"Қазақтан Республикасының кейбiр заң актілерiне сақтандыру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 16 қыркүйек N 1017
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне сақтандыру
мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi
Мәжілісiнің қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне
сақтандыру мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының мынадай заң актілеріне өзгерістер мен
толықтырулар енгізілсін:
1. "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" 1994 жылғы 21
қыркүйектегі Қазақстан Республикасының
Z947000_
Заңына (Қазақстан
Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1994 ж., N 15, 201-құжат;
Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 2, 186-құжат; 1998 ж., N 24, 447-құжат; 2001 ж., N 23, 309, 321-құжаттар; N 24, 338-құжат):
1) 11-баптың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"- өзінің жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы заң актілерінде белгіленген тәртіппен сақтандыруға міндетті.";
2) 24-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"24-бап. Сақтандыру
Жолаушылар темір жол, теңіз, ішкі су, әуе, автомобиль көлігімен және қалалық электр көлігімен сапарға шыққан кезде тасымалдаушының олардың алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігі, сондай-ақ көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі міндетті сақтандыруға жатады.".
2. Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" 1995 жылғы 20 желтоқсандағы N 2697 U952697_ заң күші бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 23, 148-құжат; 2001 ж., N 321-құжат; N 24, 338-құжат):
95-бапта:
бірінші бөлігі алынып тасталсын;
екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Әуе кемелерінің, азаматтық авиацияның басқа да объектілері мен жабдықтарының меншік иелері мен пайдаланушылары өзінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы заң актілерінде белгіленген тәртіппен сақтандыруға міндетті.".
3. "Жол жүрісі қауіпсіздігі туралы" 1996 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Z960029_ Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 14, 273-құжат; 2001 ж., N 24, 338-құжат):
21-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
"- автокөлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шарты және (немесе) тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шарты болмаса;".

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам страхования"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 2002 года N 1017
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан
проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в
некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
страхования".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан
по вопросам страхования
Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты
Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 21 сентября 1994 г. Z947000_ "О транспорте в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 15, ст. 201; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 186; 1998 г., N 24, ст. 447; 2001 г., N 23, ст. 309, 321; N 24, ст. 338):
1) часть первую статьи 11 дополнить абзацем следующего содержания:
"- застраховать свою гражданско-правовую ответственность перед пассажирами в порядке, определенном законодательными актами об обязательном страховании.";
2) статью 24 изложить в следующей редакции:
"Статья 24. Страхование
Обязательному страхованию подлежит гражданско-правовая ответственность перевозчика перед пассажирами при совершении ими поездок на железнодорожном, морском, внутреннем водном, воздушном, автомобильном транспорте и городском электротранспорте, а также гражданско-правовая ответственность владельцев транспортных средств.".
2. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 20 декабря 1995 г. N 2697 U952697_ "Об использовании воздушного пространства и деятельности авиации Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст. 148; 2001 г., N 23, ст. 321; N 24, ст. 338):
в статье 95:
часть первую исключить;
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Собственники и эксплуатанты воздушных судов, других объектов и оборудования гражданской авиации обязаны застраховать свою гражданско-правовую ответственность в порядке, определенном законодательными актами об обязательном страховании.".
3. В Закон Республики Казахстан от 15 июля 1996 г. Z960029_ "О безопасности дорожного движения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 14, ст. 273; 2001 г., N 24, ст. 338):
пункт 1 статьи 21 дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"- отсутствия договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев автотранспортных средств и (или) договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами;".

4. "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" 2000 жылғы 30
қарашадағы Қазақстан Республикасының
Z000109_
Заңына (Қазақстан
Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., N 20, 381-құжат; 2001 ж., N
24, 338-құжат):
10-баптың 1-тармағының үшінші абзацындағы "сақтандырушысы," деген сөз
алынып тасталсын.
5. "Теміржол көлігі туралы" 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан
Республикасының
Z010266_
Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің
Жаршысы, 2001 ж., N 23, 315-құжат):
5-тарау және 25, 26, 27, 28, 29-баптар алынып тасталсын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

4. В Закон Республики Казахстан от 30 ноября 2000 г. Z000109_ "Об
оценочной деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента
Республики Казахстан, 2000 г., N 20, ст. 381; 2001 г., N 24, ст. 338):
в абзаце третьем пункта 1 статьи 10 слово "страховщиком," исключить.
5. В Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2001 г.
Z010266_
"О
железнодорожном транспорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан,
2001 г., N 23, ст. 315):
главу 5 и статьи 25, 26, 27, 28, 29 исключить.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М.)