Грек Республикасының Президентi Константинос Стефанопулостың Қазақстан Республикасына 2002 жылғы 25-27 маусымдағы ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келісімдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 5 қараша N 1169
Грек Республикасының Президенті Константинос Стефанопулостың Қазақстан Республикасына 2002 жылғы 25-27 маусымдағы ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру және қазақстан-гpeк ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Грек Республикасының Президентi Константинос Стефанопулостың Қазақстан Республикасына 2002 жылғы 25-27 маусымдағы ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттiк органдары (келiсiм бойынша) және мүдделi ұйымдар (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шараларды орындау жөнiнде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi кемiнде тоқсанына бiр рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн хабардар етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2002 жылғы 5 қарашадағы
N 1169 қаулыcымен
бекiтiлген
Грек Республикасының Президентi Константинос Стефанопулостың Қазақстан Республикасына 2002 жылғы 25-27 маусымдағы ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келісімдер мен уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі
iс-шаралар жоспары
__________________________________________________________________
Р/с|        Іс-шара               |Орындау|    Орындау үшін
N |                              |мерзiмi|      жауаптылар
__________________________________________________________________
1           2                       3                4
__________________________________________________________________
1  Мынадай құжаттардың күшiне     2003
енуi үшiн қажеттi мемлекет.    жылғы
iшiлiк рәсімдердi орындау:      II
тоқсан
Қазақстан Республикасының               Қазақстан Республикасы.
Үкiметi мен Грек Республика.            ның Индустрия және
сының Yкiметi арасындағы                сауда министрлiгi
Инвестицияларды көтермелеу
және өзара қорғау туралы
келiсiм
Қазақстан Республикасының               Қазақстан Республикасы.
Үкiметi мен Грек Республика.            ның Көлiк және
сының Yкіметi арасындағы                коммуникациялар
Жолаушылар мен жүктердің                министрлiгi
халықаралық автомобиль
тасымалдары туралы келiсiм
Қазақстан Республикасының               Қазақстан Республикасы.
Yкiметі мен Грек Республика.            ның Бiлiм және
сының Үкiметi арасындағы                ғылым министрлігі,
Бiлiм беру және мәдениет                Қазақстан Республика.
саласындағы ынтымақтастық               сының Мәдениет,
туралы келiсiм                          ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
2  Мынадай жобаларын жасасуға   2003
дайындау:                    жылғы
І
жарты
жылдық
Қазақстан Республикасының               Қазақстан Республикасы.
Үкiметi мен Грек Республика.            ның Көлік және
сының Үкiметi арасындағы                коммуникациялар
Теңiз тасымалдары туралы                министрлiгі
келiсiм
Қазақстан Республикасының               Қазақстан Республикасы.
Үкiметi мен Грек Республика.            ның Көлік және
сының Yкіметі арасындағы                коммуникациялар
Әуе қатынасы туралы келiсiм             министрлігі
Қазақстан Республикасының              Қазақстан Республикасы.
Үкiметi мен Грек Республика.           ның Iшкi iстер
сының Үкiметi арасындағы               министрлiгi, Қазақстан
Ұйымдасқан қылмысқа, есiрткi           Республикасының Қорғаныс
құралдары мен психотроптық             министрлігі, Қазақстан
заттардың, олардың аналог.             Республикасының Ұлттық
тары прекурсорларының                  қауiпсiздік комитетi
заңсыз айналымына, террор.             (келiсiм бойынша),
шылдыққа және қылмыстың                Қазақстан Республикасы
өзге де түрлерiне қарсы                Президентiне Күзет
күрестегi ынтымақтастық                қызметi (келiсiм
туралы келiсiм                         бойынша)
Қазақстан Республикасының               Қазақстан Республикасы.
Үкiметi мен Грек Республи.              ның Туризм және спорт
касының Yкiметi арасындағы              жөніндегі агенттігі
Туризм саласындағы ынтымақ.
тастық туралы келiсiм
Қазақстан Республикасының               Қазақстан Республикасы.
Үкiметi мен Гpeк Республика.            ның Қаржы министрлігі
сының Үкiметi арасындағы
Қосарланған салық салуды
болдырмау және табыс пен
капиталға салықтарды
төлеуден жалтаруға жол
бермеу туралы Конвенция
3  Қазақстан-грек экономикалық  2003       Қазақстан Республикасы.
технологиялық ынтымақтастық  жылдың     ның Индустрия және сауда
комиссиясының бiрiншi        ішінде     министрлігі, Қазақстан
мәжiлiсiн өткiзу және                   Республикасының Сыртқы
жөнiндегi комиссиясының                 істер министрлігі
бірінші мәжілісін өткізу
4  Туризм және қонақ үй                    Қазақстан Республикасы.
бизнесi саласындағы                     ның Туризм және спорт
ынтымақтастықты дамыту:                 жөнiндегi агенттігі,
Қазақстан Республикасы.
