Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 24 қыркүйек N 1047
Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясын қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Ғылыми кадрларды даярлау, дарынды ғалымдарға стипендиялар мен ғылыми сыйлықтар төлеу, мамандарды әлемнің үздік ғылыми орталықтарында тағылымдамадан өткізу, халықаралық ғылыми ынтымақтастықты дамыту, ғылыми симпозиумдар мен конференциялар өткізу және оларға қатысу, ғылымның перспективалы бағыттары бойынша бірлескен зерттеулер ұйымдастыру жөнінде шет елдермен халықаралық байланыстарды дамыту, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының корпоративтік ақпарат жүйесін құру үшін 1995 жылғы 20 қаңтардағы Ресей Федерациясының Үкіметі мен Қазақстан Республикасының Үкіметі арасындағы Ядролық оқ-дәріні кәдеге жарату кезіндегі ынтымақтастық пен өзара есеп айырысу туралы келісімге
сәйкес оларды ядролық материалдарды кәдеге жаратудан алынатын қаражаттан
Ғылым қорына есептеу жолымен 153 000 000 (бір жүз елу үш миллион) теңге
бөлінсін және біржолғы тәртіппен пайдалануға рұқсат берілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

О вопросах Национальной академии наук Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2002 года N 1047
В целях поддержки Национальной академии наук Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Выделить 153 000 000 (сто пятьдесят три миллиона) тенге из средств, получаемых от утилизации ядерных материалов в соответствии с Соглашением между Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Казахстан о сотрудничестве и взаимных расчетах при утилизации ядерных боеприпасов от 20 января 1995 года, путем их зачисления в Фонд науки и разрешить их использование в разовом порядке для подготовки научных кадров, оплаты стипендий и научных премий одаренным ученым, стажировки специалистов в лучших научных центрах мира, развития международного научного сотрудничества, проведения и участия в научных симпозиумах и конференциях, развития международных связей с зарубежными странами по организации совместных исследований по перспективным направлениям науки, создания корпоративной информационной системы
Национальной академии наук Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Пучкова О.Я.)