Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Дүниежүзiлiк метеорологиялық ұйым арасындағы мүшелiк жарналарды төлеу жөнiндегi берешектi өтеу туралы келiсiм жасасу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 20 тамыз N 925
"Бүкiл дүниежүзiлiк метеорология ұйымының Конвенциясына қосылу туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң 1992 жылғы 18 желтоқсандағы N 1791-XII қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Дүниежүзiлiк метеорологиялық ұйым арасындағы мүшелiк жарналарды төлеу жөнiндегi берешектi өтеу туралы келiсiмнiң жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны
қорғау министрi Андар Мәулешұлы Шоқпытовқа Келiсiмнiң жобасына қағидатты
сипаты жоқ өзгерiстер мен толықтырулар енгізуге рұқсат ете отырып,
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң атынан Қазақстан Республикасының Yкiметi
мен Дүниежүзiлiк метеорологиялық ұйым арасындағы мүшелiк жарналарды төлеу
жөнiндегi берешектi өтеу туралы келiсiм жасасуға өкiлеттiк берiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 20 тамыздағы
N 925 қаулысымен
мақұлданды
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ YКIМЕТI МЕН ДҮНИЕЖҮЗIЛIК
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ҰЙЫМ АРАСЫНДАҒЫ МYШЕЛIК ЖАРНАЛАРДЫ
ТӨЛЕУ ЖӨНIНДЕГI БЕРЕШЕКТI ӨТЕУ ТУРАЛЫ КЕЛIСIМ
Осы жерде және бұдан әрi "Тараптар" деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Дүниежүзілік метеорологиялық ұйым,
XII Дүниежүзiлiк метеорологиялық конгресте (Женева, 1995 жылғы 30 мамыр 21 маусым) қабылданған 35-қарардың (Кг-ХII) ережелерiне сәйкес әрекет ете отырып,
XIII Дүниежүзiлiк метеорологиялық конгресте (Женева, 1999 жылғы 4-26 мамыр) қабылданған Дүниежүзiлiк метеорологиялық ұйымның Қаржылық жарғысының жарналарды есептеу мен төлеуге, сондай-ақ Айналым қаражаты қорына берiлетiн аванстарға қолданылатын тиiстi ережелерiн ескере отырып,
қазiргі уақытта Қазақстан Республикасына қатысты қолданылатын қаржылық мiндеттемелердi орындамауына байланысты мүше елдердi уақытша шеттетуге қатысты XI Дүниежүзiлiк метеорологиялық конгресте (Женева, 1991 жылғы 1-23 мамыр) қабылданған 37-қарардың (Кг-ХI) ережелерiн назарға ала
отырып,
төмендегiлер туралы келiстi:
1-бап
Қазақстан Республикасының Үкiметi 2002 жылғы 1 қаңтардағы жағдай
бойынша Дүниежүзiлiк метеорологиялық ұйымның бюджетке мүшелiк жарналарды
төлеу жөнiндегi берешек сомасы 611 299, 40 швейцар франкiн (алты жүз он
бiр мың екi жүз тоқсан тоғыз швейцар франкi қырық сантим) құрайтынын
таниды.

О заключении Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Всемирной метеорологической организацией о погашении задолженности по выплате членских взносов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2002 года N 925
В соответствии с постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года N 1791-XII B926600_ "О присоединении к Конвенции Всемирной метеорологической организации" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Всемирной метеорологической организацией о погашении задолженности по выплате членских взносов.
2. Уполномочить Шукпутова Андаря Маулешевича - Министра природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан заключить от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Всемирной метеорологической организацией о погашении задолженности по выплате членских взносов, разрешив вносить в проект Соглашения изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Одобрено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 августа 2002 года N 925
Соглашение
между Правительством Республики Казахстан и Всемирной
метеорологической организацией о погашении задолженности
по выплате членских взносов
Правительство Республики Казахстан и Всемирная Метеорологическая Организация, здесь и далее именуемые "Сторонами",
действуя в соответствии с положениями Резолюции 35 (Кг-ХII), принятой XII Всемирным Метеорологическим Конгрессом (Женева, 30 мая-21 июня 1995 г.),
учитывая соответствующие положения Финансового устава Всемирной Метеорологической Организации, принятого XIII Всемирным Метеорологическим Конгрессом (Женева, 4-26 мая 1999 г.), применяемые к начислению и оплате взносов, а также к авансам в Фонд оборотных средств,
принимая во внимание положения Резолюции 37 (Кг-ХI), принятой XI Всемирным Метеорологическим Конгрессом (Женева, 1-23 мая 1991 г.), касающиеся временного отстранения стран-членов в связи с невыполнением финансовых обязательств, применяемой в настоящее время в отношении Республики Казахстан,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Правительство Республики Казахстан признает, что сумма задолженности по выплате членских взносов в бюджет Всемирной Метеорологической Организации составляет 611 299, 40 швейцарских франка (шестьсот одиннадцать тысяч двести девяносто девять швейцарских франка сорок сантимов) по состоянию на 1 января 2002 года.

2-бап
Қазақстан Республикасының Үкiметi 611 299, 40 швейцар франкi
сомасындағы берешектi 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап он жылдық кезең iшiнде
тең жарналармен төлеуге мiндеттеме алады.
3-бап
Қазақстан Республикасының Үкiметi осы Келiсiмнiң 2-бабында
көрсетiлген кезеңнiң әрбiр қаржы жылына есептелетiн жарнаны бiр уақытта
толық көлемде төлеуге мiндеттенедi.
4-бап
Қазақстан Республикасының Үкiметi Дүниежүзiлiк метеорологиялық конгресс шешiмiне сәйкес Айналым қаражаты қорына енгiзуге қажеттi авансты тиiстi күнi төлеуге мiндеттенедi.
5-бап
Екi Тарап та осы Келiсiмге қол қойғаннан кейiн Дүниежүзiлiк метеорологиялық Ұйымның Бас хатшысы Дүниежүзiлiк метеорологиялық ұйымның Атқару кеңесiнен немесе оның атынан әрекет ететін Дүниежүзiлiк метеорологиялық ұйым Президентінен 30 күн iшiнде 37-қарар (Кг-ХI)
ережелерiнiң Қазақстан Республикасына қатысты қолданысын тоқтата тұруына
қол жеткiзуге мiндеттенедi. Дүниежүзiлiк метеорологиялық ұйым Қазақстан
Республикасының Үкiметiне қабылданған шешiм туралы дереу хабарлайды.
6-бап
Келiсiм Дүниежүзiлiк метеорологиялық ұйымның пайдасына берешектiң
соңғы жарнасы төленгенге дейiн күшiнде қалады.
7-бап
Осы Келiсiмнiң 2, 3 және 4-тармақтарында көзделген төлемдердегi кез келген үзiлiс, егер мұндай орын алса, тек сол уақытта Қазақстан Республикасының екi жылдан астам кезең үшiн берешегi болмаса, одан әрi хабарлаусыз 37-қарардың (Кг-ХI) Қазақстан Республикасына ережелерiн қолдануға әкеп соқтырады. Бұл жағдайда осы Келiсiмнiң қолданысы
тоқтатылып, егер екi Тарап та берешектi өтеу тәртiбiн өзгерту туралы
келiсiмге келсе, оның ережелерi қалпына келтiрiледi.
8-бап
Осы Келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар Тараптардың осы Келiсiмнiң
ажырамас бөлiгi болып табылатын жеке хаттамалармен ресiмделетiн өзара
келiсiмi бойынша енгiзiледi.
9-бап
Осы Келiсiмнiң екi Тарап та қол қойған сәтiнен бастап уақытша күшi
болады және Қазақстан Республикасы оның күшiне енуi үшiн қажеттi
мемлекетiшiлiк рәсiмдердi өткiзгенi туралы Дүниежүзiлiк метеорологиялық
ұйым жазбаша хабарлама алған күнiнен бастап түпкiлiкті күшiне енедi.
2002 жылғы "___"________ әрқайсысы қазақ, ағылшын және орыс
тiлдерiндегi екi түпнұсқа данада жасалды және де барлық мәтiндердiң бiрдей
күшi бар. Осы Келiсiмнiң ережелерiн түсiндiру кезiнде келiспеушiлiктер
туындаған жағдайда, Тараптар ағылшын тiлiндегi мәтiнге жүгiнедi.
ҚАЗАҚСТАН                               ДҮНИЕЖҮЗІЛІК
РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ                           МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ
ҮКIМЕТI ҮШIН                                ҰЙЫМ ҮШІН
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Омарбекова А.Т.

Статья 2
Правительство Республики Казахстан принимает на себя обязательства выплатить задолженность в сумме 611 299, 40 швейцарских франка равными взносами в течение десятилетнего периода, начиная с 1 января 2002 года.
Статья 3
Правительство Республики Казахстан обязуется одновременно выплачивать в полном объеме начисляемый взнос за каждый финансовый год периода, указанного в статье 2 настоящего Соглашения.
Статья 4
Правительство Республики Казахстан обязуется выплачивать на должную дату аванс, который необходимо будет вносить в Фонд оборотных средств в соответствии с решением Всемирного Метеорологического Конгресса.
Статья 5
После подписания настоящего Соглашения обеими Сторонами, Генеральный секретарь Всемирной Метеорологической Организации обязуется добиться в течение 30 дней от Исполнительного совета Всемирной Метеорологической Организации или Президента Всемирной Метеорологической Организации, действующего от его имени, приостановления действия положений Резолюции 37 (Кг-ХI), в отношении Республики Казахстан. Всемирная Метеорологическая Организация незамедлительно информирует Правительство Республики Казахстан о принятом решении.
Статья 6
Соглашение остается в силе до тех пор, пока не будет произведен последний взнос задолженности в пользу Всемирной Метеорологической Организации.
Статья 7
Любой перерыв в платежах, предусмотренных статьями 2, 3 и 4 настоящего Соглашения, если таковой произойдет, приведет к применению к Республике Казахстан без дальнейшего уведомления положений Резолюции 37 (Кг-ХI), если к этому времени Республика Казахстан будет иметь задолженность за период более двух лет. В таком случае применение настоящего Соглашения будет приостановлено, а его положения могут быть восстановлены, если обе Стороны согласятся об изменении порядка погашения задолженностей.
Статья 8
Изменения и дополнения в настоящее Соглашение вносятся по взаимному согласию Сторон, которые оформляются отдельными протоколами, являющимися неотъемлемыми частями настоящего Соглашения.
Статья 9
Настоящее Соглашение будет иметь временную силу с момента подписания
обеими Сторонами и окончательно вступит в силу со дня получения Всемирной
Метеорологической Организацией письменного уведомления о проведении
Республикой Казахстан внутригосударственных процедур, необходимых для его
вступления в силу.
Совершено в__________ "___"______ 2002 года в двух подлинных
экземплярах, каждый на казахском, английском и русском языках, причем все
тексты имеют одинаковую силу. В случае возникновения разногласий при
толковании положений настоящего Соглашения Стороны будут обращаться к
тексту на английском языке.
За Правительство                            За Всемирную
Республики Казахстан                        Метеорологическую
Организацию
Примечание РЦПИ: далее следует текст Соглашения на английском языке
(см. бумажный вариант)
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Умбетова А.М.)