Қазақстан Республикасы Президентінiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының салымдарына өтем жасау туралы" Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 27 желтоқсан N 1384
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының салымдарына өтем жасау туралы" Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгізiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы азаматтарының салымдарына өтем жасау туралы
Қазақстан Республикасы азаматтарының "Қазақстан Халық Банкi" ашық акционерлiк қоғамында қолданыстағы шоттарда сақтаулы бұрынғы KCPO Қазақ республикалық жинақ банкiндегi салымдарының қалдықтарына өтем жасау мақсатында қаулы етемін:
1. Қазақстан Республикасының Yкiметi Қазақстан Республикасы азаматтарының "Қазақстан Халық Банкi" ашық акционерлiк қоғамында қолданыстағы шоттарда сақтаулы бұрынғы KCPO Қазақ республикалық жинақ банкiндегi салымдарына өтем жасауды жүргiзсiн. Өтем жасауға 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша Қазақстан Республикасы азаматтары салымдарының қалдықтары жатады.
2. Өтем жасау KCPO Қазақ республикалық жинақ банкiндегi салымдар қалдықтары бойынша мемлекеттiк iшкi қарызды:
1) мұраға қалған салымдарды ескере отырып, 1936 жылдан бастап 1940 жыл қоса есептелетiн аралықта туылған азаматтардың салымдарын өтеу сомасына айналым мерзiмi бiр жылдық;
2) мұраға қалған салымдарды ескере отырып, 1941 жылдан бастап 1960 жыл қоса есептелетiн аралықта туылған азаматтардың салымдарын өтеу сомасына айналым мерзiмi екi жылдық;
3) мұраға қалған салымдарды ескере отырып, 1961 жылдан бастап 1991 жыл қоса есептелетiн аралықта туылған азаматтардың салымдарын өтеу сомасына айналым мерзiмi үш жылдық мемлекеттiк арнайы өтемақылық қазынашылық облигацияларға қайта ресiмдеу арқылы жүргiзiлсiн.
3. Мыналарға:
1) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларының Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiндегi салымдарына өтем жасау туралы" 1996 жылғы 9 сәуiрдегi N 2941 Жарлығына ;
2) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнде 1996 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша 60 жасқа жеткен азаматтардың салымдарына өтем жасау туралы" 1996 жылғы 20 мамырдағы N 2988 Жарлығына сәйкес өтем жасалған салымдар өтеуге жатпайды.
4. Өтеу сомасын есептеу 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша салымдардың қалдықтарын кейiннен өтеу сомасын мемлекеттік арнайы өтемақылық қазынашылық облигациялар шығарылған күнгі Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң ресми бағамы бойынша теңгемен ескерiп, 1992 жылғы 3 қаңтардағы биржалық бағаммен долларлық эквивалентке қайта есептеу арқылы жүргiзiлсiн.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О компенсации вкладов граждан Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года N 1384
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О компенсации вкладов граждан Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Указ Президента Республики Казахстан
О компенсации вкладов граждан Республики Казахстан
С целью компенсации остатков вкладов граждан Республики Казахстан в бывшем Казахском республиканском сберегательном банке СССР, хранящихся на действующих счетах в открытом акционерном обществе "Народный Банк Республики Казахстан", постановляю:
1. Правительству Республики Казахстан произвести компенсацию вкладов граждан Республики Казахстан в бывшем Казахском республиканском сберегательном банке СССР, хранящихся на действующих счетах в открытом акционерном обществе "Народный Банк Казахстана". Компенсации подлежат остатки вкладов граждан Республики Казахстан по состоянию на 1 января 1992 года.
2. Компенсацию произвести путем переоформления государственного внутреннего долга по остаткам вкладов в Казахском республиканском сберегательном банке СССР в государственные специальные компенсационные казначейские облигации:
1) со сроком обращения один год на сумму компенсации вкладов граждан с 1936 по 1940 годы рождения включительно, с учетом унаследованных вкладов;
2) со сроком обращения два года на сумму компенсации вкладов граждан с 1941 по 1960 годы рождения включительно, с учетом унаследованных вкладов;
3) со сроком обращения три года на сумму компенсации вкладов граждан с 1961 по 1991 годы рождения включительно, с учетом унаследованных вкладов.
3. Не подлежат компенсации вклады, по которым произведена компенсация в соответствии с:
1) Указом Президента Республики Казахстан от 9 апреля 1996 года N 2941 "О компенсации вкладов инвалидов и участников Великой Отечественной войны в Акционерном Народном Сберегательном Банке Казахстана";
2) Указом Президента Республики Казахстан от 20 мая 1996 года N 2988 "О компенсации вкладов граждан, достигших возраста 60 лет по состоянию на 1 января 1996 года, в Акционерном Народном Сберегательном Банке Казахстана".
4. Расчет суммы компенсации произвести путем пересчета остатков вкладов по состоянию на 1 января 1992 года в долларовый эквивалент по биржевому курсу на 3 января 1992 года с последующим учетом суммы компенсации в тенге по официальному курсу Национального Банка Республики Казахстан на дату выпуска государственных специальных компенсационных казначейских облигаций.

5. Қазақстан Республикасының Yкiметi тиiстi жылдарға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы азаматтарының салымдарына өтем жасауға байланысты шығыстарды көздесiн.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президенті

5. Правительству Республики Казахстан предусмотреть в республиканском бюджете на соответствующие годы расходы, связанные с компенсацией вкладов граждан Республики Казахстан.
6. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан