Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2003 жылғы 24 қаңтар N 91. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1400 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы  N 1400  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы 41  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 2-3, 14-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізілсін:
1) тақырыпта "қызметкерлерiне" деген сөзден кейiн "және қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлерiне" деген сөздермен толықтырылсын;
2) 1-тармақта:
бiрiншi абзацта:
"қызметкерлерiне" деген сөзден кейiн "және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне" деген сөздермен толықтырылсын;
"(бұдан әрі - мемлекеттiк мекемелер" деген сөздерден кейiн "мен қазыналық кәсiпорындардың" деген сөздермен толықтырылсын;
екiншi және үшiншi абзацтардағы "мемлекеттiк мекемелер" деген сөздерден кейiн "мен қазыналық кәсiпорындар" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 2-тармақта:
екiншi абзацта "қызметкерлерiнiң" деген сөзден кейiн "және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiнiң" деген сөздермен толықтырылсын;
үшiншi абзацта "қызметкерлерiне" деген сөзден кейiн "және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне" деген сөздермен толықтырылсын;
4) 3-тармақта:
1) тармақшада:
"мемлекеттiк мекемелер" деген сөздерден кейiн "мен қазыналық кәсiпорындардың" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"заңнамаға сәйкес ерекше мәртебе берiлген мемлекеттік жоғары оқу орындары қызметкерлерiнiң жекелеген санаттарына еңбекақы төлеу лауазымдық жалақылардың (ставкалардың) белгiленген мөлшерiне жоғарылататын коэффициентпен жүзеге асырылады;";
2) тармақшада:
"мемлекеттік мекемелер" және "(мемлекеттiк мекемелер)" деген сөздерден кейiн "мен қазыналық кәсiпорындар" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"педагог қызметкерлердiң жекелеген санаттары үшiн лауазымдық жалақылар (ставкалар) заңнамада бiр аптаға белгiленген нормативтiк оқу жүктемесiне қарай белгiленедi;";
5) тармақша алынып тасталсын;
5) 4-тармақта:
1) тармақшада:
"мемлекеттiк мекемелер" деген сөздерден кейiн "мен қазыналық кәсiпорындардың" деген сөздермен толықтырылсын;
"ұжымдық шартта" деген сөздерден кейiн "және (немесе) жұмыс берушінің актiсiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшада "мемлекеттiк мекемелердiң" деген сөздерден кейiн "және қазыналық кәсiпорындардың" деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттiк мекемелер мен қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне жалақысындағы айырма қолданыстағы еңбекақы төлеу жүйесiне сәйкес олардың орташа жалақысы бұрын қолданылған еңбекақы төлеу жүйесi бойынша орташа жалақысынан төмен болып шыққан жағдайларда және олар дәл сол лауазымда жұмыс iстеп жүрген жағдайда төленедi;";
4) тармақшадағы "мемлекеттiк мекемелер" деген сөздерден кейiн "мен қазыналық кәсiпорындардың" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 2003 года N 91. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29 декабря 2007 года N 1400.
Сноска. Постановление Правительства РК от 24 января 2003 года N 91   утратило силу постановлением Правительства РК от 29 декабря 2007 года   N 1400  (вводится в действие с 1 января 2008 года).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 2-3, ст. 14) следующие изменения и дополнения:
1) в заголовке после слова "служащими" дополнить словами "и работников казенных предприятий";
2) в пункте 1:
в абзаце первом:
после слова "служащими" дополнить словами "и работников казенных предприятий";
после слов "(далее - работников государственных учреждений" дополнить словами "и казенных предприятий";
в абзацах втором и третьем после слов "государственных учреждений" дополнить словами "и казенных предприятий";
3) в абзацах втором и третьем пункта 2 после слова "служащими," дополнить словами "и работников казенных предприятий";
4) в пункте 3:
в подпункте 1):
после слов "государственных учреждений" дополнить словами "и казенных предприятий";
дополнить абзацем следующего содержания:
"оплата труда отдельных категорий работников государственных высших учебных заведений, которым согласно законодательству предоставлен особый статус, осуществляется с повышающим коэффициентом к установленным размерам должностных окладов (ставок);";
в подпункте 2):
после слов "работников государственных учреждений", "для рабочих государственных учреждений" дополнить словами "и казенных предприятий";
дополнить абзацем следующего содержания:
"должностные оклады (ставки) для отдельных категорий педагогических работников определяются исходя из установленной законодательством нормативной учебной нагрузки в неделю;";
подпункт 5) исключить;
5) в пункте 4:
в подпункте 1):
после слов "государственных учреждений" дополнить словами "и казенных предприятий";
после слов "коллективным договором" дополнить словами "и (или) актом работодателя";
в подпункте 2) после слов "государственных учреждений" дополнить словами "и казенных предприятий";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) работникам государственных учреждений и казенных предприятий выплачивается разница в заработной плате в случаях, когда их средняя заработная плата согласно действующей системе оплаты труда оказывается ниже средней заработной платы по ранее действовавшей системе оплаты труда, и при условии их работы в той же должности;";
в подпункте 4) после слов "государственных учреждений" дополнить словами "и казенных предприятий";

6) 5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мыналарға:
1) мемлекеттiк басқару органдарына:
мемлекеттік мекемелер мен қазыналық кәсiпорындардың басшыларына олардың жұмыс нәтижелерi бойынша қаржыландыру жоспары бойынша тиiстi мемлекеттiк мекеменi ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебiнен (мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерiнде - еңбекақы төлеуге арналған қолда бар қаражат шегiнде) немесе мемлекеттік басқару органы қазыналық кәсiпорын үшiн бекіткен еңбекақы төлеу қоры шегiнде мемлекеттiк басқару органы белгiлеген тәртiппен сыйлықақы бepу;
2) мемлекеттік мекемелер мен қазыналық кәсiпорындардың басшыларына:
мемлекеттiк басқару органымен келiсiм бойынша мемлекеттік мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес қызметкерлерi мен қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерi лауазымдарының санаттар бойынша тiзiлімiнде көрсетілген лауазымдар атауларына олардың қызметiнiң ерекшелiгін сипаттайтын арнаулы қосымша атауларды қолдану, сондай-ақ функционалдық мiндеттерiне қарай өзге де лауазымдар атауларын теңестiру;
кредиторлық берешек болмаған кезде қаржыландыру жоспары бойынша тиiстi мемлекеттік мекеменi ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебiнен (мемлекеттік бiлiм беру мекемелерiнде - еңбекақы төлеуге арналған қолда бар қаражат шегiнде) немесе кредиторлық берешегi болмаған кезде мемлекеттiк басқару органы қазыналық кәсiпорын үшiн бекiткен еңбекақы төлеу қоры шегiнде салалық келiсiмде, ұжымдық шартта және (немесе) жұмыс берушiнiң актiсiнде белгiленген тәртіппен қызметкерлердiң лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгiлеу, сыйлықақы беру және материалдық көмек көрсету құқығы берiлсiн.";
7) 6-тармақта "мемлекеттiк органдар болып саналмайтын мемлекеттік мекемелердiң" деген сөздерден кейiн "және қазыналық кәсiпорындардың" деген сөздермен толықтырылсын;
8) көрсетiлген қаулыға 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 19-қосымшалардың тақырыбы мен мәтiнiндегi "мекемелер", "мекемелерi", "мекемелерiнiң" деген сөздерден кейiн "мен қазыналық кәсiпорындар", "мен қазыналық кәсiпорындары", "және қазыналық кәсiпорындарының" деген сөздермен толықтырылсын;
9) көрсетiлген қаулыға 1, 3-қосымшалар осы қаулыға 1, 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10) көрсетiлген қаулыға 4-қосымшада:
"Қызметкерлер кәсіптерінің, лауазымдарының, санаттарының атауы" деген 2-бағанда:
реттiк нөмiрi 2-жолдың үшiншi абзацындағы "мұғалiмдерiне, деген сөзден кейiн "кәсiптiк мектептердiң, орта кәсiптiк оқу орындарының" деген сөздермен толықтырылсын;
реттiк нөмiрi 4-жолдың 4) тармақшасындағы "кітапханашыларына" деген сөз "кітапхана қызметкерлерiне" деген сөздермен ауыстырылсын;

6) пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Предоставить право:
1) органам государственного управления:
премировать руководителей государственных учреждений и казенных предприятий по результатам их работы за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего государственного учреждения по плану финансирования (в государственных учреждениях образования - в пределах имеющихся средств на оплату труда), или в пределах фонда оплаты труда, утвержденного для казенного предприятия органом государственного управления, в порядке, установленном органом государственного управления;
2) руководителям государственных учреждений и казенных предприятий:
к наименованиям должностей, указанным в Реестре должностей работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, и казенных предприятий по категориям применять специальные дополнительные наименования, характеризующие специфику деятельности, а также приравнивать иные наименования должностей, исходя из функциональных обязанностей, по согласованию с органом государственного управления;
устанавливать стимулирующие надбавки к должностным окладам работников, премировать и оказывать материальную помощь за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего государственного учреждения по плану финансирования при отсутствии кредиторской задолженности (в государственных учреждениях образования - в пределах имеющихся средств на оплату труда), или в пределах фонда оплаты труда, утвержденного для казенного предприятия органом государственного управления, при отсутствии кредиторской задолженности, в порядке, определенном отраслевым соглашением, коллективным договором и (или) актом работодателя.";
7) в пункте 6 после слов "государственных учреждений, не являющихся государственными органами," дополнить словами "и казенных предприятий";
8) в заголовке и тексте приложений 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 19 к указанному постановлению после слов "государственных учреждений", "государственного учреждения" дополнить словами "и казенных предприятий", "и казенного предприятия";
9) приложения 1, 3 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению;
10) в приложении 4 к указанному постановлению:
в графе 2 "Наименование профессий должностей категорий работников":
в абзаце третьем, строки, порядковый номер 2, после слова "преподавателям" дополнить словами "профессиональных школ, средних профессиональных учебных заведений";
в подпункте 4), строки, порядковый номер 4, слово "Библиотекарям" заменить словами "Библиотечным работникам";

реттiк нөмiрi 6-жолдың 2) тармақшасында:
бiрiншi абзацта "орналасқан" деген сөзден кейiн "мемлекеттiк және" деген сөздермен толықтырылсын;
екiншi абзацта "орналасқан" деген сөзден кейiн "мемлекеттік және" деген сөздермен толықтырылсын;
төртiншi абзацта "(сыныптардың, топтардың)" деген сөздерден кейiн "мемлекеттік және" деген сөздермен толықтырылсын;
Ескертудiң 3-тармағындағы "жоғары спорт шеберлiгi мектебiнiң" деген сөздерден кейiн "мамандандырылған бөлiмшелерiнiң" деген сөздермен толықтырылсын;
11) көрсетiлген қаулыға 5-қосымшада:
реттік нөмiрi 6-жол алынып тасталсын;
ескертудегі "проректорларына" деген сөзден кейiн ", кафедра меңгерушiлерiне, профессорларына" деген сөздермен толықтырылсын;
12) көрсетiлген қаулыға 6-қосымшада:
реттік нөмiрi 1-жолдың "Қызметкерлер кәсіптерінің, лауазымдарының, санаттарының атауы" деген 2-бағанында:
қазақ тiлiндегi мәтiнiнде 3) тармақшада:
"Қанды және оның құрамдас бөлiктерiн даярлау жөнiндегi," деген сөздер "Қанды және оның құрамдас бөлiктерiн әрі сүйек кемігін даярлау және мұздатылған күйiнде сақтау жөнiндегi, емдеу плазмоферезі, гемосорбция және гемодиализ бөлiмшесiнiң (кабинеттерiнiң)," деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшадағы "Санитарлық-алдын алу мекемелерiнің" деген сөздер "Санитарлық-эпидемиологиялық қызметтердiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"Аса қауіпті инфекциялардың қоздырғыштарымен және олар ықтимал жұқтырылған материалдармен жұмыс iстейтiн қызметкерлерге;
Қызылорда облысы Арал және Қазалы аудандарының денсаулық сақтау мекемелерiнiң қызметкерлерiне";
13) тармақшадағы "Қатаң бақылаудағы" деген сөздер "Қарқынды бақыланатын мамандандырылған үлгiдегi" деген сөздермен ауыстырылсын;
14) тармақшадағы "бөлімшелерінің" деген сөзден кейiн ", психиатриялық ауруханалардың" деген сөздермен толықтырылсын;
15) тармақшаның жолдары мынадай редакцияда жазылсын:
"15) ЖҚТБ-ның алдын алу және        Лауазымдардың
оған қарсы күрес жөнiндегі     нақты тiзбесi
орталықтардың қызметкер-       бойынша төлеудің
леріне ЖҚТБ-мен ауыратын  60%  тәртібi мен
және АҚТҚ жұқтырған            шарттарын
ауруларға диагноз қойғаны,     азаматтардың
емдегені және оларға тікелей   денсаулығын қорғау
қызмет көрсеткенi үшiн;        саласындағы
ғылыми-зерттеу                 орталық атқарушы
ұйымдарының, ғылыми-           орган белгілейдi
өндірiстiк бiрлестiктер мен
олардың құрылымдық, оның
iшiнде бактериалдық және
вирустық препараттарды
жасау жөнiндегi бөлiмшеле.
рiнiң ЖҚТБ проблемасы
бойынша ғылыми тақырыпты
орындағаны үшiн және
ЖҚТБ-мен ауыратын және
АҚТҚ жұқтырған аурулармен
араласатын, ЖҚТБ вирусымен
және АҚТҚ ықтимал жұқтырылған
материалмен (оның iшiнде
жануарлармен) жұмыс
iстейтiн қызметкерлерiне
Денсаулық сақтау ұйымдары-      Көpcетілген
ның, мамандандырылған бө-       қосымша ақы нақты
лiмшелердің қызметкерлерiне     жұмыс iстеген сағат-
ЖҚТБ-мен ауыратын және          қа тепе-тең төленеді.
АҚТҚ жұқтырған ауруларды        Лауазымдардың
емдегенi және оларға тiкелей    нақты тізбесiн
қызмет көрсеткенi үшiн;     60% азаматтардың
консультациялар, тексерулер     денсаулығын қорғау
жүргiзгенi, медициналық         саласындағы
жәрдем, сот-медициналық         орталық атқарушы
және патологоанотомиялық        орган белгілейдi";
сараптама, сондай-ақ
халықтың қаны мен ЖҚТБ-
мен ауыратын және АҚТҚ
жұқтырған аурулардан
алынатын материалдарды
зертханалық тексерудiң
барлық түрлерiн жасағаны
үшiн

в подпункте 2) строки, порядковый номер 6:
в абзаце первом после слов "поселках городского типа, с" дополнить словами "государственным и";
в абзаце втором после слов "учебно-консультативных пунктов) с" дополнить словами "государственным и";
в абзаце четвертом после слов "ведут занятия по" дополнить словами "государственному и";
в пункте 3 Примечания после слов "распространяются на руководящих и педагогических работников" дополнить словами "специализированных отделений";
11) в приложении 5 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 6, исключить;
в примечании после слов "и лечебной работе" дополнить словами "заведующим кафедр, профессорам";
12) в приложении 6 к указанному постановлению:
в графе 2 "Наименование профессий, должностей, категорий работников", строки, порядковый номер 1:
в подпункте 3):
после слов "по заготовке" дополнить словами "и хранению в замороженном состоянии";
после слов "ее компонентов" дополнить словами "и костного мозга, отделения (кабинетов) лечебного плазмофереза, гемосорбции и гемодиализа,";
в подпункте 4) слова "санитарно-профилактических учреждений" заменить словами "санитарно-эпидемиологических служб";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"Работникам за работу с возбудителями особо опасных инфекций и материалами потенциально зараженными ими;
работникам учреждений здравоохранения Аральского и Казалинского районов Кызылординской области";
в подпункте 13) слова "строгого наблюдения" заменить словами "специализированного типа с интенсивным наблюдением";
в подпункте 14) после слова "стражей)" дополнить словами "психиатрических больниц";
строку, подпункта 15) изложить в следующей редакции:
"15) Работникам центров по профилак-                 Порядок и
тике и борьбе со СПИД за диагнос-       60%     условия вы-
тику, лечение и непосредственное об-            платы по конк-
служивание больных СПИД и ВИЧ-                  ретному переч-
инфицированных; научно-исследова-               ню должностей
тельских организаций, научно-произ-             определяется
водственных объединений и их струк-             центральным
турных подразделений, в том числе               исполнитель-
по производству бактериальных и ви-             ным органом в
русных препаратов, за выполнение                области охраны
научной тематики по проблеме СПИД               здоровья
и контактирующие с больными СПИД и              граждан
ВИЧ-инфицированными, работающие
с вирусом СПИД и потенциально
зараженными ВИЧ-материалом (в том
числе животным).
Работникам организаций здравоох-                Указанная
ранения, специализированных отделе-     60%     доплата выпла-
ний за лечение и непосредственное               чивается про-
обслуживание больных СПИД и ВИЧ-                порционально
инфицированных; за проведение                   за фактически
консультации, осмотров, оказание                отработанные
медицинской помощи, судебно-                    часы. Конкрет-
медицинской и паталогоанатомической             ный перечень
экспертизы, а также всех видов                  должностей оп-
лабораторных исследований крови                 ределяется
населения и материалов, поступающих             центральным
от больных СПИД и ВИЧ-                          исполнитель-
инфицированных                                  ным органом в
области охраны
здоровья
граждан";

реттiк нөмiрi 1-жолдың "Кәсiптердiң, лауазымдардың, қызметкерлер санаттарының атауы" деген 2-бағанындағы 16) тармақша "(бөлiмшелердiң, құрылымдық бөлiмшелердiң)" деген сөздерден кейiн "өлiк тiндерiн, мүшелерiн және терiсiн дайындау (консервациялау) бөлiмшесiнiң" деген сөздермен толықтырылсын;
реттiк нөмiрi 2-жолдың "Ескерту" деген 5-бағанындағы 3) тармақшаның екiншi, үшiншi абзацтары "Өзiнiң жұмыс", "Жұмыс уақытынан" деген сөздердiң алдынан "Мекеменiң жұмыс режимiн ескерiп," деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмiрi 3-жолда:
"Ескерту" деген 5-баған "Лауазымдардың және ұйымдардың нақты тiзбесi бойынша төлеудiң тәpтiбi мен шарттарын азаматтардың денсаулығын қорғау саласындағы орталық атқарушы орган белгілейдi" деген сөздермен толықтырылсын;
1) тармақшада:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"аса қауiптi инфекциялардың
қоздырғыштарымен және олар
ықтимал жұқтырылған материалдармен     40-80%-ға
жұмыс iстегені үшін;                   дейiн";
үшiншi, төртіншi, бесiншi, алтыншы, жетіншi, сегiзiншi, тоғызыншы, оныншы, он бiрiншi абзацтарда "Лауазымдық жалақыдан қосымша ақылар және үстемеақылардың мөлшерi" деген 4-баған "-ға дейін" деген сөзбен толықтырылсын;
6) тармақшада "Ескерту" деген 5-баған "Дәрiгер-хирург лауазымдарының нақты тiзбесi бойынша осы қосымша ақыны төлеудің тәртiбi мен шарттарын азаматтардың денсаулығын қорғау саласындағы орталық атқарушы орган белгiлейдi" деген сөздермен толықтырылсын;
7) тармақшада:
"Қосымша ақылар мен үстемеақылар түрлерi" деген 3-баған "төтенше" деген сөздiң алдынан "Құтқару және шұғыл жұмыстарды жүзеге асыру кезеңiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
"Лауазымдық жалақыдан қосымша ақылар және үстемеақылардың мөлшерi" деген 4-баған "кезекшiлiктiң" деген сөздiң алдынан "Күту және тұрақты дайын болу режимiндегi" деген сөздермен толықтырылсын;
"Ескерту" деген 5-бағанда:
реттiк нөмiрi 4-жол "Көрсетiлген қосымша ақы азаматтардың денсаулығын қорғау саласындағы орталық атқарушы орган бекіткен тәртіппен белгіленедi" деген сөздермен толықтырылсын;
реттiк нөмiрi 9-жол "Көрсетiлген үстемеақыны белгiлеудiң тәртібi мен шарттарын мемлекеттiк басқару органы белгiлейдi" деген сөздермен толықтырылсын;
реттiк нөмiрi 10-жол "Көрсетiлген үстемеақыны белгiлеудің тәртiбi мен шарттарын мемлекеттiк басқару органы белгiлейдi" деген сөздермен толықтырылсын;
ескертудiң бiрiншi абзацындағы "мамандандырылған емдеу-алдын алу мекемелерiнде ("деген сөздерден кейiн "алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын ауруларды мәжбүрлеп емдеуге арналған" деген сөздермен толықтырылсын;

в графе 2 "Наименование профессий, должностей, категорий работников", подпункт 16), строки, порядковый номер 1, после слов "(отделений, подразделений)" дополнить словами "отделения заготовки (консервации) трупных тканей, органов и кожи";
графу 5 "Примечание", абзацы второй, третий подпункта 3), строки, порядковый номер 2, дополнить словами "с учетом режима работы учреждения";
в строке, порядковый номер 3:
графу 5 "Примечание", дополнить словами "Порядок и условия выплаты по конкретному перечню должностей и организаций устанавливаются центральным исполнительным органом в области охраны здоровья граждан";
в подпункте 1):
абзац второй изложить в следующей редакции
"за работу с возбудителями особо
опасных инфекций и материалами         До
потенциально зараженными ими;        40-80%";
в абзацах третий, четвертый, пятый, шестой, седьмой, восьмой, девятый, десятый, одиннадцатый, графа 4 "Размеры доплат и надбавок от должностного оклада", дополнить словом "До";
в подпункте 6), графа 5 "Примечание", дополнить словами "Порядок и условия выплаты данной доплаты по конкретному перечню должностей врачей-хирургов устанавливаются центральным исполнительным органом в области охраны здоровья граждан";
в подпункте 7):
графу 3 "Виды доплат и надбавок", дополнить словами "в период осуществления спасательных и неотложных работ";
графу 4 "Размеры доплат и надбавок от должностного оклада", дополнить словами "в режиме ожидания и постоянной готовности";
в графе 5 "Примечание":
строку, порядковый номер 4, дополнить словами "Указанная доплата устанавливается в порядке, утвержденном центральным исполнительным органом в области охраны здоровья граждан";
строку, порядковый номер 9, дополнить словами "Порядок и условия установления указанной надбавки определяются органом государственного управления";
строку, порядковый номер 10, дополнить словами "Порядок и условия установления указанной надбавки определяются органом государственного управления";
в абзаце первом примечания после слов "в специализированных лечебно-профилактических учреждениях (палатах, отделениях" дополнить словами "для принудительного лечения больных алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией";

13) көрсетiлген қаулыға 8-қосымшада:
реттiк нөмiрi 1-жолдағы 3), 4) тармақшалардың "Ескерту" деген 5-бағаны "Осы қосымша ақыны төлеудiң тәртiбi мен шарттарын мәдениет саласындағы орталық атқарушы орган белгiлейдi" деген сөздермен толықтырылсын;
14) көрсетiлген қаулыға 9-қосымшада:
"Қызметкерлер кәсіптерiнiң, лауазымдарының, санаттарының атаулары" деген 2-бағанда:
реттік нөмiрi 1-жолдағы "басшыларына, мамандары мен қызметшiлерiне" деген сөздер "олимпиадалық дайындық орталығының қызметкерлерiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 2-жолдағы "спорт шеберлiгi мектебiнiң" деген сөздерден кейiн "олимпиадалық дайындық орталығының" деген сөздермен толықтырылсын;
реттiк нөмiрi 5-жолдағы "спорт жөнiндегі жаттықтырушы-оқытушыларға" деген сөздер "басшыларға және спорт жөнiндегі жаттықтырушы-оқытушыларға" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмiрi 1-жолдың "Ескерту" деген 5-бағанында "Қызметкерлер лауазымдарының нақты тiзбесi бойынша көрсетiлген үстемеақыны төлеудiң тәртiбi мен шарттарын дене шынықтыру және спорт саласындағы орталық атқарушы орган белгiлейдi. Бұл үстемеақы ең жоғарғы көрсеткіш бойынша төленедi." деген сөздермен толықтырылсын;
реттiк нөмiрi 1-жолдың 7) тармақшасы "Республикалық олимпиадалық дайындық орталықтары, спорт колледждерi мен жоғары спорт шеберлiгi мектептерiнен басқа" деген сөздермен толықтырылсын;
реттiк нөмiрi 2-жолдың "Ескерту" деген 5-бағаны "Көрсетiлген үстемеақыны төлеудiң тәртiбi мен шарттарын дене шынықтыру және спорт саласындағы орталық атқарушы орган белгiлейдi. Бұл үстемеақы ең жоғарғы көрсеткiш бойынша төленедi." деген сөздермен толықтырылсын;
реттiк нөмiрi 2-жолдың 7) тармақшасы "Республикалық олимпиадалық дайындық орталықтарынан, спорт колледждерiнен және жоғары спорт шеберлiгi мектептерiнен басқа" деген сөздермен толықтырылсын;
реттiк нөмiрi 5-жолдың "Ескерту" деген 5-бағаны "Бұл үстемеақы ең жоғарғы көрсеткiш бойынша төленеді." деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын:
"Ескерту.
Жоғары сапалы оқу-жаттығу процесін тiкелей қамтамасыз еткені және спорттық ойын түрлері бойынша спорт жарыстарының чемпиондары мен жүлдегерлерiн дайындағаны үшін спорттық ойын түрлерi жөнiндегi жаттықтырушы-оқытушыларға үстемеақы төлеудің тәртібi мен шарттарын дене шынықтыру және спорт саласындағы орталық атқарушы орган белгiлейдi.";
15) көрсетiлген қаулыға 10-қосымша:
"Қызметкерлер кәсiптерiнiң, лауазымдарының, санаттарының атауы" деген 2-бағандағы реттiк нөмiрi 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қару-жарақты, оқ-дәрiлердi, әскери техниканы жөндеумен, қабылдап алумен, сақтаумен, берумен және күзетудi қамтамасыз етумен;
қару-жарақтарға, оқ-дәрiлерге, әскери техникаға және заттай мүлiктi қоспағанда, әскери мақсаттағы мүлiкке есеп жүргiзумен тiкелей айналысатын қызметкерлерге";

13) в приложении 8 к указанному постановлению:
графу 5 "Примечание", подпункты 3), 4), строки, порядковый номер 1, дополнить словами "Порядок и условия выплаты данной доплаты устанавливаются центральным исполнительным органом в области культуры";
14) в приложении 9 к указанному постановлению:
в графе 2 "Наименование профессий, должностей, категорий работников":
в строке, порядковый номер 1, слова "Руководителям, специалистам и служащим" заменить словами "Работникам центра олимпийской подготовки,";
в строке, порядковый номер 2, после слов "Тренерам-преподавателям по спорту" дополнить словами "центра олимпийской подготовки,";
в строке, порядковый номер 5, слова "Тренерам-преподавателям по спорту" заменить словами "Руководителям и тренерам-преподавателям по спорту";
в графе 5 "Примечание", строки, порядковый номер 1, дополнить словами "Порядок и условия выплаты указанной надбавки по конкретному перечню должностей работников устанавливаются центральным исполнительным органом в области физической культуры и спорта. Данная надбавка выплачивается по наивысшему показателю.";
подпункт 7), строки, порядковый номер 1, дополнить словами "Кроме республиканских центров олимпийской подготовки, колледжей спорта и школ высшего спортивного мастерства";
графу 5 "Примечание", строки, порядковый номер 2, дополнить словами "Порядок и условия выплаты указанной надбавки устанавливаются центральным исполнительным органом в области физической культуры и спорта. Данная надбавка выплачивается по наивысшему показателю.";
подпункт 7), строки, порядковый номер 2, дополнить словами "Кроме республиканских центров олимпийской подготовки, колледжей спорта и школ высшего спортивного мастерства";
графу 5 "Примечание", строки, порядковый номер 5, дополнить словами "Данная надбавка выплачивается по наивысшему показателю.";
дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание.
Порядок и условия выплаты надбавок за непосредственное обеспечение высококачественного учебно-тренировочного процесса и за подготовку чемпионов и призеров спортивных соревнований по игровым видам спорта тренерам-преподавателям по игровым видам спорта устанавливаются центральным исполнительным органом в области физической культуры и спорта.";
15) в приложении 10 к указанному постановлению:
в графе 2 "Наименование профессий, должностей, категорий работников", строки, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
"Работникам, непосредственно занятым:
ремонтом, приемом, хранением, выдачей и обеспечением охраны вооружения, боеприпасов, боевой техники;
ведением учета вооружения, боеприпасов, боевой техники и имущества военного назначения, за исключением вещевого";

реттiк нөмiрi 5-жолдың "Қосымша ақылар мен үстемеақылардың түрлерi" деген 3-бағанында "әскери техниканы," деген сөздерден кейiн "заттай мүлiктi қоспағанда, әскери мақсаттағы" деген сөздермен толықтырылсын;
16) көрсетiлген қаулыға 12-қосымшада:
реттік нөмiрi 1-жолдың "Ескерту" деген 5-бағанындағы "материалдық-техникалық жабдықтау және өткiзу қызметкерлерi, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және күзет" деген сөздер алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 4-жолдың "Қызметкерлер кәсiптерiнiң, лауазымдарының, санаттарының атауы" деген 2-бағанында "тергеу изоляторларының," деген сөздерден кейiн "уақытша ұстау изоляторларының" деген сөздермен толықтырылсын;
17) көрсетiлген қаулыға 13-қосымшада:
реттік нөмiрi 2-жолда:
"Қосымша ақылар мен үстемеақылардың түрлерi" деген 3-баған "төтенше" деген сөздiң алдынан "Құтқару және шұғыл жұмыстарды жүзеге асыру кезеңiндегi" деген сөздермен толықтырылсын;
"Лауазымдық жалақыдан қосымша ақылар және үстемеақылардың мөлшерi" деген 4-баған "кезекшiлiктiң" деген сөздің алдынан "Күту және тұрақты дайын болу режимiндегi" деген сөздермен толықтырылсын;
peттік нөмiрi 1-жолдағы 1) тармақшаның "Ескерту" деген 5-бағаны "Лауазымдардың нақты тiзбесi бойынша көрсетiлген үстемеақыны төлеудің тәртiбi мен шарттарын төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы орталық атқарушы орган белгiлейдi" деген сөздермен толықтырылсын;
18) көрсетiлген қаулыға 15-қосымшада:
"Қызметкерлер кәсіптерінің, лауазымдарының, санаттарының атауы деген 2-бағанда реттiк нөмiрi 2-жолдың бiрiншi абзацындағы "пайыздық үстемеақы төленедi" деген сөздер алынып тасталсын;
19) көрсетiлген қаулыға 17-қосымшада:
тақырыбы "Статистика" деген сөзден кейiн ", геологиялық ақпарат, ақпаратты техникалық қорғау" деген сөздермен толықтырылсын;
реттiк нөмiрi 1-жолдың "Қызметкерлер кәсiптерiнiң, лауазымдарының, санаттарының атауы" деген 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын: "Статистика жүйесi мемлекеттiк мекемелерінің, "Казгеоақпарат" республикалық геологиялық ақпарат орталығы" мемлекеттік мекемесiнiң қызметкерлерiне";
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 2-жолмен толықтырылсын:
"2 "Ақпаратты техникалық    Ерекше         Лауазымдардың
қорғау орталығы"         еңбек          нақты тiзбесi
мемлекеттiк мекеме-      жағдай-        бойынша төлеудiң
сiнiң мемлекеттiк және   лары     15%   тәpтібімен
қызметтік құпиясы бар    үшiн           шарттарын
құпия және аса құпия     қосымша        уәкілетті орган
құжаттармен тұрақты      ақы            белгілейдi";
жұмыс iстейтін
мамандарына
20) көрсетiлген қаулыға 20-қосымшада:
"белгілеген лауазымдық жалақыны" деген сөздерден кейiн "және сағат бойынша ақы төлеу коэффициенттерiнiң тиiстi мөлшерлерiн" деген сөздермен толықтырылсын;
жиырма үшiншi абзац алынып тасталсын;

в графе 3 "Виды доплат и надбавок", строки, порядковый номер 5, после слова "имущества" дополнить словами "военного назначения, за исключением вещевого";
16) в приложении 12 к указанному постановлению:
в графе 5 "Примечание", строки, порядковый номер 1, слова "работники материально-технического снабжения и сбыта, жилищно-коммунального хозяйства и охраны" исключить;
в графе 2 "Наименование профессий, должностей, категорий работников", строки, порядковый номер 4, после слов "следственных изоляторов," дополнить словами "изоляторов временного содержания,";
17) в приложении 13 к указанному постановлению:
в строке, порядковый номер 2:
графу 3 "Виды доплат и надбавок", дополнить словами "в период осуществления спасательных и неотложных работ";
графу 4 "Размеры доплат и надбавок от должностного оклада" дополнить словами "в режиме ожидания и постоянной готовности";
графу 5 "Примечание", подпункт 1), строки, порядковый номер 1, дополнить словами "Порядок и условия выплаты указанной доплаты по конкретному перечню должностей устанавливаются центральным исполнительным органом в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций";
18) в приложении 15 к указанному постановлению:
в графе 2 "Наименование профессий, должностей, категорий работников", абзац первый, строки, порядковый номер 2, слова "выплачивается процентная надбавка" исключить;
19) в приложении 17 к указанному постановлению:
заголовок дополнить словами "геологической информации, технической защиты информации";
графу 2 "Наименование профессий должностей, категорий работников", строки, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции: "Работникам государственных учреждений системы статистики, государственного учреждения "Республиканский центр геологической информации "Казгеоинформ";
дополнить строкой, порядковый номер 2, следующего содержания:
"2. Специалистам государст-     Доплата          Порядок и
венного учреждения "Центр   за особые  15%   условия
технической защиты ин-      условия          выплаты по
формации", постоянно рабо-  труда            конкретному
тающим с секретными и со-                    перечню
вершенно секретными доку-                    должностей
ментами, содержащими госу-                   устанавливают-
дарственную и служебную                      ся уполномо-
тайну                                        ченным органом";
20) в приложении 20 к указанному постановлению:
после слов "установленного Правительством Республики Казахстан" дополнить словами "и соответствующих размеров коэффициентов почасовой оплаты";
абзац двадцать третий исключить;

21) көрсетiлген қаулыға 21-қосымшада:
1-тармақта:
5) және 7) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"5) жүктiлiгi және босануы бойынша демалыс, сондай-ақ заңнамаға сәйкес берiлген, баланы күту жөнiндегi жалақысы сақталмайтын қосымша демалыс уақыты;
7) Қазақстан Республикасының Парламенті, Қазақстан Республикасының жергiлiктi өкілдi органдары депутаттарының өкiлеттіктерiн тұрақты негiзде жүзеге асырған;";
2-тармақтағы "Осы Тәртiпке" деген сөздер "Осы Ережеге" деген сөздермен ауыстырылсын;
22) көрсетiлген қаулыға 22-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттiк мекемелер мен қазыналық кәсiпорындар жұмысшыларының Жұмыстар мен жұмысшылар кәсiптерiнiң бiрыңғай тарифтiк-бiлiктiлiк анықтамалығы шығарылымдарында жоқ жекелеген кәсiптерiн тарифтеу (барлық қызмет салалары үшiн ортақ)";
"Жұмысшы кәсiбiнiң атауы" деген бағанда:
реттік нөмiрi 23-жол "(-құтқарушы)" деген сөзбен толықтырылсын;
реттiк нөмiрi 34-жол "Жануарларды" деген сөзден кейiн "оның iшiнде жануарлардың кез келген күрделi және ерекше қауiптi топтарын" деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмiрi 36-жол "Санитар" деген сөзден кейiн "әйел санитар (-жуушы)" деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмiрi 45-жол "(вахтер)" деген сөзбен толықтырылсын;
"Бiлiктiлiк разряды" деген бағанда:
реттiк нөмiрi 6-жолдағы "3" деген сан "3 - 5" деген сандармен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 34-жолдағы "4" деген сан "2 - 6" деген сандармен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 38-жолдағы "4" деген сан "5" деген санмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70-жолдармен толықтырылсын:
"51. Жағалау боцманы                          2-3
52. Жағалау матросы                           1-2
53. Таразышы                                   1
54. Киiм iлушi                                 1
55. Суару-жуу машиналарына май құюшы           2
56. Орман iсiн жүргiзушi                      2-6
57. Кеме жүргiзу жағдайының жөндеушісі        3-4
58. Гидрометеорологиялық бекеттi              5-7
байқаушы
59. Арна зерттеу партиясының дала (жол)       1-4
жұмысшысы
60. Еден сүртуші                              2-3
61. Кеме жүргізу жағдайының бекеттегi         2-4
жұмысшысы
62. Жұмысшы:                                   1
жағалау;
тұрмыстық қызметтер бюросының;
моншада қызмет көрсету жұмысшысы
63. Өндiрiстiк моншалар жұмысшысы             1-2
64. Арнайы киiмдi жуу және жөндеу жөнiндегi    2
жұмысшы
65. Селден қорғау құрылыстарын пайдалану      5-7
жөнiндегi жұмысшы
66. Басқару тұтқасын меңгерушi (рулевой,      5-7
кормщик)

21) в приложении 21 к указанному постановлению:
в пункте 1:
подпункты 5), 7) изложить в следующей редакции:
"5) отпуска по беременности и родам, а также время дополнительного отпуска без сохранения заработной платы по уходу за ребенком, предоставленного в соответствии с законодательством;
7) осуществления полномочий депутатов Парламента Республики Казахстан, местных представительных органов Республики Казахстан на постоянной основе;";
в пункте 2 слова "настоящим Порядком" заменить словами "настоящими Правилами";
22) в приложении 22 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Тарификация отдельных профессий рабочих государственных учреждений и казенных предприятий, которые отсутствуют в выпусках Единого тарифно-квалификационного справочника работ и профессий рабочих (общие для всех сфер деятельности)";
в графе "Наименование профессии рабочего":
строку, порядковый номер 23, дополнить словом "(-спасатель)";
строку, порядковый номер 34, дополнить словами "в том числе, за любыми сложными и особо опасными группами животных";
строку, порядковый номер 36, дополнить словами "санитарка (-мойщица)";
строку, порядковый номер 45, дополнить словом "(вахтер)";
в графе "Квалификационный разряд":
в строке, порядковый номер 6, цифру "3" заменить цифрами "3-5";
в строке, порядковый номер 34, цифру "4" заменить цифрами "2-6";
в строке, порядковый номер 38, цифру "4" заменить цифрой "5";
дополнить строками, порядковые номера 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 следующего содержания:
"51. Береговой боцман                                  2-3
52. Береговой матрос                                   1-2
53. Весовщик                                           1
54. Гардеробщик                                        1
55. Заправщик поливомоечных машин                      2
56. Лесовод                                            2-6
57. Монтер судоходной обстановки                       3-4
58. Наблюдатель гидрометеорологического поста          5-7
59. Полевой (путевой) рабочий                          1-4
изыскательской русловой партии
60. Полотер                                            2-3
61. Постовой рабочий судоходной обстановки             2-4
62. Рабочий:                                           1
береговой;
бюро бытовых услуг;
по обслуживанию в бане
63. Рабочий производственных бань                      1-2
64. Рабочий по стирке и ремонту спецодежды             2
65. Рабочий по эксплуатации селезащитных               5-7
сооружений
66. Рулевой (кормщик)                                  5-7

2. Денсаулық сақтау жүйесi бойынша:
басшының бикелiк iс жөнiндегi орынбасарының лауазымы, басшының азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар медициналық қызметi жөнiндегi орынбасарының лауазымы басшы орынбасарының лауазымынан бір санат төмен болады;
бас медициналық бикенің лауазымы медициналық бикенің лауазымынан бір санат жоғары болады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2003 жылғы 24 қаңтардағы
N 91 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметiнiң
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 41 қаулысына
3-қосымша
Мемлекеттік мекемелер мен қазыналық кәсіпорындар жұмысшыларының лауазымдық жалақыларын (ставкаларын) есептеуге арналған коэффициенттер
___________________________________________________________
Біліктілік разряды        Коэффициенттер
___________________________________________________________

2. По системе здравоохранения:
должность заместителя руководителя по сестринскому делу, должность заместителя руководителя по медицинской службе гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций относятся на одну категорию ниже должности заместителя руководителя;
должность главной медицинской сестры относится на одну категорию выше должности медицинской сестры.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 января 2003 года N 91
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
Коэффициенты для исчисления должностных окладов (ставок)
рабочих государственных-учреждений и казенных предприятий
-------------------------------------------------------------------
Квалификационный разряд       !        Коэффициенты
-------------------------------------------------------------------