Республикалық бюджет қаражаты есебінен орындалатын топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 30 қараша N 1273. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 16 шілдедегі № 542 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 16.07.2015 № 542 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
"Геодезия және картография туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 шілдедегі Заңының 5-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Республикалық бюджет қаражаты есебінен орындалатын топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 30 қарашадағы
N 1273 қаулысымен
бекітілген
Республикалық бюджет қаражаты есебінен орындалатын топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстардың
Тізбесі
1. Жердің пішінін, мөлшері мен сыртқы гравитациялық өрісін анықтау.
2. Жерді дистанциялық зондтау және геодинамикалық зерттеу.
3. Тығыздығы мен дәлдігі мемлекеттік топографиялық карталар мен жоспарлар жасауды қамтамасыз ететін барлық кластағы мемлекеттік астрономиялық-геодезиялық, жерсеріктік геодезиялық және нивелирлік желілерді, іргелі және бірінші класты гравиметриялық желіні жасау, дамыту, зерттеу, қалпына келтіру.
4. Дәлдігі мен мазмұны жалпы мемлекеттік, қорғаныс, ғылыми-зерттеу міндеттері мен өзге де міндеттердің шешімін қамтамасыз ететін мемлекеттік топографиялық карталар мен жоспарларды, оның ішінде қалалардың және елді мекендердің жоспарларын графикалық, цифрлық, фотографиялық электрондық және өзге де нысандарда жасау, жаңарту және басып шығару.
5. Геодезиялық жерсеріктік технологияны енгізу және пайдалану.
6. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасын делимитациялауды, демаркациялауды және оның өту сызығын тексеруді, сондай-ақ Қазақстан Республикасының теңіз кеңістігін делимитациялауды геодезиялық, картографиялық, топографиялық және гидрографиялық қамтамасыз ету.
7. Теңіздер, көлдер, өзендер, су қоймалары қайраңдарын картографиялау және топографиялық, навигациялық теңіз карталарын, көмекші құралдарды, теңіз, кеме жүзетін өзендер мен су айдындары лоцияларын жасау.
8. Мемлекеттің, оның қорғанысы мен қауіпсіздігінің, сондай-ақ теңіздерде, кеме жүзетін өзендер мен су айдындарында жалпы теңізде жүзу қауіпсіздігін қамтамасыз ету мүдделері үшін геодезиялық, картографиялық, топографиялық және гидрографиялық жұмыстар жүргізу.

Об утверждении Перечня топографо-геодезических и картографических работ, выполняемых за счет средств республиканского бюджета
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2002 года № 1273. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2015 года № 542
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.07.2015 № 542 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О геодезии и картографии" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Перечень топографо-геодезических и картографических работ, выполняемых за счет средств республиканского бюджета.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2002 года N 1273
Перечень
топографо-геодезических и картографических работ,
выполняемых за счет средств республиканского бюджета
1. Определение фигуры, размеров и внешнего гравитационного поля Земли.
2. Дистанционное зондирование и геодинамическое исследование Земли.
3. Создание, развитие, обследование, восстановление государственных астрономогеодезических, спутниковых геодезических и нивелирных сетей всех классов, фундаментальной и первого класса гравиметрической сети, плотность и точность которых обеспечивают создание государственных топографических карт и планов.
4. Создание, обновление и издание государственных топографических карт и планов, в том числе планов городов и населенных пунктов, в графической, цифровой, фотографической, электронной и иных формах, точность и содержание которых обеспечивают решение общегосударственных, оборонных, научно-исследовательских и иных задач.
5. Внедрение и использование геодезической спутниковой технологии.
6. Геодезическое, картографическое, топографическое и гидрографическое обеспечение делимитации, демаркации и проверки прохождения линии государственной границы Республики Казахстан, а также делимитации морских пространств Республики Казахстан.
7. Картографирование шельфа морей, озер, рек, водохранилищ и создание топографических, морских навигационных карт, пособий, лоций морей, судоходных рек и водоемов.
8. Проведение геодезических, картографических, топографических и гидрографических работ в интересах государства, его обороны и безопасности, а также обеспечения безопасности общего мореплавания на морях, судоходных реках и водоемах.

9. Шет мемлекеттер мен Дүниежүзілік мұхит аумағын қоса алғанда топографиялық және арнаулы карталар мен жоспарлар жасау және жаңарту үшін аэроғарыштық түсіру жұмыстары.
10. Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорды қалыптастыру және жүргізу.
11. Географиялық ақпараттық жүйелерді жасау және жүргізу.
12. Жалпы географиялық, саяси-әкімшілік, ғылыми-анықтамалық және басқа да тақырыптық карталар, салааралық мақсаттағы жоспарлар мен атластар, картографиялық оқу құралдарын құрастыру және басып шығару.
13. Географиялық атауларды стандарттау, есепке алу және олардың қолданылуын ретке келтіру, Географиялық атаулардың мемлекеттік каталогын жасау және жүргізу.
14. Ғылыми-зерттеу, тәжірибелі-конструкторлық жұмыстар жүргізу және осы заманғы технологияны енгізу.
15. Геодезиялық және картографиялық қызмет саласындағы мемлекеттік нормативтерді әзірлеу.
16. Геодезиялық және картографиялық техника өндірісін ұйымдастыру.
17. Геодезиялық, картографиялық, топографиялық жұмыстарды метрологиялық қамтамасыз ету.

9. Аэрокосмосъемочные работы для создания и обновления топографических и специальных карт и планов, в том числе территории иностранных государств и Мирового океана.
10. Формирование и ведение Национального картографо-геодезического фонда.
11. Создание и ведение географических информационных систем.
12. Составление и издание общегеографических, политико-административных, научно-справочных и других тематических карт, планов и атласов межотраслевого назначения, учебных картографических пособий.
13. Стандартизация, учет и упорядочение употребления географических названий, создание и ведение Государственного каталога географических названий.
14. Проведение научно-исследовательских, опытно-конструкторских работ и внедрение современных технологий.
15. Разработка государственных нормативов в сфере геодезической и картографической деятельности.
16. Организация производства геодезической и картографической техники.
17. Метрологическое обеспечение геодезических, картографических, топографических работ.