"Байқоңыр" ғарыш айлағынан зымырандарды сынақтық ұшырудың 2002 жылғы екінші жарты жылдыққа арналған жоспары бойынша қорытындыны бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 2 желтоқсан N 1276
Қазақстан Республикасының Yкiметі қаулы етеді:
1. Қоса берiліп отырған "Байқоңыр" ғарыш айлағынан зымырандарды сынақтық ұшырудың 2002 жылғы екiншi жарты жылдыққа арналған жоспары бойынша қорытынды (бұдан әрi - Қорытынды) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлігі Қорытындыны Ресей тарапына дипломатиялық арналар бойынша жiберсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 2 желтоқсандағы
N 1276 қаулысымен
бекітілген
"Байқоңыр" ғарыш айлағынан зымырандарды сынақтық ұшырудың
2002 жылғы екiншi жарты жылдыққа арналған жоспары бойынша
қорытынды
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы ынтымақтастық жөнiндегі үкiметаралық комиссияның 2002 жылғы 19 ақпандағы ұсынымын және Ресей тарапының Америка Құрама Штаттарына СШҚ туралы шартқа байланысты жаңартылған деректердi белгілеу жөнiндегi уағдаластық туралы меморандум бойынша деректердi жарты жылдық алмасу туралы хабарлама жолдағаны туралы ақпаратты ескере отырып, Қазақстан Республикасының Yкіметi "Байқоңыр" ғарыш айлағынан зымырандарды сынақтық ұшырудың 2002 жылғы екiншi жарты жылдыққа арналған жоспарын келіседi.
Бұл ретте Қазақстан Республикасының Үкiметi Ресей тарапының назарын көрсетiлген хабарламаның Қазақстан тарапымен белгіленген тәртіппен келiсiлмегендігіне аударады. Бұдан басқа, "Байқоңыр" ғарыш айлағындағы құрлықаралық баллистикалық зымырандардың шахталық ұшыру қондырғыларының (бұдан әpi - ҚБЗ ШҰҚ) құқықтық мәртебесiн түпкiліктi шешу инспекциялық және хабарламалық қызметті келiсудi және Ресей тарапының:
1994 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкiметі мен Peceй Федерациясының Үкiметі арасындағы "Байқоңыр" кешенiн жалға алу шартына сәйкес оларды мақсатты пайдалану аяқталған соң ҚБЗ ШҰҚ-ты жою жөнiндегі;
аталған ҚБЗ ШҰҚ орналасқан жерлердегі жер телiмдерiн қайта өңдеу жөнiндегі жұмыстарды қаржыландыру және жүргізу жөнiндегі кепiлдіктер беруiн қамтуы тиiс.

Об утверждении Заключения по плану испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на второе полугодие 2002 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 декабря 2002 года N 1276
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое Заключение по плану испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на второе полугодие 2002 года (далее - Заключение).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан направить Заключение Российской стороне по дипломатическим каналам.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 декабря 2002 года N 1276
Заключение
по плану испытательных пусков ракет
с космодрома "Байконур" на второе полугодие 2002 года
Учитывая рекомендацию Межправительственной комисии по сотрудничеству между Республикой Казахстан и Российской Федерацией от 19 февраля 2002 года и информацию о том, что Российская сторона направила в Соединенные Штаты Америки уведомление о полугодовом обмене данными по Меморандуму о договоренности об установлении обновленных данных в связи с Договором о СНВ, Правительство Республики Казахстан согласовывает план испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на второе полугодие 2002 года.
При этом Правительство Республики Казахстан обращает внимание Российской стороны на то, что указанное уведомление не было согласовано в установленном порядке с Казахстанской стороной. Кроме того, окончательное решение правового статуса шахтных пусковых установок межконтинентальных баллистических ракет (далее - ШПУ МБР), находящихся на космодроме "Байконур", должно включать согласование инспекционной и уведомленческой деятельности и предоставление Российской стороной гарантий по финансированию и производству работ:
по ликвидации ШПУ МБР после завершения их использования по назначению согласно Договору аренды комплекса "Байконур" между  Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации от 10 декабря 1994 года;
по рекультивации земельных участков в местах расположения названных ШПУ МБР.