күні          Борыштың     Борыштың    Пайыздарды    Төлемдердің
негізгі       негізгі       төлеу          жалпы
сомасы        сомасын                      сомасы
төлеу
_________________________________________________________________________
2001 жылғы 31 наурыз   12 136645,80          0,00   84 956,52     84 956,52
2001 жылғы 30 маусым   12 136645,80          0,00   85 900,48     85 900,48
2001 жылғы 30 қыркүйек 12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2001 жылғы
31 желтоқсан           12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2002 жылғы 31 наурыз   12 136645,80          0,00   84 956,52     84 956,52
2002 жылғы 30 маусым   12 136645,80          0,00   85 900,48     85 900,48
2002 жылғы 30 қыркүйек 12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2002 жылғы
31 желтоқсан           12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2003 жылғы 31 наурыз   12 136645,80          0,00   84 956,52     84 956,52
2003 жылғы 30 маусым   12 136645,80          0,00   85 900,48     85 900,48
2003 жылғы 30 қыркүйек 12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2003 жылғы
31 желтоқсан           12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2004 жылғы 31 наурыз   12 136645,80          0,00   85 900,48     85 900,48

Совершено в городе Алматы 8 апреля 2002 года в двух подлинных экземплярах каждый на казахском, таджикском и русском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
В случае разногласий при толковании Сторонами положений настоящего Соглашения Стороны будут обращаться к тексту на русском языке.
За Правительство За Правительство
Республики Казахстан Республики Таджикистан
Приложение
к Соглашению между Правительством
Республики Казахстан и Правительством
Республики Таджикистан о
реструктуризации государственного
кредита, предоставленного
Правительству Республики Таджикистан
Правительством Республики Казахстан
Сумма реструктурированного кредита                   12 136 645, 80
Начало погашения процентов                       31 марта 2001 года
Последняя дата погашения процентов             31 декабря 2015 года
Начало погашения основной суммы                  31 марта 2006 года
Последняя дата погашения основной суммы        31 декабря 2015 года
Процентная ставка                                               2,8
Льготный период                                                   5
Погашение долга (включая льготный период)                        15
Количество платежей                                               4
в долларах США
___________________________________________________________________________
Дата        ! Основная сумма !  Выплата    !  Выплата  ! Общая сумма
!     долга      ! основной    ! процентов !  платежей
!                !суммы долга  !           !
__________________!________________!_____________!___________!_____________
31 марта 2001 года     12 136645,80          0,00   84 956,52     84 956,52
30 июня 2001 года      12 136645,80          0,00   85 900,48     85 900,48
30 сентября            12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2001 года
31 декабря
2001 года              12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
31 марта 2002 года     12 136645,80          0,00   84 956,52     84 956,52
30 июня 2002 года      12 136645,80          0,00   85 900,48     85 900,48
30 сентября            12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2002 года
31 декабря             12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2002 года
31 марта 2003 года     12 136645,80          0,00   84 956,52     84 956,52
30 июня 2003 года      12 136645,80          0,00   85 900,48     85 900,48
30 сентября            12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2003 года
31 декабря             12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2003 года
31 марта 2004 года     12 136645,80          0,00   85 900,48     85 900,48

