Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 28 қазандағы N 1625 қаулысына өзгерiстер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 28 желтоқсан N 1400
"Қостанайдизель" ашық акционерлiк қоғамының мүлiктiк кешенiн сату жөнiндегi шараларды жандандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қостанайдизель" ашық акционерлiк қоғамының конкурстық массасын сатудың айрықша шарттары мен тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 қазандағы N 1625 қаулысына мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналарды:
1) Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiмен келiсiм бойынша дербес өндiрiстер құру мүмкiндiгiн қамтамасыз ететiн конкурстық массаның құрамында N 1 лотты - "Бiрыңғай технологиялық кешенге кiрген мүлiк" (бұдан әрi - N 1 лот) және бiрыңғай технологиялық кешенге кірмеген мүлiктен басқа да лоттар қалыптастыруды;
2) N 1 және басқа да лоттарды сатудың ең төменгi бағасын оларды сатудың жалпы құны бiрiншi-төртiншi кезектегi кредиторлар талаптарының сомасынан төмен болмауын ескере отырып, белгiлеудi;
3) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi мен Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi уәкiлеттi өкiлдерiнiң қатысуымен N 1 лотты сатуды;
4) N 1 лотты сату жоспарын Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiмен келiсудi;
5) N 1 лотты сату жөнiндегi аукционға Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiмен келiсiлген өндiрiстiк қызметтi жаңғырту туралы инвестициялық бағдарламасы бар ұйымдардың қатысуын;
мыналарды көздейтiн:
N 1 лотқа кiрген мүлiктi сатып алған сәттен бастап он жыл iшiнде оны қайта сатуды және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетудi шектеу жөнiндегi сатып алушының мiндеттеме қабылдауын;
N 1 лотқа кiрген мүлiкті сатып алған күнiнен бастап бес жыл iшiнде қазiргі заманғы дизель двигательдерiнiң өндiрiсi ұйымдастырылуын қамтамасыз етудi көздейтiн оларды сатып алу шартына енгiзу жолымен N 1 лотты сатып алушыларға қосымша талаптар қойылатын "Қостанайдизель" ашық акционерлiк қоғамының конкурстық массасын сатудың айрықша шарттары мен тәртiбi белгiленсiн";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен N 1 лотты сатып алушының сатып алу-сату шарттары бойынша өз мiндеттемелерiн орындауын бақылауды жүзеге асыруды қамтамасыз етсiн.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2000 года N 1625
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2002 года N 1400
В целях активизации мер по реализации имущественного комплекса открытого акционерного общества "Костанайдизель" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2000 года N 1625 "Об особых условиях и порядке реализации конкурсной массы открытого акционерного общества "Костанайдизель" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Установить:
особые условия и порядок реализации конкурсной массы открытого акционерного общества "Костанайдизель" предусматривающие:
1) формирование в составе конкурсной массы лота N 1 - "Имущество, вошедшее в единый технологический комплекс" (далее - лот N 1) по согласованию с Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан, обеспечивающего возможность создания самостоятельного производства и других лотов из имущества, не вошедшего в единый технологический комплекс;
2) установление минимальной цены продажи лота N 1 и других лотов с учетом того, чтобы общая стоимость их продажи была не ниже суммы требований кредиторов первой-четвертой очередей;
3) реализацию лота N 1 при участии уполномоченных представителей Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан;
4) согласование плана продажи лота N 1 с Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан;
5) участие в аукционе по продаже лота N 1 организаций, имеющих инвестиционную программу о возобновлении производственной деятельности, согласованную с Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан;
дополнительные требования к покупателям лота N 1 путем их включения в договор купли-продажи, предусматривающие:
принятие покупателем обязательства по ограничению перепродажи и вывоза с территории Республики Казахстан имущества, вошедшего в лот N 1, в течение десяти лет с момента его приобретения;
обеспечение организации производства современных дизельных двигателей в течение пяти лет со дня приобретения имущества, вошедшего в лот N 1";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить осуществление контроля за выполнением покупателем лота N 1 своих обязательств по договору купли-продажи.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары К.Қ.Мәсiмовке жүктелсiн.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

"3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Масимова К.К.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан