Балық шаруашылығы су айдындарында балық аулаудың және теңіз аңын (итбалықты) аулаудың 2003 жылға арналған лимиттері мен квоталарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2003 жылғы 19 ақпан N 172
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қазандағы Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес балық шаруашылығы су айдындарында балық аулаудың және теңіз аңын (итбалықты) аулаудың 2003 жылға арналған лимиттері мен квоталары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасның Ауыл шаруашылығы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен балық аулаудың және теңіз аңын (итбалықты) аулаудың бекітілген лимиттері мен квоталарын шаруашылық жүргізуші субъектілер арасында бөлуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 19 ақпандағы
N 172 қаулысымен
бекітілген
Балық шаруашылығы су айдындарында балық аулаудың және теңіз аңын (итбалықты) аулаудың 2003 жылға арналған лимиттері мен квоталары
(тоннада)
__________________________________________________________________
Балықтың және теңіз    Су айдындарында балық аулаудың және теңіз
аңының (итбалық)      аңын (итбалықты) аулаудың рұқсат етілген
түрлері           лимиттері мен квоталары
__________________________________________________________________
1                               2
__________________________________________________________________
Жайық-Каспий бассейні
Жайық  Сағалық    Қиғаш    Сағалық   Каспий
өзені  кеңістігі  өзені    кеңістігі теңізі
бар жаға.           бар жаға.  (ҒЗЖ-
лаулық              лаулық      ға)
теңізден            теңізден
аулау               аулау
1. Бекіре тұқымдастары, 219               10                  15
ғылыми-кәсіптік аулау,
(барлығы)
оның ішінде: қортпа     49,0                                  4,0
шоқыр      133,5                                 6,5
бекіре     34,5                                  3,5
пілмай     2,0                                   1,0
оның ішінде:
Түркіменстанның
квотасы                 27,41
оның ішінде: қортпа     1,0
шоқыр      24,91
бекіре     1,5
(халықаралық келісім
жасалған жағдайда)
2. Қаракөз              900     680       600       200
3. Ірі шағын балық      6500    4300      4550      2000
оның ішінде: көксерке   1500    1300      300       150
сазан      300     400       300       400
табан      4200    2000      3000      800
ақмарқа    300     300       50        50
жайын      200     300       900       600

Об утверждении лимитов и квот вылова рыбы и добычи морского зверя (тюленя) в рыбохозяйственных водоемах на 2003 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2003 года N 172
В соответствии с Законом  Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить лимиты и квоты вылова рыбы и добычи морского зверя (тюленя) в рыбохозяйственных водоемах на 2003 год согласно приложению.
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке распределение утвержденных лимитов и квот вылова рыбы и добычи морского зверя (тюленя) между хозяйствующими субъектами.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2003 года N 172
Лимиты и квоты вылова рыбы и добычи морского зверя
(тюленя) в рыбохозяйственных водоемах на 2003 год
(в тоннах)
-------------------------------------------------------------------
Виды рыб и морского !Лимиты и квоты допустимого вылова рыбы и
зверя (тюлень)      !добычи морского зверя (тюленя) в водоемах
-------------------------------------------------------------------
1        !                      2
-------------------------------------------------------------------
Урало-Каспийский бассейн
Река    Прибреж-    Река    Прибреж- Каспий-
Урал    ный мор-    Кигач   ный мор- ское
ской лов            ской лов море
с пред-             с пред-  (НИР)
устьевым            устьевым
прост-              прост-
ранством            ранством
1. Осетровый научно-   219        10                          15
промысловый лов,
(всего) в том числе:
белуга        49,0                                    4,0
севрюга      133,5                                    6,5
осетр         34,5                                    3,5
шип            2,0                                    1,0
из них:
квота Туркменистана  27,41
в том числе:
белуга         1,0
севрюга      24,91
осетр          1,5
(при условии заклю-
чения международного
соглашения)
2. Вобла               900       680        600       200
3. Крупный частик     6500      4300       4550      2000
в том числе:
судак         1500      1300        300       150
сазан          300       400        300       400
лещ           4200      2000       3000       800
жерех          300       300         50        50
сом            200       300        900       600
Всего крупного

Ірі шағын балықтың      7400    4980      5150      2200
және қаракөздің барлығы
4. Майшабақ                                                   300
5. Кефаль                                                     400
6. Шабақ                                                      6200
7. Ұсақ шағын балық     800               1000      1800
Барлық балықтар:        8419    4980      6160      4000      6915
8. Каспий итбалығы (бас)                                      5400
оның ішінде: үлкені                                           600
белек                                            4800
Балқаш көлі және Іле өзенінің атырауы
Балқаш көлі      Іле өзенінің атырауы
1. Табан                        6000                  50
2. Көксерке                      500                  50
3. Сазан                         230                  60
4. Ақмарқа                       250                  35
5. Қаракөз                       250                  22
6. Жайын                         400                  180
7. Беріш                         100                  17
Жиыны                           7730                  414
Алакөл көлдер жүйесі
Алакөл көлі   Қошқаркөл көлі   Сасықкөл көлі
1. Табан                 290            313                984
2. Көксерке              98             14                 194
3. Сазан                 65             -                   -
4. Алабұға               296            -                   -
5. Мөңке                 283            108                178
Жиыны                   1032           435                1356
Қапшағай су қоймасы
1. Табан                                1659
2. Көксерке                              99
3. Сазан                                 59
4. Ақмарқа                                9
5. Жайын                                 64
6. Дөңмаңдай                             67
7. Ақ амур                               16
8. Торта                                 3
9. Мөңке                                 2
Жиыны                                    1978
Арал теңізі
Камбала-глосса                          1350
Шардара су қоймасы
1. Мөңке                                43
2. Табан                                18
3. Көксерке                             20
4. Торта                                17,4
5. Ақмарқа                              7,1
6. Қылыш балық                          2
7. Сазан                                203,5
8. Жайын                                4
Жиыны                                   315
Бұқтырма су қоймасы
1. Табан                                6682

частика и воблы       7400      4980       5150      2200
4. Сельдь                                                     300
5. Кефаль                                                     400
6. Килька                                                    6200
7. Мелкочастиковые     800                 1000      1800
Всего рыб:            8419      4980       6160      4000    6915
8. Каспийский тюлень
(голов)                                                      5400
в том числе -
- взрослый                                            600
- белек                                              4800
Озеро Балхаш и дельта реки Или
Озеро Балхаш      Дельта реки Или
1. Лещ                             6000                 50
2. Судак                            500                 50
3. Сазан                            230                 60
4. Жерех                            250                 35
5. Вобла                            250                 22
6. Сом                              400                180
7. Берш                             100                 17
Итого                              7730                414
Алакольская система озер
Озеро             Озеро            Озеро
Алаколь          Кошкарколь       Сасыкколь
1. Лещ                 290               313              984
2. Судак                98                14              194
3. Сазан                65                 -               -
4. Окунь               296                 -               -
5. Карась              283               108              178
Итого                 1032               435             1356
Капшагайское водохранилище
1. Лещ                            1659
2. Судак                            99
3. Сазан                            59
4. Жерех                             9
5. Сом                              64
6. Толстолобик                      67
7. Белый амур                       16
8. Плотва                            3
9. Карась                            2
Итого                             1978
Аральское море
1. Камбала-глосса                 1350
Шардаринское водохранилище
1. Карась                           43
2. Лещ                              18
3. Судак                            20
4. Плотва                         17,4
5. Жерех                           7,1
6. Чехонь                            2
7. Сазан                         203,5
8. Сом                               4
Итого                              315
Бухтарминское водохранилище
1. Лещ                            6682

2. Көксерке                             1138
3. Торта                                450
4. Алабұға                              431
5. Шортан                               158
6. Аққайран                             32
7. Көкшұбар балық                       150
8. Сазан                                10
9. Онғақ                                6
10. Нәлім                               8
Жиыны                                   9065
Шульба су қоймасы
1. Торта                                111
2. Алабұға                              126
3. Табан                                145
4. Көксерке                             99
5. Мөңке                                7
6. Басқалары                            3
Жиыны                                   491
оның ішінде: ғылыми-зерттеу, мақсаттары, бақылау үшін аулау мен балық өсіру жұмыстары үшін - әр су айдыны лимитінен барлығы 2%-ға дейін.
__________________________________________________________________
Су айдындары                   Балық түрлері
__________________________________________________________________
Бар.  Табан  Көк.   Сазан   Ақ.   Сиг    Басқа.
лығы         серке  (Тұқы)  марқа тұқым. лары
дас.
тары
__________________________________________________________________
1     2      3       4      5     6      7
__________________________________________________________________
Ақмола облысы
Вячеслав су қоймасы  43    25     7        -     -      -     11
Шалқар көлі          21    4      -        -     -      -     17
Итемген көлі         8     -      -        -     -      -     8
Үлкен Шабақ          22    11     -        -     -      3     8
Кіші Шабақ           21    6      5        -     -      1     9
Балықты              16    -      -        -     -      2     14
Сілеті су қоймасы    39    25     5        1     -      -     8
Шошқалы көлі         8     -      -        -     -      -     8
Донской              10    -      -        6     -      1     3
Жөкей                7     -      -        5     -      -     2
Майбалық             18    -      -        -     -      -     18
Қасқакөл             7     -      -        -     -      -     7
Балықтыкөл           12    -      -        5     -      -     7
Ұялы Шалқар          21    -      4        1     -      1     15
Фроловский           8     -      -        -     -      -     8
Басқа да су
айдындары           387   34     18       30    -      14    291
Жиыны                648   105    39       48    -      22    434
Ақтөбе облысы
Ырғыз-Торғай көлдер  150   -      -        -     -      -     150
жүйесі

2. Судак                          1138
3. Плотва                          450
4. Окунь                           431
5. Щука                            158
6. Язь                              32
7. Рипус                           150
8. Сазан                            10
9. Линь                              6
10. Налим                            8
Итого                             9065
Шульбинское водохранилище
1. Плотва                          111
2. Окунь                           126
3. Лещ                             145
4. Судак                            99
5. Карась                            7
6. Прочие                            3
Итого                              491
в том числе: для научно-исследовательских целей, контрольных ловов и рыбоводных работ - всего до 2% от лимита каждого водоема.
-------------------------------------------------------------------
Водоемы     !                   Виды рыб
!---------------------------------------------------
!Всего! Лещ !Судак!Сазан (карп)!Жерех!Сиговые!Прочие
-------------------------------------------------------------------
1       !  2  !  3  !  4  !     5      !  6  !   7   !  8
-------------------------------------------------------------------
Акмолинская область
Вячеславское     43     25    7         -        -      -      11
водохранилище
оз. Шалкар       21      4    -         -        -      -      17
оз. Итемген       8      -    -         -        -      -       8
Большое Чебачье  22     11    -         -        -      3       8
Малое Чебачье    21      6    5         -        -      1       9
Балыкты          16      -    -         -        -      2      14
Селетинское      39     25    5         1        -      -       8
водохранилище
оз. Шошкалы       8      -    -         -        -      -       8
Донской          10      -    -         6        -      1       3
Джукей            7      -    -         5        -      -       2
Майбалык         18      -    -         -        -      -      18
Каскаколь         7      -    -         -        -      -       7
Балыктыколь      12      -    -         5        -      -       7
Уялы-Шалкар      21      -    4         1        -      1      15
Фроловский        8      -    -         -        -      -       8
Другие водоемы  387     34   18        30        -     14     291
Итого           648    105   39        48        -     22     434
Актюбинская область
Иргиз-
Тургайская      150      -    -         -        -      -     150
система озер

Қарғалы су қоймасы   40    -      -        -     -      -     40
Ақтөбе су қоймасы    25    -      -        -     -      -     25
Басқа да су
айдындары            35    -      -        -     -      -     35
Жиыны                250   -      -        -     -      -     250
Жамбыл облысы
Билікөл көлі         80    5      3        12    -      -     60
Тасөткел су қоймасы  30    13     7        4     -      -     6
Үлкен Қамқалы көлі   10    3      -        2     0,5    -     4,5
Ақкөл көлі           40    7      8        9     -      -     16
Каменное көлі        5     0,5    1,5      1     -      -     2
Кіші Қамқалы көлі    5     1      -        1     -      -     3
Теріс-Ащыбұлақ су
қоймасы              10    1      3        2     -      -     4
Басқа да су
айдындары            20    3      3        4     -      -     10
Жиыны                200   33,5   25,5     35    0,5    -     105,5
Батыс Қазақстан облысы
Жалтыркөл көлі       20    9      1        2     -      -     8
Жаңаталап көлі       10    4      -        1     -      -     5
Сарышығанақ көлі     10    4      1        1     -      -     4
Соқырыл көлі         20    9      1        2     -      -     8
Басқа да су
айдындары            370   164    16       32    10     -     148
Жиыны                430   190    19       38    10     -     173
Қарағанды облысы
Ертіс-Қарағанды      83    39     15       4,5   -      -     24,5
арнасының су
қоймасы
Су қоймалары және    138   41     4        20,45 -      -     72,55
кіші бөгендер
Басқа да су
айдындары            79    -      -        14,5  -      -     64,5
Жиыны                300   80     19       39,45 -      -     161,55
Қызылорда облысы
Сырдария өзені
және басқа да су
айдындары            600   -      -         -    -      -     600
Қостанай облысы
Жоғарғы Тобыл су     66    26,4   -         6,6  -     6,5    26,4
қоймасы
Қаратомар су
қоймасы              72    43,2   -         1    -      1     26,8
Басқа да су
айдындары            147   1      -         1    -      1     144
Жиыны                285   70,6   -         8,6  -      8,6   197,2
Павлодар облысы
Ертіс-Қарағанды      60     -     -         -    -      -     60
арнасының су
қоймалары
Басқа да су          130   35     8         4    -      -     83
айдындары
Жиыны                190   35     8         4    -      -     143
Солтүстік Қазақстан облысы
Сергеевка су         100   40     -         2    -      -     58
қоймасы
Үлкен Тораңғыл көлі  85    30     -         15   -      5     35
Алва көлі            16    -      -         -    -      -     16

