Машина жасау кәсіпорындарының кредиторлық берешектерiн қайта құрылымдау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 22 қазан N 1143
Отандық тауар өндiрушiлердi қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi "Медетшi қоры" жабық акционерлiк қоғамымен (келiсiм бойынша) бiрлесiп:
1) мыналардың берешектерiн қайта құрылымдау жүргiзудi қамтамасыз етсiн:
Экономиканы қайта құру қорының қаражаты есебiнен, кәсiпорындарды санациялауға және оңалтуға Мемлекеттік Медетшi банкi арқылы алынған кредиттер бойынша, Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Қаржы министрлiгiнiң кепілдiгiмен берiлген орталықтандырылған (директивтiк) кредит бойынша, берешектiң өтелуi 2003 жылы басталатын болып, 2008 жылды қоса алғандағы мерзiмге республикаiшiлiк есепке алудың нәтижелерi бойынша алынған кредит бойынша "Петропавл ауыр машина жасау зауыты" ашық акционерлiк қоғамының;
меншiктi айналым қаражатын толықтыруға республикаiшiлiк есепке алудың нәтижелерi бойынша, кәсiпорындарды санациялауға және оңалтуға Мемлекеттiк Медетшi банкi арқылы алынған кредиттер бойынша және Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Қаржы министрлiгiнiң кепілдiгiмен берешектiң өтелуi 2002 жылы басталатын болып, 2008 жылды қоса алғандағы мерзiмге берiлген орталықтандырылған (директивтiк) кредит бойынша "Тыныс" ашық акционерлiк қоғамының;
Экономиканы қайта құру қоры қаражатының есебiнен және кәсiпорындарды санациялауға және оңалтуға Мемлекеттiк Медетшi банкi арқылы берешектiң өтелуi 2002 жылы басталатын болып, 2008 жылды қоса алғандағы мерзiмге алынған кредиттер бойынша "Семей машина жасау зауыты" ашық акционерлiк қоғамының;
2) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 25 шiлдедегi N 832  қаулысымен бекiтiлген Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын
мемлекеттік мекемелер үшiн бюджеттiң атқарылуы және есептiлiк нысандарын жүргiзу (мерзiмдiк және жылдық) жөнiндегi қаржылық рәсімдердің ережесiне сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгiлейтiн сыйақы ставкасын ескере отырып, тиiстi келiсiмдер жасассын.
2. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер енгізілсiн:
"С.М.Киров атындағы Петропавл зауыты" өндiрiстiк бiрлестiгi" ашық акционерлiк қоғамының берешегiн қайта құрылымдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 26 сәуірдегі N 561  қаулысына :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi "Медетшi қоры" жабық акционерлiк қоғамымен (келiсiм бойынша) бiрлесiп Экономиканы қайта құру қорының қаражаты есебiнен алынған кредит бойынша және Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Қаржы министрлiгiнің кепiлдiгiмен берешектiң өтелуi 2002 жылы басталатын болып, 2008 жылды қоса алғандағы мерзiмге берiлген орталықтандырылған (директивтік) кредит бойынша "С.М.Киров атындағы Петропавл зауыты" өндiрiстiк бiрлестiгi" ашық акционерлік қоғамының берешегiн қайта құрылымдауды жүргізсiн және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 25 шілдедегi N 832  қаулысымен бекiтiлген Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттік мекемелер үшiн бюджеттің атқарылуы және есептiлiк нысандарын жүргiзу (мерзімдік және жылдық) жөнiндегi қаржылық рәсiмдердің ережесiне сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі белгiлейтiн сыйақы ставкасын ескере отырып, тиiсті келiсiмдер жасассын.";
Ескерту. 2-тармағының 5, 6, 7-абзацтарының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.07.27. N 781  қаулысымен .

О реструктуризации кредиторской задолженности машиностроительных предприятий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2002 года N 1143
В целях поддержки отечественных товаропроизводителей Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с закрытым акционерным обществом "Реабилитационный фонд" (по согласованию):
1) обеспечить проведение реструктуризации задолженности:
открытого акционерного общества "Петропавловский завод тяжелого машиностроения" по кредитам, полученным за счет средств Фонда преобразования экономики, через Государственный реабилитационный банк на санацию и реабилитацию предприятий, по централизованному (директивному) кредиту, выданному под гарантию Правительства и Министерства финансов Республики Казахстан, по кредиту, полученному по результатам внутриреспубликанского зачета на срок по 2008 год с началом погашения задолженности в 2003 году;
открытого акционерного общества "Тыныс" по кредитам, полученным по результатам внутриреспубликанского зачета, на пополнение собственных оборотных средств, через Государственный реабилитационный банк на санацию и реабилитацию предприятий, и по централизованному (директивному) кредиту, выданному под гарантию Правительства и Министерства финансов Республики Казахстан на срок по 2008 год с началом погашения задолженности в 2002 году;
открытого акционерного общества "Семипалатинский машиностроительный завод" по кредитам, полученным за счет средств Фонда преобразования экономики и через Государственный реабилитационный банк на санацию и реабилитацию предприятий на срок по 2008 год с началом погашения задолженности в 2002 году;
2) заключить соответствующие соглашения с учетом ставки вознаграждения, устанавливаемой Министерством финансов Республики Казахстан в соответствии с P020832_ Правилами финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832.
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2001 года N 561 P010561_ "О реструктуризации задолженности открытого акционерного общества "Производственное объединение "Петропавловский завод имени С.М. Кирова":
пункт 1 изложить в следующей редакции:
1) "Министерству финансов Республики Казахстан совместно с закрытым акционерным обществом "Реабилитационный фонд" (по согласованию) провести реструктуризацию задолженности открытого акционерного общества "Производственное объединение "Петропавловский завод имени С.М. Кирова" по кредиту, полученному за счет средств Фонда преобразования экономики и по централизованному (директивному) кредиту, выданному под гарантию Правительства и Министерства финансов Республики Казахстан на срок по 2008 год с началом погашения задолженности в 2002 году и заключить соответствующие соглашения с учетом ставки вознаграждения, устанавливаемой Министерством финансов Республики Казахстан в соответствии с P020832_ Правилами финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832.";  <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781 .

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары А.С.Павловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан