Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2002 жылы Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiне Мемлекеттiк стипендия беру туралы" өкiмiнiң жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 15 қараша N 1213
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiне Мемлекеттiк стипендия тағайындау туралы" 2000 жылғы 3 сәуiрдегi N 369 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Президентiнiң "2002 жылы Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiне Мемлекеттiк стипендия беру туралы" өкiмiнiң жобасы Қазақстан Республикасы Президентінiң қарауына енгiзiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасы Президентінің өкімі 2002 жылы Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер
қайраткерлерiне Мемлекеттiк стипендия беру туралы
1. Қоса беріліп отырған 2002 жылы Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiнің Мемлекеттiк стипендиясына ұсынылған адамдардың жеке құрамы бекітілсін.
2. Осы өкім қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2002 жылғы "__"________
N___ өкiмiне
қосымша
2002 жылы Мемлекеттiк стипендияға ұсынылған Қазақстанның
көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiнiң
дербес құрамы Әдебиет қайраткерлерi
Айтқожина Марфуға           - 1936 жылы туған, ақын
Антонов Валерий             - 1933 жылы туған, ақын
Александрович
Әбдiкәкiмов Тыныштықбек     - 1953 жылы туған, ақын
Әшiмов (Тарази) Әкiм        - 1933 жылы туған, прозашы, еңбек
сiңiрген қайраткер
Бельгер Герольд Карлович    - 1934 жылы туған, прозашы, публицист,
Президенттiң бейбiтшiлiк және рухани
келiсiм сыйлығының лауреаты
Бөдешев Жәркен              - 1944 жылы туған, ақын
Жақанов Илья                - 1936 жылы туған, прозашы, өнертанушы
Жұмадiлов Қабдеш            - 1936 жылы туған, халық жазушысы,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Жүнiсов Сәкен               - 1934 жылы туған, халық жазушысы,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Иманасов Сәкен              - 1938 жылы туған, ақын
Исабаев Hұртаc              - 1954 жылы туған, ақын
Кемелбаева Айгүл            - 1965 жылы туған, прозашы
Құмарова Шарбану            - 1936 жылы туған, прозашы, "Алаш"
сыйлығының лауреаты
Мекебаев Адам               - 1940 жылы туған, прозашы
Мұратбеков Сайын            - 1936 жылы туған, прозашы
Мырзалиев Қадыр             - 1935 жылы туған, халық жазушысы,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Ниязбеков Рафаэль           - 1943 жылы туған, ақын, прозашы
Нұрғалиев Өтежан            - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш"
сыйлығының лауреаты
Сәмитұлы Жақсылық           - 1940 жылы туған, прозашы, KXP
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Сәрсеке Медеу               - 1936 жылы туған, прозашы
Серiкқалиев Зейнолла        - 1938 жылы туған, әдебиет сыншысы,
еңбек сіңiрген қайраткер
Ысқақов Қалихан             - 1935 жылы туған, прозашы, еңбек
сіңiрген қайраткер, Мемлекеттiк
сыйлықтың лауреаты
Шаваев Шаим                 - 1938 жылы туған, прозашы драматург,
аудармашы
Өнер қайраткерлерi
Апрымов Серiк               - 1960 жылы туған, еңбек сiңiрген
қайраткер
Ахмедияров Қаршымбай        - 1946 жылы туған, халық артисi,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Аюпова Аида                 - 1970 жылы туған, Жамбыл атындағы
Қазақ мемлекеттік филармониясының
әншiсi
Әбiлов Шахмардан            - 1950 жылы туған, халық артисi
Әшiмов Асанәлi              - 1937 жылы туған, КСРО халық артисi,
КСРО және Қазақ КСР Мемлекеттiк
сыйлықтарының лауреаты
Әшiрбекова Роза             - 1938 жылы туған, халық артисi
Байбосынов Қайрат           - 1950 жылы туған, халық артисi,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Баспақова Жәния             - 1966 жылы туған, еңбек сiңiрген
қайраткер
Бекенов Уәли                - 1936 жылы туған, еңбек сiңiрген
қайраткер
Рабдиев Рысбай              - 1936 жылы туған, халық артисi
Далбай Нұрлан               - 1961 жылы туған, мүсiншi
Есiмов Ғафиз                - 1947 жылы туған, халық артисi
Кесоглу Лаки                - 1937 жылы туған, халық артисi
Клушкин Юрий                - 1937 жылы туған, халық артисi
Степанович
Манабай Дамир               - 1946 жылы туған, кинорежиссер
Маңғытаев Мыңжасар          - 1937 жылы туған, композитор, еңбек
сiңiрген қайраткер
Нарымбетов Сатыбалды        - 1946 жылы туған, еңбек сіңiрген
қайраткер
Оразбаева Раушан            - 1973 жылы туған, К.Байсейiтова
атындағы музыка мектебiнiң оқытушысы
Opaзбaeв Сәбит              - 1936 жылы туған, халық артисi,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Рымбаева Роза               - 1957 жылы туған, халық артисi,
халықаралық конкурстардың лауреаты
Садықова Раиса              - 1944 жылы туған, еңбек сiңiрген
қайраткер
Смағұлов Асылболат          - 1951 жылы туған, еңбек сiңiрген
артист
Тарская Татьяна             - 1939 жылы туған, еңбек сіңiрген артист
Николаевна
Хасанғалиев Ескендiр        - 1940 жылы туған, халық артисi
Шадьяров Артур              - 1959 жылы туған, сәулетшi
Шәрiпова Фарида             - 1937 жылы туған, КСРО халық артисi,
КСРО және Қазақ КСР Мемлекеттiк
сыйлықтарының лауреаты
Шұғыла (Сапарғалиқызы)      - 1972 жылы туған, К.Байсейiтова
атындағы Ұлттық опера және балет
театрының қоюшы балетмейстерi

О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2002 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2002 года N 1213
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2000 года N 369 "Об учреждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2002 году".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Распоряжение
Президента Республики Казахстан О присуждении Государственной стипендии видным деятелям
литературы и искусства Казахстана в 2002 году
1. Утвердить прилагаемый персональный состав лиц, представленный к присуждению Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2002 году.
2. Настоящее распоряжение вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от "___" ______ 2002 г. N __
Персональный состав лиц,
представленных к присуждению Государственной стипендии
видным деятелям литературы и искусства
Казахстана в 2002 году
Деятели литературы
Абдикакимов Тыныштыкбек       - 1953 года рождения, поэт
Айтхожина Марфуга             - 1936 года рождения, поэтесса
Антонов Валерий Александрович - 1933 года рождения, поэт
Ашимов (Тарази) Аким          - 1933 года рождения, прозаик,
заслуженный деятель
Бельгер Герольд Карлович      - 1934 года рождения, прозаик,
публицист, лауреат Президентской
премии мира и духовного согласия
Бодешев Жаркен                - 1944 года рождения, поэт
Жаканов Илья                  - 1936 года рождения, прозаик,
искусствовед
Жумадилов Кабдеш              - 1936 года рождения, народный
писатель, лауреат
Государственной премии
Жунусов Сакен                 - 1934 года рождения, народный
писатель, лауреат
Государственной премии
Иманасов Сакен                - 1938 года рождения, поэт
Исабаев Нуртас                - 1954 года рождения, поэт
Искаков Калихан               - 1935 года рождения, прозаик,
заслуженный деятель, лауреат
Государственной премии
Кемелбаева Айгуль             - 1965 года рождения, прозаик
Кумарова Шарбану              - 1936 года рождения, прозаик,
лауреат премии "Алаш"
Мекебаев Адам                 - 1940 года рождения, прозаик
Муратбеков Саин               - 1936 года рождения, прозаик
Мырзалиев Кадыр               - 1935 года рождения, народный
писатель, лауреат Государственной
премии
Ниязбеков Рафаэль             - 1943 года рождения, поэт, прозаик
Нургалиев Утежан              - 1938 года рождения, поэт, лауреат
премии "Алаш"
Самитулы Жаксылык             - 1940 года рождения, прозаик,
лауреат Государственной премии КНР
Сарсеке Медеу                 - 1936 года рождения, прозаик
Сериккалиев Зейнолла          - 1938 года рождения, литературный
критик, заслуженный деятель
Шаваев Шаим                   - 1938 года рождения, прозаик,
драматург, переводчик
Деятели искусства
Абилов Шахмардан              - 1950 года рождения, народный артист
Апрымов Серик                 - 1960 года рождения, заслуженный
деятель
Ахмедьяров Каршымбай          - 1946 года рождения, народный
артист, лауреат Государственной
премии
Ашимов Асанали                - 1937 года рождения, народный артист
СССР, лауреат Государственной
премии СССР и Казахской ССР
Аширбекова Роза               - 1938 года рождения, народная
артистка
Аюпова Аида                   - 1970 года рождения, солистка
Казахской государственной
филармонии имени Жамбыла
Байбосынов Кайрат             - 1950 года рождения, народный
артист, лауреат Государственной
премии
Баспакова Жания               - 1966 года рождения, заслуженный
деятель
Бекенов Уали                  - 1936 года рождения, заслуженный
деятель
Габдиев Рысбай                - 1936 года рождения, народный
артист
Далбай Нурлан                 - 1961 года рождения, скульптор
Есимов Гафиз                  - 1947 года рождения, народный артист
Кесоглу Лаки                  - 1937 года рождения, народный артист
Клушкин Юрий Степанович       - 1937 года рождения, народный артист
Манабай Дамир                 - 1946 года рождения, кинорежиссер
Мангитаев Мынжасар            - 1937 года рождения, композитор,
заслуженный деятель
Нарымбетов Сатыбалды          - 1946 года рождения, заслуженный
деятель
Оразбаева Раушан              - 1973 года рождения, преподаватель
музыкальной школы имени
К.Байсеитовой
Оразбаев Сабит                - 1936 года рождения, народный артист,
лауреат Государственной премии
Рымбаева Роза                 - 1957 года рождения, народная
артистка, лауреат международных
конкурсов
Садыкова Раиса                - 1944 года рождения, заслуженный
деятель
Смагулов Асылболат            - 1951 года рождения, заслуженный
артист
Тарская Татьяна Николаевна    - 1939 года рождения, заслуженная
артистка
Хасангалиев Ескендир          - 1940 года рождения, народный
артист
Шадьяров Артур                - 1959 года рождения, архитектор
Шарипова Фарида               - 1937 года рождения, народная
артистка СССР, лауреат
Государственных премий СССР
и Казахской ССР
Шугыла (Сапаргаликызы)        - 1972 года рождения, балетмейстер-
постановщик Национального театра
оперы и балета имени К.Байсеитовой