2002 жылға арналған жергiлiктi инвестициялық жобалар және Астана қаласы жергiлiктi атқарушы органының қарыз алуы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 3 қыркүйек N 968
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 17 шiлдедегi N 1082 P001082_ қаулысымен бекiтiлген жергiлiктi атқарушы органдардың қарыз алуы есебiнен қаржыландырылатын аймақтық инвестициялық бағдарламаларды Қазақстан Республикасының Үкiметiмен келiсу рәсiмi жөнiндегi ережеге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Жергiлiктi атқарушы органның қарызға алынатын қаражаты есебiнен қаржыландырылатын Астана қаласының 2002 жылға арналған жергiлiктi инвестициялық жобаларына (бұдан әрi - Жергiлiктi инвестициялық жобалар) келiсiм берiлсiн:
1) қаржыландыру көлемi 1000000000 (бiр миллиард) теңге Астана қаласында Есiл өзенiнiң сол жақ жағалауында муниципальдық тұрғын үй салу;
2) қаржыландыру көлемi 270000000 (екi жүз жетпiс миллион) теңге Астана қаласында 700 оқу орнына арналған қосымша ғимаратты салу және N 4 қазақ мектеп-гимназиясын қайта жаңарту;
3) қаржыландыру көлемi 967000000 (тоғыз жүз алпыс жетi миллион) теңге Астана қаласы жаңа әкiмшiлiк орталығының сулы-көгалды бульварының бiрiншi кезегiнiң құрылысын салу;
4) қаржыландыру көлемi 363000000 (үш жүз алпыс үш миллион) теңге "ӘЖ-110 кВ Әуежай - 2-ЖЭО" әуе электр тарту желiсiн салу.
2. Астана қаласы әкiмiнiң Жергiлiктi инвестициялық жобаларды iске
асыру үшiн "Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыз алу мен борыш
туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 тамыздағы
Z990464_
Заңына
сәйкес белгiленген жергiлiктi атқарушы орган борышының лимитi шегiнде
жергiлiктi атқарушы органның 2600000000 (екі миллиард алты жүз миллион)
теңге көлемінде заңнамада белгіленген тәртіппен қарыз алу туралы ұсынысы
қабыл алынсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

О местных инвестиционных проектах и заимствовании местным исполнительным органом города Астаны на 2002 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2002 года N 968
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_ "О бюджетной системе" и Р001082_ Правилами по процедуре согласования с Правительством Республики Казахстан региональных инвестиционных программ, финансируемых за счет заимствования местных исполнительных органов, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2000 года N 1082, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с местными инвестиционными проектами города Астаны на 2002 год (далее - Местные инвестиционные проекты), финансируемыми за счет средств заимствования местным исполнительным органом:
1) строительство муниципального жилья на левом берегу реки Есiл в городе Астане с объемом финансирования 1000000000 (один миллиард) тенге;
2) строительство пристройки на 700 учебных мест и реконструкция казахской школы-гимназии N 4 в городе Астане с объемом финансирования 270000000 (двести семьдесят миллионов) тенге;
3) строительство первой очереди водно-зеленого бульвара нового административного центра города Астаны с объемом финансирования 967000000 (девятьсот шестьдесят семь миллионов) тенге;
4) строительство воздушной линии электропередачи "ВЛ-110 кВ Аэропорт - ТЭЦ-2" с объемом финансирования 363000000 (триста шестьдесят три миллиона) тенге.
2. Принять предложение акима города Астаны о привлечении в установленном законодательством порядке займов в пределах лимита долга местного исполнительного органа, установленного в соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 августа 1999 года Z990464_ "О государственном и гарантированном государством заимствовании и долге", в объеме
2 600 000 000 (два миллиарда шестьсот миллионов) тенге на реализацию
Местных инвестиционных проектов.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)