ның Индустрия және сауда
"Туризм және саяхат"         жыл сайын  министрлігі, Қазақстан
қазақстандық халықаралық     II жарты   Республикасының Табиғи
туристік жәрмеңкесіне грек    жылдық    монополияларды реттеу
туристік ұйымдарының                    және бәсекелестікті
қатысуы;                                қорғау агенттігі
туризм инфрақұрылымын        2003
дамытуға инвестицияларды     жылғы
тарту үшiн грек тарапына      IІ
инвестициялық жобаларды      тоқсан
жолдау;
DAC халықаралық бағдарла.    2003
масы бойынша Грецияда        жылғы
туризм саласындағы            IV
қазақстандық мамандарды      тоқсан
оқыту жөнінде келiссөздер
жүргiзу;
туристiк заңнама, статис.    2003
тика бойынша ақпарат,        жылғы
басқару мен жоспарлау         IV
тәжiрибесiмен алмасу         тоқсан
5  Мұнай-газ секторындағы,      тұрақты   Қазақстан Республикасы.
теңiз қатынасы мен кеме                ның Энергетика және
жасаудағы ынтымақтастықты              минералдық ресурстар
дамыту:                                министрлiгі, Қазақстан
Республикасының Көлiк
Қазақстанның мұнай-газ                 коммуникациялар
секторына грек инвестиция.             министрлігі, Қазақстан
ларын тарту (500 млн. АҚШ              Республикасының
долларына дейiн);                      Индустрия және сауда
"Aktau Shipping Inc. LLР"              министрлiгi, "ҚазМұнай.
бiрлескен кәсiпорнының                 Газ" ұлттық компаниясы"
кемелерiмен Қара теңiз                 жабық акционерлік қоғамы
порттарынан тасымалдау үшiн            (келiсiм бойынша),
қазақстандық мұнайдың                  "Қазтеңiзкөлiкфлоты"
ұзақ мерзімді кепілдігі                ұлттық теңiз кеме
бар көлемдерiн беру;                   қатынасы компаниясы"
жабық акционерлiк
Қазақстан танкерлік флотын             қоғамы (келiсiм
құру саласындағы ынтымақ.              бойынша)
тастық;
сауда теңiзде жүзуi, флотты  тұрақты
басқару және пайдалану,
маркетинг саласындағы грек
компанияларының тәжiрибесiн
зерделеу;
қазақстандық мамандарды
Грецияның теңiз оқу
орындарында даярлау және
iрi кеме қатынасы компания.
ларында тағылымдамадан
өткiзу
6  Ауыл шаруашылығы саласын.    тұрақты    Қазақстан Республикасы.
дағы ынтымақтастықты одан               ның Ауыл шаруашылығы
әрi дамыту:                             министрлігі
жеткiзiп беру үшiн ұсыны.
латын өнiмдердің номенкла.
турасын қоса алғанда, ауыл
шаруашылығы мәселелерi
бойынша ақпараттық материал.
дармен алмасу, сондай-ақ
тараптар ұйымдастыратын
ауыл шаруашылығы жәрмеңке.
лерi мен көрмелерiне
қазақстандық және грек
фирмаларының қатысуы;
грек тарапына ауыл шаруашы.
лығы саласындағы қазақстан.
дық инвестициялық жобаларды
жолдау
7  Қазақстандық заңды тұлға     тұрақты   Қазақстан Республикасы.
"Қазақстан Коммерция"                  ның Индустрия және сауда
акционерлік қоғамына "Тhе              министрлігі, Қазақстан
НеLLеniс Chemical Products             Республикасының Қаржы
and Fertilizers company S.А."          министрлігі, Қазақстан
(HC) грек мемлекеттiк                  Республикасының Сыртқы
компаниясының берешегiн                істер министрлігі,
төлеуi мәселесiн шешуде                Қазақстан Республикасы.
жәрдем көрсету                         ның Табиғи монополия.
ларды реттеу және
бәсекелестіктi қорғау
жөнiндегi агенттiгi

Об утверждении Плана мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Греческой Республики Константиноса Стефанопулоса в Республику Казахстан 25-27 июня 2002 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2002 года N 1169
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Греческой Республики Константиноса Стефанопулоса в Республику Казахстан 25-27 июня 2002 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-греческого сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Греческой Республики Константиноса Стефанопулоса в Республику Казахстан 25-27 июня 2002 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям (по согласованию) принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 ноября 2002 года N 1169
План мероприятий
по реализации соглашений и договоренностей,
достигнутых в ходе официального визита Президента
Греческой Республики Константиноса Стефанопулоса
в Республику Казахстан 25-27 июня 2002 года
__________________________________________________________________
N !        Мероприятие         !   Срок    !  Ответственные
п/п!                            ! исполнения!  за исполнение
------------------------------------------------------------------
1 !             2              !     3     !       4
__________________________________________________________________
1   Выполнение внутригосудар-     II квартал
ственных процедур, необхо-    2003 года
димых для вступления в силу
следующих документов:
Соглашение между Правитель-               Министерство
ством Республики Казахстан                индустрии и торговли
и Правительством Греческой                Республики Казахстан
Республики о поощрении и
взаимной защите инвестиций
Соглашение между Правитель-               Министерство
ством Республики Казахстан                транспорта и
и Правительством Греческой                коммуникаций
Республики о международных                Республики Казахстан
автомобильных перевозках
пассажиров и грузов
Соглашение между Правитель-               Министерство
ством Республики Казахстан                образования и науки
и Правительством Греческой                Республики Казахстан,
Республики о сотрудничестве               Министерство культуры,
в области образования и                   информации и общест-
культуры                                  венного согласия
Республики Казахстан
2   Подготовить к заключению     I полугодие
проекты следующих            2003 года
документов:
Соглашение между Правитель-               Министерство
ством Республики Казахстан                транспорта и
и Правительством Греческой                коммуникаций
Республики о морских                      Республики Казахстан
перевозках
Соглашение между Правитель-               Министерство
ством Республики Казахстан                транспорта и коммуни-
и Правительством Греческой                каций Республики
Республики о воздушном                    Казахстан
сообщении
Соглашение между Правитель-               Министерство внутрен-
ством Республики Казахстан                них дел Республики
и Правительством Греческой                Казахстан,
Республики о сотрудничестве               Министерство обороны
в борьбе с организованной                 Республики Казахстан,
преступностью, незаконным                 Комитет национальной
оборотом наркотических                    безопасности
средств и психотропных                    Республики Казахстан
веществ, их аналогов и                    (по согласованию),
прекурсоров, терроризмом                  Служба охраны
и иными видами преступлений               Президента Республики
Казахстан (по
согласованию)
Соглашение между Правитель-               Агентство Республики
ством Республики Казахстан                Казахстан по туризму
и Правительством Греческой                и спорту
Республики о сотрудничестве
в области туризма
Конвенция между Правитель-                Министерство финансов
ством Республики Казахстан                Республики Казахстан
и Правительством Греческой
Республики об избежании
двойного налогообложения и
предотвращения уклонения
от уплаты налогов на доход
и капитал
3   Проведение первого            в течение   Министерство
заседания Казахстанско-       2003 года   индустрии и торговли
греческой комиссии по                     Республики Казахстан,
экономическому и техно-                   Министерство
логическому сотрудничеству                иностранных дел
Республики Казахстан
4   Развитие сотрудничества                   Агентство Республики
в сфере туризма и гости-                  Казахстан по туризму
ничного бизнеса:                          и спорту, Министерство
участие греческих             II квартал  индустрии и торговли
туристских организаций        ежегодно    Республики Казахстан,
в казахстанской между-                    Агентство Республики
народной туристской                       Казахстан по регули-
ярмарке "Туризм и путе-                   рованию естественных
шествия";                                 монополий и защите
направление                   II квартал  конкуренции
греческой стороне             2003 года
инвестиционных проектов
для привлечения инвестиций
в развитие инфраструктуры
туризма;
проведение переговоров        IV квартал
по обучению казахстанских     2003 года
специалистов в области
туризма в Греции по
международной программе
DAC;
обмен информацией по          IV квартал
туристскому законо-           2003 года
дательству, статистики,
опытом управления
и планирования
5   Развитие сотрудничества       постоянно   Министерство
в нефтегазовом секторе,                   энергетики и минераль-
мореходстве и судо-                       ных ресурсов
строении:                                 Республики Казахстан,
привлечение греческих                     Министерство
инвестиций в нефте-                       индустрии и торговли
газовый сектор                            Республики Казахстан,
Казахстана (до 500                        закрытое акционерное
млн.долларов США);                        общество "Национальная
предоставление долго-                     компания "КазМунайГаз"
срочных гарантированных                   (по согласованию),
объемов казахстанской                     закрытое акционерное
нефти для транспор-                       общество "Национальная
тировки из портов                         морская судоходная
Черного моря судами                       компания
совместного предприятия                   "Казмортрансфлот"
"Aktau Shipping Inc.                      (по согласованию)
LLP";
сотрудничество в
области создания
танкерного флота
Казахстана;
изучение опыта греческих
компаний в сфере
торгового мореплавания,
управления и оперирования
флотом, маркетинга;
подготовка казахстанских
специалистов в морских
учебных заведениях и
стажировка в крупных
судоходных компаниях
Греции
6   Дальнейшее развитие         постоянно     Министерство
сотрудничества в области                  сельского хозяйства
сельского хозяйства:                      Республики Казахстан
обмен информационными
материалами по вопросам
сельского хозяйства,
включая номенклатуру
продукции, предлагаемой
для поставок, а также
участие казахстанских и
греческих фирм в сельско-
хозяйственных ярмарках и
выставках, организуемых
сторонами;
направление
греческой стороне
казахстанских инвести-
ционных проектов в
области сельского
хозяйства
7   Оказание содействия         постоянно     Министерство
в разрешении вопроса                      индустрии и торговли
выплаты задолженности                     Республики Казахстан,
казахстанскому юриди-                     Министерство финансов
ческому лицу акционерное                  Республики Казахстан,
общество "Казахстан                       Министерство
Коммерция" греческой                      иностранных дел
государственной компа-                    Республики Казахстан,
нией "The Hellenic                        Агентство Республики
Chemical Products and                     Казахстан по регули-
Fertilizers company                       рованию естественных
S.A." (HC)                                монополий и защите
конкуренции