Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 21 наурыздағы N 421 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 11 қазан N 1109. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1118 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы iстерi жөнiндегі комитетi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 21 наурыздағы N 421  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 16, 164-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнің Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы iстерi жөнiндегi комитетi туралы ережеде:
9-тармақта:
1), 2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасының басшылығы үшiн Тәуелсiз Мемлекеттердің Достастығы (бұдан әрi - ТМД) елдерiмен екi жақты және көп жақты қатынастарда және ТМД, Еуразиялық экономикалық қоғамдастық (бұдан әрі - ЕурАзЭҚ), Ұжымдық қауiпсiздiк туралы шарт (бұдан әрi - ҰҚШ), Орталық Азия Ынтымақтастығы Ұйымы (бұдан әрi - ОАЫ), Түркi тiлдес Мемлекеттердiң Мәдениет Министрлерiнің Тұрақты Кеңесi (бұдан әрi - ТҮРКIСОЙ), Аралды Құтқару Халықаралық Қоры (бұдан әрі - АҚХҚ) (бұдан әрi - интеграциялық бiрлестiктер) шеңберiнде Қазақстан Республикасының сыртқы саяси стратегиясы жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
2) ТМД елдерiмен екi жақты және көп жақты ынтымақтастық саласында және интеграциялық бiрлестiктерде Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары қызметiнің тиiмдiлiгiн және үйлестiрiлген қызметiн қамтамасыз ету;";
3) тармақшадағы "ТМД шеңберiндегi Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын мемлекетаралық шарттар мен келiсiмдердiң" деген сөздер "Қазақстан Республикасы ТМД елдерiмен және интеграциялық бiрлестiктер шеңберiнде жасасқан, Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
"5-1) терроризмге, сепаратизмге, экстремизмге, заңсыз көшi-қонға және заңсыз есiрткі айналымына қарсы әрекет жасау жөніндегi интеграциялық бірлестiктерге қатысушы мемлекеттермен ынтымақтастықты дамытуға жәрдемдесу;";
мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) қоршаған ортаны қорғау, трансшекаралық су ресурстарын ұтымды пайдалану саласындағы ынтымақтастықты жүзеге асыруға жәрдемдесу;";
10-тармақта:
1) тармақшада:
"ұсынымдар" деген сөздің алдынан "Қазақстан Республикасының басшылығына" деген сөздермен толықтырылсын;
"ТМД елдерiмен" деген сөздерден кейiн "және интеграциялық бiрлестiктер шеңберiнде" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 марта 2000 года N 421
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 1109. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1118 (P041118)
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 марта 2000 года N 421 "О Комитете по делам Содружества Независимых Государств Министерства иностранных дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 16, ст. 164) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Комитете по делам Содружества Независимых Государств Министерства иностранных дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 9:
подпункты 1), 2) изложить в следующей редакции:
"1) разработка для руководства Республики Казахстан предложений по внешнеполитической стратегии Республики Казахстан в двусторонних и многосторонних отношениях со странами Содружества Независимых Государств (далее - СНГ) и в рамках СНГ, Евразийского Экономического Сообщества (далее - ЕврАзЭС), Договора  о коллективной безопасности (далее - ДКБ), Организации Центральноазиатское Сотрудничество (далее - ЦАС), Постоянного Совета Министров Культуры Тюркоязычных Государств (далее - ТЮРКСОЙ), Международного Фонда Спасения Арала (далее - МФСА) (далее - интеграционные объединения);
2) обеспечение эффективности и скоординированной деятельности государственных органов Республики Казахстан в сфере двустороннего и многостороннего сотрудничества со странами СНГ и в интеграционных объединениях;";
в подпункте 3) слова "межгосударственных договоров и Соглашений в рамках СНГ" заменить словами "международных договоров, заключенных Республикой Казахстан со странами СНГ и в рамках интеграционных объединений";
дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) содействие развитию сотрудничества с государствами-участниками интеграционных объединений по противодействию терроризму, сепаратизму, экстремизму, нелегальной миграции и незаконному обороту наркотиков;";
дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) содействие осуществлению сотрудничества в области охраны окружающей среды, рационального использования трансграничных водных ресурсов;";
в пункте 10:
в подпункте 1):
после слова "предложения" дополнить словами "руководству Республики Казахстан";
дополнить словами "и в рамках интеграционных объединений;";

мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) интеграциялық бiрлестiктер шеңберiнде iс-шаралар өткiзудiң және өткiзілетiн iс-шараларға Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының өкiлдерi қатысуының орындылығы туралы ұсыныстарды әзiрлейдi;";
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) Қазақстан Республикасының интеграциялық бiрлестіктерге қатысушы мемлекеттермен халықаралық шарттар жасасуы жөнiнде келiссөздер жүргiзедi;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) интеграциялық бiрлестiктердің жарғылық органдарының мәжiлiстерiне Қазақстан Республикасының ұстанымы бойынша ұсыныстар әзiрлейді;";
4) тармақшада "КО, ОАЭҚ, ХАҚҚ жарғылық органдарымен және басқа аймақтық халықаралық ұйымдармен" деген сөздер "интеграциялық бiрлестiктердiң жарғылық органдарымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) тармақшадағы "сапарларды" деген сөзден кейiн "және интеграциялық бiрлестiктер шеңберiндегi кездесулердi" деген сөздермен толықтырылсын;
11-тармақта:
1) тармақшадағы "ТМД, KO және ОАЭҚ" деген аббревиатуралар "интеграциялық бiрлестiктердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшада "ТМД елдерiмен ынтымақтастықтың" деген сөздер "интеграциялық бiрлестіктерге қатысушы мемлекеттермен екі жақты және көп жақты ынтымақтастықтың" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы "ТМД шеңберiнде қабылданған шарттар мен келiсiмдердің" деген сөздер ", интеграциялық бiрлестiктерге қатысушы мемлекеттер жасасқан халықаралық шарттардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшадағы "ТМД, КО және ОАЭҚ" деген аббревиатуралар "интеграциялық бiрлестiктер" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы "ТМД проблемалары" деген сөздер "Комитеттің құзыретiне жататын проблемалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
15, 16, 17-тармақтардағы "Төраға", "Комитет Төрағасының", "Комитеттiң Төрағасы" деген сөздер тиiсiнше "вице-министр - төраға", "вице-министрдің - Комитет төрағасының, "вице-министр - Комитеттің төрағасы" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрі

дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) вырабатывает предложения о целесообразности проведения и участия представителей государственных органов Республики Казахстан в мероприятиях, проводимых в рамках интеграционных объединений;";
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) проводит переговоры по заключению международных договоров Республики Казахстан с государствами-участниками интеграционных объединений;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) вырабатывает предложения по позиции Республики Казахстан к заседаниям уставных органов интеграционных объединений;";
в подпункте 4) слова "ТС, ЦАЭС, МФСА и другими региональными международными организациями" заменить словами "интеграционных объединений";
подпункт 7) дополнить словами "и встреч в рамках интеграционных объединений;";
в пункте 11:
в подпункте 1) аббревиатуры "СНГ, ТС и ЦАЭС" заменить словами "интеграционных объединений";
в подпункте 2) слова "сотрудничество со странами СНГ" заменить словами "двустороннего и многостороннего сотрудничества с государствами- участниками интеграционных объединений;";
в подпункте 3) слова "принятых в рамках СНГ договоров и соглашений" заменить словами "международных договоров, заключенных государствами- участниками интеграционных объединений";
в подпункте 4) аббревиатуры "СНГ, ТС и ЦАЭС" заменить словами "интеграционных объединений";
в подпункте 5) аббревиатуру "СНГ" заменить словами "относящимся к компетенции Комитета;";
в пунктах 15, 16, 17 слово "Председатель" заменить словами "вице-министр-Председатель".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан