"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне микрокредиттiк ұйымдар қызметiнiң мәселелерi бойынша өзгерiс пен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 16 қыркүйек N 1019
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасының әкiмшілік құқық бұзушылық туралы K010155_ кодексiне микрокредиттік ұйымдар қызметiнiң мәселелерi бойынша өзгерiс пен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ
Қазақстан Республикасының әкiмшілiк құқық бұзушылық туралы
кодексiне микрокредиттiк ұйымдар қызметiнiң мәселелерi бойынша
өзгерiс пен толықтырулар енгiзу туралы
1-бап. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы K010155_ кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат) өзгерiс пен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) мынадай мазмұндағы 168-1-баппен толықтырылсын:
"168-1-бап. Микрокредиттік ұйымдар туралы заң талаптарын бұзу
1. Микрокредиттiк ұйымдардың микрокредиттiк ұйымдар туралы заңдарға сәйкес тыйым салынған не олардың құқық қабiлеттiлігі шегiнен тыс операциялар мен мәмiлелер жасауы, -
лауазымды адамға - айлық есептiк көрсеткiштiң қырықтан жетпiске дейiнгi мөлшерінде, заңды тұлғаға - мәмiле сомасының оннан бiр процентiне дейiнгi не операциялар бойынша алынған кiрiс сомасының елу процентiне дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Микрокредиттік ұйымның бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау күніне шындыққа сәйкес келмейтiн жарнаманы хабарлауы немесе жариялауы, егер бұл iс-әрекеттердің қылмыстық жаза тартатын белгiсi болмаса, -
заңды тұлғаға екi жүз айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға әкеп соғады.
3. Микрокредиттік ұйым ретiнде тiркелмеген заңды тұлғаның өз атауында, құжаттарда, хабарландырулар мен жарнамада "микрокредиттiк ұйым", "МКҰ" деген сөздердi немесе ол микрокредиттер беру жөнiндегі қызметті жүзеге асыратындығын болжайтын олардың туынды сөздерiн пайдалануы, -
заңды тұлғаға елу айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл
салуға әкеп соғады.";
2) 541-баптың бiрiншi бөлігіндегі "163" санынан кейiн ", 168-1"
санымен толықтырылсын;
3) 572-баптың бiрiншi бөлiгiндегi "168-171" сандары "168, 169-171"
сандарымен ауыстырылсын;
4) 636-баптың бiрiншi бөлiгi 1) тармақшасының жиырма жетінші
абзацында "163" санынан кейін ", 168-1" санымен толықтырылсын.

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменения и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам деятельности микрокредитных организаций"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 2002 года N 1019
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан
проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменения и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях
по вопросам деятельности микрокредитных организаций".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменения и дополнений в
Кодекс Республики Казахстан об административных
правонарушениях по вопросам деятельности
микрокредитных организаций
Статья 1. Внести изменение и дополнения в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 г.  (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241):
1) дополнить статьей 168-1 следующего содержания:
"Статья 168-1. Нарушение требований законодательства о микрокредитных организациях
1. Осуществление микрокредитными организациями операций и сделок, запрещенных в соответствии с законодательством о микрокредитных организациях либо выходящих за пределы их правоспособности, -
влечет штраф на должностное лицо в размере от сорока до семидесяти месячных расчетных показателей, на юридическое лицо - в размере до одной десятой процента от суммы сделки либо до пятидесяти процентов от суммы полученного дохода по операциям.
2. Объявление или опубликование микрокредитной организацией в средствах массовой информации рекламы, не соответствующие действительности на день опубликования, если эти действия не имеют признаков уголовно наказуемого деяния, -
влечет штраф на юридическое лицо в размере до двухсот месячных расчетных показателей.
3. Использование юридическим лицом, незарегистрированным в качестве микрокредитной организации, в своем наименовании, документах, объявлениях и рекламе слова "микрокредитная организация", "МКО" или производные от них слова, предполагающие, что оно осуществляет деятельность по предоставлению микрокредитов, -
влечет штраф на юридическое лицо в размере до пятидесяти месячных
расчетных показателей.";
2) в части первой статьи 541 после цифры "163" дополнить цифрой
",168-1";
3) в части первой статьи 572 цифры "168-171" заменить цифрами "168,
169-171";
4) в абзаце двадцать седьмом подпункта 1) части первой статьи 636
после цифры "163" дополнить цифрой ", 168-1".

2-бап. Осы Заң жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М.)