Каргалинское     40                                            40
водохранилище
Актюбинское      25      -    -         -        -      -      25
водохранилище
Другие водоемы   35      -    -         -        -      -      35
Итого           250      -    -         -        -      -     250
Жамбылская область
оз. Биликоль     80      5    3        12        -      -      60
Тасоткольское    30     13    7         4        -      -       6
водохранилище
оз. Большие
Камкалы          10      3    -         2      0,5      -     4,5
оз. Акколь       40      7    8         9        -      -      16
оз. Каменное      5    0,5  1,5         1        -      -       2
оз. Малые
Камкалы           5      1    -         1        -      -       3
Терс-
Ащибулакское     10      1    3         2        -      -       4
водохранилище
Другие водоемы   20      3    3         4        -      -      10
Итого           200   33,5  25,5       35      0,5      -   105,5
Западно-Казахстанская область
оз Жалтырколь    20      9    1         2        -      -       8
оз. Жанаталап    10      4    -         1        -      -       5
оз. Сарышаганак  10      4    1         1        -      -       4
оз. Сокрыл       20      9    1         2        -      -       8
Другие водоемы  370    164   16        32       10      -     148
Итого           430    190   19        38       10      -     173
Карагандинская область
Водохранилище    83     39   15       4,5        -      -    24,5
канала Иртыш-
Караганда
Водохранилища и
малые плотины   138     41    4     20,45        -      -   72,55
Другие водоемы   79      -    -      14,5        -      -    64,5
Итого           300     80   19     39,45        -      -  161,55
Кызылординская область
р. Сырдарья и
другие водоемы  600      -    -        -         -      -     600
Костанайская область
Верхне-
Тобольское
водохранилище    66   26,4    -      6,6         -    6,6    26,4
Каратомарское
водохранилище    72   43,2    -        1         -      1    26,8
Другие водоемы  147      1    -        1         -      1     144
Итого           285   70,6    -      8,6         -    8,6   197,2
Павлодарская область
Водохранилища
канала Иртыш-    60      -    -        -         -      -      60
Караганда
Другие водоемы  130     35    8        4         -      -      83
Итого           190     35    8        4         -      -     143
Северо-Казахстанская область
Сергеевское     100     40    -        2         -      -      58
водохранилище
оз. Б. Тарангул  85     30    -       15         -      5      35
оз. Алва         16      -    -        -         -      -      16

Кеңдікті көлі        13    -      -         3    -      2     8
Ұлыкөл көлі          85    -      -         30   -      -     55
Питное көлі          22    -      -         -    -      2     20
Половинное көлі      17    -      -         -    -      2     15
Лебеденок көлі       10    -      -         -    -      -     10
Үлкен Долгое көлі    10    -      -         -    -      -     10
Плоское көлі         12    -      -         -    -      -     12
Үлкен
Екатериновское көлі  17    -      -         -    -      -     17
Басқа да су
айдындары            513   10     -         70   -      54    379
Жиыны                900   80     -         120  -      65    635
Оңтүстік Қазақстан облысы
Бөген су қоймасы     70,7  5      22,6      21,1 2,5    -     19,5
Сырдария өзені       110,5 6,3    1,7       10,6 24,5   -     67,4
жайылма көлдерімен
бірге
Бадам су қоймасы     8     0,5    2,3       -    0,4    -     4,8
Шошқакөл көлдер      21,3  3      -         6    -      -     12,3
жүйесі
Ақжайқын көлі        8     1      -         2,4  0,5    -     4,1
Жиыны              218,5  15,8   26,6      40,1 27,9   -     108,1
Басқа су айдындары - ауданы 15-тен 100 гектарға дейін, ең төменгі тереңдігі 2 метрге дейін балық шаруашылығы су айдындары (көлдер, ескі арналар, тоғандар және басқалары).

оз. Кендыкты     13      -    -        3         -      2       8
оз. Улыколь      85      -    -       30         -      -      55
оз. Питное       22      -    -        -         -      2      20
оз. Половинное   17      -    -        -         -      2      15
оз. Лебеденок    10      -    -        -         -      -      10
оз. Б. Долгое    10      -    -        -         -      -      10
оз. Плоское      12      -    -        -         -      -      12
оз. Б. Екатери-
новское          17      -    -        -         -      -      17
Другие водоемы  513     10    -       70         -     54     379
Итого           900     80    -      120         -     65     635
Южно-Казахстанская область
Бугуньское      70,7     5  22,6    21,1       2,5      -    19,5
водохранилище
р. Сырдарья с   110,5  6,3   1,7    10,6      24,5      -    67,4
пойменными
озерами
Бадамское         8    0,5   2,3       -       0,4      -     4,8
водохранилище
Шошкакольская   21,3     3    -        6         -      -    12,3
система озер
оз. Акжайкын      8      1    -      2,4       0,5      -     4,1
Итого          218,5  15,8  26,6    40,1      27,9      -   108,1
Другие водоемы - рыбохозяйственные водоемы (озера, старицы, пруды и другие) площадью oт 15 до 100 га, максимальной глубиной до 2 метров.