Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігінің "Елорда" Ақмола мемлекеттік баспасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2003 жылғы 17 қаңтар N 35. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.11.14. 1150 қаулысымен.
"2002 жылы жекешелендіруге жататын республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 наурыздағы N 352 қаулысын орындау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігінің "Елорда" Ақмола мемлекеттік баспасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны оның жарғылық қорына мемлекеттің жүз пайыз қатысуымен "Елорда" баспасы" ашық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Қоғам) етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қоғам Жарғысын бекіткен кезде қызметінің негізгі мәні баспа өнімдерін шығару деп белгілесін;
2) Қоғамның әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
3) осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген іс-шараларды орындаған соң 2003 жылдың бірінші тоқсанында Қоғамның жарғылық капиталының 33 пайызынан аспайтын мөлшердегі акциялардың мемлекеттік пакетінің бір бөлігін сатуды жүзеге асырсын;
4) осы қаулыны іске асыру жөнінде өзге де шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлімінде мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-29-жолмен толықтырылсын:
"21-29. "Елорда" баспасы" ААҚ";
2) <*>
3) "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысына :
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі" деген бөлімінде:

О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Акмолинское государственное издательство "Елорда" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года N 35. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 14 ноября 2003 г. N 1150 (P031150)
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2002 года N 352 "О Перечне республиканских государственных предприятий, подлежащих приватизации в 2002 году", Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Акмолинское государственное издательство "Елорда" Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан путем преобразования его в открытое акционерное общество "Издательство "Елорда" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) при утверждении Устава определить основным предметом деятельности Общества выпуск печатной продукции;
2) обеспечить государственную регистрацию Общества в органах юстиции;
3) после выполнения мероприятий, указанных в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта, осуществить в первом квартале 2003 года продажу части государственного пакета акций Общества в размере не более 33 процентов от его уставного капитала;
4) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст.124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-29, следующего содержания:
"21-29. ОАО "Издательство "Елорда";
2) (исключен)
3) в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан":

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 224-18-жолмен толықтырылсын:
"224-18. "Елорда" баспасы" ААҚ".
Ескерту. 2) тармақша күшін жойды - ҚР Үкіметінің 2003.11.26.
N 1180 қаулысымен .
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

дополнить строкой, порядковый номер 224-18, следующего содержания:
"224-18. ОАО "Издательство "Елорда". <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 ноября 2003 г. N 1180
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан