Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының "Бөтеннің мүлкін заңсыз иемдену жөніндегі істер бойынша сот тәжірибесі туралы" 2003 жылғы 11 шілдедегі N 8 нормативтік қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2003 жылғы 19 желтоқсандағы N 14 нормативтік қаулысы.
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының "Бөтеннің мүлкін заңсыз иемдену жөніндегі істер бойынша сот тәжірибесі туралы" 2003 жылғы 11 шілдедегі N 8 нормативтік қаулысына өзгерістер енгізу жөніндегі наразылығында келтірілген уәждерді талқылай келіп, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты онда қанағаттандыру үшін құқықтық негіздердің жоқ екендігін атап көрсетеді.
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінде көрсетілген қылмыстарды бірнеше рет жасалу және жиынтық белгілері бойынша дәрежелеу мәселелері тек бөтеннің мүлкін иемденуге ғана емес, сонымен бірге қылмыстың басқа құрамдарына да қатысты екенін және мұның өзі қылмыстық істердің тиісті санаттары бойынша сот тәжірибесін қорытуды және зерделеуді қажет ететінін назарға ала отырып, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жалпы отырысы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының "Бөтеннің мүлкін заңсыз иемдену жөніндегі істер бойынша сот тәжірибесі туралы" 2003 жылғы 11 шілдедегі N 8 нормативтік қаулысының 24-тармағының бірінші абзацы алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Конституциясының 4-бабына сәйкес, осы нормативтік қаулы қолданыстағы құқық құрамына енгізіледі және жалпыға бірдей міндетті болып табылады әрі ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының судьясы,
жалпы отырыс хатшысы

О внесении изменения в нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан N 8 "О судебной практике по делам о хищениях" от 11 июля 2003 года
Нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан от 19 декабря 2003 года N 14.
Обсудив доводы протеста Генерального Прокурора Республики Казахстан о внесении изменений в нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан N 8 "О судебной практике по делам о хищениях" от 11 июля 2003 года и в другие нормативные постановления, пленарное заседание Верховного Суда Республики Казахстан отмечает отсутствие в нем правовых оснований для удовлетворения.
Принимая во внимание, что вопросы квалификации преступлений по признакам неоднократности и совокупности касаются не только хищений, но и других составов преступлений, предусмотренных Уголовным кодексом Республики Казахстан, что требует обобщения и изучения судебной практики по соответствующим категориям уголовных дел и последующего разъяснения, пленарное заседание Верховного Суда Республики Казахстан постановляет:
1. Исключить абзац первый пункта 24 нормативного постановления Верховного Суда Республики Казахстан N 8 "О судебной практике по делам о хищениях" от 11 июля 2003 года.
2. Согласно статье 4 Конституции Республики Казахстан настоящее нормативное постановление включается в состав действующего права, а также является общеобязательным и вступает в силу со дня его официального опубликования.
Председатель
Верховного Суда
Республики Казахстан
Судья
Верховного Суда
Республики Казахстан,
секретарь пленарного заседания