"Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының әскери тасымалдар жөнiндегi шығындарын өтеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 наурыздағы N 278 қаулысы
"2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңын  және "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 26 желтоқсандағы N 1379 қаулысын  орындау үшiн Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының әскери тасымалдар жөнiндегi шығындарын өтеу ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары К.Қ. Мәсiмовке жүктелсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 20 наурыздағы
N 278 қаулысымен
бекiтiлген
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының әскери тасымалдар жөнiндегi шығындарын өтеу ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының әскери тасымалдар жөнiндегi шығындарын өтеу ережесi (бұдан әрi - Ереже) "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - Қоғам) ол Ресей Федерациясының шекара әскерлерiн транзиттiк тасымалдауды жүзеге асырған кезде шеккен шығындарын өтеу тәртiбiн (бұдан әрi - кредиторлық берешектi өтеу) регламенттейдi.
Қоғам алдындағы кредиторлық берешектi өтеу тиiстi қаржы жылына арналған 006 "Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау" республикалық бюджеттiк бағдарламасының паспортына (бұдан әрi - паспорт) сәйкес жүзеге асырылады.
2. Кредиторлық берешектi өтеу үшiн құжаттарды дайындау және ұсыну
2. Қоғам 2003 жылдың 1 сәуiрiнен кешiктiрмей тиiстi республикалық бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсiне (бұдан әрi - бағдарламаның әкiмшiсi) 3 данада нотариалды түрде куәландырылған:
1) осы Ереженiң 1-тармағына сәйкес Қоғамның дебиторлық берешегiн ашып жазып, есептi қаржы жылындағы бухгалтерлiк теңгерiмнiң және айналымдағы теңгерiмнiң көшiрмесiн;
2) Қоғамның мемлекеттiк тiркелуi (қайта тiркелуi) туралы куәлiктiң көшiрмесiн;
3) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қаржылық бақылау комитетiнiң Ресей Федерациясының шекара әскерлерi үшiн транзиттiк тасымалдарды жүзеге асыру жөнiнде "Қазақстан темiр жолы" РМК (Қоғам) көрсеткен қызметтердiң құнын және паспортқа сәйкес өтеуге жататын, бухгалтерлiк есепте көрсетiлген тасымалдар үшiн сомалардың дұрыс көрсетiлуiн тексеру актiсiнiң көшiрмесiн;

Об утверждении Правил возмещения затрат закрытого акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темiр жолы" по воинским перевозкам
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2003 года N 278
Во исполнение Закона  Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год" и постановления  Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2002 года N 1379 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2003 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила возмещения затрат закрытого акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темiр жолы" по воинским перевозкам.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Масимова К.К.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2003 года N 278
Правила
возмещения затрат закрытого акционерного общества
"Национальная компания "Казакстан темiр жолы"
по воинским перевозкам
1. Общие положения
1. Настоящие Правила возмещения затрат закрытого акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темiр жолы" по воинским перевозкам (далее - Правила) регламентируют порядок возмещения затрат (далее - погашение кредиторской задолженности) закрытого акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темiр жолы" (далее - Общество), понесенных им при осуществлении транзитных перевозок пограничных войск Российской Федерации.
Погашение кредиторской задолженности перед Обществом осуществляется в соответствии с Паспортом республиканской бюджетной программы 006 "Выполнение обязательств прошлых лет" на соответствующий финансовый год (далее - паспорт).
2. Подготовка и представление документов для
погашения кредиторской задолженности
2. Общество, не позднее 1 апреля 2003 года, представляет администратору соответствующей республиканской бюджетной программы (далее - администратор программы) в 3-х экземплярах нотариально заверенные:
1) копии бухгалтерского баланса и оборотного баланса за отчетный финансовый год с расшифровкой дебиторской задолженности Общества согласно пункту 1 настоящих Правил;
2) копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) Общества;
3) копию акта проверки Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан стоимости оказанных РГП "Казакстан темiр жолы" (Обществом) услуг по осуществлению транзитных перевозок для пограничных войск Российской Федерации и правильности отражения сумм за указанные перевозки в бухгалтерском учете, подлежащих возмещению, согласно паспорту;

4) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша Ресей Федерациясы шекара әскерлерiнiң транзитiн растайтын "Қазақстан темiр жолы" РМК (Қоғам) мен Қазақстан Республикасы Ішкi iстер министрлiгiнiң арасындағы салыстыру актiлерiнiң көшiрмелерiн ұсынады.
3. Кредиторлық берешектi өтеу бойынша есеп айырысуды жүргiзудiң тәртiбi
3. Бағдарламаның әкiмшiсi 2003 жылдың 1 мамырына дейiнгi мерзiмде осы Ереженiң 2-тармағында көрсетiлген құжаттарды Қоғамның толық тапсыруына тексеру жүргiзедi және Ережеге қосымшаға сәйкес нысанда кредиторлық берешектiң тiзiлiмiн жасайды.
4. Бағдарламаның әкiмшiсi кредиторлық берешектің тiзiлiмi негiзiнде Қоғам алдындағы кредиторлық берешектi тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда 006 "Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегiнде өтейдi.
Бағдарламаның әкiмшiсi Қоғамның есеп айырысу шотына қаражатты аудару үшiн қазынашылықтың аумақтық органына осы Ереженiң 2-тармағында көрсетiлген құжаттар қоса берiлген кредиторлық берешектiң тiзiлiмiн ұсынады.
4. Есепке алу және есептiлiк
5. Қоғамның бухгалтерлiк есебiнде кредиторлық берешектi өтеу Қазақстан Республикасының бухгалтерлiк есеп туралы заңнамасына сәйкес көрсетiледi.
5. Дауларды қарау тәртiбi
6. Кредиторлық берешектi өтеу процесiнде туындайтын даулар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде көзделген тәртiппен қаралады.
6. Бақылауды қамтамасыз ету
7. Бағдарламаның әкiмшiсi Қоғамның есеп айырысу шотына ақшалай қаражатты есепке алу жөнiндегi аударым операцияларының жүргiзiлуiн бақылауды қамтамасыз етедi.
Ережеге қосымша
________________________________
сомасындағы тізілімді бекітемін
________________________________
(қолы) Мемлекеттік органның-
бағдарлама әкімшісінің бірінші
басшысы
2003 жылғы "_____"___________
Кредиторлық берешектің
ТІЗІЛІМІ
2003 жылғы _______"____"
________________________________________________________________
Р/с      Ұйымның атауы   Орналасқан жері       Кредиттік
N                                              берешектің
сомасы (теңге)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Барлығы:
________________________________________________________________
Осы тізілімге қоса беріліп отыр:
1. ______________________________
2. ______________________________
3. ______________________________
"Қазақстан темір жолы"             Бағдарламаның әкімшісі
ұлттық компаниясы" ЖАҚ
_________________________       __________________________
(басшының қолы, Т.А.Ә.)          (басшының қолы, Т.А.Ә.)
_________________________       __________________________
(бас бухгалтердің қолы, Т.А.Ә.)   (бас бухгалтердің қолы, Т.А.Ә.)
М.О.                             М.О.

4) копии актов сверок между РГП "Казакстан темiр жолы" (Обществом) и Министерством внутренних дел Республики Казахстан, подтверждающих транзит пограничных войск Российской Федерации по территории Республики Казахстан.
3. Порядок проведения расчетов
по погашению кредиторской задолженности
3. Администратор программы в срок до 1 мая 2003 года осуществляет проверку полноты представления Обществом документов, указанных в пункте 2 настоящих Правил, и составляет реестр кредиторской задолженности по форме согласно приложению к Правилам.
4. На основании реестра кредиторской задолженности администратор программы погашает кредиторскую задолженность перед Обществом в пределах средств, предусмотренных в законе о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год по программе 006 "Выполнение обязательств прошлых лет".
Для перечисления средств на расчетный счет Общества администратор программы представляет в территориальный орган казначейства реестр кредиторской задолженности с приложением документов, указанных в пункте 2 настоящих Правил.
4. Учет и отчетность
5. В бухгалтерском учете Общества погашение кредиторской задолженности отражается в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете.
5. Порядок рассмотрения споров
6. Споры, возникающие в процессе погашения кредиторской задолженности, рассматриваются в порядке, предусмотренном законодательными актами Республики Казахстан.
6. Обеспечение контроля
7. Администратор программы обеспечивает контроль за проведением переводных операций по зачислению денежных средств на расчетный счет Общества.
Приложение к Правилам
Утверждаю:
реестр в сумме
________________
(подпись) первый
руководитель государственного
органа - администратора программы
"__"_______ 2003 года
РЕЕСТР
кредиторской задолженности
"___"________ 2003 года
____________________________________________________________________
N !    Наименование   ! Местонахождение ! Сумма кредиторской
п/п!    организации    !                 ! задолженности (тенге)
--------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Всего
-------------------------------------------------------------------
К настоящему реестру прилагаются:
1._____________________
2._____________________
3._____________________
ЗАО "Национальная компания      Администратор программы:
"Казакстан темiр жолы":
__________________________      ________________________
(подпись, Ф.И.О. руководителя)  (подпись, Ф.И.О. руководителя)
__________________________      ________________________
(подпись, Ф.И.О. главного      (подпись, Ф.И.О. главного
бухгалтера)                    бухгалтера)
М.П.                           М.П.