Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің "Қазақстан Республикасының минералдық шикізатты кешенді қайта өңдеу жөніндегі ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Жезқазғансирекмет" еншілес мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 21 қараша N 1233.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің "Қазақстан Республикасының минералдық шикізатты кешенді қайта өңдеу жөніндегі ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Жезқазғансирекмет" еншілес мемлекеттік кәсіпорны, оны Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің "Жезқазғансирекмет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) етіп құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Кәсіпорын қызметінің негізгі мәні бөлінетін материалдарды, сондай-ақ олардан жасалған бұйымдарды өндіру, тасымалдау, қайта өңдеу және сату болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.02.27. N 208 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Кәсіпорын жарғысын бекітуді және оның әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "Жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік меншік объектілерінің тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 24 қазандағы N 1587 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 43, 513-құжат):
1-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1-1. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің "Қазақстан Республикасының минералдық шикізатты кешенді қайта өңдеу жөніндегі ұлттық орталығы" және "Жезқазғансирекмет" республикалық мемлекеттік кәсіпорындары жекешелендіруге және оның алдын ала кезеңдеріне жатпайды деп белгіленсін.";
3) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.11.26. N 1237 қаулысымен.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.11.26. N 1237 ; 05.08.2013 № 796 қаулыларымен.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О реорганизации Дочернего государственного предприятия "Жезказганредмет" Республиканского государственного предприятия "Национальный центр по комплексной переработке минерального сырья Республики Казахстан" Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2002 года N 1233
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Дочернее государственное предприятие "Жезказганредмет" Республиканского государственного предприятия "Национальный центр по комплексной переработке минерального сырья Республики Казахстан" Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан путем преобразования его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жезказганредмет" Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан (далее - Предприятие).
2. Определить основным предметом деятельности Предприятия осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области науки по вопросам переработки материалов, содержащих осмий, рений и редкоземельные металлы, и производства этих металлов. <*>
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правительства РК от 27 февраля 2003 г. N 208 .
3. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить утверждение Устава Предприятия и его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2000 года N 1587 "О перечне объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 43, ст. 513):
пункт 1-1 изложить в следующей редакции:
"1-1. Установить, что республиканские государственные предприятия Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан "Национальный центр по комплексной переработке минерального сырья Республики Казахстан" и "Жезказганредмет" не подлежат приватизации и ее предварительным стадиям";
3). (Подпункт 3) утратил силу - постановлением Правительства РК от 26 ноября 2004 г. N 1237 )
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан