"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актілерiне сот iсiн жүргiзу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2003 жылғы 23 қаңтар N 85
Қазақстан Республикасының Yкiметі қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне сот iсiн жүргiзу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Mәжілісінің қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы Қазақстан Республикасының кейбiр заң актілеріне сот iсiн жүргiзу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегi Азаматтық іс жүргiзу кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 18, 644-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 10, 244-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 15-16, 239-құжат; N 21-22, 281-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат):
1) 28-баптың бiрiншi бөлiгiнiң 1) тармақшасы алынып тасталсын;
2) 30-бап мынадай мазмұндағы 1-1-бөлiкпен толықтырылсын:
"1-1. Мамандандырылған аудандық соттар және оларға теңестiрiлген әкiмшілiк соттар әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердi қарауға уәкiлеттi органдардың (лауазымды адамдардың) қаулыларын дауға салу туралы iстердi қарайды.";
2. Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 32, 33-құжаттар, N 17, 155-құжат):
1) 541-бапта:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"541-бап. Соттар";
бiрiншi бөлiкте "аудандық және соларға теңестiрiлген" деген сөздер "мамандандырылған аудандық және оларға теңестiрiлген әкiмшiлiк" деген сөздермен ауыстырылсын.
2-бап. Осы Заң ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзіледi. Мамандандырылған аудандық және оларға теңестiрiлген әкiмшiлiк соттар құрылғанға дейiн осы Заңмен олардың соттылығына жатқызылған iстердi аудандық және оларға теңестiрiлген соттар қарайды.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам судопроизводства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2003 года N 85
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам судопроизводства".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам судопроизводства
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В "Гражданский процессуальный кодекс Республики Казахстан" от 13 июля 1999 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 18, ст. 644; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 10, ст. 244; 2001 г., N 8, ст. 52; N 15-16, ст. 239; N 21-22, ст. 281; N 24, ст. 338; 2002 г., N 17, ст. 155):
1) подпункт 1) части первой статьи 28 исключить;
2) статью 30 дополнить частью 1-1 следующего содержания:
"1-1. Специализированные районные суды и приравненные к ним административные суды рассматривают дела об оспаривании постановлений органов (должностных лиц), уполномоченных рассматривать дела об административных правонарушениях.".
2. В " Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях" от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 32, 33; N 17, ст. 155):
в статье 541:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Статья 541. Суды";
в части первой слова "районных и приравненных к ним" заменить словами "специализированных районных и приравненных к ним административных".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования. До образования специализированных районных и приравненных к ним административных судов дела, отнесенные настоящим Законом к их подсудности, рассматриваются районными и приравненными к ним судами.
Президент
Республики Казахстан