Қазақстан Республикасының радиожиілiк спектрiн пайдаланудың кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 21 тамыз N 932. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 860 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 860 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да міндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметі қаулы етеді:
1. Қоса берiліп отырған:
1) Ескерту 1) тармақшасы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.01.19. N 19 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен;
1-1) Радиожиiлiк спектрiн пайдалана отырып, байланыс саласындағы қызметтердi көрсету жөнiндегi кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асырғаны үшiн төленетiн бiр жолғы төлем мөлшерiн белгiлеу ережесi; <*>
2) Ескерту 2) тармақшасы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.01.19. N 19 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен;
3) Ескерту 3) тармақшасы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.01.19. N 19 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен;
4) Ескерту 4) тармақшасы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.01.19. N 19 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.10.01. N 1016 , 2009.01.19. N 19 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) қаулыларымен .
2. "Қазақстан Республикасының радиожиілік ресурсын (спектрiн) пайдалану үшін республикалық бюджетке ақы төлеу ережесiн және ставкаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 15 маусымдағы N 825 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 23, 235-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 21 тамыздағы
N 932 қаулысымен
бекiтiлген
Теледидар және радио хабарларын тарату ұйымдарына радиожиiлiк спектрiн пайдалануға рұқсат беру ережесi
Ескерту Ереже алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.01.19. N 19 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 21 шілдедегі
N 932 қаулысымен
бекітілген
Радиожиiлiк спектрiн пайдалана отырып, байланыс
саласындағы қызметтердi көрсету жөнiндегi кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асырғаны үшiн төленетiн бір жолғы төлем мөлшерiн белгілеу ережесi
Ескерту. Ережемен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.01. N 1016 қаулысымен .

О некоторых вопросах использования радиочастотного спектра Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2002 года N 932. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 860.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 860 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Исключен постановлением Правительства РК от 19.01.2009 № 19 (порядок введения в действие см. п. 3 ) ;
1-1) Правила определения размеров разовой платы за осуществление предпринимательской деятельности по оказанию услуг в области связи с использованием радиочастотного спектра;
2) Исключен постановлением Правительства РК от 19.01.2009 № 19 (порядок введения в действие см. п. 3 ) ;
3) Исключен постановлением Правительства РК от 19.01.2009 № 19 (порядок введения в действие см. п. 3 ) ;
4) Исключен постановлением Правительства РК от 19.01.2009 № 19 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 01.10.2004 N 1016 ; от 19.01.2009 № 19 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2001 года N 825 "Об утверждении Правил и ставок уплаты в республиканский бюджет платы за использование радиочастотного ресурса (спектра) Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 23, ст. 285).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 августа 2002 года N 932
Правила выдачи разрешения на использование
радиочастотного спектра телевизионным
и радиовещательным организациям
Сноска. Правила исключены (см. п.1 пп.1 ) постановлением Правительства РК от 19.01.2009 № 19 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 августа 2002 года N 932
Правила определения размеров
разовой платы за осуществление предпринимательской
деятельности по оказанию услуг в области связи
с использованием радиочастотного спектра
Сноска. Постановление дополнено Правилами постановлением Правительства РК от 1 октября 2004 г. N 1016.

1. Радиожиілiк спектрiн пайдалана отырып, байланыс саласындағы қызметтердi көрсету жөнiндегi кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асырғаны үшiн бiр жолғы төлем (бұдан әрi - бiр жолғы төлем) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес байланыс саласындағы уәкілеттi орган өткiзетiн конкурс (аукцион) қорытындылары бойынша анықталады.
2. Радиожиілiк спектрiнiң номиналдары (белдеулерi, диапазондары) (бұдан әрi - радиожиілiк спектрiнiң номиналдары) үшін бастапқы бағаны конкурс (аукцион) өткiзу жөнiндегi комиссия анықтайды, бiрақ Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейтiн радиобайланыстың тиiстi түрiнiң радиожиілiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төленетін төлемнiң жылдық ставкасынан кем болмауы керек.
3. Конкурс өткiзiлетiн жағдайда бiр жолғы төлем бастапқы бағаны құрайды.
4. Аукцион өткiзiлген кезде бiр жолғы төлемнiң мөлшерi байланыс саласындағы уәкілеттi орган бөлген, радиожиiлiк спектрiнiң номиналдарына қатысушы ұсынған неғұрлым жоғары баға негiзiнде анықталады.
5. Бiр жолғы төлемдi конкурс (аукцион) жеңiмпазы қорытынды шешiм шығарылғаннан кейiн он күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей салық төлеушiнiң тiркеу есебiнiң орны бойынша мемлекеттік бюджетке төлейдi.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 21 тамыздағы
N 932 қаулысымен
бекiтілген
Радиожиiлік спектрін пайдаланғаны үшін
ақы төлеудің жылдық ставкалары
Ескерту. Жылдық ставкасы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.01.19. N 19 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 21 тамыздағы
N 932 қаулысымен
бекiтiлген
Теледидар және радио хабарларын тарату ұйымдарына радиожиілік
спектрiн пайдалануға рұқсат бергенi үшiн алынатын алым ставкалары
Ескерту. Алым ставкасы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.01.19. N 19 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 21 тамыздағы
N 932 қаулысымен
бекiтiлген
Радиоэлектрондық құралдарды және жоғары жиiлiктi
құрылғыларды мемлекеттiк тiркегенi үшiн алынатын алым ставкалары
Ескерту. Алым ставкасы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.01.19. N 19 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.

1. Разовая плата за осуществление предпринимательской деятельности по оказанию услуг в области связи с использованием радиочастотного спектра (далее - разовая плата) определяется по итогам конкурса (аукциона), проводимого уполномоченным органом в области связи в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Стартовая цена за номиналы (полосы, диапазоны) радиочастотного спектра (далее - номиналы радиочастотного спектра) определяется комиссией по проведению конкурса (аукциона), но не может быть ниже годовой ставки платы за использование радиочастотного спектра соответствующего вида радиосвязи, устанавливаемой Правительством Республики Казахстан.
3. В случае проведения конкурса разовая плата составляет стартовую цену.
4. При проведении аукциона размер разовой платы определяется на основании предложенной участником наиболее высокой цены за выделяемые уполномоченным органом в области связи номиналы радиочастотного спектра.
5. Победителем конкурса (аукциона) разовая плата уплачивается в государственный бюджет по месту регистрационного учета налогоплательщика не позднее десяти календарных дней после вынесения итогового решения.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 августа 2002 года N 932
Годовые ставки платы за использование
радиочастотного спектра
Сноска. Годовые ставки исключены (см. п.1 пп.2 ) постановлением Правительства РК от 19.01.2009 № 19 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 августа 2002 года N 932
Ставки сбора за выдачу разрешения на использование
радиочастотного спектра телевизионным и
радиовещательным организациям
Сноска. Ставки сбора исключены (см. п.1 пп.3 ) постановлением Правительства РК от 19.01.2009 № 19 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 августа 2002 года N 932
Ставки сбора за государственную регистрацию
радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
Сноска. Ставки сбора исключены (см. п.1 пп.4 ) постановлением Правительства РК от 19.01.2009 № 19 (порядок введения в действие см. п. 3 ).