2004 жылғы 30 маусым   12 136645,80          0,00   85 900,48     85 900,48
2004 жылғы 30 қыркүйек 12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2004 жылғы
31 желтоқсан           12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2005 жылғы 31 наурыз   12 136645,80          0,00   84 956,52     84 956,52
2005 жылғы 30 маусым   12 136645,80          0,00   85 900,48     85 900,48
2005 жылғы 30 қыркүйек 12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2005 жылғы
31 желтоқсан           12 136645,80          0,00   86 844,44     86 644,44
2006 жылғы 31 наурыз   12 136645,80    303 416,15   84 956,52    388 372,67
2006 жылғы 30 маусым   11 833229,66    303 416,15   83 752,97    387 169,11
2006 жылғы 30 қыркүйек 11 529813,51    303 416,15   82 502,22    385 918,37
2006 жылғы
31 желтоқсан           11 226397,37    303 416,15   80 331,11    383 747,26
2007 жылғы 31 наурыз   10 922981,22    303 416,15   76 460,87    379 877,01
2007 жылғы 30 маусым   10 619565,08    303 416,15   75 162,92    378 579,07
2007 жылғы 30 қыркүйек 10 316148,93    303 416,15   73 817,78    377 233,92
2007 жылғы
31 желтоқсан           10 012732,79    303 416,15   71 646,67    375 062,81
2008 жылғы 31 наурыз    9 709316,64    303 416,15   68 720,39    372 136,53
2008 жылғы 30 маусым    9 405900,50    303 416,15   66 572,87    369 989,02
2008 жылғы 30 қыркүйек  9 102484,35    303 416,15   65 133,33    368 549,48
2008 жылғы
31 желтоқсан            8 799068,21    303 416,15   62 962,22    366 378,37
2009 жылғы 31 наурыз    8 495652,06    303 416,15   59 469,56    362 885,71
2009 жылғы 30 маусым    8 192235,92    303 416,15   57 982,83    361 398,97
2009 жылғы 30 қыркүйек  7 888819,77    303 416,15   56 448,89    359 865,03
2009 жылғы
31 желтоқсан            7 585403,63    303 416,15   54 277,78    357 693,92
2010 жылғы 31 наурыз    7 281987,48    303 416,15   50 973,91    354 390,06
2010 жылғы 30 маусым    6 978571,34    303 416,15   49 392,78    352 808,92
2010 жылғы 30 қыркүйек  6 675155,19    303 416,15   47 764,44    351 180,59
2010 жылғы
31 желтоқсан            6 371739,05    303 416,15   45 593,33    349 009,48
2011 жылғы 31 наурыз    6 068322,90    303 416,15   42 478,26    345 894,41
2011 жылғы 30 маусым    5 764906,76    303 416,15   40 802,73    344 218,87
2011 жылғы 30 қыркүйек  5 461490,61    303 416,15   39 080,00    342 496,14
2011 жылғы
31 желтоқсан            5 158074,47    303 416,15   36 908,89    340 325,03
2012 жылғы 31 наурыз    4 854658,32    303 416,15   34 360,19    337 776,34

30 июня 2004 года      12 136645,80          0,00   85 900,48     85 900,48
30 сентября            12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2004 года
31 декабря             12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2004 года
31 марта 2005 года     12 136645,80          0,00   84 956,52     84 956,52
30 июня 2005 года      12 136645,80          0,00   85 900,48     85 900,48
30 сентября            12 136645,80          0,00   86 844,44     86 844,44
2005 года
31 декабря             12 136645,80          0,00   86 844,44     86 644,44
2005 года
31 марта 2006 года     12 136645,80    303 416,15   84 956,52    388 372,67
30 июня 2006 года      11 833229,66    303 416,15   83 752,97    387 169,11
30 сентября            11 529813,51    303 416,15   82 502,22    385 918,37
2006 года
31 декабря             11 226397,37    303 416,15   80 331,11    383 747,26
2006 года
31 марта 2007 года     10 922981,22    303 416,15   76 460,87    379 877,01
30 июня 2007 года      10 619565,08    303 416,15   75 162,92    378 579,07
30 сентября            10 316148,93    303 416,15   73 817,78    377 233,92
2007 года
31 декабря             10 012732,79    303 416,15   71 646,67    375 062,81
2007 года
31 марта 2008 года      9 709316,64    303 416,15   68 720,39    372 136,53
30 июня 2008 года       9 405900,50    303 416,15   66 572,87    369 989,02
30 сентября
2008 года               9 102484,35    303 416,15   65 133,33    368 549,48
31 декабря
2008 года               8 799068,21    303 416,15   62 962,22    366 378,37
31 марта 2009 года      8 495652,06    303 416,15   59 469,56    362 885,71
30 июня 2009 года       8 192235,92    303 416,15   57 982,83    361 398,97
30 сентября             7 888819,77    303 416,15   56 448,89    359 865,03
2009 года
31 декабря              7 585403,63    303 416,15   54 277,78    357 693,92
2009 года
31 марта 2010 года      7 281987,48    303 416,15   50 973,91    354 390,06
30 июня 2010 года       6 978571,34    303 416,15   49 392,78    352 808,92
30 сентября             6 675155,19    303 416,15   47 764,44    351 180,59
2010 года
31 декабря              6 371739,05    303 416,15   45 593,33    349 009,48
2010 года
31 марта 2011 года      6 068322,90    303 416,15   42 478,26    345 894,41
30 июня 2011 года       5 764906,76    303 416,15   40 802,73    344 218,87
30 сентября             5 461490,61    303 416,15   39 080,00    342 496,14
2011 года
31 декабря              5 158074,47    303 416,15   36 908,89    340 325,03
2011 года
31 марта 2012 года      4 854658,32    303 416,15   34 360,19    337 776,34