"Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 29 желтоқсан N 1426
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
1-бап. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 175-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"175-бап. Мiндеттi сақтандыру туралы заңдарды бұзу
1. Заң актiлерiнде көзделген мiндеттi сақтандыру шартын жасасудан сақтандыру ұйымының жалтаруы -
лауазымды адамдарға елу айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде, заңды тұлғаларға - бес жүз айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Мiндеттi сақтандыру туралы заң актiсiне сәйкес мiндеттi сақтандыру шартын жасасуға мiндеттi тұлғаның мiндеттi сақтандыру шартын жасасудан жалтаруы -
азаматтарға елу айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде, жеке кәсiпкерлерге және лауазымды тұлғаларға жүзге дейiнгi мөлшерде, заңды тұлғаларға бiр мың айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға әкеп соғады.";
2) 541-баптың бiрiншi бөлiгi "172," деген саннан кейiн "175 (екiншi бөлiгiнде) (жеке нотариустар, аудиторлар және аудиторлық ұйымдар жасаған құқық бұзушылықтар бөлігінде)," деген сөздермен толықтырылсын;
3) 543-бапта:
бiрiншi бөлiгi "165," деген саннан кейiн "175 (екiншi бөлiгінде) (автомобиль көлiгiнде және қалалық электр көлігінде көлiк құралдарының иелерi және тасымалдаушылар жасаған құқық бұзушылықтар бөлiгiнде)," деген сөздермен толықтырылсын;
екiншi бөлiктiң 7) тармақшасы "осы Кодекстiң" деген сөздерден кейiн "175 (екiншi бөлiгiнде) (автомобиль көлiгiнде және қалалық электр көлiгiнде көлiк құралдарының иелерi және тасымалдаушылар жасаған құқық бұзушылықтар бөлiгiнде)," деген сөздермен толықтырылсын;
4) 547-баптың бiрiншi бөлiгi "осы Кодекстiң" деген сөздерден кейiн "175 (екiншi бөлiгiнде) (әуe көлiгiнде тасымалдаушылар жасаған құқық бұзушылықтар бөлiгiнде)," деген сөздермен толықтырылсын;

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1426
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений в Кодекс
Республики Казахстан об административных правонарушениях"
Статья 1. Внести в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 33; N 17, ст. 155) следующие изменения и дополнения:
1) статью 175 изложить в следующей редакции:
"Статья 175. Нарушение законодательства об обязательном
страховании
1. Уклонение страховой организации от заключения договора обязательного страхования, предусмотренного законодательными актами -
влечет штраф на должностных лиц в размере пятидесяти, на юридических лиц - в размере до пятисот месячных расчетных показателей.
2. Уклонение от заключения договора обязательного страхования лицом, обязанным в соответствии с законодательным актом об обязательном страховании заключить договор обязательного страхования, -
влечет штраф на граждан в размере до пятидесяти месячных расчетных показателей, на индивидуальных предпринимателей и должностных лиц - в размере до ста, на юридических лиц - в размере до одной тысячи месячных расчетных показателей.";
2) в части первой статьи 541 после цифры "172," дополнить словами "175 (частью второй) (в части правонарушений, совершенных частными нотариусами, аудиторами и аудиторскими организациями),";
3) в статье 543:
в части первой после цифры "165," дополнить словами "175 (частью второй) (в части правонарушений, совершенных владельцами транспортных средств и перевозчиками на автомобильном транспорте и городском электротранспорте),";
в подпункте 7) части второй после слова "статьями" дополнить словами "175 (частью второй) (в части правонарушений, совершенных владельцами транспортных средств и перевозчиками на автомобильном транспорте и городском электротранспорте),";
4) в части первой статьи 547 после слова "статьями" дополнить словами "175 (частью второй) (в части правонарушений, совершенных перевозчиками на воздушном транспорте),";

5) 549-баптың бiрiншi бөлiгi "осы Кодекстiң" деген сөздерден кейiн "175 (екiншi бөлiгiнде) (темiр жол көлiгiнде, теңiз және iшкi су көлiгiнде тасымалдаушылар жасаған құқық бұзушылықтар бөлiгiнде)," деген сөздермен толықтырылсын;
6) мынадай мазмұндағы 567-1-баппен толықтырылсын:
"567-1-бап. Өсiмдiк шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк орган
1. Өсiмдiк шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк орган осы Кодекстiң 175-бабында (екiншi бөлiгiнде) (өсiмдiк шаруашылығы өнiмiн өндiрушiлер жасаған құқық бұзушылықтар бөлігінде) көзделген әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстердi қарайды.
2. Өсiмдiк шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органның басшысы және оның орынбасарлары, аумақтық органдардың басшылары және олардың орынбасарлары әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстердi қарауға және әкiмшiлiк жаза қолдануға құқылы.";
7) 573-баптың бiрiншi бөлiгi "бiрiншi бөлiк" деген сөздермен толықтырылсын;
9) 636-бапта:
бiрiншi бөлiктiң 1) тармақшасында:
жиырма үшiншi абзац "172," деген саннан кейiн "175 (екiншi бөлiгi, осы бұзушылықтарды аудиторлар және аудиторлық ұйымдар жасаған кезде)," деген сөздермен толықтырылсын;
жиырма тоғызыншы абзац "148," деген саннан кейiн "175 (екiншi бөлiгi, осы бұзушылықтарды жеке нотариустар жасаған кезде)," деген сөздермен толықтырылсын;
екiншi бөлiктiң екiншi абзацындағы "451-баптың" деген сөздiң алдынан "175-баптың екiншi бөлiгi, осы бұзушылықтарды жолаушыларды тасымалдаушылар жасаған кезде," деген сөздермен толықтырылсын.
2-бап. Осы Заң жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

5) в части первой статьи 549 после слова "статьями" дополнить словами "175 (частью второй) (в части правонарушений, совершенных перевозчиками на железнодорожном, морском и внутреннем водном транспорте),";
6) дополнить статьей 567-1 следующего содержания:
"Статья 567-1. Уполномоченный государственный орган
в области растениеводства
1. Уполномоченный государственный орган в области растениеводства рассматривает дела об административных правонарушениях, предусмотренных статьей 175 (частью второй) (в части правонарушений, совершенных производителями продукции растениеводства) настоящего Кодекса.
2. Рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания вправе руководитель уполномоченного государственного органа в области растениеводства и его заместители, руководители территориальных органов и их заместители.";
7) часть первую статьи 573 дополнить словами "частью первой";
8) в статье 636:
в подпункте 1) части первой:
абзац двадцать третий после слова "статьи" дополнить словами "175 (часть вторая, когда эти нарушения совершены аудиторами и аудиторскими организациями),";
абзац двадцать девятый после цифры "148," дополнить словами "175 (часть вторая, когда эти нарушения совершены частными нотариусами),";
в абзаце втором части второй слова "(часть вторая статьи" заменить словами "(часть вторая статьи 175, когда эти нарушения совершены перевозчиками пассажиров, часть вторая статьи".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня его опубликования.
Президент
Республики Казахстан